Haha. Vége lenne egy túrót, max. elnyújtanák. Ezeket a tőzsdéket nehezen tiltod be, szigeteken működnek, vannak már olyan tőzsdék is amit egyszer felraknak aztán hozzá se kell nyúlni, mert megy magától, az is decent, az tilts be szagértőnk!
"A BTC-t és más coinokat sem lehet betiltani" De simán el lehetne lehetetleníteni. Hogyan? Egész egyszerűen a bitcoin tőzsdék működését betiltanák, illetve BTC kereskedését büntetnék. Ebből a tőzsde betiltása ellenőrizhető és kivitelezhető, a kereskedés büntetésének lehetősége pedig elrettentő lenne. A többség - szerintem 90% - igazából azért kereskedik, mert az árfolyamon majd jó sok dollárt akar keresni. Magasról tojik a handabanda rizsára, amit valami megváltó hiper szuper dologként nyomatnak a piramisos fanatikusok. Ettől a két hírtől egyből mélyrepülésbe menne az árfolyam és annyi is lenne a dolognak végleg.
A BTC-t és más coinokat sem lehet betiltani(szerintem a Librát sem, ha elkészül). Viszont a használatukat lehet szabályozni és kell is (szerintem fogják is most már a Libra miatt). A Libra teljesen nyitott az együtműködésre, hogy kedvező feltételkkel induljanak. “The Libra Association will work with policymakers and regulators to make sure this new ecosystem is a value-add to economies, that consumers are protected, and that the role of government oversight and central banks is appropriate. The Association is fully committed to advancing the global dialogue on how blockchain and cryptoassets should be regulated.” he wrote.
Nagyhalak? :D Max pitlák bűnözők. A Facebook piaci kapitalizációja a duplája az egész kryptopiacnak és jelenleg 27 hasonló vállalat állt össze, amit 100-ra akarnak bővíteni. Ez nem a szatosi féle kriptolottó Ezért a bazi nagy ellenszél.
- Az elnök rövidesen azután szólalt meg, hogy a Fed elnöke, Jerome
Powell azt nyilatkozta, hogy a Libra adaptációja nem haladhat, amíg az
adatvédelemmel, pénzmosással, felhasználóvédelemmel és pénzügyi
stabilitással kapcsolatos problémákat nem kezelik. - A Fed egyébként
egy külön testületet is felállított, amely csak a Librával foglalkozik
és együttműködést kezdtek más jegybankokkal és felügyeleti
szervezetekkel is, hogy a jelenségről állásfoglalást tudjanak alkotni. -
Pár órával a Twitter-üzenetek előtt Trump a Fehér Házban kritizálta a
nagy techcégeket, mivel úgy véli, hogy azok a konzervatív
felhasználókkal szemben elfogultan viselkednek. Milyen érdekes, nem? A BTC-t sajnos naponta a zsarolóvírusok "gazdái" használják szeretettel, valahogyan mégsem hallani arról, hogy rászállna bármilyen hatóság. Hazudnak ezek össze-vissza, tolvaj bűnöző banda.
Várjuk meg a végét, mert úgy látszik, vannak nagyhalak, akiknek a keze elég messzire elér és nagyon fájna nekik, ha igazi konkurenciát kapna a mostani kedvenc. Ez a bazi nagy ellenszél is ezt sugallja, míg a többi gond nélkül működhet.
A libra felkavarta az iszapot. Ha elvárják tőle, hogy : "Libra adaptációja nem haladhat, amíg az adatvédelemmel, pénzmosással,
felhasználóvédelemmel és pénzügyi stabilitással kapcsolatos problémákat
nem kezelik"..... akkor viszont a többinek is meg kell ennek felenie. Mivel ez nem lehetséges , mert a legtöbbnél anonym a rendszer, ezért szankciókat, büntetéseket kell bevezetniük és aki még ennek sem tesz eleget, tiltólistára kerül. Így szépen ki lesznek rostálva. Szerintem is az a kérdés, hogy ha jól fog működni a libra, milyen pénztípusú coinokra lesz igény? Ez elindíthat egy forradalmat, ahol az országok lesznek rákényszerítve hasonló lépésre, le ne maradjanak.
Szerintem, ha elkészül, nem csak a BTC-nek, hanem az egész kryptopiacnak jót tesz. Hanar bekerülhet a kryptotőzsdékre, így sokkal tüöbben férnek majd hozzá más kryptokhoz is. Kérdés, hogy Libra mellett mekkora igény lesz a többire?
Jó a topik, érdekes a téma. Csak az alapblogos cikket olvastam eddig végig rendesen, és az nagyon klassz és korrekt. A whitepapert pl. még nem néztem meg, így csak előzetes "ex has becslés" lesz, amiket most leírok... sztem is esélyesebb a kvázi-világpénz státuszra, mint a BTC. Paradox módon a BTC-nek jót tehet a Libra rendszere, és itt nem csak a figyelem-felkeltésre gondoltam, noha arra is...
2019. július 12. Trump kiakadt a Facebook szuperpénze miatt. - A bitcoint és a Facebook digitális pénzét, a Librát kritizálta az Egyesült Államok elnöke, Donald Trump és azt követelte, hogy a kriptovalutákra ugyanazokat a szabályokat alkalmazzák, mint amelyeket a bankoknak be kell tartaniuk - írja a Reuters. - "Nem vagyok rajongója a bitcoinnak és más kriptodevizáknak, ezek ugyanis nem pénzek, az értékük nagyon volatilis és a fedezetük csupán levegő" - írta az elnök Twitteren. - "Ha a Facebook és más cégek bankokká akarnak válni, banki engedélyeket kell szerezniük és az összes banki szabályt be kell tartaniuk, mint minden más nemzeti és nemzetközi banknak" - véli Trump. - Az elnök rövidesen azután szólalt meg, hogy a Fed elnöke, Jerome Powell azt nyilatkozta, hogy a Libra adaptációja nem haladhat, amíg az adatvédelemmel, pénzmosással, felhasználóvédelemmel és pénzügyi stabilitással kapcsolatos problémákat nem kezelik. - A Fed egyébként egy külön testületet is felállított, amely csak a Librával foglalkozik és együttműködést kezdtek más jegybankokkal és felügyeleti szervezetekkel is, hogy a jelenségről állásfoglalást tudjanak alkotni. - Pár órával a Twitter-üzenetek előtt Trump a Fehér Házban kritizálta a nagy techcégeket, mivel úgy véli, hogy azok a konzervatív felhasználókkal szemben elfogultan viselkednek.
2019. július 11. Még a G7 csúcstalálkozón is foglalkoznak a Facebook új kriptopénzével, a Librával. - Jerome Powell arra számít, hogy a jövő heti G7 csúcstalálkozó egyik témája lesz a Facebook kriptopénze. A Fed elnöke szerint a Libra bevezetési tervével kapcsolatban aggodalmukat fogják kifejezni a világ vezető gazdaságainak pénzügyminiszterei. - Powell kongresszusi meghallgatásának második napján is szóba került a Libra, melynek terveit a Facebook a múlt hónapban mutatta be. A képviselői kérdésre Powell megismételte egy nappal korábbi álláspontját, miszerint a vállalat saját kriptopénzzel és fizetési rendszerrel kapcsolatos tervei a Facebook méretét ismerve a globális pénzügyi szabályozók legmagasabb szintű ellenőrzését igénylik.
2019. július 10. A Facebook szuperpénz projektjének leállítását kéri a Fed elnöke. - Egyszerűen nem mehet tovább a projekt addig, ameddig a súlyos fogyasztóvédelmi, adatvédelmi, pénzhamisítási és pénzügyi stabilitási kérdéseket nem tisztázzák - ezt a szokatlanul erős üzenetet fogalmazta meg a Fed elnöke, Jerome Powell, az amerikai Képviselőház pénzügyi szolgáltatási bizottságának meghallgatásán a Facebook új digitális pénzével, a Libra projektjével kapcsolatban. - Az üzenet hatására a legelterjedtebb kriptovaluta, a bitcoin átmenetileg 7%-kal zuhant és a Facebook árfolyama is megbillent, de aztán valamelyest korrigáltak az árfolyamok. A Facebook szóvivője a Reuters kérdésére azt mondta: azért jelentették be ennyire a projekt előkészítési fázisában a Librát, hogy legyen idő alaposan átgondolni az illetékes hatóságokkal a szabályozási és egyéb kérdéseket. Powell egyébként utalt rá, hogy a jelenlegi amerikai pénzügyi felügyeleti szabályozás nem igazán tudja kezelni a kriptovaluták kérdését, így alapos és hosszú vizsgálatra van szükség.
Csak idő kérdése, hogy a Libra elsöpri a pénzügyi rendszert?