Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
AlonsoRenault 2020. 12. 12. 14:30
Előzmény: #12813  dimdom
#12820
Ezt sztem nem először hozod fel, hogy nem lesz elegendő érték..Ilyen sosem lehet a rendszerből adódóan, mivel akinek kevés az árbevétel és veszteséges lesz az kihullik, de valaki ezzel a kihulással jól jár és marad mivel csökken akkor a nehézség is. Jelenleg egyik lánc se tud többet btcnél, ha gyorsabbak kevésbé biztonságosak. Szóval ilyen bch nagyobb blokk című vakításoknak nem kell bedőlni. Mert az nem igazi probléma megoldás, azt bármikor tudnák alkalmazni btcnél is. Ahogy szinte bármit tudnának ha érdemes lenne és megegyeznének. Az elsőség előnye örökre btcé, ez lesz mindig is a legnagyobb hitelességgel bíró  coin.
Törölt felhasználó 2020. 12. 12. 12:58
Előzmény: #12818  dimdom
#12819
Nem fog meg vagy mar nem fognak meg, de korabban foglalkoztam veluk es kereskedtem is oket.
Mivel tobbint 5 eve foglalkozom kryptokkal es kereskedem oket, ezert irtam h jelenleg velemenyem szerint a legkonnyebben es legegyszerubben a BTC-vel lehet penzt keresni.
Nyilvan ez nem jelenti azt h nem lesznek jobb projektek ill. olyan altok amik jobban fognak teljesiteni,de hogy eppen ezeket megtalalja abbol a 6000 projektbol arra matematikaiag eleg rossz az esely.
Minek megneheziteni a dolgokat ha nem muszaly.
dimdom
dimdom 2020. 12. 12. 07:37
Előzmény: #12816  Törölt felhasználó
#12818
Mi az ami megfog téged bsv-ben? Meg xrp-ben?
Törölt felhasználó 2020. 12. 12. 04:11
#12817
Törölt felhasználó 2020. 12. 12. 03:35
Előzmény: #12814  dimdom
#12816
Megint hianyos informaciok alapjan probalsz rolam velemenyt formalni, vagy olvass vissza 4-5 evet ebben es ma topikban...vagy hagy fel a velemeny formalasrol velem kapcsolatban.
Nem vizsgaltam meg az osszes alt-ot.
Viszont megvizsgaltam jo parat, olyanokat is amik mar tobb eve leteznek...
Nem csak megvizsgaltam de peznt is fektettem tobb kryptoba is es jo nehannyal penzt is kerestem; de megvizsgalva ezeket arra kovetkeztetesre jutottam h az ROI-m jobb ha csak nehany 1-2 projektre koncentralok.
ETH,BCH,BSV,XRP,Monero,DAO,Monero,Zcash,Dash, IOTA,LTC,ILK,CEL,BTG,PAXG,STEEM,HIVE,CMT es ne haragudj de most hirtelen tobb nem jut eszembe.
Vannak olyan cegek akik ill. ahol 1 csapat csak azzal foglalkozik h melyek a legjobb lehetosegek.
Peldaul (ARK Investment vagy Galaxy Digital).
Az jol hangzik h fundamentalis de azert kryptoknal ezzel a szoval azert ovatosan bannek a helyedben; azert mert van 1 jo otlet vagy jo lehetoseg nem jelenti azt hogy azt sikerul is jol megvalositani, kesobb pedig lesz belole valami sikeres, nyereseges dolog. 
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2020. 12. 11. 19:35
Előzmény: #12786  easyrider
#12815
Ne bántsátok, jófej az öreg (a NIO-s tippek miatt hálával is tartozom neki), és amúgy tényleg jöhet egy korrekció, ebben spec. igaza volt. Ha jön, én még veszek, pedig elég nagy pakkom van. Nyilván az ARK, a Grayscale, Microstrategy, etc. "picit" többet tudnak róla, mint BB, de ez van. Ha mindenki nagy szakértő lenne mindenben, valószínűleg nem lennének piacok (tőzsdék, stb.) mert nem lennének ellentétes vélemények, kereslet+kínálat, miegymás. 
dimdom
dimdom 2020. 12. 11. 19:31
Előzmény: #12805  Törölt felhasználó
#12814
"En a szamokban hiszek, mi volt az elmult 5 ev legjobb befektetese es mi volt az elmult 10 ev legjobb befektetese? Ha megnezed milyen eszkozben volt a legjobb a hozam/kockazat arany vagy ha villogni akarunk: 
Melyik eszkozben volt a legmagasabb a kockázattal korrigált hozam?
Az utobbi kerdesekre mindegyikre ugyan az a valasz...kivancsi vagyok kitalalod-e h mirol beszelek?"
Én meg fundamentális dolgok alapján. Pl, hogy mikre lehet használni az adott dolgot, milyen lehetőségei vannak, van-e nála jobb jelenleg a piacon és milyen az ekoszisztémája, van e másnak lehetősége, hogy azokat, akik az ekoszitémában részt vennek átcsíbtsák e máshova.
De lehet a kettő között van a jó út, számokat és fundamentális alapokat számba venni egyszerre.
dimdom
dimdom 2020. 12. 11. 19:26
Előzmény: #12808  upgrayeddAKS
#12813
én hosszútávon látok btc-ben kockázatot.
pl.
- block felezések miatt nem lesz elegendő érték, amiért megérné bányászni, így kiállnak mögüle. 
- meglátják másban azt, hogy mi mindent lehet egy blockchainre építeni, amit btc-re nem. (habár próbálkoznak sidechaint építeni bitcoinhoz - liquid network, de minek, ha valami már úgy is natívan tudja és jelenleg az ekoszisztémája folyamatosan növekszik.
mivel ezek pár évre vannak mostantól, ezért tartok btc-t, de van más terület, aminek az innovációs értéke sokkal nagyobb, ezért csak keveset.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2020. 12. 11. 19:26
Előzmény: #12811  dimdom
#12812
kösz, megnézem...
dimdom
dimdom 2020. 12. 11. 19:21
Előzmény: #12806  upgrayeddAKS
#12811
Se a golemet se a factomot nem követem kb 2017 óta. Valahogy nem találom érdekesnek őket. 
Amire gondoltam, hogy az az időszak óta az ötlet fázisból a megvalósítás fázisába jutott az pl
- omg (igaz azóta már majdnem elvesztette a bele vetett lehetőséget a rollupok irányába),
- chainlink (rá kereshetsz, hogy kikkel van partnerségben. A world economic forummal most adtak ki közösen egy blockchain interoperability tanulmányt). 
- aave (overcollateralized kölcsön, adj kölcsönbe és keres rajta évi ~5% hasznot kb), 
- maker (overcollateralized kölcsön). 
- synthetix (szintetikus eszközök kereskedése a blockchainen, pl olaj, arany) 
- Origin trail (supply chain tracking blockchainen)
...
dimdom
dimdom 2020. 12. 11. 19:14
Előzmény: #12805  Törölt felhasználó
#12810
"Sok sikert az altokhoz; bar nehanyan shitcoin-nak hivjak oket...!!!"Nekem ebből az jött le, hogy te is azok közé tartozol, akik shitcoinnak hívják őket.
" Ezt a kovetkeztetest mibol vontad le???"
Most nem tudom, hogy te is a shitcoinosok közé tartozol, de ha valaki a kripto szféra 99.99%-át shitcoinnak tartja, akkor ez a felfogás egyfajta hozzáállás a többi projektekhez, ami a negatív hangvételéből gondolva egy kizáró dolog. kb olyan, hogy "Ha egy szarok, akkor miért foglalkozzak velük, miért áldozzak az időmből, hogy megvizsgáljam őket".
dimdom
dimdom 2020. 12. 11. 19:08
Előzmény: #12804  Zöldbéla
#12809
Személy szerint, mint pénz nem nagyon látom, hogy elterjedne annyira, hogy világszintű pénzzé váljon. Mint most is lehet használni dolgok vételére, látok benne esélyt, hogy ez kiszélesedik, de korlátozottan.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2020. 12. 11. 19:06
Előzmény: #12793  Törölt felhasználó
#12808
sztem mindkettőtöknek igaza van :)  a BTC az alapkezelők kedvence érthető okokból... a többi egy kis része a tech. enthusiasm "Mekkája" :) nem gyengítik egymást, inkább erősítik, sőt a BTC kódját is meg lehet változtatni, lásd B. cash story... forráskódot nem lehet levédeni, szabadalmaztatni, (de nem kötelező nyilvánosságra sem hozni... mondjuk úgyis ki szokott kerülni...) szóval a jobb SW-től a BTC erősebb lesz, ha megállapodnak a minerek, stb.  (gondolom, anno az IBM pont ezek miatt gondolta, hogy a SW nem jó üzleti lehetőség, és megmaradt a HW-nél... :) a többit ismerjük IBM-et illetően...)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2020. 12. 11. 18:58
Előzmény: #12801  dimdom
#12807
mondjuk ez is érdekes: https://www2.deloitte.com/us/en/pages/operations/articles/blockchain-supply-chain-innovation.html
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2020. 12. 11. 18:53
Előzmény: #12801  dimdom
#12806
Úgy tudom, hogy a Golem-et akarták földhivatali adatbázisokhoz használni. Ezek milyen fázisban vannak? Tudsz pár konkrét példát? Kissé lemaradtam altcoin témában, pedig még régebben is a BTC mellett azokra figyeltem a legtöbbet anno... Én 2016+2017-ben csúsztam rá a témára, majd azt mondtam később, hogy most egy időre pihi lesz (akkor más leesett ATH-ról a piac, de még nem szenvedtek, csak lement olyan 10-15k köré), mint amikor a silk road-ot bedarálták (+ akkor volt ugye az Mt. GOX botrány is) - ez eddig bejött, most sztem még mindig csak a folyamat elején vagyunk, de egyelőre a BTC viszi a prímet, holott az ETH, ADA stb. is nagyon érdekesek... de még csak a legkisebb alapkezelők foglalkoznak vele, azok is csak a bitcoinnal. A technológia (nem csak a blockchain) nagyon érdekes, de hogyan lesz / nem lett eddig a Golemből, Factomból, stb. semmi gyakorlati(as) felhasználású tech.? 
Törölt felhasználó 2020. 12. 11. 18:19
Előzmény: #12794  dimdom
#12805
Legyszives figyelj oda; vagy ha tul bonyolultnak talalod a hsz-mat akkor olvasd el tobbszor!!!
Nem azt irtam hogy az altcoinok shitcoinok!!!
Ezt irtam: " bar nehanyan shitcoin-nak hivjak oket...!!! NEM EN HANEM NEHANYAN.Igy egyetlen 1 dologban ertunk egyet:
"Erdekes felfogas"-od van.
"Bitcoinban is azok szakítottak nagyot, akik korán meglátták a benne rejlő innovációt."Ez 1 feltetelezes honnan tudod h a kovetkezo 5 evben mondjuk a BTC ara nem emelkedik-e mondjuk 20-100-szorosara?
"Kizárnád magad attól, hogy más projektet megvizsgálj, azért mert csak bitcoin létezik, minden más shitcoin?" Ezt a kovetkeztetest mibol vontad le???
Az is lehet h korabban megvizsgaltam nehany projektet mint te.....Nem allitottam h csak a BTC letezik, ez 1 teves feltetelezes a reszedrol, mondhatnank hianyos informaciok alapjan hoztal teves kovetkeztetest.
En a szamokban hiszek, mi volt az elmult 5 ev legjobb befektetese es mi volt az elmult 10 ev legjobb befektetese? Ha megnezed milyen eszkozben volt a legjobb a hozam/kockazat arany vagy ha villogni akarunk: 
Melyik eszkozben volt a legmagasabb a kockázattal korrigált hozam?
Az utobbi kerdesekre mindegyikre ugyan az a valasz...kivancsi vagyok kitalalod-e h mirol beszelek?
;)
Zöldbéla
Zöldbéla 2020. 12. 11. 17:48
Előzmény: #12803  dimdom
#12804
Nekem úgy tűnt, hogy nagyon bízol a "csinált magánpénznemekben" (Bitcoin és a többiek). 
(Én nem bízom bennük.)
Ha félreértettelek, elnézésedet kérem!
dimdom
dimdom 2020. 12. 11. 17:34
Előzmény: #12802  Zöldbéla
#12803
Ehhez megint nincs meg a kontextus és nem értem :) 
Zöldbéla
Zöldbéla 2020. 12. 11. 17:23
Előzmény: #12801  dimdom
#12802
"Termelj" belőle jó sokat, és élvezd a hasznát! :)))
dimdom
dimdom 2020. 12. 11. 17:17
Előzmény: #12799  Zöldbéla
#12801
A kripto szférában a lehetőséget nem is abban látom, hogy majd kiválik egy fizetőeszköz és majd azután csak azt fogják használni. 
Inkább új pénzügyi eszközök megjelenését látom esélyesnek, ahol a világon bárki igénybe vehet (ha a szabályozással nem ölik meg őket).
Ez mellett van még supply chain tracking megoldás is. És még a predikciós market, ami jelenleg már megy.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek