Előrejelzés, visszatekintés, napi chartkövetés, hír, füles, megérzés, nyerő-vesztő... minden.
Jelen pillanatban a németeknél általános a vélemény, hogy a DAX kb. 600 ponttal van "alulértékelve" az amerikai indexekhez képest. Önerőből hogyan fogja tudni ezt ledolgozni? Le tudja egyáltalán?
Nézd meg a mozgást. beszűkült boliszalagok. m5ön lebólintott m5 bolialj alá. ERŐBŐL vissza, dojis -dragonfly gyertyával. 20290> 20390. Leírtam tegnap, ide várom. ez a faj váll alakzat jobb válla.
Így van sosem leszünk itt elég okosak. Keynes gondolatod tetszik! . Viszont a DAX csak csak közelít a reggeli FA alapon remélt emelkedő trendhez. Bár nem rohan:) Úgy látszik a zsűri ma úgy gondolja az emelkedés lehet a jobb. De nem hiszem, hogy ez most tartós lesz!
Továbbá a tőzsde nem egyenlő gazdaság, hiszen a 2 éve stagnáló dajcsok 40es indexe felballagott sacc. 40%-kal, mivel a 40es súlyozott kosarat 5-6 cég húzta fel , mint az amcsi indexeknél a mágikus hetes a söpöt meg a nas100-t. ÉS "Keynes nyomán, a tőzsde egy olyan szépségverseny, ahol nem azt kell kitalálnod, melyik a legszebb lány, hanem azt, hogy a zsűri kit gondol legszebbnek. Ezt a különbséget nagyon fontos megérteni. Ha valamilyen istenadta véletlen folytán te hajszálpontosan meg tudod jósolni, milyen tőzsdei következményei lehetnek egy hírnek, sajnos nem jutsz messzire ezzel az információval. Nem számít, hogy neked igazad van-e. Csak az számít, hogy a legnagyobb és a kisebb piaci szereplők összessége mit gondol. Ha tévednek, attól még az történik, amit ők gondolnak.Nem kell újságok tucatjait olvasnunk, nem szükséges vérre menő vitákat folytatnunk különböző fórumokon. Egyetlen dologra kell figyelnünk, az ár alakulásra. Persze ez így sokkal egyszerűbben hangzik, mint a valóságban és nem tudtunk megállapítani meg abszolút időtálló igazságokat.
Igen az árupiacon a dollár elszámolás miatt nehéz az ügy. Oly annyira, hgy én se szívesen veszek már ezen az USD szinten fémet. Pedig az lesz de előtte fedezeti lehetőséget nézek a forint shortra. Ezzel “kompenzálom” vagy próbálom az átváltás értékét. Az exportra termelőknek akik dollárért vesznek alapanyagot jó lehet ha ők is hedge lehetőségekkel fedezik az árfolyam veszteséget. Az infláció az nagy gond. De okoz egy érdekes jelenséget, leáll az EKB az EUR gyengítéssel, ami a DXY kosarat egyből gyengíti. Persze ebből csak a rossz az ami a lakossági fogyasztókhoz eljut először. Nem hiszem, hogy Piri néni vagy Herr Hans opciós vagy fedezeti üzletet köt amikor a globális árupiacon USD- ben elszámolt sertéshúst megveszi a helyi piacon. Igazad van, de bonyolult ez a kérdés! Igazából a hatását soha nem lehet előre tudni csak a történelmi makrofolyamatokból következtetni.
Na most jöhetne az 1h rakéta. lefele görbülő 1h boliközép fölé feltette az I-re a pontot. a mostani arról indul. 20500-20550 benne van a pakliban (már akiében, az apácáékban biztosan) csörögjön a perselypénz.
Az európai exportőrök, akik az euróövezetből amerikai piacokra szállítanak árukat, profitálhatnak a gyengébb euróból. Egy erősebb dollár mellett az európai termékek relatíve olcsóbbá válnak az amerikai vásárlók számára, ami növelheti az európai exportot. Ez különösen az olyan szektorokban fontos, mint az autóipar (pl. Volkswagen, BMW) vagy a luxustermékek gyártói (pl. LVMH, Hermès). + Turizmus. DE vannak negatív hatások is bőséggel Az euró gyengülése miatt a dollárban denominált importáruk – például nyersanyagok (kőolaj, földgáz) – drágábbá válnak. Ez különösen érzékenyen érintheti az energiafüggő országokat, mint Németország vagy Olaszország, amelyek jelentős mennyiségben importálnak energiahordozókat. A drágább importált termékek emelhetik a fogyasztói árakat az EU-ban, ami tovább fokozhatja az inflációt. űEz különösen kritikus most, amikor az Európai Központi Bank (EKB) már küzd az infláció kordában tartásával.Egy erős dollár mellett az EKB-ra nyomás nehezedhet, hogy a kamatlábakat tovább emelje a gyengülő euróval szemben. Ez azonban a hitelezés csökkenéséhez és a gazdasági növekedés lassulásához vezethet. Röviden nem hát , összességében nem kedvez az erős dodo ...:)
https://www.investing.com/equities/rheinmetall megcsinálta a réstöltést. de ismét hagyott GAP-et. 619.8-621.2 Kissé hasonlít az NVIDA-hoz, 3 zöld nap, utána masszív borítás, itt várok egy dupla csúcsot. Ki kell várni.
nasdaq ismét letalpalt. ha jön egy USA +1-1,5%. DAX simán ATH-zik. Dow Jones 5%-ot esett, padlón van, szorítják szorítják. Itt ugyanaz, ha akár 1-1,5%-ot emelkedik, korrekciózik, DAX ATH. és ismerjük a TA-t, ha egyszer elkezdik nyalni a short stoppokat, DAX 21000-21250 benne van, USA addig kivár, majd innen esik újra a DAX (21250-ről), USA meg S&P 6000, Nasi 21600-ról, Dow jones 43500ról... példának írtam.
DAX
Előrejelzés, visszatekintés, napi chartkövetés, hír, füles, megérzés, nyerő-vesztő... minden.
Jelen pillanatban a németeknél általános a vélemény, hogy a DAX kb. 600 ponttal van "alulértékelve" az amerikai indexekhez képest. Önerőből hogyan fogja tudni ezt ledolgozni? Le tudja egyáltalán?