Topiknyitó: Tazsomaru 2019. 07. 12. 11:02

Csak idő kérdése, hogy a Libra elsöpri a pénzügyi rendszert?  

https://libra.org/en-US/
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 10. 06. 11:54
Törölt hozzászólás
#175
szieszta 2020. 01. 19. 12:45
Előzmény: #172  Törölt felhasználó
#173
Köszönöm a felvilágosítást, úgy látszik az információjaim rossz helyről származtak.
Törölt felhasználó 2020. 01. 19. 12:06
Előzmény: #171  szieszta
#172
Lényegében mindent rosszul tudsz, sorry. Először is az XRP pontosan az átutalásohoz lett kitalálva. Az a funkciója, hogy hídvalutaként likviditást biztosít, hogy a bankoknak ne kelljen egymásnál nostro/vostro számlákat előfinanszírozniuk. Ha csak adatcserét akarnak ilyen számlák megtartása, tőke lekötése mellett, arra jó a ripplenet, de az XRP likviditásra szolgál, használja pl a Moneygram is. A fele mennyiség fiókban heverése részigazság: okosszerződések révén le vannak kötve, nem lehet őket felveni. A Ripple havi egymilliárd darabot ad el maximálisan, hogy ne rontsa az árat. Amit nem ad el egy adott hónapban, az visszamegye 55 hónapra letétbe, onnan addig fel nem vehető, el nem adható. Az XRP pedig nem részvény, erről jelenleg szövetségi bíróság előtt egy aktív per is zajlik. A britek az Etherhez hasonlították, amikor megállapították, hogy a saját jogrendjük szerint nem értékpapír, de ugyanígy tett a Fülöp-szigetek tőzsdefelügyelete is. Ha az USA értékpapírnak minősíti, feltehetően kiviszik az egészet Amerikából, de így is főleg a kevésbé likvid korridorokra találták ki, nem elsősorban az USA-ra.
szieszta 2020. 01. 18. 09:28
Előzmény: #170  Törölt felhasználó
#171

Ha jól tudom, a ripple coinra nincs semmi szükség az átutalásokhoz, az csak mint speciális részvény szerepel, ráadásul még több mint a fele csak a fiókban hever, nincs piacra dobva. Ezt a mennyiséget bármikor a piacra boríthatják, nem kell hozzá semmi engedély sem beleegyezés.
Így ez is csak egy ultra spekulációs eszköz, hasonlóan a többihez.
Törölt felhasználó 2020. 01. 17. 20:58
Előzmény: #161  Ripple-Rónai
#170
Ha ebben ennyire hiszel, köztünk a helyed! :) Keress rá a Ripple (XRP) befektetők csoportjára a Facebook-on, légy szíves. Elsöprésben én személyesen nem hiszek egyetlen kriptó, így a Libra esetében sem. Marcus elég nagyot koppant már az első pénzügyi bizottsági meghallgatáson.
mereszZenesz 2019. 11. 13. 15:29
Előzmény: #168  Tazsomaru
#169
https://kriptoakademia.com/2019/11/13/facebook-pay-fiat-fizetesi-megoldas-4-platformon
Lehet a Libra csak egy "ingyen reklám" volt a már meglévő és működő fizetésmód teljes elterjesztése elött !?!
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 11. 12. 23:46
Előzmény: #167  mereszZenesz
#168
Nem tudom mi lesz a Librával. Kina pár hónapon belül indítja a saját digitális devizáját. Bele kell húzniuk, ha nem akarnak lemaradni.
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 10. 20. 14:04
#166
 "Néhány napon belül Mark Zuckerberg tiszteletét teszi a Fehér Házban, ahol el kell magyarázni, miért lenne jobb hely a világ, ha a Libra-projekt élesben is elindulna. A jelek szerint nem lesz könnyű dolga, mert sorra hátrálnak ki a kriptopénzes projekt mögül a Libra Szövetség alapító tagjai, és mert a piaci és szabályozói nyomás mellett a Facebook eddigi adatvédelmi track recordja sem éppen botrányoktól mentes. Könnyen lehet, hogy még el sem indult, de máris füstbe megy a Facebook készpénzmentesítő mesterterve."
 "A technológiával elkészülünk, amire szükségünk van, az a szabályozók jóváhagyása. Meg kell győződnünk arról, hogy minden engedélyt beszereztünk, ez az a rész, amivel nem biztos hogy a tervezett időre elkészülünk – mondta a Financial Timesnak a kilépési hullám kapcsán Dante Disparte, a Libra Szövetség nemrégiben megválasztott alelnöke."
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 10. 15. 09:01
Előzmény: #160  Tazsomaru
#165
Az 1500 jelentkezőből 180 felelt meg a követelményeknek. ezekből kell kiválasztani a fenmaradt 79 helyre tagokat a 21 alapítónak a júniusi indulásig. 
Törölt felhasználó 2019. 10. 12. 21:43
Törölt hozzászólás
#163
mereszZenesz 2019. 10. 12. 14:51
Előzmény: #160  Tazsomaru
#162
Nagyon mehet a lobbi a Libra ellen.. Nagyon sok pénzről van szó... Kíváncsian várom én is a folytatást 
Ripple-Rónai
Ripple-Rónai 2019. 10. 12. 12:52
#161
Majd a Ripple fogja fogja elsöpörni a pénzügyi rendszert!
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 10. 12. 12:23
Előzmény: #159  mereszZenesz
#160
Kiváncsi leszek a végkimenetelre. Lesz-e egyáltalán valaha egy globális digitális fizetőeszköz? Nagyon küzdenek, hogy megakadályozzák. Azért remélem csak összejön abból az 1500 cégből 100, akik történelmet írnak.
Törölt felhasználó 2019. 10. 07. 17:53
Előzmény: #155  kukker
#158
"Ez az igazi digitális pénznek a fogalma és működése, amit a FB akar"
Mert te ezt mondod vagy miért is?Tehát szted a részvénypiacokon manipulációnak nyoma sincs? Ez aranyos. :)
Mit idegeskedsz a BTC-del kapcsolatban, ha olyan szuper dolog, mint aminek hirdeted, akkor nem érted a problémát. -------- Ez a mondatod értelmezhetetlen magyar nyelven.
A piramisvezéreknél néhai egyiptomiakra gondolsz? :) Mert ugye te képzett vagy és tudod, hogy a piramisjátéknak full más a definíciója, biztosan nem kevernéd össze..Vagy ha tudnál róla, hogy összekevered a két dolgot, biztosan nem hagynád hogy a kezed leírja ezt! :)
A személyeskedésed befejezheted.
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 10. 07. 14:26
Előzmény: #156  mereszZenesz
#157
Kár értük, de a cikkben azt írják 1500 jelentkező vár a fennmaradt 73 helyre. Van miből válogatni. 
kukker 2019. 10. 07. 12:58
Előzmény: #154  Törölt felhasználó
#155
Menjél vissza a homokozódba, amit magadnak nyitottál.
Mi van, az sem elég már, muszáj mindenhol pattognod?Mit idegeskedsz a BTC-del kapcsolatban, ha olyan szuper dolog, mint aminek hirdeted, akkor nem érted a problémát.
Ami meg tény az tény:Ez az igazi digitális pénznek a fogalma és működése, amit a FB akar.A többi meg szuperspekulációs izéke isteni mantrákkal megtámogatva a szektások és a piramisvezérek által.
"a részvényt veszel akkor bezzeg csak széplelkű embereknél landol a pénzed.."
És már megint a betegségednél lyukadunk ki:
- a részvényforgalom ellenőrözött, mindenféle követelmények, jogszabálynak megfelelnek illetve kell megfelelniük, ezt ellenőrzik
- részvény egy adott vállalat része. Nem mondvacsinált kitalált izéke.
Ha ezt nem vagy képes feldolgozni, menj át a blikk-re fórumozni inkább.
Törölt felhasználó 2019. 10. 07. 12:36
Előzmény: #152  Tazsomaru
#154
Személyeskedek? Aztán a te szektázásod mi? Ha részvényt veszel akkor bezzeg csak széplelkű embereknél landol a pénzed..érdekes gondolatmenet az biztos! Mondhatnám úgy is hogy: álomvilág!
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 10. 07. 09:01
Előzmény: #152  Tazsomaru
#153
szektevezér=szektavezér
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 10. 07. 09:00
Előzmény: #148  Törölt felhasználó
#152
Gondolj csak bele. Veszel BTC-t és a pénzed valahol egy szektevezér, vagy politikus számláján landol, kamatozik neki, vagy egyszerűen elkölti. Senki nem ellenőrzi. Ellenben ha Librát veszel, azonnal fedezik devizával, vagy állampapírral és ezt még egy sváci pénzügyi felügyelet ellenőrizné is.
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 10. 07. 08:54
Előzmény: #148  Törölt felhasználó
#151
Szerintem azért akadályozzák, mert veszélyesnek gondolják a hatalmukra nézve, míg a többi ellenőrizetlen kripto egyelőre kisebb csoportok lehúzására pont alkalmas.
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 10. 07. 08:49
Előzmény: #148  Törölt felhasználó
#150
A személyeskedést valahol máshol folytasd.
Törölt felhasználó 2019. 10. 07. 08:31
Törölt hozzászólás
#149
Törölt felhasználó 2019. 10. 07. 08:28
Előzmény: #136  kukker
#148
Jajj..talán azért csesztetik mert a libra egy tollvonásal ebszántható míg a másik oldalon egy programmal igen nehéz ezt megtenni?
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 10. 07. 08:02
Előzmény: #143  belizarius
#147
Nem akarnak több pénzt teremteni, az megmarad a jegybankoknak. A meglévőket akarják egy közös digitalizált formába konvertálni, hogy gyorsabb és olcsóbb legyen a mozgatása.
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 10. 07. 07:57
#146
Arra azért én is kiváncsi lennék, hogy a ma létező kriptolottókba befizetett pénzek kinek kamatoznak? Meg vannak egyáltalán? A szektevezérek mennyit költöttek már el belőle? Tudom, hogy egy részét 2017 decembere óta már nyomtalanul eltüntették, de a maradék az megvan még? Vajon erre a vezéreken kivül tudja a választ valaki? A vezérek miért arra ösztönöznek, hogy HODL és nehogy kivedd a pénzed?
mereszZenesz 2019. 10. 06. 23:49
Előzmény: #143  belizarius
#145
Ha jól tudom még legalább fél évet várni kell mire éles lenne, szóval bármi megtörténhet
mereszZenesz 2019. 10. 06. 23:45
Előzmény: #138  bendeguz_sly
#144
Pontosan !! Egyebek között ezért is megy a cicaharc
belizarius 2019. 10. 06. 23:44
#143
A libra projectet fogják elsöpörni.Jelen pillanatban a pénzteremtés lehetősége,annak hasznai az államok
jegybankjainak a kezében van.Nem gondolhatja senki komolyan hogy majd jön egy egyetemista és lenyúlja ezt az üzletet.Ráadásul világszinten.
bendeguz_sly
bendeguz_sly 2019. 10. 06. 23:14
Előzmény: #141  Tazsomaru
#142
az már ösztönző, ha mindenkivel tudok NULLA költséggel kereskedni, utalni, fizetni. nyilván sose tartanék benne többet, mint amit elköltök, ahogy a revoluton meg a transferwise-on se. ami még nagy dobás lenne, ha lehetne librával részvényt venni nulla költséggel, majd az adót is szépen valami offshorban nullára lekönyvelni :D 
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 10. 06. 23:09
Előzmény: #140  Tazsomaru
#141
Szerintem kamatot biztos, hogy nem fognak a Librára fizetni, de valami ösztönzőt, vagy jutalom rendszert kellene alkalmazni, mert különben a fejlettebb országok banki szolgáltatásaival nem tudják felvenni a versenyt. 
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 10. 06. 22:56
Előzmény: #138  bendeguz_sly
#140
A befizetett pénz azé, aki befizeti. A hozam, ha lesz a Calibráé. Ebből finanszírozzák a működést.
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 10. 06. 22:52
Előzmény: #133  bendeguz_sly
#139
Ezek az alapítótagok és 100-ra akarják bővíteni a számukat.
https://www.screencast.com/t/eB74TbL6z
bendeguz_sly
bendeguz_sly 2019. 10. 06. 22:51
Előzmény: #137  Tazsomaru
#138
A PF cikkéből én úgy értelmeztem, hogy a befizetett pénz "valakik" számláján fog pihenni, kamatozni és ők azt a kamatot megtartják, miközben a librát használók null kamaton tartják. Lehet félreértettem. Szóval kié lesz a számla, amint mondjuk 1000 milliárd dollár pihen? A facebooké? 
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 10. 06. 22:35
Előzmény: #133  bendeguz_sly
#137
Nem a nagyobb szereplők fogják összedobni a mögöttes értéket. Ha Librát fogsz venni, akkor amit befizetsz értéket, az bekerül egy "kosárba" ami a főbb devizákból és állampapírokból áll. Ellentétben azokkal a digitális próbálkozásokkal, ahol a befizetés után azonnal altünik egy feketelyukban a pénzed és egyetlen felügyelet sem garantál.
kukker 2019. 10. 06. 22:30
Előzmény: #135  Tazsomaru
#136

"Nemzetközi szintű az állami majré az első igazi digitális deviza lehetőségétől. :) "
Hát igen, ez nem BTC meg klónjai szintű manipulálható, szuperspekulációs (zéró kontrollal rendelkező) piramis alapú eszköz lenne, hanem VALÓDI alternatíva.
Érthető így.
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 10. 06. 22:26
Előzmény: #134  mereszZenesz
#135
 A PayPal egy csütörtököi megbeszélésen nem képviseltette magát, ezért több hírportál is arra gyanakszik, hogy kiszállnának, de hivatalos közlemény még nincs úgy tudom. Minden esetre nem csodálkoznék rajta, ha igaz lenne, mert komoly nyomást gyakorolnak a kormányok, hogy akadályozzák az indulást. Nemzetközi szintű az állami majré az első igazi digitális deviza lehetőségétől. :) 
mereszZenesz 2019. 10. 06. 22:07
Előzmény: #133  bendeguz_sly
#134
A pay pal most szállt ki a napokban a Libra buliból 
bendeguz_sly
bendeguz_sly 2019. 10. 06. 21:36
#133
Üdv mindenkinek! Ha jól értem a lényeget, itt az elején pár nagyobb szereplő fogja összedobni a mögöttes értéket és ők szedik a kamatokat. A kérdés: van közöttük tőzsdei szereplő? Lesz valami áttételes sztori?
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 09. 20. 22:26
#132
"Német lapértesülés szerint nem veszik be a kínai jüant a Facebook tervezett kriptodevizájának árfolyamát meghatározó kosárba, azt az amerikai dollár, az euró, a jen, a font és a szingapúri dollár alkotja majd meghatározott arányban. 
A Der Spiegel című német folyóirat a világ legnagyobb közösségi hálózatát üzemeltető Facebook levelére hivatkozva arról számolt be, hogy az árfolyamkosárban a dollár 50 százalékos, az euró 18 százalékos, a jen 14 százalékos, a brit font 11 százalékos, a szingapúri dollár pedig 7 százalékos súllyal venne részt. Az említett levélben Fabio De Masi német képviselő kérdéseire válaszolt a Facebook. 
Azzal, hogy a jüan kimarad a kosárból, gördülékenyebbé válhat a kriptodeviza bevezetése az Egyesült Államokban, amelynek vezetőit aggasztja a jüan súlyának erősödése a tartalékdevizák között - mutatott rá a Reuters hírügynökség."
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 09. 12. 19:35
#131
Szerencsére a svájciak komolyan gondolják és nem ijednek meg a feladattól. Interjú a svájci piacfelügyelet igazgatójával.
https://www.nzz.ch/wirtschaft/wenn-der-schweizer-finanzplatz-noch-ambitionen-hat-muss-er-mit-aufmerksamkeit-leben-koennen-ld.1508040
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 09. 12. 19:32
#130
Törölt felhasználó 2019. 09. 11. 23:07
Előzmény: #126  Tazsomaru
#129
Kifejthetnéd hogyan is tartalak el téged? Fagyizód van? 😂 Te fotoszintetizálsz és nem költesz semmire? Ez esetben tényleg jól jársz a pénzromlással.
Törölt felhasználó 2019. 09. 11. 23:04
Előzmény: #126  Tazsomaru
#128
Hasznod belőle...😂 Hát persze..Örülsz is neki..Biztos király érzés, hogy egyre kevesebbet ér a pénzed. 
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 09. 11. 18:36
#127
"A Facebook tervezett kriptodevizája, a Libra erősíteni tudná a világ elmaradott térségei lakosságának pénzügyi kibontakozását a jegybankok "pénzügyi elnyomása" alól - írja a müncheni ifo gazdaságkutató intézet MTI-hez eljuttatott tanulmánya.
Marcel Thum, az ifo drezdai tagozatnának igazgatója és Sefan Eichler, a drezdai műszaki egyetem nemzetközi monetáris gazdasági tanszékének vezetője közös munkájában kifejti: a Libra erősíteni tudná az elmaradott régiók lakosságának pénzügyi függetlenségét a kormányok szolgálatában működő jegybankok inflációgerjesztő, a helyi devizát leértékelő, a lakossági megtakarításokat elértéktelenítő monetáris politikájától."
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 08. 29. 08:18
Előzmény: #125  Törölt felhasználó
#126

Nekem az tetszik, ha az oriáscégek oriásosztalékot fizetnek nekem. :D Ha ehhez az kell, hogy a vevők veséig lássanak, engem nem zavar.Nem vagyunk egyformák. :) Én pl nem nyafogok azon hogy a valamikor 20 forintos fagyi most 350. Sőt örülök neki. Lehet azért mert még hasznom is van belőle? Lehet hogy az olyanok tartanak el, mint te aki ugyan hisztizik, de 350-ért veszi a fagyit? Még az is lehet hogy nekem mindegy Forintal, BTC-vel vagy Librával fizeted ki? :P
https://www.screencast.com/t/jOLFJ7QSc6
Törölt felhasználó 2019. 08. 29. 07:58
Előzmény: #124  Tazsomaru
#125
Hát ugye ez a hívószó..nem tudom feltűnt-e..? És mit sikerült összehozni? Ezt eddig is megtehették volna, ahogy a Wechat meg is tette már keleten, csak nyilván olcsóbb lesz a technika miatt. Milyen kis lelkes lettél, neked nagyon fekszik amikor óriáscégek a vesédig látnak és még tapsikolsz is némi apróért cserébe. Nem gond ez, csak számomra furcsa hozzáállás. 
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 08. 28. 21:46
Előzmény: #123  Törölt felhasználó
#124
A nevében nem kripto, csak Libra. Ki nem szarja le a tulajdonságait, ha egy jól működő globális digitális fizetőeszközt sikerül végre összehozni?  ;)
Törölt felhasználó 2019. 08. 28. 13:58
Előzmény: #122  Tazsomaru
#123
Mi ebben a forradalom? Ez csak nevében kriptó, semmilyen tulajdonságában nem az egyébként. A Wechat-ben már régóta lehet fizetni, ez így kb. pont az.
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 08. 28. 08:12
Előzmény: #121  Törölt felhasználó
#122
Én kiváncsian várom, hogy élesben el tudják indítani az eszközt. Az természetes, hogy próbálják gáncsolni, hisz az eddigi kisérletek egy digitális fizetőeszközre mind bebuktak. Ez a projekt végre jó irányba indult és jelenleg még halad is, hogy forradalmasitsa a jelenlegi fizetési szokásainkat. 
Törölt felhasználó 2019. 08. 28. 08:05
Előzmény: #117  Tazsomaru
#121
Már csak az kell hozzá, hogy ne nyomja le valamelyik hatóság mint a bélyeget. És mi az amivel ezt nem tudják megtenni és kb kísérlet sem volt rá?
Törölt felhasználó 2019. 08. 28. 08:02
Előzmény: #118  Törölt felhasználó
#120
Oké tudjuk, hogy lecsúsztál róla és azóta is fáj, de ezt az állításodat azért lementettem, vicces lesz idézni majd tőled a következő 2 évben. :) Köszi!
Törölt felhasználó 2019. 08. 28. 06:09
Előzmény: #118  Törölt felhasználó
#119
A következő funkciója a BTC nek a vagyonkimentő lesz.
Törölt felhasználó 2019. 08. 28. 06:05
Előzmény: #117  Tazsomaru
#118
A bitcoinerek máris reagáltak, már nem fizetőeszköznek hírdetik  a BTC t, hanem értékmegőrzőnek. Valahogy el kell adni a bányászgépekből csepegő valamint. Valamilyen funkciót ki kell találni. Ezt meg az arany áremelkedése fogja cáfolni.
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 08. 27. 21:53
#117
Készen áll a tesztelésre a Facebook szuperpénze, a Libra. A társaság 10 ezer dollárt fizet annak, aki hibát talál benne - írja a Quartz.
A Facebook által alapított Libra Egyesület ma jelentette be, hogy a társaság által 2020 elején bevezetni tervezett kirptodeviza, a Libra készen áll a tesztelésre.
A közlemény szerint a Facebook 10 ezer dollár jutalmat ajánl fel annak, aki a teszt során bármilyen bugot felfedez a Librában.
Michael Engle, a Libra fejlesztői csapatának vezetője kitért arra, hogy ha az emberek a Librát fogják használni mindennapi pénzügyi szükségleteik kielégítésére, a kriptodevizának és a mögöttes rendszernek készen kell állnia és mindenekelőtt biztonságosnak kell lennie.
A mostani jutalomprogrammal szeretnék arra sarkallni a biztonsági közösség tagjait, hogy ássanak mélyebbre és találják meg az esetleges hibákat a rendszerben - tette hozzá.
A Facebook elérkezett tehát a Libra bevezetése előtt utolsó fázisok egyikébe, annak ellenére, hogy a felügyeleti szervek többsége igen keményen nekiment már a szuperpénznek: 
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 08. 23. 09:34
#116
"Az egyre intenzívebbé váló szabályozói vizsgálatok, felügyeleti figyelmeztetések és politikai ellenérzések miatt a Libra Association 28 tagja közül legalább 3 már a projektből való kihátrálást fontolgatja - számolt be a Financial Times."
"A Financial Timesnak két projekttámogató úgy nyilatkozott, aggódnak a szabályozói reflektorfény miatt, így fontolgatják a kapcsolatok megszakítását a Libra projektben résztvevőkkel, egy harmadik támogató pedig azt mondta, fél tőle, hogy a saját üzletükre rálátó hatóságokat húznak magukra a projekt miatt."
tib256
tib256 2019. 07. 27. 14:03
Előzmény: #114  Tazsomaru
#115
Szia!
A Futuraqua is készül egy kripto pénz kibocsájtásra! 
Ajánlom figyelmetekbe a céget!
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 07. 27. 13:43
#114
"A Libra Network protokollja egy permissioned blockchain, ahol a validációt csak előre leszerződött partnerek tudják végezni, akik nagy mennyiségű pénzt helyeznek (10 millió USD) letétbe. Ez a letét egyébként a garanciája az előző pontban már leírt “gazdasági ellenérdekeltségnek”, hiszen ezen keresztül a validálóknak elemi érdeke, hogy ha valaki csalni akarna, akkor azt kiszűrjék, mivel ha nem teszik, akkor az egész Libra hitelessége kérdőjeleződik meg, ami explicit a projekttel szembeni bizalomvesztéshez vezethet. A transzparenciát az biztosítja, hogy a Libra consolon keresztül (RPC-JSON) bármikor szépen le tudom dumpolni a teljes Libra blockchaint és ezáltal tudom validálni saját magam is az összes tranzakciót… Nem csak a sajátjaimat, bárkiét. Innentől kezdve a validátorok árgus szemmel kell hogy nézzék a többi validátor tranzakcióit is, mivel ha bárhol manipuláció történik (pl. olyan érték elköltése ami nem megfelelően lett aláírva, vagy egy hibásan lefutott MOVE smartcontract érvényesként elfogadása), akkor azt bizony a felhasználók is könnyedén észre tudják venni."   Variance
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 07. 26. 22:55
Előzmény: #111  Bekre_Pal
#113
:)
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 07. 26. 22:53
#112
"A Bitcoin után a Facebook Libra a legismertebb kriptopénz" eToro
Pedig még nem is létezik! :)
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 07. 26. 22:51
Előzmény: #110  Tazsomaru
#111
az lesz a neve hogy esárkány és le lesznek gömbölyítve a szélei
Törölt felhasználó 2019. 07. 17. 11:04
Előzmény: #106  Törölt felhasználó
#107

Az csak nézet kérdése, hogy sajtóhiba, vagy félrevezetés. Azt hívják hazudozásnak.Úgy mint mikor hétvégén elütik a tether mennyiségét.....5 milliárd, vagy 4, vagy 3....tök mindegy.
https://www.coindesk.com/tether-accidentally-minted-5-billion-of-its-stablecoins-then-deleted-them
-persze ha a cikk szerzője nem a hasára ütött, vagy álmodott.
Törölt felhasználó 2019. 07. 17. 10:59
Előzmény: #105  Törölt felhasználó
#106
Akkor lehet fals infó volt és? Te még igazat sosem mondtál személy szerint. Mennyi jogod van egy esetleges sajtóhibát számonkérni? Nulla.
Törölt felhasználó 2019. 07. 17. 10:56
Előzmény: #103  Törölt felhasználó
#105

Most lassabban írom, hogy megértsd! A "jelentés"-t, amire hivatkoztak én kinyitottam és ott egy kínai szöveg volt. Azt másoltam be a google fordítóba és jócskán másról szólt. De lehet a tolmács vert át, elég sokára is jött a fordítás, igaz nem volt rövid szöveg, mire begépelte :-)
De ha igaz lenne, már te is nyugger lehetnél az egy két BTC-del, az árfolyam rakétázása miatt. Ami persze(még) nem jött el....ez gyanus....nem? Vagy lehet a kínaiak még nem olvasták?
Törölt felhasználó 2019. 07. 17. 10:41
Előzmény: #102  Törölt felhasználó
#104
Oké, folyamatban. :)
Törölt felhasználó 2019. 07. 17. 10:41
Előzmény: #101  Törölt felhasználó
#103
Máshol is lehozták. Google fordító, értem. :)
Törölt felhasználó 2019. 07. 17. 10:39
Előzmény: #100  Törölt felhasználó
#102
Igenis Királyom! Tiltass ki! Sőt, szólj Orbánnak, hogy utasítsanak ki.
Törölt felhasználó 2019. 07. 17. 10:36
Előzmény: #95  Törölt felhasználó
#101
A bitcoinbázison az is megjelent, hogy a kínaiak már tartalékvalutának választották a bitcoint, még Tomibá linkelte be. Amire hivatkoztak, az egy kínai jelekkel írt cikk, amit beraktam a google fordítóba, de egy szó sem esett a bitcoin tartalékvaluta szerepéről, sőt. Jó kis ferdítés.

Topik gazda

Tazsomaru
Tazsomaru
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek