Oké tudjuk, hogy lecsúsztál róla és azóta is fáj, de ezt az állításodat azért lementettem, vicces lesz idézni majd tőled a következő 2 évben. :) Köszi!
A bitcoinerek máris reagáltak, már nem fizetőeszköznek hírdetik a BTC t, hanem értékmegőrzőnek. Valahogy el kell adni a bányászgépekből csepegő valamint. Valamilyen funkciót ki kell találni. Ezt meg az arany áremelkedése fogja cáfolni.
Készen áll a tesztelésre a Facebook szuperpénze, a Libra. A társaság 10 ezer dollárt fizet annak, aki hibát talál benne - írja a Quartz. A Facebook által alapított Libra Egyesület ma jelentette be, hogy a társaság által 2020 elején bevezetni tervezett kirptodeviza, a Libra készen áll a tesztelésre. A közlemény szerint a Facebook 10 ezer dollár jutalmat ajánl fel annak, aki a teszt során bármilyen bugot felfedez a Librában. Michael Engle, a Libra fejlesztői csapatának vezetője kitért arra, hogy ha az emberek a Librát fogják használni mindennapi pénzügyi szükségleteik kielégítésére, a kriptodevizának és a mögöttes rendszernek készen kell állnia és mindenekelőtt biztonságosnak kell lennie. A mostani jutalomprogrammal szeretnék arra sarkallni a biztonsági közösség tagjait, hogy ássanak mélyebbre és találják meg az esetleges hibákat a rendszerben - tette hozzá. A Facebook elérkezett tehát a Libra bevezetése előtt utolsó fázisok egyikébe, annak ellenére, hogy a felügyeleti szervek többsége igen keményen nekiment már a szuperpénznek:
"Az egyre intenzívebbé váló szabályozói vizsgálatok, felügyeleti figyelmeztetések és politikai ellenérzések miatt a Libra Association 28 tagja közül legalább 3 már a projektből való kihátrálást fontolgatja - számolt be a Financial Times." "A Financial Timesnak két projekttámogató úgy nyilatkozott, aggódnak a szabályozói reflektorfény miatt, így fontolgatják a kapcsolatok megszakítását a Libra projektben résztvevőkkel, egy harmadik támogató pedig azt mondta, fél tőle, hogy a saját üzletükre rálátó hatóságokat húznak magukra a projekt miatt."
"A Libra Network protokollja egy permissioned blockchain, ahol a validációt csak előre leszerződött partnerek tudják végezni, akik nagy mennyiségű pénzt helyeznek (10 millió USD) letétbe. Ez a letét egyébként a garanciája az előző pontban már leírt “gazdasági ellenérdekeltségnek”, hiszen ezen keresztül a validálóknak elemi érdeke, hogy ha valaki csalni akarna, akkor azt kiszűrjék, mivel ha nem teszik, akkor az egész Libra hitelessége kérdőjeleződik meg, ami explicit a projekttel szembeni bizalomvesztéshez vezethet. A transzparenciát az biztosítja, hogy a Libra consolon keresztül (RPC-JSON) bármikor szépen le tudom dumpolni a teljes Libra blockchaint és ezáltal tudom validálni saját magam is az összes tranzakciót… Nem csak a sajátjaimat, bárkiét. Innentől kezdve a validátorok árgus szemmel kell hogy nézzék a többi validátor tranzakcióit is, mivel ha bárhol manipuláció történik (pl. olyan érték elköltése ami nem megfelelően lett aláírva, vagy egy hibásan lefutott MOVE smartcontract érvényesként elfogadása), akkor azt bizony a felhasználók is könnyedén észre tudják venni." Variance
Most lassabban írom, hogy megértsd! A "jelentés"-t, amire hivatkoztak én kinyitottam és ott egy kínai szöveg volt. Azt másoltam be a google fordítóba és jócskán másról szólt. De lehet a tolmács vert át, elég sokára is jött a fordítás, igaz nem volt rövid szöveg, mire begépelte :-) De ha igaz lenne, már te is nyugger lehetnél az egy két BTC-del, az árfolyam rakétázása miatt. Ami persze(még) nem jött el....ez gyanus....nem? Vagy lehet a kínaiak még nem olvasták?
A bitcoinbázison az is megjelent, hogy a kínaiak már tartalékvalutának választották a bitcoint, még Tomibá linkelte be. Amire hivatkoztak, az egy kínai jelekkel írt cikk, amit beraktam a google fordítóba, de egy szó sem esett a bitcoin tartalékvaluta szerepéről, sőt. Jó kis ferdítés.
Csak idő kérdése, hogy a Libra elsöpri a pénzügyi rendszert?