Topiknyitó: fxboy 2014. 06. 20. 17:23

édes-savanyú  



Sziasztok!



A sors jóvoltából úgy alakult az életem, hogy egy ideje a családi háztartást, így a konyhát is nekem kell vezetnem…. , s ez így is marad az idők végezetéig…..

A lényeg: Segítsetek főzni!

Olyan recepteket várok Tőletek, amit saját kezűleg el is készítettetek!



Az én mai keverésem: Tárkonyos csirkemell

A csíkokra/kockára vágott kb fél kg filézett csirkemellet 1 db apróra vágott, dinsztelt vöröshagymán pirítom, párolom. Majd megszórom 1 ek szárított/friss morzsolt tárkonnyal, ízlés szerint só, bors. Rá egy ek mustár, egy kis doboz tejföl, egy ek méz, összeforralom, a végén egy ek 6% almaecet. A mustárral, ecettel óvatosan, ne legyen nagyon savanyú. Verzió: a tejfölözés előtt be lehet staubolni 1-3 ek liszttel, s mehet rá 0,5-1 dl víz. Így több és kevésbé folyós lesz a szaftja, nem csorog le a köretről.

Tálalni főtt tésztával, vagy nokedlivel, reszelt sajttal meg lehet szórni.



Jó étvágyat!




Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
fxboy
fxboy 2018. 07. 15. 15:58
Előzmény: #898  Törölt felhasználó
#900
Szia Csoli! 
 Majd később válaszolok. Most megyek drukkolni! 
 HAJRÁ HORVÁTORSZÁG !!!! 
 :) 
 
fxboy
fxboy 2018. 07. 15. 15:56
Előzmény: #897  diki
#899
Szia Diki! 
 
  Megúsztam! 
 Csendes szelet kívántál.  Háát ez nem jött össze. 
 Kicsit gonoszka volt a Balcsi. Hideg is volt, szél is fútt, a bizti hajók is besodródtak az úszók közé. A hullámok közt pedig amikor néha levegőt tudtál venni, akkor meg a kipufogó füstöt lehetett jó mélyen letüdőzni. Ez aztán az egészség! Kipufogó gáz meg jött mindenhonnan, a környező hajókról, mert jó nagy a forgalom ilyenkor. Rendőrök, mentők, biztosítók, BAHART-hajók, stb.  Aki nem a vízben van, elképzelni sem tudja, hogy a víz felszínén milyen jól és messzire mennek a gázok.  Kb a táv felétől pedig 1-2-3 óra felől jöttek a hullámok, tehát szemből-jobb oldalról.... Azé átértem, s lábgörcs nélkül. Ami azt jelenti, hogy jó volt a felkészülésem. 
 
    :) 
 
Törölt felhasználó 2018. 07. 14. 20:32
Előzmény: #892  fxboy
#898

Szia Mester! :) Balaton átúszás megvolt? Jó idő volt hozzá, jó hogy elhalasztották! :) Remélem jól sikerült! :))
Az 1,2-es beíráshoz: Ha olvasgattad a másikat, akkor olvashattad, hogy félig poénos volt az a beírás, de valóban fölfelé várom rövidtávon. A lényeg: az a szupport nem szupport, amit már kétszer betámadtak, ettől függetlenül a 3. és a 4. próbálkozás már a közelébe sem tudott kerülni. Nálam a kulcsszint 1,145 körül van, majd ha azt támadják harmadszor, akkor látok esélyt az 1,11-re. Jövő héten H4-en fel kör, immáron a harmadik magasabb aljról indítva, ehhez csatlakozik az e heti magasabb csúcs, a háromszögből való felfelé kitörés és a csökkenő intenzitást mutató lefelé hullámok(06.14-06.15 - 06.26.-06.28. - 07.09-07.23.). Jövő heti fel H4-es beszédes lesz. Ha hamar belé fojtják a szuszt, akkor valóban újra támadható az 1,155 és jöhet akár az esés is. Ha viszont intenzív lesz a felfutás (én erre tippelnék), akkor valóban nekimegy a 1825-ös sávnak és jó eséllyel az 1,186-nak is, ami szerintem már tényleg nem fogja meg. 1,2-t egyébként nem várok, ezt is olvashattad, de a 06.14-es csúcstól magasabbra várom, 191 vagy 195 környékére. A másik: 2 hét múlva ugye tőkeáttétel változás. Szerintem jelenleg sokkal több hosszútávú short van nyitva mint long. A kamatkülönbség és az aktuális trend is erre enged következtetni. Ez alapján a hónap vége felé sokkal több shortot kell majd zárni, mint longot. Az eredmény valószínűsíthető. Bár ez csak amolyan agyalás a részemről - nem szoktam fundamentumokkal, meg piacegyensúllyal, meg ilyesmikkel foglalkozni csak a TA-val, de azért kíváncsi vagyok, hogy életképes-e ez az elméletem:)
A kamattal én sem szoktam foglalkozni, most is van 1 hónapja nyitott longom 1,155-ről. Nem kevés a negatív kamat már rajta, de a függő nyerője még mindig 4-szer annyi, úgy, hogy most vagyunk túl egy 5 napos lefelé körön. Ha meg ki tudná végre futni magát, akkor eltörpülne a kamat a nyerője mellett. Most ráadásul hedgelve sincs, a fönti shortokat ugye zártam, az USD/HUF longot is, azóta volt egy újranyitás EU-n 183-ról, de az is zárva lett. Följebb kéne kicsit menni, hogy nyissak megint hosszabb távra shortot.
Ősztől indul a nagyüzem megint, akkor gyártok egy-két képet is ha érdekel. A fő irány (1,1 vs. 1,25 újra) addigra sem fog eldőlni szerintem, ha meg valóban visszadobják 1,2 körülre sávozni hónapokig, az kész agyrém lesz a hosszabb távon kereskedőknek. Nekem jól jönne, mert vissza akarok állni a H4/H1-re, annak a több száz pipes sávozás és a folyamatos bizonytalanság a legjobb. :)
Lakásról: jelenlegi túlfűtött piacon nem veszek Pesten lakást, most az egyik legrosszabb "befektetésnek" tartom. Nagyon kedvezően tudunk bérelni ismerőstől, csak remélni tudom, hogy még évekig meglesz ez a lehetőség, ráadásul kétfelé megy a költség - Kinga már igazi nagy csaj lesz, a barátjával fog együtt lakni, Ő a BME-re jár. Elkezdik a saját életüket, ráadásul még pár évig az anyagiakkal nem kell foglalkozniuk. Golden Years  :D Készülünk megnézni az albérletet az asszonnyal, ha összejön felhívlak, hátha tudunk találkozni. :) Erről jut eszembe: trader tali nem lesz?
diki
diki 2018. 07. 13. 20:06
Előzmény: #894  fxboy
#897
Szia FX
Holnap B.Á? Cézár saláta, koktél?  Az első időpontot jól eltakarította az idő. Emily Bronte Üvöltő szelek :) 
fxboy
fxboy 2018. 07. 13. 16:43
Előzmény: #895  fxboy
#896
Óraátállítás eltörlésére nyilvános EU konzultáció:
 
https://ec.europa.eu/info/consultations/2018-summertime-arrangements_hu#about-this-consultation ;
 
 :) 
 
fxboy
fxboy 2018. 07. 05. 20:21
Előzmény: #668  diki
#894
Lecsó szezon. 
  Húsos tarhonyás krumpli rácosan, azaz lecsó újragondolva - bográcsban.  
 
 
   Esténként pedig, Jared Diamond: Háborúk, járványok, technikák (Guns, Germs, and Steel: The fateas of human societies). 
   A könyvtárban esett rám. Nagyon jó! Az emberiség történelme, szociológia, az elmúlt cca 15 ezer évben. 
 Miért történtek úgy az események, ahogy? 
  Pl: ".... Miért Pizarro maroknyi csapata győzte le Atahualpa inka fejedelmet és hatalmas hadseregét, miért nem ő kényszerítette térdre I. Károly spanyol királyt? ..."
  :) 
fxboy
fxboy 2018. 06. 28. 16:32
Előzmény: #892  fxboy
#893
Pedig az a 077x-0800 körüli francia rés, amit "Leelossy" emleget, betömése nem olyan ördögtől való dolog.... 
 :) 
 
fxboy
fxboy 2018. 06. 28. 16:24
Előzmény: #880  Törölt felhasználó
#892
Szia Csoli Papa!  
 A másikban ezt írtad: "...A jövő héten nekimegy megint az 1,172-nek, átviszi, 1,186 már nem fogja meg és akkor 1,2 lesz. :) .. ." 
 Ez komoly? Indoklás?  
 
 Csak azé, mert néhány hónapja azt mondtad, hogy ha egy szintnek 2x neki megy, harmadikra átviszi. Az érik a cseresznyében, itt lentebb, jól látható d1-en, hogy ennek a 15 fölötti supportnak most indul neki harmadszor.  
 És akkor most meg megint föl? És mié, hogyan? 
 
  Azt a kamat dolgot meg nem lehet csak olyan eccerűen elintézni, mint "zoli7".  Épp az elmúlt hetekben változott ismét a swap. E/U-ban tovább nyílt a l/s swap olló, ha így haladunk, lassan már carrytrade-ra is jó lesz a páros.  
 
 Attől függetlenül, hogy az én egysíkú észjárásom szerint most inkább LE,  lehet 1.2..... 
 Ha most megindulna 20 felé, akkor w1-en egy elég szép, szimmetrikus rajzot csinálna  
  
https://www.mql5.com/en/charts/8848870/eurusd-w1-admiral-markets-as ;
  Akár még azt is ráfoghatnánk, hogy fej-vállak, de Te nem hiszel már ilyesmikben. 
  :)  
fxboy
fxboy 2018. 06. 28. 08:01
Előzmény: #890  fxboy
#891
fxboy
fxboy 2018. 06. 21. 11:07
Előzmény: #889  fxboy
#890
Minden úgy történik, ahogyan máj végén spekiztem e/u-t. 
 
https://www.mql5.com/en/charts/8823382/eurusd-w1-admiral-markets-as. ;
 
 Megvolt W1-en a kis zöld, és tovább le. Gyönyörű! 
 Egyedül a 100 sma X fölfelé 200 sma-t aggaszt egy kicsit w1-en. Viszont MN-en ugyanez megvan lefelé!!! 
 :) 
 
fxboy
fxboy 2018. 06. 14. 15:44
Előzmény: #871  fxboy
#889
Eddig az van, amit kb vártam. W1 feljött a Bolli-ba, D1 rsi közép környéken mozog. 
 Tegnap és ma a FED és az ECB szépen mozgatta a piacokat. 
 
 A swap értékek változtak AM-nél. >> Az E/U   l/s olló még jobban nyílt: long  -10.65   short   +4.66 pont. 
 Más keresztekben is érezni az usd kamatolást.
  
 E/U továbbra is csak short. 
 :)  
 
fxboy
fxboy 2018. 06. 09. 05:26
Előzmény: #886  diki
#888
Köszönöm! 
 :) 
 
fxboy
fxboy 2018. 06. 09. 05:25
Előzmény: #885  dt7
#887
Köszönöm! 
 :) 
 
diki
diki 2018. 06. 08. 20:48
Előzmény: #882  fxboy
#886
Jó /csendes/ szelet kapitány :)
dt7
dt7 2018. 06. 08. 20:43
Előzmény: #884  fxboy
#885
Remélem nem olyan leszel mint az ólomkacsa
hogy minél beljebb annál lejjebb:))
Nyomjad,jó úszást neked.
fxboy
fxboy 2018. 06. 08. 19:35
Előzmény: #883  emerald
#884
Kedves Emerald!
 
  Nagyon-nagyon örülök, hogy ismét itt vagy!  
     :)  
 
emerald 2018. 06. 08. 16:32
Előzmény: #882  fxboy
#883
Hajrá, szorítok Neked!
Újra itt...., még hullámzok de már jól :)
fxboy
fxboy 2018. 06. 08. 16:06
Előzmény: #881  fxboy
#882
Jún 30. Balaton-átúszás! 
 :) 
 
fxboy
fxboy 2018. 05. 31. 12:31
Előzmény: #880  Törölt felhasználó
#881
A lányodnak miért bérelsz? Miért nem veszel? 
  Persze, összejöhetünk, ha arra felé jársz. Én most szombaton is tervezem felmenni. Család látogatás.  
 
  Lehet, hogy csak ennyi volt a föl? Visszanézte a 172x-as szintet. Szinte pipre pontosan a  H4 senkou A  és a bolli felsö.  Egy pár napja a bolli felső teljesen ráült  kumo alsóra.
 
https://www.mql5.com/en/charts/8747437/eurusd-h4-admiral-markets-as?bind=1  ;
 
 ufo- csajok, má megint, :) 
 

Topik gazda

fxboy
fxboy
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek