Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
algore 2021. 11. 27. 16:57
Előzmény: #52757  Törölt felhasználó
#52780
Igen, a kinainal ez nem igy van. 
Elnezest, nem tettem megkulonboztetest. 
Magyarorszag szerencses, hogy kinai is szoba johet lehetosegkent, a nyelvezetben erre nem mindig gondolok. 
Istvan78 2021. 11. 27. 16:56
Előzmény: #52777  bluefrog
#52779
Azt nem mondtam sose, hogy a kormány jó menedzseli a járványt, jól kommunikál, stb., sőt, pont az ellenkezője a véleményem.
Az is igaz, hogy sok ellentmondásos "szakértői" vélemény látodd már napvilágot és a tudásunk véges volt a vírusról és most se elég jó.
Például az nagyon érdekelne, hogy miért vannak egyre fertőzőbb variánsok. Természetes ez? Ha igen. miért. Lehet, persze, csak én nem olvastam erről.
algore 2021. 11. 27. 16:56
Előzmény: #52756  Törölt felhasználó
#52778
Virologiailag a legjobb kiszallni. 
A 2. oltas utan tovabbi oltasoknak nincs semmilyen pozitiv hozadeka, csak negativ. 
Politikai kenyszee van csak sajnos. 
Ha kenyszerbol muszaj a jatekban reszt venni, akkor kerulni az mRNS/DNS-eket. 
Kinai vakcina, vagy a Novavax ha elerheto lesz. 
Ezek hagyomanyos, vagy un. alegyseg vakcinak. 
Kisebbik rosszak. 
bluefrog
bluefrog 2021. 11. 27. 16:49
Előzmény: #52774  Istvan78
#52777
ott van a cikkben, tudsz olvasni?
"A Moderna azt közölte, hogy oltása mind a négy ellen véd." fertőzés, enyhe betegség, súlyos betegség, halál. tehát fertőzés ellen is!
kicsit úgy érzem magam, mintha Orwell 1984 című könyvében élnék...
ugye, azt se mondták, h két oltás és vége? teljes védettség az életünk végéig...
jah, és ha emlékszel, az oltottaknak a védettségit is korlátlan időre állították ki, míg a fertőzötteknek - akiknek az immunrendszere legyőzte a vírust - csak fél évre...
Istvan78 2021. 11. 27. 16:43
Előzmény: #52775  bluefrog
#52776
Nem állítottam fel elméletet, hanem csak annyit állítottam, hogy a kijelentés az orvostól így nem bizonyíték.
--
Ez szimpla logika, gondold át mégegyszer.
bluefrog
bluefrog 2021. 11. 27. 16:40
Előzmény: #52773  Istvan78
#52775
"Én nem látom, de te se."
te állítottál fel ezzel kapcsolatban egy elméletet, nem én, ezért nem is nekem bizonyítanom, hogy megállja a helyét... én csak azt látom, hogy a riportban elhangzik egy arány, ami totál ellentmond a fősodornak... feltételezem, hogy abban a körzetben az oltások időbeli eloszlása nagyjából megegyezik az országos átlaggal, és ha ez így van, akkor nagyon érdekes, h a betegek aránya más, mint amit minden nap ezerszer hallunk a propagandában... 
"Ez érdekes felvetés, ugyanis ha a régen oltottakat is átsorolnák a nem oltottak közé a kimutatásokban, akkor a nem oltottak aránya nőne a megbetegedettek között.:)"
ez csak feltételezés részedről, hogy az elméletedet igazold ("csőlátás")
Istvan78 2021. 11. 27. 16:34
Előzmény: #52762  bluefrog
#52774
Soha nem mondták, hogy nem fertőződnek és nem fertőznek, mindig csak arról volt szó, hogy jóval kisebb az esélye. A megbetegedés és halál vonatkozásában is ezt állították.
Istvan78 2021. 11. 27. 16:31
Előzmény: #52761  bluefrog
#52773
"te ezt honnan tudod, ebben az esetben mik az arányok, hiszen ez nem hangzik el a riportban?"Én nem látom, de te se. Csak annyit mondtam, hogy ez így nem bizonyíték nagyjából semmire. Még mindig nem emésztetted meg, amit írtam.
--
"abban az esetben IS irreleváns" Ez érdekes felvetés, ugyanis ha a régen oltottakat is átsorolnák a nem oltottak közé a kimutatásokban, akkor a nem oltottak aránya nőne a megbetegedettek között.:) Egyébként így kellene eljárni.
---
"egyébként az sok mindent elárul rólad, hogy egyenlőségjelet teszel már nem először a vírustagadók és a vakcinára óvatossággal tekintők közé." 
Csak abban a vonatkozásban teszek közéjük egyenlőségjelet, hogy ugyanolyan fals módon érvelnek sokszor.
bluefrog
bluefrog 2021. 11. 27. 16:29
Előzmény: #52766  Törölt felhasználó
#52772
dehogy! a szkeptikusok azok! István megmondta:)
mi vagyunk, akik nem gondolkodunk, hanem fenntartások nélkül benyaljuk amit a fősodorban látunk, hallunk:))
Törölt felhasználó 2021. 11. 27. 16:28
Előzmény: #52763  Phylaxa
#52771
"... A fene se érti, hogy mit akarnak. Csak a káoszt látom, ami felülről jön."
 
A Biblia szerint Sátánnak (Evilág fejedelmének) három fő ismérve van: 
  
1. Becsap (azaz hazugsággal rászed)
2. Vádol (kb.: "pont azért vagy te a hülye, mert hagytad magad becsapni")
3. Áthárít ("én mindig csak jót akartam neked, dehát ha te ekkora hülye vagy, hogy hagytad magad becsapni, akkor köszönd meg Istennek a problémádat, amibe miatta kerültél... miért nem mentett meg Ő??")
 
.
bluefrog
bluefrog 2021. 11. 27. 16:24
Előzmény: #52764  Törölt felhasználó
#52770
én már szeptemberben elkezdtem hordani a maszkot, boltban, munkahelyen.. amikor maszkban találkoztam egy oltott munkatársammal, először azt kérdezte, miért félsz, be vagy oltva, nem? mikor mondtam neki, hogy nem, akkor azt mondta, h tőle akkor sem kell félnem, mert ő be van...
tehát két téves hite volt az oltással kapcsolatban:
- aki be van oltva, az nem lehet beteg,
- aki be van oltva, az nem fertőzhet.
ennyire nincsenek emberek tisztában azzal, hogy ez az oltás miről is szól...
Törölt felhasználó 2021. 11. 27. 16:20
Előzmény: #52768  vigkrisz
#52769
semmi erved nincs csak ugyan azt mondod 100x 
unalmas 
vigkrisz 2021. 11. 27. 16:18
Előzmény: #52766  Törölt felhasználó
#52768
nekem legalább van a cső másik oldalán is egy lyuk, nem csak az egyiken
bluefrog
bluefrog 2021. 11. 27. 16:15
Előzmény: #52750  algore
#52767
köszönöm a választ.
a kiszáradt és emiatt enyhén vérző orrnyálkahártyának nagy szerepe lehet a súlyos lefolyásban? és ha igen miért? azt tudom, hogy úgy könnyebb elkapni fertőzést.
Törölt felhasználó 2021. 11. 27. 16:14
Előzmény: #52760  vigkrisz
#52766
hú te aztán olyan vagy mint aki egy csövön nezi a világot
Phylaxa 2021. 11. 27. 16:13
Előzmény: #52764  Törölt felhasználó
#52765
Az a baj, hogy sokan nem furcsállnak semmit. Nálunk azért az oltottak közül is érzik páran, hogy valami nem ok. Főleg akkor, amikor haza kell menniük, mert megfertőződtek. Azt sem értem, hogy tavaly vagy 6 hónapra átállították a középiskolákat online-ra. Most pedig egy hónapra sem tudják, amíg tetőzik és lefordul. Mi a fene lehet a logika?  :)
Törölt felhasználó 2021. 11. 27. 16:05
Előzmény: #52758  Phylaxa
#52764
Részemről azt látom és tapasztalom, hogy a többször oltottak többsége (jelenleg) úgy gondolja, hogy bérelt helye van a covidtól teljesen védetté vált személyek között és ennek megfelelő könnyelműséggel és... hogy' is mondjam csak... hányavetiséggel jár-kel a világban... míg az oltatlanoknál azt látom, hogy mindenhol szigorúan viselik a maszkot és igyekeznek megfelelő távolságot tartani. Ha ez az ára annak, hogy a saját testük feletti önrendelkezés jogát fenntarthassák, akkor simán vállalják az ezzel járó kényelmetlenséget. Az utóbbi halmazba tartozó embereknek szerintem összességében több lehetőségük marad arra, hogy egy (esetleg) rossz irányba eszkalálódó, összevissza oltakozásból fakadó járvány-továbbgyűrűződést egészségesen kibekkeljenek. 
   
Szívesen olvasnám ezzel kapcsolatban algore véleményét is.
Phylaxa 2021. 11. 27. 16:04
Előzmény: #52758  Phylaxa
#52763
Nem kérdezek senkit a magánügyeiről, de a szervezésekből ítélve júniusban volt egy nagy oltási láz és most szeptember-októberben. A fertőződések kb. két hete kezdődtek. Jelen pillanatban még online oktatás sincs, mert ha a tanár táppénzre megy, akkor nem taníthat. Nem tudom hogyan képzelték, de így gyakorlatilag semmiféle oktatás sincs. AZ online-ban azért lehetett tanítani. A fene se érti, hogy mit akarnak. Csak a káoszt látom, ami felülről jön.
bluefrog
bluefrog 2021. 11. 27. 16:03
Előzmény: #52755  Istvan78
#52762
"Ha oltott a fiatal, akkor kisebb az esélye, hogy olyan szintre jut a fertőzése, hogy fertőz másokat:"
és te ezt honnan tudod? hol a hiteles információ erről?
én csak látom, hogy korábban sok mindent mondtak a vírusról és a vakcinákról a mainstream-ben, amikről bebizonyosodott, hogy nem igaz...
hogy is indult? az oltottak nem fertőződnek és nem fertőznek és a vakcina a örök életre véd, sőt még a következőbe is. aztán jött, hogy jó fertőződnek, de nem betegszenek meg. aztán hogy megbetegszenek, de nem súlyosan. aztán hogy megbetegszenek súlyosan ők is, de nem halnak meg. aztán hogy meghalnak de nem olyan arányban, és kell hozzá társbetegség is... jah, és mindenki vegye fel a 128. oltást is, mer' a kettő az mégse kettő...
és akkor egy januári cikkből:
"Ez nem ilyen egyszerű, mert négyféle hatékonyság is létezik. Ön szerint a 86 százalék melyikre vonatkozik? Hány százaléknak sikerült elkerülni a halált? A súlyos betegséget? Az enyhe megbetegedést? Vagy hánynál védte ki úgy a fertőzést, hogy a beoltott személy tünetmentesen sem hordozta a vírust?
– Nem tudom. Melyikre?
– Én sem, és ez a baj. A Moderna azt közölte, hogy oltása mind a négy ellen véd.
https://www.valaszonline.hu/2021/01/20/duda-erno-koronavirus-kina-vakcina-interju/
ajánlom, olvasgasd vissza a régi cikkeket, érdekes dolgokat találni...
bluefrog
bluefrog 2021. 11. 27. 15:52
Előzmény: #52754  Istvan78
#52761
már ne haragudj, de véletlenül nem pont a "csőlátású" vakcinahívők jönnek állandóan a betegségben és kórházban lévők arányával??? aztán jön egy háziorvos, aki elmondja, hogy a hozzáfordulók 90% oltott volt, ezzel ellentmond a mainstream propagandának, ahol ugye azt halljuk, olvassuk állandóan, hogy az arány kb. fordított. a cáfolatra meg azt írod, azért vannak többen az oltottak, mert már tulajdonképpen nem is oltottnak számítanak, hiszen már régen kapták a szurit...
1. te ezt honnan tudod, ebben az esetben mik az arányok, hiszen ez nem hangzik el a riportban?
2. kurva érdekes, h általában máshol más arányokról hallani, de amikor vki azt mondja, h az oltottak vannak kisebb arányban a betegek között, akkor ez benned fel sem merül, h ez abban az esetben IS irreleváns, hiszen a többség már tavasszal kapta az oltást. akkor a mainstream által beléd sulykolt elméletet látod igazolva lenni, így nem is keresel ellenérveket...
de itt van ez a cikk is:
https://24.hu/kulfold/2021/11/27/del-afrika-omikron-koronavirus-varians-tapasztalatok/
leírják, hogy a kórházba kerülők többsége (65%) nincs beoltva, csak azt nem írják oda, hogy ebben az országban a teljes oltottsággal rendelkezők aránya a tegnapi napon nem haladta meg a 24%-ot!!! hogy lefordítsam neked is, az oltatlanok a teljes társadalomban nagy többségben vannak...
a hiteles információ ebben az esetben a körzeti orvos. jah, hogy ez ellentmond a beléd sulykolt elméletnek? jah, bocs akkor már nem is hiteles...
egyébként sok információt hallok már oltottaktól is, trombózisról, hajhullásról, hímivarsejtek megcsappanásáról, agyinfarktusokról stb. ezeket ők mondják, és a vakcinára gyanakszanak...
egyébként az sok mindent elárul rólad, hogy egyenlőségjelet teszel már nem először a vírustagadók és a vakcinára óvatossággal tekintők közé... én pl. átestem igazoltan a fertőzésen, és éppen ezért nem látom értelmét beoltatni maga, és jó lenne ha ezt nem is akarná senki rám erőszakolni sem közvetlenül, sem közvetetten...

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek