Topiknyitó: Tibi0002 2017. 08. 10. 12:22

Észak-Korea  

Általános Észak-Korea topic
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Tibi0002 2017. 08. 16. 08:13
#180
Végszó: link Lényegében elmúlt a krízis.
pitcairn2 2017. 08. 14. 11:55
Előzmény: #178  Törölt felhasználó
#179
a szíriai káosz minimum kb. ide vezethető vissza... link
Törölt felhasználó 2017. 08. 14. 11:04
Előzmény: #176  pitcairn2
#178
De ha így összerakjuk az egészet, ha azért van igazad az én gondolatmenetemmel kapcsolatban, mert süsük birodalma nincs, akkor ebből az következik, hogy mivel szíriában káosz van, és volt olyan, hogy vietnami háború, ezek tények, ezért ott minden az USA érdekei szerint történt. Kb. ennxire primitív ez a következtetés levonasod.
Törölt felhasználó 2017. 08. 14. 11:01
Előzmény: #176  pitcairn2
#177
De te azt allítottad, hogy az én gondolatmenetemből az következik, hogy a süsük építenek birodalmat. Ez pedig az én gondolatmenetem totalis félremagyarázása, hiszen én sehol sem vitattam, hogy angol-amerikai hegemónia van a vilagpolitikában, én azt vitattam, ahogy mindig minden eseményt visszavezetsz oda. A te gondolatmeneted nem vilagpolitikai elsőséget, hanem Isten szerepet feltételezne.
pitcairn2 2017. 08. 14. 10:56
Előzmény: #175  Törölt felhasználó
#176
süsük nem építenek világbirodalmat... ergo az én interpretációm - az elemi logika alapján - jóval közelebb áll a valósághoz mint a tiéd:)
Törölt felhasználó 2017. 08. 14. 10:53
Előzmény: #170  pitcairn2
#175
"a gondolatmenetedet mentén különben oda jutunk el, hogy egy rakás idióta geopolitikai stratéga állt az anglo-ameriakai tengely élén és a süsük építettek végül világbirodalmat" Ha már szalmabábozol, annyi erővel a te gondolatmeneted mentén oda jutunk el, hogy szarni is csak az engedélyükkel mehetek el, másrészt az emberi butaság soha semmilyen szerepet nem játszott a világtörténelem során, mert az angol-amerikai tengely mindig minden terve tökéletesen megvalósult, ahol a beavatkozásuk utólag káoszt okozott, ott minden esetben ez volt jól előre eltervezve(pl. Szíria), ahol úgy tűnik vereséget szenvedtek (Pl. Vietnam), az is terv része volt.
Törölt felhasználó 2017. 08. 14. 10:49
Előzmény: #169  pitcairn2
#174
Én nem állítottam, hogy önálló gondolataim lennének. Minek állítsam, mindenki el tudja dönteni maga, mit gondol arról, amit írok. Ha nem tetszik, nem kell elolvasni.
Tibi0002 2017. 08. 14. 10:38
#173
link A tőzsdék sokkal nyugodtabbak, mint múlt héten.
Törölt felhasználó 2017. 08. 11. 21:08
Törölt hozzászólás
#172
Törölt felhasználó 2017. 08. 11. 21:01
Törölt hozzászólás
#171
pitcairn2 2017. 08. 11. 19:06
Előzmény: #160  Törölt felhasználó
#170
a gondolatmenetedet mentén különben oda jutunk el, hogy egy rakás idióta geopolitikai stratéga állt az anglo-ameriakai tengely élén és a süsük építettek végül világbirodalmat elvégre a háborús célokat lefektető atlanti charta (humanitárius rizsa...) mentén totális kudarcként lehet értékelni a világháborús szerepvállalásukat ellenben ha geopolitikai szempontból nézzük akkor rengeteget nyertek az én "konteós megközelítésem" kb. annyi lenne hogy szerintem zseniális stratégák álltak az anglo-amerikai tengely élén a II vh alatt és a humanitárius rizsát tartalmazó atlanti charta csak propagandaanyag volt... ihol lennének az atlanti charta című - emberjogi rizsa - főbb pontjai... link hát ha komolyan vesszük ezt az összefércelt propagandamunkát akkor kolosszális kudarcot vallott az anglo-amerikai tengely a világháborúban...
pitcairn2 2017. 08. 11. 18:57
Előzmény: #160  Törölt felhasználó
#169
újra csak az előrecsomagolt rizsát gügyögöd... és még te beszélsz "önálló gondolatokról"...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 08. 11. 18:55
Előzmény: #164  csibe74
#168
Ezek saját hálózatokat használnak, amire fizikailag rácsatlakozni extrém nehéz. Nincsenek bekötve az Internetre. Pláne amióta a stuxnet kikerült a köztudatba... (azzal sem rakétát szabotáltak, hanem csak urándúsító centrifugákat) Btw. én a jenkik snark nevű cirkáló rakétáján röhögtem sokat, ami egy ősrégi "elődje" volt a tomawawk-oknak.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 08. 11. 18:46
Előzmény: #137  MetalHeart
#167
Itt lehet kifejteni az okosságokat "mindkét fél" részéről: link Így akkor már nem kell "félni" sem :)
Törölt felhasználó 2017. 08. 11. 16:17
Előzmény: #162  Törölt felhasználó
#166
Az USA sem rendelkezik olyan hatalommal,gazdasági potenciállal,hogy rendet tegyen a világban,mivel,ha egy országot elfoglal onnantól a rend fenntartása horribilis összegeket emészt fel. Tehát ha vannak diktatúrák,akkor azt max lerombolni tudja,de annyi forrása nincs,hogy egy új országot "építsen". Azt a helyieknek kell megtenni. Azzal még el lehet játszani,hogy hagyom a diktatúrát,hátha "elmúlik" ,de hosszabb távon talán jobb,ha egy adott pillanatban kiiktatom azt.A probléma alapvetően az emberrel van. Hiába szabadultak fel pld az afrikai országok,ha nem képesek felismerni az ottani vezetők,az ottani polgárok,hogy jobban járnának,ha összefognának és közösen építenének egy civilizáltabb államot. Az egész emberiség még gyerekcipőben jár a civilizáltság tekintetében sztem,így elvárni ,hogy egy normálisan működő erkölcsös világ legyen egyelőre csak merő álom. Márha egyáltalán lesz ilyen a jövőben.
Törölt felhasználó 2017. 08. 11. 16:03
Előzmény: #164  csibe74
#165
21 században vagyunk gyakorlatilag a jövőben élünk,de ha egy ország el akar rejteni valamit a területén,akkor azt nem lehet felderíteni . Ahogy Bin Laden is elbújt a hegyekben és senki nem találta meg,úgy É-Korea is olyan földrajzi tulajdonságokkal rendelkezik,hogy nem lehet csak úgy ezeket az állomásokat a levegőből lerombolni,vagy ártalmatlanná tenni.
csibe74
csibe74 2017. 08. 11. 15:20
Előzmény: #163  Törölt felhasználó
#164
Tényleg ennek az UN gyereknek nem lehet meghekkelni a fegyveres dolgait? Pl. ha kilő valamit az az indítás helyén robbanjon pl.Valahogy elszarni a rakéta indításait.
Törölt felhasználó 2017. 08. 11. 11:44
Előzmény: #156  Vazsmegyei
#163
Én tudom kik azok, akiknek válaszolok, te ellenben beleszőttél más embereket is ebbe. Még egyszer kérdezem, ki az az accept, mert neki nem írtam semmit.
Törölt felhasználó 2017. 08. 11. 11:43
Előzmény: #154  pitcairn2
#162
Ezzel egyetértek, csak itt nem ez volt a kérdés (egyik nagyhatalomnak sem humanitárius céljai vannak, ha mégis úgy tűnik, az csak propaganda). Ha Észak-Koreának nekimenne az USA, mert ez állna érdekében, akkor menne a mutogatás, hogy mennyi ember halálát okozták ezzel, közben meg a diktatúra fennmaradása meg adott esetben még többét. Irak és Szíria esetében meg lehet mutogatni, hogy a diktatúra szétverése okozta a bajt, de a valóságban ezek már csak tünetek.
Törölt felhasználó 2017. 08. 11. 11:39
Előzmény: #153  pitcairn2
#161
Ja, csak adott esetben az a vákum már adott azelőtt, hogy szétverted a már amúgy rég illegitimmé váló, csak totalitarista módszerekkel fenntartható hatalmat.

Topik gazda

Tibi0002
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek