Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 03. 29. 08:12

DAX  

Minden ami DAX.



Előrejelzés, visszatekintés, napi chartkövetés, hír, füles, megérzés, nyerő-vesztő... minden.



Jelen pillanatban a németeknél általános a vélemény, hogy a DAX kb. 600 ponttal van "alulértékelve" az amerikai indexekhez képest. Önerőből hogyan fogja tudni ezt ledolgozni? Le tudja egyáltalán?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 05. 29. 19:18
Törölt hozzászólás
#121920
peter_s 2014. 05. 29. 19:15
Előzmény: #121916  Törölt felhasználó
#121919
A technikai elemzést én sem tekintem Szent Grálnak, de ha megnézed a részvényindexek komponenseit akkor láthatod, hogy nagyjából együtt mozognak. Ha az index emelkedik akkor a a kosárban szereplő papírok is, ha beesik az index akkor a komponensek többsége is veszít értékéből. Szóval együttmozgás van általában. Amikor a befektetők hírekre, TC jelekre, vagy bármilyen megfontolásból vásárolnak akkor sokan inkább indexre spekulálnak mint egyedi részvényekre, és így minden papír általában együtt mozog. Tehát van a technikai elemzésben némi logika. Olyan nagyon ritkán van amikor a komponensek vegyesen teljesítenek, természetesen egy-egy papír mindig kilóg a sorból.

Szerintem a mai tőzsdén inkább úgy van, hogy a részvényindexre spekulálók vannak többen. Így van értelme megvizsgálni a technikai elemzést is. A Te elméleted inkább akkor állná meg a helyét ha a befektetők többsége inkább az indexben szereplő egyedi részvényekre spekulálna a vállalatok fundamentumait elemezgetve, de én úgy látom, hogy nem ez történik. Ha a FED elnöke fontos bejelentést tesz akkor nem azt fogják vizsgálni, hogy az IBM-re milyen hatással van a QE, hanem azt, hogy piac összességét tekintve milyen következménnyel jár a FED intézkedése és ilyenkor van az, hogy tömegek veszik a DOW, Nasdaq, DAX indexeket...
Törölt felhasználó 2014. 05. 29. 19:03
Törölt hozzászólás
#121918
peter_s 2014. 05. 29. 18:56
Előzmény: #121913  sellMcsitri
#121917
Én anno így tanultam de ezt én is szeretném részletesen megérteni. Most már minden tranzakció lebonyolítása elektronikus úton történik. Ha megveszel egy részvényindexet (nem derivatív termékre gondolok) akkor az a részvényárfolyamokban is megjelenik, függően attól, hogy egy-egy részvény mekkora súlyt képvisel az indexben. Hiszen minden részvényből veszel valamennyi mennyiséget és ez befolyásolja a részvényárfolyamokat.

Ha egyenként kellene megvenned a DOW30 részvényeket az egy csomó nyűggel járna alap esetben, pl. egyenként kikeresni a részvényeket, hogy melyek tartoznak ebbe az indexbe, megbízást adni rájuk stb. Ezt meg is teszed ha megveszed az indexet csak megkönnyítették azzal a dolgodat, hogy kiválasztod a DOW30-at és megbízást adsz.
Törölt felhasználó 2014. 05. 29. 18:51
Előzmény: #121907  peter_s
#121916
igen ez így van
most nézzük az általad leírtakat és közelítsük meg, az utóbbi években sokak által előszeretettel művelt technikai elemzés szempontjából ez hogyan is működ(ne). puszta logikai oldalról nézve

a fibót hogyan húzol rá egy indexre, mikor az több összetevőből áll össze, ahol egyik emelkedik, másik esik, harmadik áll.
hiszen így csak átlagolod a mozgást egyfajta matematikai oldalról

az egyedi papírok mozgása olyan mint a hangyabolyban a hangyák, a napok többségében kiszámíthatatlan zaj, ide oda rohangálnak (index hullámzik a semmiben), máskor meg egyértelmű a hangyacsapat mozgása, ezt hívják trendmozgásnak
aztán megint zaj napokig, feszült várakozás a következő csapatmozgásig

ezeket az egyirányú hangya csapatmozgásokat mutatja pl az rsi, vagy a macicédé le fel hullámzása
ez a momentum mozgás!!
az idősík persze itt is fontos, mert a hangyaboly elfárad egy idő után.

nem akarom tovább ragozni a dolgokat, remélem érthető volt a gondolatom és a logikai levezetésem

és pont ezért csalós bármiféle technikai bigyókat mutogatni, mindazonáltal, hogy azokból párat én is használok
azokat is ésszel, fenntartással
mert igenis becsapós a többsége

dt szempontjából meg oly mindegy
hiszek ők is csak a hangyacsapatot figyeli mikor mozdul meg és merre

ezek a csapatmozgásokat mutatja pl az elliott hullámelmélet, ami tényleg jó
de csak a hullám szempontjából

amiket írtam az az indexre étettem, egyedi papíroknál, devizáknál, árúpiacon stb, lehet használni sok csilivili indikátor fibócsodákat stb. persze ha van forgalmuk, mert csak azoknál használható
Törölt felhasználó 2014. 05. 29. 18:45
#121915
Ma még a 9931-et meg kell érintenie a Daxnak szerintem.
joe001
joe001 2014. 05. 29. 18:40
#121914
sellMcsitri 2014. 05. 29. 18:32
Előzmény: #121907  peter_s
#121913
"Így pedig a részvényindex mozgására való spekulációval hatással van a részvényárfolyamokra is"

és ennek mi a mechanizmusa????
sellMcsitri 2014. 05. 29. 18:31
Előzmény: #121911  offshort
#121912
ha nem lenne csalás akkor nem, na de bizonyítsd be, hogy nincs csalás :)
offshort
offshort 2014. 05. 29. 18:27
Előzmény: #121907  peter_s
#121911
certi, warrant , cfd, és derivativ tettestársai nincsenek hatással az alap indexre
emerald 2014. 05. 29. 18:21
Előzmény: #121903  Törölt felhasználó
#121910
Szia!
Én is kerestelek a múltkoriban!
Aggódtam is érted, azthittem azért nem írsz mert valami nagy baj van.
Mármint a számlával. Persze ez is baj, de kitartás, előbb-utóbb meg fog fordulni!
De gondolom Lulo csak segít, majd lessz ez jobb is!

Nézd én ezt tartom nyárra a legvalószínűbbnek, és sejtésem szerint júni-júli végén lessz a mélypont.:
link

Persze ettől lehet jobb is mégpedig az amit pomperj tett be nem rég az arany topikba!

Sajna az én bányászaim is senyvedő fázisban vannak, de nem adom fel!
Kitartás! Minden jót kívánok!
Törölt felhasználó 2014. 05. 29. 18:20
Előzmény: #121907  peter_s
#121909
természetesen így van
offshort
offshort 2014. 05. 29. 18:19
Előzmény: #121906  Törölt felhasználó
#121908
megfejtés a közeli málnásban , 04.02-04.03 vagy 05.13.-05.14. ! , a rejtvénybe nq100 + sp még estig belekanóckodhat ! :))
peter_s 2014. 05. 29. 18:14
Előzmény: #121902  Törölt felhasználó
#121907
Javíts ki ha nem így van de én úgy tanultam, hogy ha egy befektető valamelyik részvényindex emelkedésére spekulál az olyan, mintha egy részvényportfóliót vásárolna meg. Ergó az összes részvényből vásárol ami az adott indexben szerepel. Így pedig a részvényindex mozgására való spekulációval hatással van a részvényárfolyamokra is, és fordítva is igaz, ha valaki csak egy részvényből vásárol ami az indexben szerepel az befolyásolja a részvényidex mozgását.
Törölt felhasználó 2014. 05. 29. 18:09
Előzmény: #121905  offshort
#121906
hangyaboly hangulata))
tegnap itt gyertyáztak.. rettenetes !! mondtam a dx egy sz@ros gyertyára nem szokott beesni azonnal /ritka mint macika a méz nélkül/
ma doji link
holnap izgalmasabb lesz a gyertyaparty!! a megfejtőknek egy balaton szelet jár(na)
)))))))))

tippeket a ba@sszamegmértnemesikmár@fibothuzzálwaze.rsi1000.dax címre
offshort
offshort 2014. 05. 29. 17:56
Előzmény: #121902  Törölt felhasználó
#121905
háát , papírok mozgatják ! , hogy nézzünk rá ? , mint egy nagy mézesbödönre? :)))
offshort
offshort 2014. 05. 29. 17:48
Előzmény: #121896  sellMcsitri
#121904
aha , sejtem a bibit :) , az "ezer" Mrd lemaradt az átváltásnál , akkor helyesen 700Mrd/év dodo ! , végeredmény ugyanaz , a piac szerint lof@sz ! :))) ,
de igazán köszi hogy felhívtad figyelmem rá, igazi örző angyalka vagy, nem csak múzsa ! :))
Törölt felhasználó 2014. 05. 29. 17:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#121903
Sziasztok !
Szia Nella !
Köszönöm az irántam való megkeresést.
Igazság az hogy az FKI-n dolgozom már , kevés időm van írogatni nektek ide viszont sokat olvaslak benneteket.
Luloval szoktam a "háttérben " chatelni. :-)
Igen valóban csücsülök az aranyban a tőkém kb. 50% bukóban. :-))
DT szerettem volna lenni most már Swing vagyok :-)))
Dióhéjban ennyit.
Remélem mindenki jól van és szépen dagad a számlátok (pluszban persze)

Törölt felhasználó 2014. 05. 29. 17:40
Előzmény: #121735  Törölt felhasználó
#121902
'Ha 9900 alá menne, sztem elég sok long záródna, az adhatna lefelé egy lökést..'

istenem már megint az indexre úgy néztek mint papírokra

reménytelen!!!
reménytelen!!!
reménytelen!!!
reménytelen!!!

farok a kutyát effektus

offshort
offshort 2014. 05. 29. 17:29
Előzmény: #121899  sellMcsitri
#121901

"A várakozásunknak megfelelően nem változtatott monetáris politikáján a japán jegybank (BoJ) a kétnapos májusi ülésén. Az alapkamat marad 0,00-0,10% közötti sávban, a forgalomban lévő pénz mennyisége pedig továbbra is évi 60-70 ezer milliárd jennel nőhet. Mivel a befektetők semmiféle ígéretet nem kaptak Kuroda-elnöktől arra vonatkozóan, hogy júliusban, vagy legalább is a közeljövőben elindulhatna egy újabb pénzpumpa, így a jen féléves csúcsra erősödött az amerikai dollárral szemben. Az USD/JPY árfolyam ma reggelre a 100,80-as támasz szint közelébe, már a 200 napos mozgóátlag alá esett."

"Charles Plosser Fed-kormányzó szerint a Fed egy "időzített bombán" ül, mely jelentős károkat is okozhat a gazdaságnak, amennyiben a Fed időben nem lép. A philadelphiai Fed kormányzója a 2,5 ezer milliárd dollárra duzzadó jegybanki mérlegfőösszeg miatt aggódik elsősorban. A hitelek iránti kereslet továbbra is rendkívül alacsony, ezért az eddigi jegybanki intézkedéseknek inflációnövelő hatásuk nincs. Ugyanakkor a hitelezés élénkülésével párhuzamosan emelkedni fog az infláció is és ezzel egyidőben indul meg a hozamok emelkedése, amely a monetáris politika várnál gyorsabb szigorítását is kikényszerítheti. A gazdasági növekedést persze mindez nagymértékben alááshatja. - qestor 05.21"

Topik gazda

birkanyiiroo
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek