Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
filter 2024. 03. 01. 19:12
Előzmény: #67379  filter
#67380
És még egy érdekesség az arany az is kezd beárazni valami  kezdődő negatív eseményt
filter 2024. 03. 01. 19:09
#67379
Szép estét.
Huf alakul meg az olaj is ... infláció ami szép lesz.
N0MAD 2024. 03. 01. 19:05
Előzmény: #67376  N0MAD
#67378
Zsupsza, egy full teoretikus zombiapokalipszis forgatókönyvet írtam karikírozva hogy egyértelmű legyen csak az ebben a forgatókönyvben adott emberi reakciók érdekelnének, erre úgy rátapadtak a lefele nyilacskára mintha ez lenne a kormányprogram amit meg kell szavazni :D
Fsociety
Fsociety 2024. 03. 01. 18:52
Előzmény: #67375  short_circuit
#67377
Ha mazli van,akkor az MNB tenyleg adatvezerelt,csak az a bajom,h az adatok is kamuk. Innentol meg ha elvalunk kamatban a tobbiektol,akkor az gyengules oesz. Nemzetkozi turbulenciat se felejtsuk el..barmi lehet.
N0MAD 2024. 03. 01. 18:43
Előzmény: #67374  Fsociety
#67376
Érdekes kérdés a pmap. Van, meg eurós is.
Gyengül a forint, ok, kb mindenki erre készült a kamatcsökkentések hatására. Stimm.
400. Á, dehogy adom el, 19% kamat fedezi.
410. Szintén.
420-430, hujdezuhan, el,is ment a kamat több mint fele. Húha
430f-450 felett dobják és euró, úristenmijönmost? 
Akkor 500, mi lesz itt államcsőd?.
Akkor raketta, imf, bárki aki ad euro visszakorrigál valameddig.
Se kamat se értéke. Vagy? Mikor száll ki aki kiszáll? Miért pont akkor? Mindenki bukik?
Mi a stratégia? (Tekintsünk el attól hogy a többség a legrosszabb pontokat választja, idén ment állampapírba és a mélyponton dobja)
(Részemről kb a pánikhatár alatt, emlegettem 20%a pénzemnek kincstár, annak is jó része euróban. Ha pánik lesz lehet vásárolni. Ha bentragad részben akkor bentragad.)
Államcsőd esetén mondjuk lesz más bajunk is. 
short_circuit 2024. 03. 01. 18:30
Előzmény: #67371  Fsociety
#67375
Legyünk őszinték azért nem légüres térben mozgunk, más is fog kamatot vágni. Szerintem azt taktikázta el a jegybank, hogy nyugaton kb 2 héttel ezelőttig sokkal intenzívebb kamatcsökkentést áraztak a FED-től, akkor kellett volna merészen vágni - januárban 1% pl. vagy még korábban. Most sikerült úgy időzíteni, hogy FED és ECB kamatcsökkentést is júniusra várják, amikorra az MNB-től már 6,5%-ot áraz a piac.
Fsociety
Fsociety 2024. 03. 01. 18:29
#67374
408 még mindig csak fibo 61.8 Addig még gyakorlatilag korrekció. Felette azért már lesz egy kis para,meg későn ébredés, meg miegymás. PMÁPot sem fogja mindenki hithű nemzethy érzelemből tartani,akinek megy a matek. Szóval úgy vélem,hamarosan lesznek itt izgalmak, és a megafonban is dolgozni kell kicsit,hogy mi legyen az új mondás,ha már nem win-win lesz, csak win,de nem a forintosoknak.
geza77
geza77 2024. 03. 01. 18:17
Előzmény: #67371  Fsociety
#67373
Már fideszes magyarok sem a FO$rintot. 
FO$rint     +0,44% 4szeresét gyengülte ma , mint a zlotyi
zlotyi         +0,11% ma se a zlotyival
korona      +0,07%      se a koronával
usdeur      -0,18%       se a zöldhasúval nem megyünk
a még mindig nagy reálkamat sem segít 9%-3,8%  FO$rint sz@rik mindenre!
56%-al magasabb a magyar kamat a lengyelnél  44%al pedig a koronánál...
https://imgur.com/a/wD5CJwb
N0MAD 2024. 03. 01. 18:16
Előzmény: #67371  Fsociety
#67372
5-6% forintkamat egy addig is gyengülő forintban, románok meg most 7%ot adnak eurőban?
(Mondjuk azért kifele mi se olyan szar kamatokat euroban no)
Miközben lehet usa meg eu kitartja a kamatokat?
Vágó úr, áttérhetünk a húsz forintos kérdésre vagy válqszoljak?
Részemről ma futott be egy meló számla kifizetés amit későbbre vártam, jövő hét fizu, mennek euróba aztán élek hitelkártyából. Egy hónap mozi tovább. Pmap  kamata ment vissza, tőkére vetítve egál, szurkolok kis eurósnak ne kelljen szégyenkeznie kifizetéskor forintból nézve. A többi a hold, nekik pláne szurkolok :D
Még játéktrédet se érzem. Bitcoinon gondolkoztam, de lemaradtam, meggyőzően mondták az értők hogy 40+ után 30 jön, meggyőztek. 
Mozi.
Fsociety
Fsociety 2024. 03. 01. 18:06
Előzmény: #67370  short_circuit
#67371
Hat erre azt gondolnam,h a kamatcsokkentes egy ido utan elhozza azt az egyensulyi pontot,amikor mar nem ide fektetnek be,hanem egy sok szempontbol stabilabb cseh,lemgyel,euro,dollar befektetesbe. Mondjuk nyar kornyeke. 5-6 szazalek forint kamat,vagy ehhez kozeli stabilabb valami. Mit valasztanal?
short_circuit 2024. 03. 01. 18:02
Előzmény: #67368  Fsociety
#67370
Elliot-ban nem vagyok otthon sajna, inkább csak mások elemzéseit nézem tájékozódásul. Hacsak nincs valami trigger (mint tavaly márciusban bankszektor vagy októberben kötvénypiac) én nem tartok valószínűnek hirtelen akkora sávváltást, hogy 410 fölé menjünk, ráadásul az EURUSD-ban is érik lassan egy irányváltás, ami talán segíthet a Ft-on (DXY 105-6-ról sztem erős bezuhanás lesz nemsoká). Hosszabb távon viszont biztos vagyok a korábbi tető elérésében, de az 1-2-3 év is lehet, nem látom miért ne jönne vissza a lassú Ft gyengülés időszaka
Fsociety
Fsociety 2024. 03. 01. 17:43
#67369
Arany is raketa,basszus. 
Fsociety
Fsociety 2024. 03. 01. 17:41
Előzmény: #67367  short_circuit
#67368
400-410 sztem sima lesz. En inkabb amiatt aggodom,h ne menjen sokkal feljebb. Mert ha ez tenyleg a 3.hullam lesz,akkor ennek nem 400 a vege..
short_circuit 2024. 03. 01. 17:17
#67367
Mai mozgást elnézve nem a ft-nak áll a zászló, 400as mágnes nekem úgy tűnik jövő héten meglesz. Ráadásul úgy, hogy a dollár nincs kirobbanó erőben, arra most nem lehet fogni. A kérdés nálam az, jon-e tömeges zárás a 400nal és feljebb szúrunk 5-10 ft-al, vagy van még short irányba kedv a piacban és élesen megindulunk lefelé.  
Fsociety
Fsociety 2024. 03. 01. 17:04
#67366
Olaj kozben szepen emelkedik. Lesz megint arsapka,amirol tudjuk,h nem annyira jo,vagy hagyjuk elmenni a benzint,gazolajat,es akkor Nagymarcinak megint csak a szaja jart..
Fsociety
Fsociety 2024. 03. 01. 16:53
Előzmény: #67359  ktamask
#67365
Nem teljesen tiszta, hogy azok az oroszok,akik 3 napra tervezték ezt az egészet, és két éve megy a huzavona,szóval hogy ők mit fognak megunni? És mit csinálnak? Atomot dobnak? Akkor nekik is game over. Hosszas küzdelem árán tudtak most elfoglalni egy települést,meg a környező falvakat. Nyilván kérdés,hogy az ukránoknak lesz e utánpótlás,de tegyük fel,nem lesz,lenyomják őket. Akkor te azokután bontasz egy pezsgőt,vagy drukkolsz annak az erőcsoportnak,hogy megvédjenek,akikre most azt mondod, hogy a szegény oroszok ellen harcolnak? Vagy igazából ilyenkor mi lenne a koreográfia nálad,tényleg érdekel...
N0MAD 2024. 03. 01. 16:45
Előzmény: #67361  Boby
#67364
Szerintem ha nem is értünk egyet kulturáltabban fogalmazott.
Szerintem ne menjünk el ebbe a stílusba, mint minden más fórum kb. Én örülök neki hogy elmondja a véleményét érvelve, kollegám is van ilyen akivel nem értünk egyet ilyenekben de nagyon jókat vitatkozunk/beszélgetünk.
Ok, néha én is felkapom a vizet, de ez ilyen. Nem mondott ennyire triggerelőt, szerintem ne essünk tülzásokba. Gyanítom velünk eggyütt ünnepelne ha putyin élő adásban döglene meg.
N0MAD 2024. 03. 01. 16:41
Előzmény: #67359  ktamask
#67363
Hát szerintem lehet nem tülzok nagyot ha azt mondom az oroszok nincsenek jelentős túlerőben, élőerőt nézve. Mindjárt ki is fejtem.
Országlakosságban persze vagy 43 millió vs 143 millió de.
Nekik kell másutt is haderőt fenntartaniuk, nehogy más tagköztársaságok is kiválást emlegessenek. Mint ahogy örményországot is elvileg ők védték, gyakorlatilag meg láttuk. Szomszéd országokat el kell rettenteni a nato csatlakozástól, az is haderő. Szomszédja kína, nem is oly rég határvillongások voltak. Ha már, szomszédja usa is. Meg a nato/eu. Nem tolhat all int ukrajnába, se élő, se haderőben. Ukránoknak ez max feheroroszország, kb ott pihentetik a tartalék csapatokat. Meg a lekötöttségei afrikában pl.
Oroszoknak működtetniük kell egy országot, pont mint békeidőben, plusz a megemelt hadianyaggyártás. Nem vonhatnak ki tartósan miliókat. Ukránoknak sokminden készen jön, pénz mindenképp. Gazdaság majdnem leálhat, bevétel van. Jelentős felszabaduló lélekszám. Gyógyászati eszközök. Gyártás vs segély. Ésígytovább.
Kiképzést oroszoknak fenn kell tartani, ukránoknak ez is megoldott kívülről. 
Ukránok mozgósíthatnak, vagy a nők mennek a gyárakba, vagy még közűlük is a frontra. Oroszok nem tehetik meg az ipar miatt sem, és az esetleges elégedetlenség miatt sem.
Ukránoknak nincs hova hátrálni. Szó szoros értelmében az életükért harcolnak. Mi mast tehetnének? Oroszoknak pont semmi valós érdekük és motivációjuk. És ha békét kötnek? Mint budapesti egyezmény? Meg a többi? 2014ben támadtak az oroszok és foglaltak. Két éve intenzívebben. Kössenek békét és várják amíg megint? 
A veszteségszámok mindkét oldalon harminc és háromszázezer között szórnak. Az sokáig “finanszírozható” élőerőből, kb örökre. Nem ezen fog múlni.
Úgyhogy azt hiszem a lakosságszám hasonlítgatás értelmetlen, nem az a kérdés ki tud elmenni a masik távolabbi határáig. Hanem hogy az ukránok otthon partyban vannak e azzal a létszámmal amit oroszok oda tudnak vinni.láthatólag igen két éve patthelyzet van.
A haditechnika más kérdés, az oroszoknak van rahedli régi, ukránok segítségre szorulnak. Pénzben is, oroszok bespájzoltak, ukrajna csóró.
Viszont eu és a nato nem engedheti meg magának hogy agresszív és erős orosz szomszédja legyen. Megpróbálták pénzzel és kereskedelemmel pacifikálni nem sikerült. Hát most leépítítimő maga a haderejét. De ez más téma.
Szőval tartom, hogy élőerőben ukrajna nincs hátrányban. Sőt.
Érdekelne ezt hogyan látod.
ktamask 2024. 03. 01. 16:26
Előzmény: #67361  Boby
#67362

félúton kapnék egy ammot a fejembe:D.
Boby
Boby 2024. 03. 01. 16:08
Előzmény: #67359  ktamask
#67361
Szerintem te már most fogj egy fehér zászlót és indulj a családoddal Moszkvába! Vidd az összes pénzed, add le Putyinnak, a csaladátot meg ajánld fel rabszolgának,katonának. Mondd, hogy te békét akarsz!

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek