Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
apocca
apocca 2020. 04. 09. 17:12
Előzmény: #13331  gombócból_is_sok
#13340
Hallani a választ, majd jön a megváltó vakcina. Aztán (meg a minusz értékelés) amit erre múltkor is felvetettem, hogy megjelenik új vírus variáns, vagy covid22 mutálódott változat, amire a covid19-es szérum nem ad elég védettséget (mint az influenzánál is ez folyamatosan meglévő probléma). De végül is itt a 2020 most már mint etalon, jön majd a totalitárius megoldás.
buyandhold 2020. 04. 09. 17:10
Előzmény: #13337  buyandhold
#13339
kulon miset erdemel az emberek reakcioja:
1. hasonlo a reakcio mint a bitcoinra: egyik fele nem erti hogy mi ez a faszsag, a masik fele nem erti hogy ennyire hulye aki nem erti....
2. sok embert az irigyseg, karorom motival: meg is erdemli a rohadt vallalkozo, vendeglatos, en jol elvagyok, engem nem erint
3. sosk embert a felelem vezerel: sok emberrel beszelek, es pani felelemben vannak: teherautokon viszik a halottakat,...hetvegen voltam egy csaladnal, otthon is maszkban voltak...csak elhozam valamit, megvolt beszelve, de ugy neztek ram mintha lepras lennek, gyorsan el is huztam
buyandhold 2020. 04. 09. 17:06
Előzmény: #13337  buyandhold
#13338
ennek mi a faszom ertelme:
1. 80 eves rakos beteg, par honapja van hatra
2. lezarjak szerencsetlent, nem tud elbucsuzni a csaladjatol, a gyerekei nem tudjak meg utoljara meglatogatni a papat
3. azt nyertek vele, hogy a faszi elt par nappal tovabb, de meg annyit se, mert lehet a rak vitte el nem a COVID
buyandhold 2020. 04. 09. 17:04
Előzmény: #13333  Törölt felhasználó
#13337
abban egyetertek, hogy lennenek olyan intezkedesek, amiknek lenne ertelme: maszk, 60 ev feluliek karanten. En nem azt allitom hogy nincs virus, hanem hogy rosszul readaltak ra, nem vettek figyelembe a gazdasagi-tarsadalmi rombolast...
buyandhold 2020. 04. 09. 17:02
Előzmény: #13333  Törölt felhasználó
#13336
1. nincs annyi maszk.
2. a maszok nagy resze nem alkalmas erre
3. sok cikk volt, hogy a maszk nem er semmit
4. mindenki horjon gumikesztyut is?
5. es ha lemegy a betegek szama, akkor mi van, utanna nem fertoz a virus?
6. szerinted el fog tunni ez a virus a foldrol valaha???
7. ha csak 1 emberben-macskaban-kilincsen megmarad, akkor ujra elkezd terjedni
8 van ennek ertelme????
badsector1
badsector1 2020. 04. 09. 16:59
#13335
"Varga Mihály szerint recesszió lesz"
"Matolcsy György két napja még növekedést jósolt. Varga az EU-s segítséget is igénybe venné, ami egy 6-i kormányrendelet alapján nincs is, de közben a technológiai minisztérium is abból fizetné a bértámogatás egy részét. Igen zavarosnak tűnnek a kormány elképzelései."
  
A valóság ferdítés mostanában nem jön be.
euler 2020. 04. 09. 16:45
Előzmény: #13331  gombócból_is_sok
#13334

Fél év múlva lesz védőoltás.
Ugye milyen idegesítő! :)
Törölt felhasználó 2020. 04. 09. 16:44
Előzmény: #13329  buyandhold
#13333
Nem, hordani kéne azt a rohadt maszkot, a fertőzési arány pillanatok alatt lemenne egy alá és kevesebb, mint egy hónap múlva vége lenne az egésznek. Ehelyett á ez csak kitaláció, nem súlyosabb mint egy influenza, a 60 éves szomszédnak sem volt tünete, a kórházak üresek, dehogy hordom a maszkot engem nem vernek át, stb. oszt itt rohadunk a karanténban ki tudja meddig. Engem pl. március elején, amikor elkezdtem hordani a villamoson szimplán kiröhögött pár nagyon okos, ma a sparban meg még mindig egy csomó emberen nem volt.
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 04. 09. 16:42
Előzmény: #13330  Peterbond
#13332
Hát persze, nálunk a kontárságnak és a jóvanazúgynak erős kultúrája van. Most annyiban rosszabb, hogy most az esélye sincs meg hogy megfelelő ellátást kapjon.
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 04. 09. 16:41
Előzmény: #13329  buyandhold
#13331
Hát ez az. Ezekre senki nem ad választ, de ideges lesz ha felteszed a kérdést.
Peterbond 2020. 04. 09. 16:40
Előzmény: #13311  gombócból_is_sok
#13330
"Az anyám szeme kezd nagyon romlani, azt mondták neki még januárban, hogy ha nem kezdenek vele valamit, megvakulhat, több párhuzamos problémája is van amik gyorsan elfajulhatnak. Ehhez képest már több üres rendelőintézetből elhajtották a faszba (utoljára most hétfőn), azzal hogy majd jöjjön korona után. Most erősen reméli hogy megmarad a látása. Egy barátunk apja meg szívrohamban halt meg a kórházi folyosón két hete, mire nagy nehezen bevitték két nap szarakodás után. Ezeket a dolgokat nehéz elfogadni."
Nem mondtam sehol hogy el kell fogadni és azt se mondanám hogy nem hibázott senki a második esetben.
.
De tudnék neked hasonlót mesélni "békeidős" korból is. Az egészségügyben is dolgozhatnak trehány oda nem való emberek ( különösen hogy a jókat mi nem fizetjük meg és azt elszívják külföldre ) ahogy még a jó szakemberek is hibázhatnak és rosszul dönthetnek. Tudok én is betegről akit beküldtek egy kórházba de a helyi főnővér vagy doki nem tudom ki visszaküldte az otthonba hogy a helyi nővérek ijedősek ne küldözgessenek be mentővel ilyen beteget. A mentő visszafelé indult vele de a kórházkaput se hagyta el a beteg meghalt. Igen ilyen is van.
buyandhold 2020. 04. 09. 16:37
Előzmény: #13328  buyandhold
#13329
de forditva teszem fel  a kerdest, furi hogy mas meg nem tette fel:
tegyuk fel, ez a jarvany 5 evig tart, vagy minden evben visszajon(mint az OSSZES tobbi)
akkor 5 evig nem lesz tanitas? 5 evig fizeti az allam az alapbert, es nem kell dolgozni, de megis lesz minden a boltban 5 evig?
akkor 5 evig nem lesz fogorvos? 5 evig nem lesz gyogyaszat? 5 evig nem lesz turizmus? Nem sportolhat SENKI A FOLDON 5 evig? 5 evig nem lesz utazas? Ilyen a tortenelemven meg nem volt, leromboljak, amit 1000evek alatt felepult? Mart ha igy megy tovabb ez lesz. es ha 10 evig lesz a virus???
buyandhold 2020. 04. 09. 16:31
Előzmény: #13326  Phylaxa
#13328
nem a virus szempontjabol van idokorlat, hanem a gazdasag-tarsadalom szempontjabol. pl. pszihesen hany honapig birjak ezt az embererk? Meddig tud a rendszer mukodni, ha az emberek nem dolgoznak? Hany honapot lehet az iskolabol kimaradni, hogy ne kelljen evet ismetelni? Hany honapig lehet az egyeb egeszsegugyet leallitani? Hany evig birjak a hotelek, hogy nincs vendeg? hany honapi nem kell fogorvos az emberisegnek? stb.stb. ezekre mind adhato egy idokorlat...
kukker 2020. 04. 09. 16:28
Előzmény: #13322  Phylaxa
#13327
"Nekem az a gyanúm, hogy van egy réteg, aki elveszítette a valósággal való kapcsolatot"
Én videókat hozok, képpel, hanggal. 
Te írott cikkeket.
Te vagy beragadva esetleg a netbe, hogy elhiszel mindent.
Phylaxa 2020. 04. 09. 16:26
Előzmény: #13325  buyandhold
#13326
De hogyan mondhatnának időkorlátot? Kínában még most kezdik feloldani a szigort. Rengeteg korlátozás még mindig megvan. Pedig ott elhiszem, hogy szigor volt. Mi arra képtelenek lennénk. A nyugat pedig egyértelműen képtelen.
    
A személyes véleményem, hogy nálunk júniusra fog csillapodni. Ezzel nyilván nem mondok semmit, hiszen nem vagyok jövőbe látó, tudni pedig semmit nem tudok ebben a témában. Az viszont érdekesebb, hogy a gazdaság hogyan kezd majd visszaállni. Mert nem egyik hétről a másikra, abban biztos vagyok. Annyira összefonódtak a globális szálak, hogy hiába lábal ki valaki, ha a másik még benne van.
buyandhold 2020. 04. 09. 15:55
Előzmény: #13321  kukker
#13325
engnem az is zavar, hogy nincs deklaralva idokorlat...meddig lehet ezt csinalni, mikor van az a pont, ami utan nem fordithato vissza a gazdasag-tarsagalom leepitese (POINT OF NO RETURN). ha azt mondanak az okosok, hogy ezt max. 6 honapig lehet csinalni, mert utanna mar nem lehet visszacsinalni, es milliok halnak bele a gazdasagi kovetkezmenyekbe...mert nagyon sokaig nem lehet csinalni, ezt a gyengebb kepesseguek is konnyen belatjak...de semmi ilyen nincs kijelentve...tehat ha 2022ben lesz csak vakcina, akkor addig all minden???? es ha minden evben visszajon  es is mint az influenza???? SOK a megvalaszolatlan kerdes
Phylaxa 2020. 04. 09. 15:53
Előzmény: #13321  kukker
#13324
Kijelölt kórházak vannak azért, hogy a többiben ne veszélyeztesse a betegellátást. Semmi másért. Az én ismerőseim is bejárnak az egyéb kórházakba és rendelőintézetekbe ellátásra vagy vizsgálatra és a kollégáim sem panaszkodnak. Ezt azért tehetik, mert csak a kijelölt helyekre vihetik a koronásokat. Igazából csak mentő viheti be őket és ők tudják, hogy hova. Bocs, de hadd ne szóljak bele a te családtagod ügyébe. OK? 
buyandhold 2020. 04. 09. 15:51
Előzmény: #13321  kukker
#13323
nekem a szomszedom azt mondja, hogy a cegnel mindenkin elvegeztek a tesztet. es kiderult hogy koronavirusos...60 eves a pali...nem erez semmit, nem latni rajta semmit...ettol felunk ennyire...
Phylaxa 2020. 04. 09. 15:45
Előzmény: #13319  Törölt felhasználó
#13322
Nekem az a gyanúm, hogy van egy réteg, aki elveszítette a valósággal való kapcsolatot. Semmit sem ért meg, amíg vele meg nem történik. Igen, már bárki készíthet videót és feltöltheti az ingyenes helyekre. Ott aztán bárki megnézheti, bárhogyan értheti és tolhatja tovább. Fiatal koromban még érdekesebbek voltak az összeesküvés elméletek, bonyolult összefüggések kellettek hozzá. Ha jól veszem észre, akkor már a fáradtságot sem veszik sokan, hogy izgalmassá tegyék. Még pár hét és előkerülnek a "nincs is koronavírus" elméletek. 
kukker 2020. 04. 09. 15:44
Előzmény: #13320  Phylaxa
#13321

Figyelj barátom.
Nálunk a családban az egy szívrohamot átélt és rendszerese kontrollra járó emberke nem tud bemenni vérvételre csak az SZTK-ba.
Nincs ott senki sem, de nem lehet bemenni.
Szóval értem, a feltevésekre alapozva - hogy ne legyen tömeghalál - elutasítva a szívbeteg ellenőrzése.
Meg amit linkeltem videót,  ott is a kórházból eltakarítva a sürgősségi esetek, most meg ott van a kórház teljesen üresen, ahonnan plusz még ki is zavarják az embert, ha kérdez.
Normálisak vagytok?
Látjátok, mi van a világban, mi van körülöttetek?
Felfogjátok, hogy őrület és abnormalitásokat magyaráztok meg, amik a józan ész ellen vannak?
Minden kórház azért üres mindenhol - és nem mehet be oda egyéb beteg sem és nyugodtan elpatkolhat esetleg - mert ki van találva ez a kamu, és csápol és megmagyarázza, hogy ez így jó.
A tök üres kórház az azért van, mert igaz, hogy ezrek hallnak meg naponta - papíron, a neten - de hát várják azokat a - már meghalt betegeket illetve az egyébként ott lévőket a média és a politikusok szerint - akik majd egyszer ott lesznek.
Valami párhuzamos világban vagyunk agyilag, azt hiszem.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek