Topiknyitó: Portfolio 2014. 06. 27. 14:21

Devizahiteles csomag forinthitelesekkel, végtörlesztők nélkül  

Ugrás a cikkhez
Benyújtotta ma az igazságügyi miniszter a parlamentnek az első devizahiteles csomagról szóló törvényjavaslatot, amely a Kúria által feltárt tisztességtelen feltételeket hivatott orvosolni, egyelőre az elszámolás pontos szabályozása nélkül. ...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=200694
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 06. 30. 16:22
Előzmény: #98  gyula1971
#100
Rogán szerint a cégeknek érdemes perelni.
Törölt felhasználó 2014. 06. 30. 15:39
Előzmény: #98  gyula1971
#99
Hát igen, bölcs dolog is ám a devizahitelektől devizahitellel megszabadulni. És főleg nagyon meggyőző érv az előbbi minél gyorsabb - akár a piacgazdasági, és jogállami alapokat is megrengető módon - való leépítésére...
gyula1971
gyula1971 2014. 06. 30. 15:32
Előzmény: #97  gyula1971
#98
Németh Szilárd meg már az új rezsicsomagon dolgozik...

állam is beszállhat ebbe, ha van elegendő forrás a költségvetésben.

Devizakötvény kibocsátással 3-4 Milliárd Dollár, Amerikában keresettek a kötvényeink, ezzel a devizatartalék jelentősen növelhető!!!
gyula1971
gyula1971 2014. 06. 30. 15:28
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#97
Ez egy Közgazdasági Fórum! Igen most utólag én is utánanézek kamatmarzs, árfolyamrés stb fogalomnak...

Nem kellene azon gondolkodnunk, hogy a fennálló devizahiteleket a jelenlegi piaci árfolyamon váltsuk át, mert ez nem lenne fair az emberrekkel szemben - fejtette ki Rogán.

A bankoknak vállalniuk kell a terhek egy részét, az állam is beszállhat ebbe, ha van elegendő forrás a költségvetésben.
Törölt felhasználó 2014. 06. 30. 15:24
Előzmény: #93  gyula1971
#96
Jaj de kis tájékozott vagy. Egyre kevésbé áll meg a szegény "megtévesztett" ember hazug képe (amin görcsölsz itt hónapok óta) veled kapcsolatban...
Törölt felhasználó 2014. 06. 30. 15:22
Előzmény: #92  upgrayeddAKS
#95
A vérszemet kapott nyerészkedő követelőzők már teljes hitel elengedést akarnak (lásd Gyula). Ez biztos nem fog teljesülni, de az árrés-, kamatemelés szemmel láthatóan nagyon nem elég nekik. A kényszer Ft-osításnak meg nyilván mégkevésbé örülnek, ha piaci áron történik. Tehát nem piaci lesz. Innentől tulajdonképpen 2 eset marad:
1. Vagy az a valószínű, hogy a korábbi 180 Ft-os árfolyam lesz a befutó. Egyszerűen nehéz lenne bármilyen más - szintén fiktív - árfolyamot még csak megközelítőleg is megindokolni. Tehát, ha fix az árfolyam, csak ez lehet szerintem. És 180 felett mentesül az adós, felette meg bank/állam valamilyen arányban fizet.
2. Vagy esetleg nem egyetlen fix árfolyam lesz. Hanem a felvételi és jelenlegi közötti különbözet oszlik meg az adós, bank, állam hármason, mondjuk 1/3:1/3:1/3 arányban.

Az 1. pontnak az is a veszélyes, hogy ha a jelenlegi devizahitelesek megkapják az árfolyamrést, és a kamatemelések miatti többletbefizetéseket és még végül ugyanolyan kedvezményes árfolyamon szállnak ki, minv a végtörlesztők, akkor az utóbbiak kihagyása a jelenlegi csomagból teljesen okafogyott/igazságtalan (és jogilag is minimum fura) lesz.
gyula1971
gyula1971 2014. 06. 30. 15:20
Előzmény: #92  upgrayeddAKS
#94
Nemsokára a vállalati devizahitelek jogszerűségét is megvizsgálhatják majd!

Az MNB.-900 Milliárd leírással számol a Bankok esetében.
Ennyibe belekerül nekik, biztos, akkor még a Forinthiteles szerződések jogszerűségének vizsgálata ezután jön!!
gyula1971
gyula1971 2014. 06. 30. 15:18
Előzmény: #71  cumi01
#93
Így van, ez IGAZ!

Jelzáloghitelekre Ausztriában 0,75%-nél indul a kamatmarzs (ez a legalacsonyabb, amiröl tudok) és kb 1,5%-nél van a vége.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 06. 30. 15:15
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#92
kösz. összegszerűen (teljes magyar bankrendszer) mekkora teherrel lehet számolni szerinted? mi az, ami a követelőzőknek elég egyáltalán? a teljes magyar GDP? :)
Törölt felhasználó 2014. 06. 30. 15:14
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#91
Micsoda meglepetés, most persze nem jönnek azok a válaszok (amikor konkrétum kellene, ugye...).
Törölt felhasználó 2014. 06. 30. 15:13
Előzmény: #86  elemes
#90
Mindkettő igaz.

"Abszurd, hogy ilyen emberek vettek fel devizahiteleket."

Ez azonban az adott ember felelőssége leginkább. Én, amihez nem értek, abban nem kötök milliós szerződést...

A másik részében igazad van. A szabáylozásnak fel kellett volna ismernie a fokozott kockázatokat és nem kellett volna hagyni, hogy bárki hozzáférhessen ehhez a termékhez. Ezt is leírtam már sokszor. Egyébként most sem kellett volna megszüntetni teljesen, csak pl. egy MiFiD jellegű megfelelési teszttel jelentősen szűkíteni kellett volna a kört.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 06. 30. 15:12
Előzmény: #60  cumi01
#89
a szerződésben annyi van, hogy milyen feltételek teljesülése esetén emelhet a bank kamatot... ha nem így jár el, elvileg perelhető (azért is csak elvileg, mert ez nem egy egzakt dolog)
Törölt felhasználó 2014. 06. 30. 15:08
Előzmény: #84  upgrayeddAKS
#88
Szerintem már nincs kérdés az ügyben: a kormány addig hergelte a lakosságot, míg kénytelen megtenni mindazt, amit talán ők se gondoltak komolyan korábban. A felhergelt és követelőző nemfizetők megbuktathatják a Orbánt, így most már meg lépik ezeket, ez bizonyos számomra.

Az Orbáni politika egyszerű: figyeld, min fröcsög a szélsőjobb és hamarosan az lesz a kormányzati kommunikáció és a következő lépés.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 06. 30. 15:07
#87
Azért is kérdem, mert én ezekből a *@&-kből nem nagyon igazodok ki: nem tudom, mi az, amit meggyőződésből tesznek, és mi az, amit szavazatszerzésből. (Persze mondhatnánk, hogy mindent utóbbi érdekében tesznek, de szerintem ezek már meggyőzték magukat arról, hogy ők a faszagyerekek...)
elemes
elemes 2014. 06. 30. 15:07
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#86
"Abszurd, hogy ezeket egy gazdasági fórumon magyarázni kell."

Abszurd, hogy ilyen emberek vettek fel devizahiteleket.

Abszurd, hogy a pénzintézetek, akik kihelyezték a hiteleket, nem tudják elképzelni, hogy a hitelfelvevők NEM ÉRTENEK a pénzügyekhez. Ez egyébként rengeteg szakmával van így, aki BENNE van, azt hiszi, mindenki érti. Közben dehogy.
elemes
elemes 2014. 06. 30. 15:04
Előzmény: #66  cumi01
#85
"És ezt a meglévö, mit sem sejtö, jól fizetö ügyfeleken teszi meg."

Így van. Ha irodalmi köntöst lehántjuk, akkor ez ugyanaz, mint ami veled, devizahitelessel történt: a KOCKÁZAT néha bekövetkezik.

"Én is szeretnék egy ilyen vállalkozást/bankot."

Semmi akadálya, a tőzsdén vehetsz OTP részvényt.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 06. 30. 15:04
#84
Sziasztok!

Tippeket kérek arra vonatkozóan, hogy szerintetek ebben a mizériában meddig megy el a kormány? (Időben és törvényileg is.) Ha csak kommunikációs szinten lengeti be a mézesmadzagot az őszi választások idejéig, akkor mennyi idő alatt fog belőle visszakozni? (Magyarán: meddig hülyíti a népet a lózungjaival?)
Törölt felhasználó 2014. 06. 30. 14:52
Előzmény: #78  cumi01
#83
"Felölem az új szerzödésekbe beleépíthetik."

Szerinted hogy lehetett volna az 5-6 éve megkötött szerződésbe beépíteni a pl. bankadót ?
Törölt felhasználó 2014. 06. 30. 14:43
Előzmény: #80  cumi01
#82
"pénznyelönél egy idö után kibújik a szög a zsákból vagy hatalmas öngólt rúg"

Most például mi a szög vagy hol van az öngól?

Mert eddig itt leginkább csak az derült ki, hogy vagy nem olvasod el, amire reagálsz, vagy szándékosan fikcióval vitázol.
Törölt felhasználó 2014. 06. 30. 14:40
Előzmény: #78  cumi01
#81
"Tehát Mari néni azért fizet egyik napról a másikra többet, mert Józsi bácsi bebukott"

És a fedezetet nem engedik rendesen felhasználni (kilakoltatási moratórium)
Szerintem is már rég b kellett volna vezetni az "elsétálási" jogot.
De akkor nem lehetne kilakoltatási tilalom.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek