Topiknyitó: Lolmachine 2024. 02. 26. 12:55

Ezüst  

Hello!
Ha már Beze felhívta a figyelmet párszor az ezüstre - és úgy vettem észre többünket érdekel -, gondoltam nyitok neki egy topikot, ne máshol beszélgessünk róla! :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Nedden
Nedden 2024. 08. 07. 09:24
#9880
Arany D1 harmonikus “M” alakzat épült ki! Angol neve Gartey M. 
Ez elvileg erős bika kezdete lenne. Persze minden lehetséges a tőzsdén….
Megnéznétek? Vélemény?
Fibonacchi
Fibonacchi 2024. 08. 07. 09:19
#9879
Beze
Beze 2024. 08. 07. 09:13
Előzmény: #9877  Lolmachine
#9878
csodálkoztam is hogy mi a szép a 27 alatti árban
Lolmachine
Lolmachine 2024. 08. 07. 09:12
Előzmény: #9876  Lolmachine
#9877
Bocs, hülyeséget írok. Még jó, hogy észrevettem... Investingem lehalt, hajnali értéket mutat 27,283-nál. Nem stimmelt a certi ár a BÉT-en az értékkel, úgyhogy megnéztem TW-n is. Nahhh akkor az elv nem változott, csak a kép romlott kicsit el.
Lolmachine
Lolmachine 2024. 08. 07. 09:08
#9876
Valami indul is. M30 és 1h is nagyon szép. Ma újra megpróbálok elkapni egy rövid tradet. Azt csinálom amit tegnap. Nézem RSI-t és MACD-t. HA 1H és M30 emelkedik, akkor átváltok M5-re és megnézem, hogy hol kész indulni. Amint ez megvan, onnantól M1-en nézem a belépési pontot.
Nedden
Nedden 2024. 08. 07. 08:51
#9875
Közben megjöttek a Német gazdasági adatok, amik nem olyan parádésak mint a Kínai.
Havi export romlott, import nőtt. De elmarad minden adat a várakozástól. 
Az import ugye azt is jelenti a beszállító országokból is a vártnál kevesebb termék érkezik. Ez nehéz lesz Magyarországnak.
Viszont az ipari termelésük nőtt ami jó a fémeknek.
Nedden
Nedden 2024. 08. 07. 08:46
Előzmény: #9873  hellforceone
#9874
Sajnos szerintem se értünk még az rv piac aljára. Több hullámban szokott jönni a korrekció. Ami aztán átmehet medvepiacba. Ezt most a részvénypiacokra értem! .Portfolio mondata  WB cikke találó “ szárazon tartja a puskaport”. 
A nemesfém piac más. Ott már árazódnia kellene a recessziós, háborús, kamatvágási helyzetnek. ( mint lejjebb írtam már tényleg direkt keresem azon elemzéseket amik a nemesfém csökkenést látják és nincs vagy csak ezek a pár napos, hetes beesések.)
Meglátásom az, hogy valóban a tőzsdei veszteségeket és a jen hitel miatti aggodalmat fedezik az aranyból. Ez most erősen akadályozza a fémet. 
De Japán is meglátta az okozott nyugtalanságot és ma bejelentette nem emel tovább kamatot amíg a piacon ekkora a bizonytalanság. Céljuk pont a tőzsde felpörgetése, de sajnos hirtelen pont az ellenkező hatást érték el. 
De pozitív, hogy USA és Japán is verbálisan már nyugtat.
hellforceone 2024. 08. 07. 06:45
Előzmény: #9869  Nedden
#9873
Szerintem még nem láttuk a piacok alját. A jelentési szezonban az igazán fő "műsorszámok" lassan lefutnak és a piac csak szenved. NVDA még majd csak vagy 2-3 hét múlva jelent, ami erősebb támaszt adhatna a tech szektornak egy jó jelentés esetén, bár nem csodálkoznék, ha "csak" az elvárásokat hozná és az most ennek a piacnak már kevés lenne. Ezekkel szemben áll egy hamarosan berobbanó(?) mélyebb közel-keleti konfliktus és az amcsi elnökválasztás és hozzá még az augusztus/szeptemberi időszak... szóval szerintem minden csinál egy fel korrekciót és aztán irány le újra. Nagyjából a korábbi ATH csúcsokat szerintem legalább vissza kellene tesztelni, ami még egy cca 10-15%-os fejes ugrást jelent - tempójában is azzal számolnék. Szeptemberben a kamatdöntés lehet aztán az első támasz és emelkedés kiindulópontja, aztán a novemberi választás adhatja az újabb lökést az emelkedésnek - hacsak addig ki nem tör az itt jósolt 3. VH (nem hiszem). Szóval szerintem most egy pár hónapos igen volatilis időszak jöhet, de aztán.... ;)
Nedden
Nedden 2024. 08. 07. 05:57
#9872
Megjöttek a friss Kínai adatok.
Nagyon érdekes! 
Export előző : éves +8.6% havi +10.70M —jelen +7% és 6.5M
Import előző : éves -2.3% havi -0.6M  - jelen +7.2% ! és 6.6M!
———————————————————————————————————
Tehát úgy látom Kína elkezdett utóbbi hónapban vásárolni.
Ez jó hír. 
AUD és a fémpiac optimistább lehet. 
Sőt ahogy nézem a májusi fémár csúcs is hasonló import növekedés alatt történt.
Persze reméljük nem betonvasat vesznek meg földgázt az USA- tól, vagy fegyvereket az 
Oroszoktól…..
Nedden
Nedden 2024. 08. 07. 04:32
#9870
Nedden
Nedden 2024. 08. 07. 04:27
#9869
Szerda hajnal Japán tőzsdén jól indult. Nikkei kb. +1%-on. Még pár ilyen nap és Japán ledolgozta a beszakadást.
Globális feszültség sem csillapodik, Spanyol, Indiai zavargásokhoz Anglia is csatlakozott. A kirobbant UK zavargásokért Musk okolja magát mert ő tett közzé vészjóslatokat. 
Közben kiderült Trump merénylet mögött a pakisztáni elkövető az Iráni kormányhoz állt közel…
Egyelőre a Közel-Keleti háború még nem robbant ki. 
Ma nem lesz sok adat de Kína fontosakat fog közölni!
.
Ázsia:
Japán most enyhe eséssel indított a fémpiacon. 
Kína a szokásos nyitáskor leveri, de most éppen húzza fel, de nagyon lentről.
5:00 Kína export import - emelkedés segítene
.
Európa:
Valószínű Londoni kollegák is nyitáskor lehúzzák az árat. Majd szépíthet. Lassan az angliai polgárháborús veszély is segíthet. (Ki gondolta volna, egy befogadó országban ez lesz. )
8:00 Német export import, ipari termelés adatok - növekedés emelheti a fémeket de a hangulatot is Európában.
.
Amerika:
13:00 ingatlan hitelek adatai és hitelkamat - csökkenés lenne a jó, de a fémeknek ez pont nem sokat segít
16:30 Olajosok figyelmébe a tározói töltöttségről kapunk képet- csökkenés lenne jó a fémnek és az emelkedő olajárnak
.
OTP Föld Kincsei alap nem muzsikál szépen hónapos időszakokon. 
.
USA zöldben zárt de a Micron rossz adatai újra elrontották a tech szektor hangulatát. Mai nyitás már kérdéses milyen lesz. Lényegében ez lehet az főműsor mára. 
.
Én tartom a pozíciók, ami már nagyon fenti vásárlás de nem ugrálok az omlások miatt tág stoppal megyek. Arany most sokkal nagyobb arányú nálam mint az ezüst.
Olimpia is osztja az aranyakat remélem ez is segít:)
Mára már tényleg emelkedést várok.
Nedden
Nedden 2024. 08. 07. 03:59
Előzmény: #9867  Lolmachine
#9868
Lassan már nincs olyan elemző Investing, CNN, Reuters, Xm, Bloomberg, Citi, Morgan S. Portfolio stb. sorolhatnám reggelig aki nem a nemesfémek nagy emelkedését várja. 
.
Érdekes mert azért az idő is telik és már kellene jelentkeznie némi jelnek. Jó a korábbi felfutásoktól eltekintve. 
Beze
Beze 2024. 08. 06. 22:31
Előzmény: #9864  Lolmachine
#9866
Sajnos a tegnapi gyertyán kívül fog zárni. Ez újabb esés lesz.... Ezren ki kellett volna hajítani mindet
Jude 2024. 08. 06. 22:28
Előzmény: #9864  Lolmachine
#9865
Nekem sem.
Lolmachine
Lolmachine 2024. 08. 06. 22:25
#9864
Pedig már olyan szépen zöldült még 1H-n is délután. Az a baj, ha innen futunk neki az éjszakának, akkor nyitásra megnézhetjük magunkat… nincs jó előérzetem 🙁
Jude 2024. 08. 06. 21:53
#9863
Szerintem a gazdasági recesszió és az attól való félelem hatása miatt az egyéb fémek is esnek, így még lejjebb mehet az ezüst is. Magyarországi fémfelhasználás kb 30 %-al esett tavalyhoz képest. A furcsa, hogy az arany is így esik.
Beze
Beze 2024. 08. 06. 21:46
#9862
Valiz már megint 27,000 az ezüstünk... Nem bír tőle elszakadni 
Beze
Beze 2024. 08. 06. 21:02
Előzmény: #9860  Beze
#9861
Mivel buktál? Ezüsttel?

Topik gazda

Lolmachine
Lolmachine
3 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek