A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...
a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Erről van szó. Ahogy itt már elhangzott, ha nem tudják betiltani, akkor meg kell lovagolni. A ripple sem decentralizált coin, mégsem törték fel, legalábbis nem tudok róla.
“Úgy véljük, a digitális pénzek elfogadottsága 2 éven belül mainstream lesz,” áll a jelentésben, elsősorban a digitális jüan és a Facebook Libra
indulása következtében. Az indulásuk után a digitális pénzek 1.5
milliárd kínai állampolgárnak és 2.5 milliárd Facebook felhasználónak
lesznek elérhetőek. Ez együttesen, több mint a világ népességének fele." Nem arról írnak, hogy a BTC-t fogják használni, hanem a fiat pénz digitális változatát. Államok által felügyelt és törvényeiknek megfelelő fizetőeszköz.
Igen, főleg ha trafó alállomás mellett van a "bányászváros", mert még kedvezményesen is lehet az áramot kapni. Úgy látom, hogy egy tipikusan hosting szolgáltatás nyújtására rendelkeztek be.
Idézek: A bitcoinok 8 tizedesjegyig oszthatóak (0,00000001) és potenciálisan még ennél is kisebb egységekre bonthatóak, ha a szükség úgy hozza a jövőben; ahogyan az átlagos tranzakcióméret csökken. Magyarországon drága az áram a gazdaságos bányászathoz, nem tudom mi van Romániában de ez azért fura: https://www.bitcoinbazis.hu/63-megawatt-kapacitasu-bitcoin-banyaszfarm-epult-kolozsvar-kozeleben/ Ott ennyivel olcsóbb az áram?
Fundamentálisan a Bitcoinnal feloszthatónak kell lennie, méghozzá, ha komoly szerepet akar betölteni a gazdaságban, akkor olyan mértékben, amilyen mértékben a likviditás megkívánja. Ha nem ilyen tulajdonságokkal rendelkezik, akkor a fejlődést nem tudja kiszolgálni, hiszen a pénz mennyisége nem fejeződik ki kivánt érték mennyiségében, tehát gyakorlatilag képes deflációs hatást kiváltani. Ha pedig ezt a hatást nem lesz, aki-amely (valami) szabályozza, akkor nem tudja betölteni a pénz szerepét. A számítási kapacitásokat figylembevéve Magyarországon nem hiszem, hogy gazdaságosan lehetne bányászni, főleg nem kicsi csoportban a hardverkapacitásokat összeadva. 7 Bitcoin kibányászása is sok hónapba és 15 naponta kb. 900-950 ezer forintba kerülne. Csak hevenyészett becslés. A humán, az eszköz, az energia erőforrás igény (bekerülési költségek) nagyjából felemésztenék a várható jelen nyereséget (a Bitcoin jelen ára). Viszont a jövőbeni árát senki nem tudja, akár profitot is hozhat, ha most valaki előre megfinanszírozza és bízik a jövőben.
Ha tovább inflálódó eszközben akarják tartani a pénzüket a népek, akkor majd librát vesznek. Kínában meg most is tiltás van, semmit nem ér, simán kikerülik a népek, a japán tőzsdék meg örülnek mert ott landoltak.
Tudtommal, mivel láttam is! már variance bácsi elmondta neked, hogy hülyeséget beszélsz ebben is, ugye neki hiszel? Az, hogy ennyi bányatársaság van semmit nem jelent, mert mögöttük millió kis ügyfél/bányász van. De tudom téged nem lehet meggyőzni, mert hát miért is..
Amit viszont a legnagyobb rizikónak látok a mostani koinok elterjedésében a már beharangozott kínai nemzeti koin, meg a facebook koinja. Az egyik azért, mert szerintem a törvényhozásban mindent meg fognak tenni, hogy az emberek azt használják és Kínában tudjuk, hogy a törvényeket hogyan hozzák. A Face meg már eleve egy óriási ügyfélhadsereggel rendelkezik, biztosan ők is tudják majd inspirálni a tagjaikat.
Ebben egyetértünk, hogy a jövő kifürkészhetetlen, de Indiában 1 darab ATM van, ahol a család felveheti a külföldön dolgozó hazautalt BTC-jeit.Ha jól tudom ott tiltott is a BTC használata. https://coinatmradar.com/countries/
És ha azt szeretnéd megtudni, hogy mikor kell belépni, akkor meg kell kérdezni a bálnákat, akik a nem ellenőrzött, sokszor saját tőzsdéiken úgy mozgatják az árfolyamokat, ahogy akarják. Az elemzők meg biztosan találnak valami eseményt, amivel megmagyarázható a mozgás. A tether 41 milliárdos forgalmat csinál naponta, nem tudom hogyan csinálják, de eléggé hihetetlen egy 4,6 milliárdos kapitalizációjú eszköznek. Ráadásul ez általában a coinok szárnyalásával jár. Nem beszélve a coinpiac mozgásáról, mikor a legtöbb coin specifikus, de a mozgásuk egy egy kivételtől eltekinteve ugyan olyan. Sokszor a kisebb coinok árát egy egy youtuber mozgatja, követői segítségével. Amit leírok, az mind saját vélemény, nem biztos, hogy így van, a tévedés jogát fenntartom. A blokklánc technológia jó találmány, de sokan csak a divatot lovagolják meg, a pénzszerzés érdekében, ezért van már több mint 5000 coin.
Tehát azt is tudod, hogy a lánc elágazódhat, meg hogyan bányásszák. Satoshi gondolata az volt, hogy a bányászok szépen elosztva tartják fenn a rendszert, erre most már 10 bányásztársaság uralja az egészet. Másnak nem éri meg, túl magasak a költségek. Azt mondták, a bitcoin láncba nem lehet belepiszkálni, de ha összefognak a nagyok, 50% feletti részesedésükkel bármit meg tudnak változtatni. Igaz, elméletileg, de amit meg lehet csinálni, .......
Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?
Ugrás a cikkheza teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046