Topiknyitó: Tazsomaru 2019. 07. 12. 11:02

Csak idő kérdése, hogy a Libra elsöpri a pénzügyi rendszert?  

https://libra.org/en-US/
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2019. 08. 28. 08:02
Előzmény: #118  Törölt felhasználó
#120
Oké tudjuk, hogy lecsúsztál róla és azóta is fáj, de ezt az állításodat azért lementettem, vicces lesz idézni majd tőled a következő 2 évben. :) Köszi!
Törölt felhasználó 2019. 08. 28. 06:09
Előzmény: #118  Törölt felhasználó
#119
A következő funkciója a BTC nek a vagyonkimentő lesz.
Törölt felhasználó 2019. 08. 28. 06:05
Előzmény: #117  Tazsomaru
#118
A bitcoinerek máris reagáltak, már nem fizetőeszköznek hírdetik  a BTC t, hanem értékmegőrzőnek. Valahogy el kell adni a bányászgépekből csepegő valamint. Valamilyen funkciót ki kell találni. Ezt meg az arany áremelkedése fogja cáfolni.
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 08. 27. 21:53
#117
Készen áll a tesztelésre a Facebook szuperpénze, a Libra. A társaság 10 ezer dollárt fizet annak, aki hibát talál benne - írja a Quartz.
A Facebook által alapított Libra Egyesület ma jelentette be, hogy a társaság által 2020 elején bevezetni tervezett kirptodeviza, a Libra készen áll a tesztelésre.
A közlemény szerint a Facebook 10 ezer dollár jutalmat ajánl fel annak, aki a teszt során bármilyen bugot felfedez a Librában.
Michael Engle, a Libra fejlesztői csapatának vezetője kitért arra, hogy ha az emberek a Librát fogják használni mindennapi pénzügyi szükségleteik kielégítésére, a kriptodevizának és a mögöttes rendszernek készen kell állnia és mindenekelőtt biztonságosnak kell lennie.
A mostani jutalomprogrammal szeretnék arra sarkallni a biztonsági közösség tagjait, hogy ássanak mélyebbre és találják meg az esetleges hibákat a rendszerben - tette hozzá.
A Facebook elérkezett tehát a Libra bevezetése előtt utolsó fázisok egyikébe, annak ellenére, hogy a felügyeleti szervek többsége igen keményen nekiment már a szuperpénznek: 
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 08. 23. 09:34
#116
"Az egyre intenzívebbé váló szabályozói vizsgálatok, felügyeleti figyelmeztetések és politikai ellenérzések miatt a Libra Association 28 tagja közül legalább 3 már a projektből való kihátrálást fontolgatja - számolt be a Financial Times."
"A Financial Timesnak két projekttámogató úgy nyilatkozott, aggódnak a szabályozói reflektorfény miatt, így fontolgatják a kapcsolatok megszakítását a Libra projektben résztvevőkkel, egy harmadik támogató pedig azt mondta, fél tőle, hogy a saját üzletükre rálátó hatóságokat húznak magukra a projekt miatt."
tib256
tib256 2019. 07. 27. 14:03
Előzmény: #114  Tazsomaru
#115
Szia!
A Futuraqua is készül egy kripto pénz kibocsájtásra! 
Ajánlom figyelmetekbe a céget!
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 07. 27. 13:43
#114
"A Libra Network protokollja egy permissioned blockchain, ahol a validációt csak előre leszerződött partnerek tudják végezni, akik nagy mennyiségű pénzt helyeznek (10 millió USD) letétbe. Ez a letét egyébként a garanciája az előző pontban már leírt “gazdasági ellenérdekeltségnek”, hiszen ezen keresztül a validálóknak elemi érdeke, hogy ha valaki csalni akarna, akkor azt kiszűrjék, mivel ha nem teszik, akkor az egész Libra hitelessége kérdőjeleződik meg, ami explicit a projekttel szembeni bizalomvesztéshez vezethet. A transzparenciát az biztosítja, hogy a Libra consolon keresztül (RPC-JSON) bármikor szépen le tudom dumpolni a teljes Libra blockchaint és ezáltal tudom validálni saját magam is az összes tranzakciót… Nem csak a sajátjaimat, bárkiét. Innentől kezdve a validátorok árgus szemmel kell hogy nézzék a többi validátor tranzakcióit is, mivel ha bárhol manipuláció történik (pl. olyan érték elköltése ami nem megfelelően lett aláírva, vagy egy hibásan lefutott MOVE smartcontract érvényesként elfogadása), akkor azt bizony a felhasználók is könnyedén észre tudják venni."   Variance
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 07. 26. 22:55
Előzmény: #111  Bekre_Pal
#113
:)
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 07. 26. 22:53
#112
"A Bitcoin után a Facebook Libra a legismertebb kriptopénz" eToro
Pedig még nem is létezik! :)
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 07. 26. 22:51
Előzmény: #110  Tazsomaru
#111
az lesz a neve hogy esárkány és le lesznek gömbölyítve a szélei
Törölt felhasználó 2019. 07. 17. 11:04
Előzmény: #106  Törölt felhasználó
#107

Az csak nézet kérdése, hogy sajtóhiba, vagy félrevezetés. Azt hívják hazudozásnak.Úgy mint mikor hétvégén elütik a tether mennyiségét.....5 milliárd, vagy 4, vagy 3....tök mindegy.
https://www.coindesk.com/tether-accidentally-minted-5-billion-of-its-stablecoins-then-deleted-them
-persze ha a cikk szerzője nem a hasára ütött, vagy álmodott.
Törölt felhasználó 2019. 07. 17. 10:59
Előzmény: #105  Törölt felhasználó
#106
Akkor lehet fals infó volt és? Te még igazat sosem mondtál személy szerint. Mennyi jogod van egy esetleges sajtóhibát számonkérni? Nulla.
Törölt felhasználó 2019. 07. 17. 10:56
Előzmény: #103  Törölt felhasználó
#105

Most lassabban írom, hogy megértsd! A "jelentés"-t, amire hivatkoztak én kinyitottam és ott egy kínai szöveg volt. Azt másoltam be a google fordítóba és jócskán másról szólt. De lehet a tolmács vert át, elég sokára is jött a fordítás, igaz nem volt rövid szöveg, mire begépelte :-)
De ha igaz lenne, már te is nyugger lehetnél az egy két BTC-del, az árfolyam rakétázása miatt. Ami persze(még) nem jött el....ez gyanus....nem? Vagy lehet a kínaiak még nem olvasták?
Törölt felhasználó 2019. 07. 17. 10:41
Előzmény: #102  Törölt felhasználó
#104
Oké, folyamatban. :)
Törölt felhasználó 2019. 07. 17. 10:41
Előzmény: #101  Törölt felhasználó
#103
Máshol is lehozták. Google fordító, értem. :)
Törölt felhasználó 2019. 07. 17. 10:39
Előzmény: #100  Törölt felhasználó
#102
Igenis Királyom! Tiltass ki! Sőt, szólj Orbánnak, hogy utasítsanak ki.
Törölt felhasználó 2019. 07. 17. 10:36
Előzmény: #95  Törölt felhasználó
#101
A bitcoinbázison az is megjelent, hogy a kínaiak már tartalékvalutának választották a bitcoint, még Tomibá linkelte be. Amire hivatkoztak, az egy kínai jelekkel írt cikk, amit beraktam a google fordítóba, de egy szó sem esett a bitcoin tartalékvaluta szerepéről, sőt. Jó kis ferdítés.

Topik gazda

Tazsomaru
Tazsomaru
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek