Topiknyitó: Lolmachine 2024. 02. 26. 12:55

Ezüst  

Hello!
Ha már Beze felhívta a figyelmet párszor az ezüstre - és úgy vettem észre többünket érdekel -, gondoltam nyitok neki egy topikot, ne máshol beszélgessünk róla! :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Nedden
Nedden szerda, 06:41
#15980
Úgy látom meglévő pozíciókat tartom. Ma az aranyat kivárom 2640 vagy alá az új pozíciókkal. 
Jobb ma egy mozi, meg addig az utolsó fűvágás a kertben…..
Nedden
Nedden szerda, 02:01
#15979
https://edition.cnn.com/2024/10/01/business/us-port-workers-strike-tuesday/index.html?iid=cnn_buildContentRecirc_end_recirc
.
Ez még kellett Európának. USA keleti parti kikötői leálltak, ezzel ellátási gondokat okozhatnak a világkereskedelemben. A sztrájkolók kitartóak. 
Egy biztos árnövekedést fog okozni a szállításban, ami újra infláció keltő hatású lesz.
Cikk szerint ha nem lesz megállapodás abba beleremeg a világ. 
De a karácsonyi termékek már célbaértek mert előre közölték a kikötők a leállást. :)
Nedden
Nedden szerda, 01:03
#15978
DXY a kamatvágási sorozathoz képest szuper erős. Zsákolják a dollárt!
Bízom benne nem Kína áll megint a háttérben! Hajnalban 100.9 felett volt.
Figyelemre méltó, hogy az arany így is tudott növekedni!
Nedden
Nedden szerda, 00:57
#15977
Szerda van és megindult az iráni támadás Izrael ellen.Eszkalálódott az izraeli háború. Ettől félt a fél világ.A másik fele a világnak Hszi bejelentette amint készek katonailag megtámadják Tajvant és csatolni fogják Kínához.
https://edition.cnn.com/2024/10/01/china/china-xi-reunification-taiwan-national-day-intl-hnk/index.html
.
Ha most összeáll az Orosz-Irán- Kína tengely + a kisebb csatlósok akkor ebből nagyobb baj lehet.
Addig is nézzük gazdasági eseményekben hogyan állunk!
.
Ázsia:
Nikkei zöldben indult. Kissé meglepő. 
1:00 Ausztrália ipari termelést jelent - csökkenés nem lenne rossz mert leginkább bányászatból áll az iparuk.
Európa:
11:00 EU. Munkanélküliségi ráta- aranyat igazából a csökkenés segítené a DXY hatás miatt 
11:45 BUBA beszéd
.
Amerika:
12::00 ez nagyon korai időpont szerintem rendkívüli OPEC megbeszélés
14:15 USA  ADP főműsor nem mezőgazdasági dolgozók száma- növekedés lenne jobb
16:30 USA olaj készletek - a több azt jelenti nem fogy eléggé az jobb a fémeknek de az olajárnak nem.
.
Óriási lett a geopolitikai feszültség. Azt mondom bátor aki aranyon kívül mer venni mást. Persze ez túlzás, de általában ilyenkor oda menekül a tőke. 
Én is nyugodtan tartom viszonylag nagy pozícióm. Részvényeket azt hiszem inkább lecsökkentem, csak ha valami jó akciót látok akkor veszem. Indexekkel is óvatosabb leszek.
Nem árt folyamatosan figyelni a híreket! Reméljük USA nem száll be közvetlenül a háborúba! 
Beze
Beze kedd, 21:24
Előzmény: #15975  Beze
#15976
Csak visszament. Ezüst meg ha így folytatja kioldalaz a csökkenő csatornából.
Beze
Beze kedd, 20:23
Előzmény: #15974  Colombo
#15975
Hmm 
A fene tudja mi lesz még ebből 
Az mondjuk érdekes hogy ez se bírja 70 dollár fölé tolni az olajat csak ideiglenesen
Colombo
Colombo kedd, 20:01
#15974
Irán rakétàzza Izraelt,ezért megy az olaj, de ez az aranynak, îgy az ezüstnek is jó lehet.
Colombo
Colombo kedd, 19:58
Előzmény: #15972  Beze
#15973
És ez a bûn egyenértékû a paráznasággal, mert ha igen akkor még élvezem is, csak most egy kicsit kínoz a kicsike.
Beze
Beze kedd, 19:54
Előzmény: #15968  Colombo
#15972
Ricsit shortolni bűn!
:)))
Bpali kedd, 19:36
Előzmény: #15968  Colombo
#15971
Hadnagy Úr ! Mindig írom évvége 12 K meglehet … 
Bpali kedd, 19:33
#15970
Olajnál 73-74 USD körül van a “ normál “ ár.. Itt sem szabadna lennie 
Valiz
Valiz kedd, 19:19
#15969
Nahát, hová megy az olaj? Pedig nézegettem ma vételi gondolatokkal én is. 
Közben USD elérte  a 360 Ft-ot, ha szerencsénk lesz legalább ezt megtartja. 
Colombo
Colombo kedd, 19:17
Előzmény: #15966  Beze
#15968
Én ma vettem TL 89- et, kisebb pakkot (300) db-ot  záróban.
Ott már régóta csönd van, valami hîr biztosan jönni fog.
Ezüstöt eladtam az első kitöréskor a csúcson, majd záróban visszavettem 100 ft-tal lejjebb.
A Ricsi shortom viszont megijesztett, ki gondolta volna, hogy ilyen állapotban még ekkorát megy.
Bpali kedd, 18:59
#15967
Azt a leszúrását ott tényleg kamu ak éreztem ..Semmi nem indokolta . Ott vettem is egy keveset .. sokszor eljársszák más eszközöknél is .. 
Beze
Beze kedd, 18:59
Előzmény: #15964  Colombo
#15966
Eldöntöttem mikor veszek Ott van az a 3 pontHa azokat eléri és mindig növelem a vételi mennyiséget A 3. pontnál pár milliónyi pmápot is visszaváltanék és részvényt vennék 
https://ibb.co/JFhqLKJ
Ja igen, ha egyik pontot se éri el akkor nem veszek, marad nekem a kedvenc oroszlánszívű papír :)
Beze
Beze kedd, 18:55
Előzmény: #15962  Bpali
#15965
Ez a hülye olaj ma volt 66,5 is meg 71,5 én ezt nem hiszem el :D
Akinek volt töke az most tényleg jó kis summát tehet zsebre
Colombo
Colombo kedd, 18:53
Előzmény: #15961  Beze
#15964
Beze vettél végül OTP-t?
Az olajról jól lemaradtunk.Azon gondolkodom, hogy lehet meg volt a dupla alj.
Kiváncsi lennék a Mester véleményére.
Bpali kedd, 18:37
#15963
Nedddn Mester ha vagy mit szólsz ehhez,?
Bpali kedd, 18:34
#15962
Mai napot se hinném eddig ha nem látnám👀👍😂
Beze
Beze kedd, 18:24
Előzmény: #15959  97raglop
#15961
A 60 valóban egy lélektani szint szerintem ott már közbelépne az opec meg az olajlobbi meg kb mindenki :) 

Topik gazda

Lolmachine
Lolmachine
3 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek