Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
antaltibor2 2021. 03. 11. 10:55
Előzmény: #34138  Shut-up
#34140

Shut-up: Az oltások rohadt jók, ahhoz képest hogy ez egy légúti nyavaja, Pfizer/Moderna 95 százalékos. De mivel egy vakcina sem tökéletes, ezért kell járványügyi intézkedésekkel a közösségi terjedés NAGYON levinni.
CSAK A kettő együtt működik, fején találtad a szöget.! A vakcinált is úgy van a legnagyobb biztonságban, ha nincs szinte alig közösségi terjedés.
antaltibor2 2021. 03. 11. 10:53
Előzmény: #34135  Helix Nebula
#34139

Az oltás terén nem állunk rosszul. Az elején nehéz lett volna megígérni hogy XY fő per hét, mert lassan jöttek a vakcinák, eépp ezért kellett volna jan. elejétől febr. közepéig szigorítani, utána alacsony közösségi terjedéssel már nyugodtan ki tudta volna várni amíg sorra kerül, hisz kicsi esélye lett volna hogy elkapja napi 10 (vagy 0) új beteg megjelenése mellett.
És május végéig, június végéig mindenkit be lehet oltani, aki kéri.
Shut-up
Shut-up 2021. 03. 11. 10:52
Előzmény: #34135  Helix Nebula
#34138
Azt eddig senki nem vette számításba, hogy az oltások nem nyújtanak elegendő védelmet. Még egy ilyen csontváz is lehet a szekrényben...
antaltibor2 2021. 03. 11. 10:51
Előzmény: #34134  PusztaPutyin
#34137

Pont ezt írtam, Algore-nak címezve, hogy ezzel nem értek egyet, mert embertelen, rengeteg halálos áldozattal jár.
Az oltásig el lehetett volna nyomni a szigorú intézkedésekkel (a vírus jelenlétét folyamatosan alacsony szinten tarva) a vírus közösségi terjedését és rengeteg ember életét meg lehetetett volna menteni.
Nem törvényszerű, hogy végig kell söpörnie a vírusnak egy országon, mint a bozottűznek ,ez egyszerűen nem igaz.
Ha alacsony szinten tartottuk volna 6 hét lezárás után, akkor kontaktkutatással már az apró gócokat jobban lehetett volna kezelni és mindenki élhetne mint Marci hevesen. Étterem, kocsma, pubok.
Egyszerű biológia: a vírus gyenge, nem marad élőben rajtunk, gazda testen kívül, tehát ha megszakítod a fertőzési láncot, nincs terjedés, ennyi.
antaltibor2 2021. 03. 11. 10:45
#34136

És hozzátenném a lentiekhez, hogy mindenkit partnernek kell tekinteni és senkit sem szabad lehurrogni, azt sem, aki másként gondolkodik. Igen, én szigorítás párti vagyok és annak híve hogy rövid, nagyon brutál szigor és vírus nagyon alacsony szintre vitele, ugyanakkor megértő vagyok azokkal is, akiknek elegük van,  ezért is fogalmaztam meg a lenti hsz-ben, amit írtam.
Egy csónakban evezünk és a lehető leggyorsan és leghatékonyabban túl kellene lenni ezen. Én sokkal tolerálhatóbbnak tartanék egy 6 hetes sokkal nagyobb szigort, annak biztos tudatában hogy már normális május és nyár lehet, mint ez a bizonytalanság, hogy ezek a mostani, részleges intézkedések vajon meddig kellenek.
Helix Nebula 2021. 03. 11. 10:45
Előzmény: #34133  antaltibor2
#34135
Hasonlóan gondolom. Amikor már jöttek az oltások, akkor is azt kellett volna mondani, hogy 1. Hét x fő, 2. Hét x fő...... Ez a terv. 
Ez alapján ki kell bírni y hetet, hogy beinduljon a nyájimmunitás. Valamit nagyon nem tudunk miéet nem ésszerűen lépnek. 
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 03. 11. 10:43
Előzmény: #34133  antaltibor2
#34134
34041 - ajánlom figyelmedbe.
antaltibor2 2021. 03. 11. 10:38
#34133

Algore: Remélem nem érzed még most is úgy, hogy az a helyes stratégia, ha nem szorítjuk le a járvány görbét. AMúgy tök jo, amiket írtál a járvány kapcsán, T-sejtes immunitás, bíztato dolgok, amiben egyedül nem értek veled együtt (bár ez egy nagayon fontos pont), hogy igenis fontos a járványgörbe leszorítása.
@Mindenki: Amellett hogy rettentő felelőtlen modon a legkésőbb szigorítottak itthon (nézzétek meg a horvát és az osztrák számokat, tizedannyi és joval hamarabb léptek, nagyon helyesen!!), most is azt látom hogy úgy csavarog mindenki a városban, mintha nem lenne holnap. Az emberek sorra törik az autojukat, úgy mászkálnak, mintha nem is lenne pandémia.
Igy viszont kérdéses, hogy ezek az intézkedések mennyire lesznek eredményesek. Én eddig is a saját magam által helyesnek ítélt védekezsét folytattam és mindig bevált (tehát nem attol függ a döntésem, hogy mi a hivatalos iránymutatás, hanem szigorítok magamtol, ha a trendek, számok azt mutatják). De a többség ugyanúgy mozog/él, tehát szerintem további szigorításokra lenne (átmenetileg szükség). Ez az egyik, de reméljük hogy az iskolák bezárása is önmagában segíteni fog.
Ne értsétek félre, nem szeretnék lelakatolni mindenkit, tudom, hogy a hocipője tele van mindenkinek, de továbbra is azt mondom, hogy 2 honap szinte teljes lezárás még mindig jobb lett volna, mint ammi most van. Gondoljatok bele, jan.1-től teljes lezárás lett volna február közeépig, akkor gyakorlatilag (ha szigorú  határátlépési szabályokat is fenntartottunk volna, szigorú karanténnal Minden az országbaa belépőre , akkor most kb. azota teljesen szabadon tudnánk élni, napi rendkívül alacsony esetszámok mellett. Éttermek, mozik, minden nyitva lehetne.
Ha azt mondanák az embereknek hogy lesz 6 hét nagyon kemény lezárás ,de a cél, eredmény, meglesz XY napon, mindenki betartaná és boldog lenne. Pl. "most vár rátok nagyon nehéz 6 hét, lakhely elhagyási tilalom, egészen addig míg a napi esetszám 10-20 alá nem megy. kizárólag munkavégzés céljából hagyható el az otthon, de 6 hét múlva minden nyithat"
Ehelyett elnyújtott, több hónapos szenvedés van és ebbe már belefáradnak az emberek és nincs pozitív üzenet, nem látják a végét.
Igenis el kéne mondani hogy lassan itt a vége, itt a fény az alagút végén az oltások révén, ekkor meg akkor már teljesen túl leszünk az egészen.
Tehát ami most hiányzik: pozitív üzenetek és szigorúbb intézkedések röcid távon, konkrét célokat, eredményeket, tartható dátumokat megjelölve.
De ez, ahogy most zártunk (részlegesen), ez kb. olyan, mintha akkor vinném szervízbe a kocsimat , amkor már lángol a motorháztető és a fék annyira elkopott, hogy meg sem tudok szinte állni a kocsival, ahelyett hogy elvittem volna pár hónapja és egy egyszerű, olcsóbb karbantartás lett  volna.
Helix Nebula 2021. 03. 11. 10:37
Előzmény: #34128  qpec
#34132
Ha kevés tünete lesz, akkor természetesen ne szedje be, de ha rosszabbul érzi magát, akkor el kell kezdenie, mivel itt a hétvége, nehéz lesz beszerezni mire felírja az orvosa. 
p-b 2021. 03. 11. 10:16
Előzmény: #34127  totoro
#34131
Sajnos ez az eredménye az emberi felelőtlenség, a sokaknál a lesz@rom hozzáállás és a kormány, valamint az op.törzs impoenciájának a közös  eredménye, ami most zajlik körülöttünk. 
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 03. 11. 10:16
Előzmény: #34127  totoro
#34130
Nekem a bezárkózás nem opció, ma is tizenvalahány helyre kell mennem. Viszont bízom benne hogy túlélem és utána elmegyek egyet futni amíg még világos van.
badsector1
badsector1 2021. 03. 11. 10:02
#34129
"Akár hússzor több vírus mutatható ki a brit típusú variáns által fertőzött személyekben, mint az eredeti, vuhani koronavírust elkapók szervezetében – derült ki a Neumann Labs-nál elvégzett több mint 1500 PCR teszt adatainak elemzéséből. Mivel a jelenlegi tudományos állásfoglalás szerint a betegekben lévő vírusmennyiség egyenesen arányos a betegség súlyosságával, feltételezhető, hogy a harmadik hullámban azért kerül egyre több ember - köztük fiatalok is - kórházba, mert a nagyobb vírusszámmal szemben kevésbé vagyunk védettek.▾hirdetésMegdöbbentő felfedezésre jutottak a magyar tulajdonú Neumann Labs diagnosztikai labor szakértői miután a náluk levett PCR tesztek eredményeinek adatait kielemezték.") 0px 6px / 26px 22px no-repeat transparent; font-family: WaldorfTLPro, Georgia, Times, serif !important; font-size: 1.5625rem !important; line-height: 2rem !important;">Méréseik szerint ugyanis a brit variáns által fertőzött személyekben 10-szer, sőt akár 20-szor több vírus van jelen, mint a régi hagyományos variáns általi fertőzöttekben.KAPCSOLÓDÓ CIKKÜNK2021. 03. 09.Ha ez a szám igaz, Magyarországot letarolta a brit vírusmutáns2021. 03. 11.Figyelmeztetnek a tudósok: jóval halálosabb a Magyarországot éppen letaroló mutáns koronavírus"A nukleinsav-alapú PCR teszt nem csak azt mutatja ki, hogy valaki fertőzött-e, hanem azt is, hogy feltehetőleg mennyi vírus van a szervezetében. Az utóbbi időben a nálunk elvégzett napi 3000 tesztnek mintegy 95 százalékában már a brit variánst azonosítottuk, de ami még ennél is ijesztőbb, hogy ezekben a mintákban jóval több, átlagosan 15-ször annyi vírust mértünk, mint a korábbi, az első és második hullámban terjedő vuhani vírusfertőzöttek esetében" – hangsúlyozza Nyíri Miklós, a Neumann Labs ügyvezetője.A labor kutatói 1500 brit mutációval fertőzött mintáját vizsgálva jutottak erre a következtetésre. "
  
Ez a lényeg, ezért érdemes maszkot hordani:
"A NAPI ÚJ FERTŐZÖTTEK ÉS HALÁLESETEK SZÁMÁT LÁTVA AZ ÁLTALUNK MÉRT ADATOK MEGERŐSÍTIK AZT A TUDOMÁNYOS FELTÉTELEZÉST, HOGY EGY SZEMÉLY MINTÁJÁBAN TALÁLT VÍRUSMENNYISÉG EGYENESEN ARÁNYOS LEHET A BETEGSÉG SÚLYOSSÁGÁVAL.
Sőt, még az is elképzelhető, hogy azért fertőzőbb a brit variáns nagyjából 50 százalékkal, mert a betegekben egyszerűen több vírus termelődik, így könnyebben tudják átadni azt. Sajnos már teljesen egyértelmű az is, hogy ez a mutáció vált a dominánssá, a nálunk kimutatott fertőzések 95%-a köthető a brit mutánshoz, míg a dél-afrikaiból mindössze néhány esetet találtunk” – fűzi hozzá Nyíri Miklós."
qpec 2021. 03. 11. 09:55
Előzmény: #34126  Helix Nebula
#34128
Antibiotikum vírus ellen hatástalan.A vírus által kiváltott bakt.fertőzések ellen működne igazán.A felülfertőzést kell elkerülni és nem kell antibiotikumot szedni,mert az emésztőrendszer baktériumflóráját hazavágja,+ egyéb mellékhatásai évekig elkísérnek.
totoro
totoro 2021. 03. 11. 09:54
Előzmény: #34125  PusztaPutyin
#34127
Egy nap alatt 70-el nőtt a lélegeztetőgépen lévők száma, napokon belül 1000 felett lesz. Influenza, vihar a biliben, pánikkeltés....ébresztő emberek, ez az a helyzet ahol tényleg be kell szarni, és egy-két hétig ki se dugni az orrod otthonról, mert ha most kerülsz kórházba jó eséllyel a takarítónénire leszel rábízva.
Helix Nebula 2021. 03. 11. 09:50
Előzmény: #34120  pantya100
#34126
Jobbulást! 
Beszélj a háziorvosoddal, hogy írjon fel antibiotikumot. Itt a hétvége, ne akkor kelljen szaladgálni, amikor nem rendel. És igyál rengeteg folyadékot. 
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 03. 11. 09:40
Előzmény: #34120  pantya100
#34125
Ne izgasd magad, általában simán zajlik le. Egy barátunk édesapja úgy ráparázott amikor pozitívra tesztelték hogy addig pörgött a dolgon ott a rendelőben amíg ott helyben lett vége szívelégtelenséggel, nem tudták megmenteni. Mondjuk ő nagyon fogyasztotta a foylamatosan elétálalt médiapánikot. Úgyhogy ne izgasd fel magad, az most a legfontosabb.
qpec 2021. 03. 11. 08:45
Előzmény: #34122  Törölt felhasználó
#34124
No,ez az igazi kihívás a Portyázó és Fürkésző szakembereknek,+a világjáró SzP főnöküknek.Tisztára mint a brókerek akár vesznek,akár adnak,a jutalék vastagon cseng,nem érdekes,hogy a megbízó mekkorát szív.A gond,hogy ez a szívás konkrétan az állampolgárok tömegénél csapódik le.Persze lehet magyarázni a klasszikus módon,hogy állampolgárként pl."csak" napi 20Ft-ba kerül nekem-neked-nekünk vételi eladási oldalon ez a manőver,ami szinte észrevehetetlen,pimf összeg.Ez tökéletesen igaz,csak a megfelelő szorzószámok alkalmazása után jöhetünk rá,hogy ez az összeg bizony több 10 milliárdos bevételt jelent NEKIK,és ugyanannyi kiadást az államkasszából! 
Szégyen és gyalázat!!!!
gazmber 2021. 03. 11. 08:44
Előzmény: #34107  Törölt felhasználó
#34123
o1g a 'látnok, mindentudó' úgy látta már levitte a szőnyegre a vírust, neki elég bemondani a lakájmédiában, hogy győztünk és itt nagyobb baj már nem lehet, egyébként is bírjuk a kiképzést..szvsz
Törölt felhasználó 2021. 03. 11. 08:28
#34122
Itt a kormánydöntés a járványhullám közepén: lélegeztetőgépeket ad el Magyarországhazug kutyák miért is tudják azt nagyon.
sanka 2021. 03. 11. 07:01
Előzmény: #34120  pantya100
#34121
Ez sajnálatos, hogy érzed magad, én tavaly átestem rajta különösebb tünetek nélkül.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek