Topiknyitó: Portfolio 2014. 06. 27. 14:21

Devizahiteles csomag forinthitelesekkel, végtörlesztők nélkül  

Ugrás a cikkhez
Benyújtotta ma az igazságügyi miniszter a parlamentnek az első devizahiteles csomagról szóló törvényjavaslatot, amely a Kúria által feltárt tisztességtelen feltételeket hivatott orvosolni, egyelőre az elszámolás pontos szabályozása nélkül. ...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=200694
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
cumi01 2014. 06. 30. 14:39
Előzmény: #73  nemoland
#80
pénznyelönél egy idö után kibújik a szög a zsákból vagy hatalmas öngólt rúg.
Törölt felhasználó 2014. 06. 30. 14:38
Előzmény: #78  cumi01
#79
"Aztán ha utólag kiderül hogy rossz volt a becslése (és több hitel dölt be mint várta), akkor a megléökön veri le."

Sokszor leírtam: ez a fenti NEM elfogadható.

Mondom, hogy OLVASD MÁR EL BASZKI, AMIT ÍRNAK NEKED!
cumi01 2014. 06. 30. 14:36
Előzmény: #75  Törölt felhasználó
#78
Felölem az új szerzödésekbe beleépíthetik. Aztán ha az túl drága egy potenciális hitelfelvevönek, akkor átmegy egy másik bankba.

A meglévökön szerintem nagyon geciség leverni.

Lent valaki leírta, hogy miért hibás pénznyelö logikája a hamburgerrel. A bank elemzi a kockázatát és hitelt ad. Aztán ha utólag kiderül hogy rossz volt a becslése (és több hitel dölt be mint várta), akkor a megléökön veri le. Tehát Mari néni azért fizet egyik napról a másikra többet, mert Józsi bácsi bebukott és a bank ezt rosszul becsülte meg, amikor mindkettöjüknek hitelt adott.
Törölt felhasználó 2014. 06. 30. 14:35
Előzmény: #73  nemoland
#77
Jaj, mennyi a gazdasági analfabéta / olvasni nem tudó itt...

"hahaha...vicces, mert pont magadnak mondtál ellent...PONT A A BANKOKNÁL NINCS ÍGY ! :)

a bank adott hitelt neked az (általa becsült) ingatlanod 50-60%-os értékéig
MERT ÚGY BECSÜLTE/GONDOLTA/KOCKÁZATELEMEZTE, HOGY EZ ELÉG GARANCIA.

TEHÁT ha nem fedezi az A BANK HIBÁJA ÉS 'BELEÉPÍTETTE' A HITELBE ANNO... mint a leesett hamburgereket....TEHÁT az hiteleseknek SEMMIT SEM KELL FIZETNIE, mert "BENNE VAN AZ ÁRBAN/HITELBEN""

Nézz utána annak a kifejezésnek, hogy fedezet. Tőzsdei példával gondolj a határidős letétre, ott sem jelenti azt, hogy a letétnél nem lehet nagyobb a bukód...

Törölt felhasználó 2014. 06. 30. 14:32
Előzmény: #74  cumi01
#76
Ezt a hozzászólásomat se olvastad el rendesen, vagy nem értetted meg.

2 eset van:
- tényleg nem érted meg, amit írnak neked;
- szándékosan nem azzal vitázol, amit leírtak.

Bármelyik is igaz, így értelmetlen a veled a vita. Te ugyanis fikciókkal vitázol, ahogy elemes is írta.
Törölt felhasználó 2014. 06. 30. 14:29
Előzmény: #66  cumi01
#75
"És ezt a meglévö, mit sem sejtö, jól fizetö ügyfeleken teszi meg. "

Megkérdezhetem hogy szerinted kinek kellene a nemfizetők helyett fizetni?
cumi01 2014. 06. 30. 14:29
Előzmény: #70  Törölt felhasználó
#74
Attól, hogy még nem jártál a barlangodon kívül, nem kell rögtön így hisztizni.

link

Kicsit csúsztatás, mert rápingálják a 0% kamatos autódra a bank logóját.

Még kérdés?
nemoland 2014. 06. 30. 14:28
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#73
hahaha...vicces, mert pont magadnak mondtál ellent...PONT A A BANKOKNÁL NINCS ÍGY ! :)

a bank adott hitelt neked az (általa becsült) ingatlanod 50-60%-os értékéig
MERT ÚGY BECSÜLTE/GONDOLTA/KOCKÁZATELEMEZTE, HOGY EZ ELÉG GARANCIA.

TEHÁT ha nem fedezi az A BANK HIBÁJA ÉS 'BELEÉPÍTETTE' A HITELBE ANNO... mint a leesett hamburgereket....TEHÁT az hiteleseknek SEMMIT SEM KELL FIZETNIE, mert "BENNE VAN AZ ÁRBAN/HITELBEN" :D

pont arra mutattál rá ,mitől voltak inkorrektek és tisztességtelenek a bankok , miért nem úgy működnek, mit egy vállalkozás amelyben a kockázatokat beleépítik a termék árába...

végre egyetértünk 4 év után :DDD

szivacs örülni fog....
Törölt felhasználó 2014. 06. 30. 14:26
Előzmény: #69  cumi01
#72
Olvasd el a #40-es hozzászólásomat. Szólj, ha megvagy vele.
cumi01 2014. 06. 30. 14:25
Előzmény: #67  gyula1971
#71
Jelzáloghitelekre Ausztriában 0,75%-nél indul a kamatmarzs (ez a legalacsonyabb, amiröl tudok) és kb 1,5%-nél van a vége.
Törölt felhasználó 2014. 06. 30. 14:25
Előzmény: #67  gyula1971
#70
"A Magyar Bankok nem engedtek a kamat marzsukból. Itt 4-4.5%-ot tettek a piacról beszerzett CHF.-ra!

Nyugat Európában a marzs 2.5%-körüli!"

Ezért aztán ne csak a kamat legyen kisebb, hanem egyenesen 0 legyen, sőt még a tőketartozásodat se kelljen visszafizetni. Te ugyanis ezt akarod.

Elárulod, melyik nyugat-európai országban adnak ingyen hitelt úgy, hogy vissza se kell fizetni?
cumi01 2014. 06. 30. 14:23
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#69
A hasonlatod abszurd.

A hamburgeres nam azután emeli az árát a +1 földreejtett húsgombóic miatt, hogy már beleharaptál a megvett hamburgbe.
Törölt felhasználó 2014. 06. 30. 14:23
Előzmény: #66  cumi01
#68
Megismétlem, olvasd el, amit lent írtam, mert MÉG MINDIG NEM ÉRTED, látszik a hozzászólásodon.
gyula1971
gyula1971 2014. 06. 30. 14:21
Előzmény: #57  cumi01
#67
Igen, teljesen igazad van!

A Magyar Bankok nem engedtek a kamat marzsukból. Itt 4-4.5%-ot tettek a piacról beszerzett CHF.-ra!

Nyugat Európában a marzs 2.5%-körüli!

Sajnos a Magyar Bankok nem a kamat és jutalékokban versenyzek, hanem abban, hogy egyre kockázatosabb termékekkel és egyre kockázatosabb ügyfeleket hiteleztek...
cumi01 2014. 06. 30. 14:20
Előzmény: #61  elemes
#66
"IGEN, a bank a jól fizető adósokra kivetett kamatokból fedezi a nemfizetőkön elszenvedett veszteséget."

És ezt a meglévö, mit sem sejtö, jól fizetö ügyfeleken teszi meg.

Én is szeretnék egy ilyen vállalkozást/bankot.

És akkor a zorbán hergeli a zembereket a bank ellen, ugye...
Törölt felhasználó 2014. 06. 30. 14:19
Előzmény: #61  elemes
#65
"IGEN, a bank a jól fizető adósokra kivetett kamatokból fedezi a nemfizetőkön elszenvedett veszteséget. ez a világon mindenütt így van és nem csak bankhitelnél de minden, hozamot ígérő pénzkihelyezésnél (kötvények stb)."

Továbbmegyek: MINDEN vállalkozásnál így van. A hamburgeresnél is megfizeted a földre esett hamburgereket is, ahogy a bolti árakban is benne van a boltból lopók általi veszteség is.

Abszurd, hogy ezeket egy gazdasági fórumon magyarázni kell. De megszoktam már.
Törölt felhasználó 2014. 06. 30. 14:17
Előzmény: #58  cumi01
#64
Erre is az előző hozzászólásomban írtak a reakcióm: olvasd el, amit írtam, mert látszik, hogy nem értetted meg. Szólj, ha érted már.
Törölt felhasználó 2014. 06. 30. 14:16
Előzmény: #57  cumi01
#63
Olvasd el mégegyszer, amit írtam, mert nem sikerült megértened.
elemes
elemes 2014. 06. 30. 14:16
Előzmény: #60  cumi01
#62
a kúria döntésének második pontja épp erről szól.

ha a szerződésben szerepel a banki kamatemelés lehetősége, és a bank a kamatemeléskor megindokolta, akkor a kamatemelés jogos volt. ha elmulasztotta indokolni, vagy az indoklás nem ésszerű, akkor ezt a bank bebukta.
elemes
elemes 2014. 06. 30. 14:11
Előzmény: #58  cumi01
#61
"és a pehhemre annál banknál rajtam kívül mindenki más hitele bedöl akkor ezt a bank rajtam fogja leverni? Felmegy a kamat X ezer százalékra?"

azzal, hogy az abszurditásig eltúlzol egy helyzetet, majd a túlzásról kimutatod, hogy túlzás, még nem kerültél közelebb a megértéshez.

IGEN, a bank a jól fizető adósokra kivetett kamatokból fedezi a nemfizetőkön elszenvedett veszteséget. ez a világon mindenütt így van és nem csak bankhitelnél de minden, hozamot ígérő pénzkihelyezésnél (kötvények stb).

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek