Topiknyitó: Tibi0002 2017. 08. 10. 12:22

Észak-Korea  

Általános Észak-Korea topic
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 08. 11. 11:37
Előzmény: #155  pitcairn2
#160
Nézőpont kérdése. A konteók általában logikusan felépített dolgok, amelyek valós tényeken alapulnak, azonban ezek a tények összemazsolázottak, a konteó hívők jellemzően nem vesznek tudomást az elméletüket nem megerősítő tényekről, miközben gyűjtik azokat, amelyek az elméletüket erősítik. Pl. a te egyik vesszőparipád, hogy a kommunista rendszereket az angolszász hatalmak érdekei miatt hozták létre, illetve működtették is a háttérből. Nos, én meg ezt erősen kétségbe vonom, még ha el is ismerem, hogy van valóságalapja, mert valóban volt olyan, amikor támogatták a komcsikat, ellenben, de ezek egxáltalán nem hosszűtávú célok mentén mentek, és idővel ki is csúszott a kezükből az irányítás. Ahogy Saddam esetén is amúgy jóval később (az USA előbb azért támogatta hallgatólagosan Saddam rendszerét, mert Irán volt a közös ellenség, de ez hamar végeszakadt).
tesaszabi 2017. 08. 11. 11:37
#159
Mondjuk az alaphelyzet vicces: Észak-Korea egy olyan rakétával akarja megtámadni Guam-ot, ami nincs letesztelve, míg az amcsik egy olyan rakétavédelmi rendszerrel akarnak védekezni, ami szintén nincs letesztelve :)
pitcairn2 2017. 08. 11. 11:10
Előzmény: #141  Tibi0002
#158
megjegyzem az 1945 utáni távol keleti rendezés szervesen kapcsolódik az Észak-Korea topic-hoz...
pitcairn2 2017. 08. 11. 11:08
Előzmény: #141  Tibi0002
#157
az "Észak-Korea" topic jelentős részben az anglo-amerikai imperializmusról szól, megjegyzem annak igen hosszú története van a térségben is...
Vazsmegyei 2017. 08. 11. 11:07
Előzmény: #148  Törölt felhasználó
#156
Olvassad már el a topik címét legalább tízszer mielőtt válaszolsz! Neked annyira önálló gondolataid vannak, hogy azokat nem lehet más forrásokból belinkelni! Amennyiben nem tudod kik azok akiknek válaszolsz és kik szólnak a "témához" nincs miért "újratervezni" a nem idetartozó véleményeidet sem!
pitcairn2 2017. 08. 11. 11:06
Előzmény: #142  Törölt felhasználó
#155
kritikai gondolkodás tekintetében te sem vagy sokkal jobb pl. azonnal konteót kiáltasz még egy teljesen logikus eszmefuttatás kapcsán is...
pitcairn2 2017. 08. 11. 11:04
Előzmény: #138  Törölt felhasználó
#154
az USA külpolitika számára ezeknek az embereknek a sorsa mindig is jelentéktelen kérdés volt ők belpolitikai szempontok, illetve nagyhatalmi és geopolitikai logika mentén gondolkodnak... a humanitárius máz az amerikai külpolitikai számára mindig is csak csomagolás volt...
pitcairn2 2017. 08. 11. 11:01
Előzmény: #140  Törölt felhasználó
#153
nem véletlenül írtam be a logikai megközelítést is... ha szétversz egy vagy több nagyhatalmat (lásd a Roosevelt-i feltétel nélküli kapituláció hadbírósággal fűszerezett doktrínája mentén tönkrevert tengelyhatalmakat) akkor az összeomló birodalmak helyén hatalmi vákuum marad... konteós gügyögés helyett inkább ezzel kezdjél vmit...
pomperj
pomperj 2017. 08. 11. 11:01
Előzmény: #150  Törölt felhasználó
#152
Azt ertem, hogy merlegelitek hogy mi lehet. Azt mar nem, hogy ha igy van, akkor miert nem probaltok profitalni ebbol a merleglesbol, es hogyan csinalnatok? Vegul is, ez itt egy spekulatorok topic es forum. Szoval: FXP vagy YANG?
salve 2017. 08. 11. 11:01
Előzmény: #124  Tibi0002
#151
ez tényleg logikusnak tűnik viszont abban nem vagyok biztos amit egy korábbiban írtál, hogy "Kína pénzeli és bárorítja Kimet.." szerintem ez azért túlzás - illetve én mintha úgy tudnám, azért ad némi segélyeket és vagy nem tesz mindenben kerestzbe Kimnek, mert valóban nem érdeke hogy Kim rendszere megdőljön - de csak azért, mert nki jobb ha egy ilyen "semleges" = "egymást kioltó" felek keltette patthelyzetben a nagy Korea. Én továbbrs is csak azt nem értem: mi a túróért kéne félni a hatalmas Kínának egy egysített Koreától? Délnek úgyis jópár évébe telne mire felzárkóztatná északot, másrészt D korea már így is erős és így is amerikabarát, nem létezik hogy ne tudnmának békésen egymás mellett élni, és: azért idiotizmus de inkább nagy felelőtlenség ez Kína részéről, mert az egész vilgának bőven rossz ez az állandó feszkó amit kelt az őrült Kim dinasztia, aminek véletéenül még tényleg rossz vége is lehet egyszer! most is pirosban vannak a tőzsdék, ki a fenének jó ez?
Törölt felhasználó 2017. 08. 11. 10:56
Előzmény: #143  Vazsmegyei
#150
Ja, és pitcairnt ne. gyanúsítottam olyasmivel, hogy nincsenek önálló gondolatai. Sajátos meglátásai vannak, érdekes olvasni, amit ír, de többnyire nem értek egyet vele. Ugyanezt nem gondolom a propagandistákról...
Törölt felhasználó 2017. 08. 11. 10:54
Előzmény: #145  vampire
#149
Semmi. Atomfegyverrel a kezükben megnő a politikai erejük, de a dagi hülyegyereknek sem ment el annyira az esze, hogy ténylegesen bepróbálkozzon.
Törölt felhasználó 2017. 08. 11. 10:53
Előzmény: #143  Vazsmegyei
#148
Ok, én nem rendelkezek önálló gondolattal. Kérem a forrásokat, kinek a gondolatait írom le? Ki az az accept amúgy?
elemes
elemes 2017. 08. 11. 10:45
Előzmény: #145  vampire
#147
Eddig egyértelmű volt, hogy Kim Jong Un nyeri a játszmát, de Kína bejelentkezése elbizonytalanított
Vazsmegyei 2017. 08. 11. 10:22
Előzmény: #144  Vazsmegyei
#146
generálják=retardálják
vampire
vampire 2017. 08. 11. 10:21
Előzmény: #142  Törölt felhasználó
#145
Észak Koreával mi lesz? Kína is bejelentkezett, bár szerintem csak cirkusz az egész. Vagyis inkább csak remélem.....
Vazsmegyei 2017. 08. 11. 10:19
Előzmény: #141  Tibi0002
#144
Éppen időben szóltál! Bátorságod próbája az első törlés, aminek a tartalma nem ide való! Jó a topik címe és rajtad múlik, hogy ugyanazon nickek befolyásától mentesítsed magad, amik más topikokban generálják mások értelmes hozzászólásait.
Vazsmegyei 2017. 08. 11. 10:11
Előzmény: #142  Törölt felhasználó
#143
Acceptnek éppen önálló gondolatai vannak! Neked viszont a számonkérés abban merül ki, hogy éppen nem a az általad követett gondolatokat adja vissza! A proliknak szánt "propagandával" neked van problémád a migránsokkal együtt! Semmi szükség az ilyen gondolat átvitellel gyanúsítgatni az önálló gondolatokkal rendelkezőket! Rövid leszek: nem akartam beleszólni a vitába, mert tetszett a logikus megközelítése pl. pitcairnak meg acceptnek is! Éppen te nem rendelkezel önálló gondolattal. Megteszik ezt mások helyetted is!
Törölt felhasználó 2017. 08. 11. 10:02
Előzmény: #128  MetalHeart
#142
Akkor miért eszed meg kritika nélkül a proliknak szánt propagandát a migránsokról, miért nincs egy önalló gondolatod sem a témában?
Tibi0002 2017. 08. 11. 10:02
#141
Ismét megkérem az érintetteket, hogy maradjunk az Észak-Koreai témánál. Ha működik a törlés, akkor törölni fogom innen a nem idevaló, személyeskedő hozzászólásokat.

Topik gazda

Tibi0002
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek