Topiknyitó: Portfolio 2014. 06. 27. 14:21

Devizahiteles csomag forinthitelesekkel, végtörlesztők nélkül  

Ugrás a cikkhez
Benyújtotta ma az igazságügyi miniszter a parlamentnek az első devizahiteles csomagról szóló törvényjavaslatot, amely a Kúria által feltárt tisztességtelen feltételeket hivatott orvosolni, egyelőre az elszámolás pontos szabályozása nélkül. ...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=200694
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
gyula1971
gyula1971 2014. 06. 28. 17:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#20
Ez érdekes, mi lehetett a hozzászólásokban, de ezt az üzemeltető törölhette ki.
Valami politikai dolog talán?
Törölt felhasználó 2014. 06. 28. 16:59
Törölt hozzászólás
#19
Törölt felhasználó 2014. 06. 28. 15:43
Előzmény: #13  signal2
#18
Pontosan. Nyilván a példabeli eset akciós konstrukció volt, ahol kezdetben csak kamtot fizetett, tőkét nem, vagy nem volt kezelési ktg. Ilyen esetekben a törlesztő SZERZŐDÉSBEN RÖGZÍTETT is NŐTT, mert benne volt a szerződésben, hogy a kedvezményes idő lejárta után hogyan változnak a paraméterek.
Törölt felhasználó 2014. 06. 28. 15:42
Előzmény: #11  Phylaxa
#17
"Az a végtörlesztéskor fennálló tőketartartozás az ugyanannyi volt mint a felvett? Természetesen CHF-ben."

Természetesen CHF-ben kevesebb volt, hiszen időközben törlesztette a tőkét is. (lásd lenti hozzászólásom kb. számait, láthatod számszerűen is, hogy elég sokat törlesztett is menetközben).
Törölt felhasználó 2014. 06. 28. 15:38
Előzmény: #9  oil120
#16
"Ne mond, hogy a csak a frank befolyásolta a törlesztő részlet ilyen szintű emelkedését."

1. Eddig a tőketartozásról beszéltél, most a törlesztőről.
2. Oké, nézzük a törlesztőt. A törlesztők átlagosan 70%-al emelkedtek, ebből 50%-ot okozott az árfolyamemelkedés. Forrás: MNB.
Törölt felhasználó 2014. 06. 28. 15:37
Előzmény: #9  oil120
#15
"3,5 milliót vettem fel és majd 7 év után végtörlesztéskor valamivel több mint 3,2 milliót kellett visszafizetnem."

Mert nem 3.5 millió Ft-ról szólt a kölcsönszerződésed, hanem kb. 22.000 CHF-ről (ami a végtörlesztéskor már 5.6 millió Ft lett volna, de ebből már törlesztettél sokat, így maradt 3.2 a tartozás).

Komoly, hogy ezt egy gazdasági fórumon magyarázni kell?
Törölt felhasználó 2014. 06. 28. 15:34
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#14
"Na ja csak amíg eljutott a végtörlesztésig,a tőketartozása kamatokkal növelve jelentkezett akkor egy-összegben.
A kamatokat meg emelgették ide-oda."

Ugye nem komoly, hogy egy gazdasági fórumon ekkora baromságok hangzanak el?

A tőketartozás és a kamat két dolog. A végtörlesztő, amikor a törlesztőket fizette havonta, fizetett kamatot is. De amikor a végtörlesztett, akkor csak a tőketarozást fizette ki. Abban nincs kamat.

Egészen elképesztő, hogy ezt itt magyarázni kell.

Már rég leírtam, a devizahitel ügyben teljesem nyilvánvaló, hogy a vita leginkább nem politikai nézetek, vagy világnézet, hanem hozzáértés mentén van. Az összes bankellenes fröcsögő pénzügyi analfabéta.
signal2
signal2 2014. 06. 28. 15:07
Előzmény: #9  oil120
#13
"3,5 milliót vettem fel"..."A hiteltörlesztés kezdetekor 16e-t fizettem havonta"
Az éves 5,63%-so kamatnak fel meg, tehát az elején nyilván csak kamatot fizettél, abból is jó kedvezményeset. A törlesztőd később azért is nőhetett, mert el kezdtél tőkét is törleszteni. Mivel későn kezdtél el tőkét törleszteni, valamint a havi törlesztőd gyakorlatilag csak a kamatra volt elég, nem csoda, hogy még 3,2 millióval tartoztál 7 év után.
Phylaxa 2014. 06. 28. 15:02
Előzmény: #10  philosopher
#12
Azt szoktam erre mondani, hogy ha felveszel 10 millát 10%-os kamatra, akkor az első éveben becsengeted az 1 millát? mert ha igen, akkor nem nő a tőketartozásod. Természetesen HUF hitel esetén. De ha mégsem fizetnéd be az 1 millát az első évben, akkor bizony tőkésítik a különbözetet és annyival nő a tőketartozásod. Ez persze a klasszikus hitel, amit kevés ember vett fel valószínűleg. Az annuitáshitlenél az elején főleg kamatot fzetsz és csak a vége felé kezd a tőketartozásod csökkenni.
Phylaxa 2014. 06. 28. 14:55
Előzmény: #7  minden6ó
#11
Az a végtörlesztéskor fennálló tőketartartozás az ugyanannyi volt mint a felvett? Természetesen CHF-ben. Ott a válasz a kérdésedre.
philosopher
philosopher 2014. 06. 28. 09:01
Előzmény: #9  oil120
#10
Hát, a 3,5 milliónak csak a kamata havi 15 eFt 5% körüli kamattal (+ kezelési ktg, stb), tehát ilyen konstrukciónál nem kell annyira csodálkozni, ha akár 10 év után is még megvan az eredeti tőke összege (az árfolyam romlás miatt pedig persze nőhet is még úgy a törlesztő, hogy nő a tőke tartozás is).

Sokan (laikusok) úgy gondolkodnak, ha felvesznek X összegű hitelt, akkor mondjuk 10-15 év múlva ha visszafizetnek 1,5 X összeget, akkor a banknak már milyen jó kis haszna volt. Pedig 10-15 év alatt az 50% kamatra (és egyéb költségekre) nem is igazán sok. Sok befektető 2-3 év alatt szeretne ilyen hozamot elérni.

Nem a bankokat akarom védeni, mert tényleg sok esetben tisztességtelenül jártak el, de nézzük meg a másik oldalt is, ha valaki kölcsönt adna, elégedett lenne-e, ha 10 év után a tőkét kapná csak vissza + pár 10% hozamot. 2-3 éves hitelekre reális ez a feltételezés, de 10 év felett már simán lehet többszörse a visszafizetett összeg a felvettnek, anélkül, hogy uzsorás lenne a hitelnyújtó.
oil120 2014. 06. 27. 23:23
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#9
Nem is azt mondtam, hogy végtörlesztéskor kamatot kellet fizetnem. 3,5 milliót vettem fel és majd 7 év után végtörlesztéskor valamivel több mint 3,2 milliót kellett visszafizetnem.
A hiteltörlesztés kezdetekor 16e-t fizettem havonta, végtörlesztés előtt pedig 32e körül.
Ne mond, hogy a csak a frank befolyásolta a törlesztő részlet ilyen szintű emelkedését.
És ennek köszönhetően a hét év alatt a tőkéből, annak ellenére, hogy már jóval több mint fél tőkényi összeget visszafizettem mégis ekkora maradt.
Azért azt hiszem a bankok ebben az időszakban mocsokul jól jártak!
Törölt felhasználó 2014. 06. 27. 23:10
Előzmény: #7  minden6ó
#8
Senki nem mondta,hogy a végtörlesztésnél kértek kamatot de a franc se fogja neked magyarázni mit és miért látsz szubjektíven.
minden6ó 2014. 06. 27. 22:28
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#7
Végtörlesztéskor tényleg csak a fennálló tőketartozást kell megfizetni, ez a lényege...
Szerinted mire kérnének kamatot?
Törölt felhasználó 2014. 06. 27. 21:47
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#6
Na ja csak amíg eljutott a végtörlesztésig,a tőketartozása kamatokkal növelve jelentkezett akkor egy-összegben.
A kamatokat meg emelgették ide-oda.
Az árfolyam meg a másik ok.
Úgyhogy NEM kizárólag az árfolyam miatt több!

Komolyan megdöbbentő mennyire szemellenzős a te érvrendszered időnként.
Bagi 2014. 06. 27. 21:26
Előzmény: #4  gyula1971
#5
Ennek az egésznek megint az az üzenete, megéri butának észérnek trógernak lenni !

Az okosan, felelősen gondolkodók(forint hitelesek), tisztességesen fizetők meg dögöljenek meg !!!! :-(((( ez Magyarország ! Illetve abszurdisztán-orbánisztán !!!
gyula1971
gyula1971 2014. 06. 27. 21:08
Előzmény: #1  Portfolio
#4
Ebből majd az Őszi Önkormányzati választások után lesz valami.
Még arra kell kampányolni Orbánéknak...
Törölt felhasználó 2014. 06. 27. 20:45
Előzmény: #2  oil120
#3
Hülyeséget ne beszélj már. A végtörlesztéskor a tőketartozást fizetted ki. Az kizárólag az árfolyam miatt több. (az addigi törlesztőid tartalmaztak kamatot, meg miegymást).
oil120 2014. 06. 27. 20:26
Előzmény: #1  portfolio
#2
Annyira jó, hét év törlesztés után kényszervégtörlesztésben még ugyan annyit fizethettem vissza, mint amennyit felvettem.

Nem a frank árfolyamával volt már akkor sem a gondom, hanem a banki jutalékok emelése volt brutális és így együtt lett nagyon sok.

A végtörlesztők is kifizették ezeket a jutalékokat

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek