A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...
a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Jövőre jön az azonnali utalás minden MNB által felügyelt belföldi bank között. Megjegyzem, ha ugyanannál a belföldi banknál vagyunk, már évek óta szinte azonnal jóváírják.
Számodra nincs értéke, mert elég buta vagy a témához, olvasni meg nem vagy hajlandó róla. A hálózatoknak is tud értéke lenni illetve a tulajdonságainak, bár nyilván minden szar tudja ezt ugye? Ja nem. Akkor miért is ne lenne értéke?
Igen, hogyne. Itt van egy 'rövid' ismertető a btc-tranzakciók díjaival kapcsolatban. :-) . https://99bitcoins.com/bitcoin-fees/ . A bankomnál eleve ismerem a díjat, vagy ha nem, akkor megnézem a pársoros díjtáblázatban. . Azt nem is említve, hogy mire 'megérkezik' hozzám a BTC, könnyen lehet, hogy 10-15 százalékkal kevesebbet 'ér' mint a küldés pillanatában. Igazad van, ez kell a világnak!
Sztem inkább az lesz, hogy ami ellen nem tudsz tenni annak állj az élére. De itt a ráépülő szolgáltatásokra gondolok. Vannak érdekelt felek is azonban. USA-n kívül a legtöbb ország, hogy a dollár hegemóniát végre megszakítsák.
Jól elvannak, amíg nem látják az olcsóbb/gyorsabb megoldást. Abban a pillanatban oda mennek ahol versenyelőnyt sejtenek, aki kimarad az meg lehúzhatja a rolót.
Hát persze..eltűnnek. Pl. egy Binance nevű cégnek már most annyi tőkéje van és annyira fejleszt, hogy már most nagyobb sok banknál. Ha meg valamelyik megkerüli a btct, az csak egy hiteltelenebb blokklánccal való szórakozás lenne, ráadásul rátenné a kis marzsát, így drágább is lenne. Utalások terén megkerülhetetlen lesz a btc. Nagy előnye, hogy nem kell bízni a feleknek egymásban. Az is biztos, hogy teljesen leszabályozni ezt sosem fogják tudni, btct még igen de egy Monerot..?
Mitől nem jó? Szerinted nem jóval gyorsabb mint egy átutalás? ha most utalok neked belföldön az is 4órás intervallumon belül érkezik meg. Az hogy olcsó-e az nézőpont kérdése. Ha western unionnal akarnál azonnal pénzt küldeni akkor igen annál jóval olcsóbb.
Nincs kőbe vésve semmi. Ami a legvalószínűbb, hogy a bankok majd átveszik saját használatra, amit alkalmazni tudnak a blokklánc-technológiából, a jelenlegi kriptoszereplők pedig lassan eltűnnek a történelem süllyesztőjében, és ha lesz értelme, akkor jön majd helyettük valamilyen központilag szabályozott és felügyelt hibrid blockchain-rendszer. A hitelpénzre épülő mai rendszert középtávon (azaz kb. száz évek) így is úgy is át kell gondolniuk a világ urainak, ebben a folyamatban lehet hogy jut majd némi szerepe a blokkláncnak, de a BTC-nek sztem zéró.
'...2017ben összesen 452milliárd ft volt a forgalomban lévő készpénz értéke' . na, ezzel az adattal már lehet kezdeni valamit. Ha ezt összevetjük az állítólag döbbenetes mértékű 5700milliárdos készpénzvagyonnal - tökmindegy mit értenek alatta - illetve a 41ezer milliárdos teljes lakossági pénzügyi vagyonnal, akkor látható, hogy a bankjegyhasználat elenyészőnek mondható a többi pénzforma mellett. . Az emberek és a vállalatok 99.x százaléka abszolút jól elvan az elektronikus banki pénzekkel, tehát semmilyen kriptoforradalomban nem érdekelt.
Oké, de akkor hogy kell érteni ezt a korábbi állításodat?. ' '...Megint azt tudom kérdezni tőled, hogy ha az emberek 99%-ának megfelel az elektronikus pénz, akkor miért készpénzben tartják a pénzük minimum 1/3-át?' . össze van itt már zagyválva minden. :-)
Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?
Ugrás a cikkheza teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046