Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 06. 29. 13:58
Előzmény: #5054  Törölt felhasználó
#5060

Természetesen ötletekkel teli a padlás, csak pénzt kell belőle csinálni. Ki így, ki úgy. Szuper szakemberek összeállnak és összehoznak egy piramisjátékot, jól megszedik magukat, aztán jöhet a következő, hiszen piacgazdaság van, mindegy milyen ötlettel gazdagodsz. Azt biztosan tudod, hogy madoff-ot a legjobb szakembernek tartották.....a botrányig. Azóta a legnagyobb gazembernek kiáltották ki.
Most ezt éppen nem az ILK-ra írom, látom Csaba munkásságát, megszállottságát, elképzelhető, hogy szuper dolgot alkotnak, tényleg nem értek hozzá.Ne hidd, hogy én nem szertnék ingyen utalgatni , fizetgetni, kihagyni a bankokat, biztonságban tudni a "pénzem",ne gazdagodjanak rajtam. Én örülnék a legjobban, ha nem pofára döntenék el, kire milyen törvény érvényes, hanem lenne egy alaptörvény, amit nem lehetne félremagyarázni, mindenkire egyformán vonatkozna. Megszűnne a lobbi, meg a protekció, egyforma esélyekkel indulna mindenki.
Ezután felkeltem és vége az álomnak. Úgy látszik nem a bitcoin lesz az, ami a vágyaimat teljesíti. Sikerült olyan útra terelmi, ami a spekulánsok játszótere lett, az okosszerződések nem mindenre hoznak megoldást. Sajnos, pedig azt magyarázták, hogy a világ összes nyűgét megoldják, a szüléstől a temetésig.
Törölt felhasználó 2018. 06. 29. 13:18
Előzmény: #5052  gyula1971
#5059
Azért a kinyomtatott Tether még ott csücsül akcióra várva, azt azért ne feledd!
Törölt felhasználó 2018. 06. 29. 13:17
Előzmény: #5051  Törölt felhasználó
#5058
Gondolom ez tök egyedi dolog, az autódat szar áron akarok eladni, a házad értékét lefelé beszéled a hibákra hívod fel a figyelmet..paicgazdaság van jó reggelt!
Törölt felhasználó 2018. 06. 29. 13:15
Előzmény: #5050  inlo
#5057
Minden értelmes ember tudja, hogy nincs nagy növekedés nagy korrekciók nélkül..hogy itt senki nem tud években gondolkodni..kicsi ember eladja olcsón nagy bálna megveszi tőle, kis ember drágán megint elkezd vásárolni..így volt ez mindig..
Törölt felhasználó 2018. 06. 29. 13:13
Előzmény: #5049  Törölt felhasználó
#5056
Épp azt mondom, hogy  több nagy kutya lesz/van ez már látható, azok meg nem fél évekre gondolkoznak mikor befektetik a millió dollárjaikat. A kis bányászok korát régen elhagytuk BTC-nél.
Törölt felhasználó 2018. 06. 29. 13:10
Előzmény: #5047  Törölt felhasználó
#5055
Szerinted egyébként hogyan kalapozták össze az üzleti angyaloktól a pénzeket eddig más, mára nemzetközi cégek? A szoba sarkában meghúzódva csendben észre ne vegyen valaki? Pont egy olyan projektet szólsz le, ami 3-5 éven belül nagy durranás lehet (látszik a projekten, hogy nagyon át van gondolva), akkor meg majd büszkén mondod, hogy na ezt magyarok csinálták. Fel nem fogom hogyan lehet valaki ennyire gáz..
Törölt felhasználó 2018. 06. 29. 13:07
Előzmény: #5047  Törölt felhasználó
#5054
Nehéz szó nélkül elmenni a hatalmas baromságod mellett..Talán ha elolvasnád milyen projekten dolgoznak és milyen kvalitású emberek az Inlocknál és mi a projekt amin dolgoznak..Van egy tokenmodell ki mikor mit adhat el, addig zárolva van, az hogy a projekt feje mire ad és kinek 500 ILK-t a saját tokenjeiből pont semmi közöd hozzá (amúgy is lényegtelen összeg a projekthez képest), a hülye is látja egyébként, hogy poénnak szánta. Hallottál már az airdroppokról? Dehogy hallottál..mint egy rossz pincsi olyan vagy..olvasatlan vagy, képzetlen az egészhez, a felét meg nem értenéd a white paperüknek, nézd már meg ember kik állnak mögötte és mennyire számítanak hitelesnek..Egyre gázabb vagy ember. Nem olvasol semminek utána de a szád az jár és rossz színben tüntetsz fel képzett, az asztalra már igen sokat letevő embereket..
mereszZenesz 2018. 06. 29. 12:19
Előzmény: #5052  gyula1971
#5053
Sok szerencsét !
gyula1971
gyula1971 2018. 06. 29. 12:10
#5052
Átléptük a 6k lefelé,short jelzés, megpróbáljuk.
Törölt felhasználó 2018. 06. 29. 08:18
Előzmény: #5050  inlo
#5051

A jóslatok többsége nincs időhöz kötve, így kicsi a lebukás esélye. Könnyedén lehet hivatkozni 10,20,50 évre előre és ahogy decemberben sikerült felkorbácsolni a hullámokat, nem lepődnék meg, ha ismét megtennék. Az alibizmus is ott van, hiszen szinte mindenki azt írja, hogy 3000 ig megy le, aztán jöhet a csillagos ég.
Szabályozásért kiáltanak, de pontosan a szabályozás ellen van ez kitalálva, leellenőrizhetetlen.
Múltkor olvastam, hogy szlovák politikus a szuper vagyonosodását a bitcoinra fogta, mivel az összelopott pénzzel nem tudott elszámolni. Volt olyan is, hogy lottón nyerte a vagyonát, de volt aki az édesanyja padlásán  találta a több százmilliót. Szóval röhely.
Persze aki jó sok dollárt akar vele keresni, az mindent megtesz, hogy minél drágábban tudja rásózni valakikre a tulajdonában lévő coinokat.
inlo 2018. 06. 29. 07:08
#5050
Az mindenesetre igaz hogy a nagy jóslatokból semmi nem lett, a decemberi lufi után, sőt mindegyik  nagy kamugép jóslása csúnyán bebukott.
Törölt felhasználó 2018. 06. 29. 03:28
Előzmény: #5046  Törölt felhasználó
#5049
Szerintem az ilyen áraknál csakis növekedhet a koncentráció, hiszen az elavult gépeken, drága árammal bányászók kipotyognak, csak a nagyhalak maradhatnak, akik akár elköltöznek az olcsó áram után. Már azt is olvastam, hogy a bányászfarmok nyomják le az árakat, ezzel tudják leghatásosabban kiszorítani a kicsiket, az árfolyam veszteségüket pedig a kapacitásnövekedéssel ellensúlyozzák. Egyszerűen a globalizáció ezt is felzabálja.
Törölt felhasználó 2018. 06. 29. 03:08
#5048
Úgy látszik, helyi idő szerint fél nyolckor kikapcsolták a pumpát, biztosan felforrósodott egy kicsit pihentetni kell. Amint kihűlt, már indulhat is újra, elvégre egy csomó tether csak a bevetésre vár.
Törölt felhasználó 2018. 06. 29. 03:02
Előzmény: #5045  Broafka_Ottokar
#5047

A variance-n olvastam, hogy pl. Észak Kórea sem marad ki a bányászatból, sőt emeli kapacitásait. Nekik nem számít az áram fogyasztás, úgysincs mire elhasználni.Valahogyan finanszírozni kell azt a "jólétet". Tökéletes eszközt kaptak a kezükbe ugyanúgy, mint a terroristák és más diktátorok, főleg úgy, hogy senki nem tudja, valójában kik állnak az egyes kriptopénzek mögött.
https://variance.hu/2018/06/24/kozonsegszavazas-hol-tartunk-most/#comments
-olvassátok el a hozzászólásokat, meglátjátok mire vannak a tokenek. Lehet osztani belőle a barátoknak, csak jó sokat kell legyártani belőlük. Így működik a tőkebevonás. Csak kell egy jó reklám. Lehet könnyedén szórni, hiszen tele van vele a padlás, meg a széf, aztán ha valaki(ke)t sikerül beetetni, akár vagyonokat is érhetnek a semmiből előteremtett coinok.
Az volt az 500 ILK-s kérdés, mikor hangzott el a barátokközt-ben a bitcoin szó.
Törölt felhasználó 2018. 06. 28. 21:59
Előzmény: #5045  Broafka_Ottokar
#5046
Ez igaz, de remélhetőleg csökken majd a koncentráció. Illetve ez esetben lehet jönne egy fork..
Broafka_Ottokar 2018. 06. 28. 19:47
Előzmény: #5044  Törölt felhasználó
#5045
"ne vegyél rá mérget, hogy bármelyik hatalom meg tudná támadni..Egy országnyi energia kéne hozzá a célgépekről nem is beszélve..Ezekkel nem olyan egyszerű rendelkezni." Nem a fenét, ha néhány bányászmogulnál öszpontosul a nagyjuk. A helyükben néhány milliárd dollárért bányásznál bármelyik hatalomnak? Nem? És a szeretteid épségéért? Úgy se? Akkor irány a gulág, köszi a bányászgépeket.
Törölt felhasználó 2018. 06. 25. 09:31
Előzmény: #5042  Törölt felhasználó
#5044
Hülyeséget írsz megint, szerinted van még hitelességed itt? 1 blokk ma 12,5 BTC-t ér a bányászoknak, azaz napi kb. 1800 BTC bányászódik ki 1 nap alatt mivel 10 percenként jönnek a blokkok átlagban...Ez 1 gépen is ennyi lenne..Ráadásul ha 1 gépen menne szart sem érne az egész, mivel támadható lenne..Látod pont ezért nem árt a nagy erő ami mögötte áll és ne vegyél rá mérget, hogy bármelyik hatalom meg tudná támadni..Egy országnyi energia kéne hozzá a célgépekről nem is beszélve..Ezekkel nem olyan egyszerű rendelkezni.
Törölt felhasználó 2018. 06. 24. 23:57
Előzmény: #5038  kukker
#5043
Nem ismerlek,de nehany hsz-bol amit errefele tettel inkabb sajnalnalak...de ha neked ez szerez oromet akkor orulok, hogy oromot szereztem szamodra.
;)
"aki nyer valamiben - bőségesen a megvalósult céllal, vagy afölött - az utána magasról tojik a témában a helyzetre"
ez sokat elarul rolad...
Frusztalt vagyok, vergodok es kenyszeresen bizonyitasi vagyban egek?
;)
Valoszinuleg egy mo-i internetes forumon szeretnek bizonyitani x ill.y nevu felhasznalonak akit sose lattam, sose hallottam rola es valoszinuleg soha az eletben nem fogok szemelyesen ismerni.Na ettol aztan milyen jo lesz nekem.
;)
Kivancsi leszek amikor a BTC vagy BCH mondjuk 50k$ esetleg 100K$ lesz akkor is mese habbal lesz es humbuk etetes...
Engem egyebkent innen a portfoliorol tobben ismernek nehanyan szemelyesen is es mivel hasonlo erdeklodesu korunk van szivesen osztunk meg gondolatokat egymassal.
A hsz-im visszakereshetok evekre visszamenoleg, mint ahogy az is hogy mit vartam, mikor vedtem adtam stb.stb.
Sot mivel jo nehany troll van a pf foruman; bar ez igaz sajnos mas internetes kozossegre; en osztottam meg informaciot a kereskedesimmel kapcsolatban.
"Jo" neked hogy ilyen hatarozott velemenyed van dolgokrol, ez is sokat elarul rolad, foleg gazdasagi, politikai es kereskedesi dolgokkal kapcsolatban...
Te ugy elvezed az eletedet, hogy hatarozott velemenyed van dolgokrol es emberekrol, en pedig ugy hogy lehetosegeket latok...es tudom hogy nem csak velemenyem es allaspontom de minden amiben jelenleg hiszek ill. tudok az egy nap akar tevedesnek is bizonyulhat, szoval en nagyon gyakran tevedek, de legalabb tisztaban vagyok ezzel...es talan majd egy nap egyszer radobbensz, hogy te is tevedtel valamiben...attol pedig nem nekem hanem neked lesz jobb, ha radobbensz hogy minden amiben hiszel es tudsz attol fugg milyen szemszogbol nezed...
Legyen szep napod!
Törölt felhasználó 2018. 06. 24. 21:32
Előzmény: #5023  Törölt felhasználó
#5042

Újra írom, ha egy gép bányászná, napi 12 bitcoint keresne100 forint áramfogyasztással. Ennyi az értéke, persze az ára lehet akár 1 millió dollár is, a mostani pénznyomtatás következményeként sok embernek van felesleges pénze.
Bármelyik nagyhatalom átvehetné az irányítást, ha akarnák. De nem érdekli őket.
Törölt felhasználó 2018. 06. 24. 17:56
Előzmény: #5040  kukker
#5041
Hát éveken keresztül biztosan hazudozik mi?, ha szépen megkéred küld is egy bankszámla kivonatot szerintem, ha elegánsan beléd akar rúgni. Számomra hiteles, felkészült embernek tűnik több hsz. alapján, nem az ilyenek szoktak hazudozni mint egy dedós, inkább az olyanok vagdalkozni mint Te. 😁

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek