Nem gondolom, hogy ez a vita jó Magyarországnak, jó az üzletnek vagy jó a felsõoktatásnak - kezdte mondandóját a magyar kormány CEU-ellenes felsõoktatási törvényérõl Michael Ignatieff, a CEU elnöke és rektora. Bízik benne, hogy
Miért csökkenne Magyarország nyeresége, ha Soros létesít egy egyetemet az USA-ban?Mivel amihez nyúl azt pénzt teremt......még örülhetne is Gyuribá, hogy a kormány erre ösztönzi.
Hogyne, így is meg lehet fogalmazni.....
akkor én ezt így fogom:
nem lehet DISZKRIMINATÍV hiszen MINDEGYIK egyetemre vonatkozik.
Az akkreditáció pedig csak ADHATÓ. Ezt is megbeszélték a fórumon már.
Van aki megkapja....és olyan is aki nem.....nem lehet a döntés ellen panasszal élni....
"Többe fog kerülni, így csökken a nyereség." Igen, magyarország nyeresége. És a magyar egyetemek versenyképessége. Te miért szeretnéd ezeket? Miért akarsz szántszándékkal ártani hazádnak? És rendületlenül? :)
1. Nem volt kivétel, mert a többinek sem volt kötelező.
2. Én arról beszéltem, hogy ha most pl. a Corvinus kitalálja, hogy szeretne USA akkreditációt szerezni (miért ne?), akkor most sokkal költségesebben tehetné meg, mint előtte. Nem látom, hogy ez miért jó.
Akkor most a kormány is "csókos államgépezet"?Akinek van egy szemernyi politikai ismerete, az tudja, hogy a világon mindenütt, ezért harcolnak a választásokon így a magyar is az, itt nincs kivétel!
Signal kolléga elmagyarázta, hogy miért szemenszedett hazugság az állításod, mi több, azt is elmagyarázta miért káros országunknak, amit te szeretnél. Hazugságot, illetve hazaárulást nem lehet megérteni...illetve neked sikerül, de jobb érzésü és erkölcsös embereknek nem.Lefogadom nem fogod érteni, hogy amit állítasz az hazugság, amit támogatsz, az pedig a magyar egyetemeket (is) hozza hátrányosabb helyzetbe.
Törölt felhasználó2017. 06. 02. 09:28
#109
09:23 | A kutatóhelyek is örülhetnek az uniós millióknak
UNIO a gonosz (((
szégyen az országra nézve ami itt megy ceu ügyben is((((
Az Nftv. lent idézett bekezdéséből nem ez következik. Akkor ez megváltozott azóta? Abban konkrétan ez van:
"föderatív állam esetében, amennyiben a nemzetközi szerződés kötelező hatályának elismerésére nem a központi kormányzat jogosult, annak központi kormányzatával létrejött előzetes megállapodáson alapuló"
Ez szerinted jelentheti azt, hogy elég a szövetségi állammal? Egyébként szinte hihetetlen is ez a megfogalmazás: ha nem a központi kormány jogosult, akkor csakazértis vele kell. Hogy lehet másképp értelmezni azt, ami ott van?
Ez a CEU esetében volt kivétel, hiszen a többi rendelkezik országában egyetemmel.Így sokkal "olcsóbban" tudott a CEU USA diplomát "gyártani".
A lehetőség továbbra is adott, csak meg kell találni a következő "kiskaput" vagy pénzt kell költeni egy USA egyetem működtetésére.Többe fog kerülni, így csökken a nyereség.
"Nem vállalják a hozzászólók a vélemény nyilvánítást"
Valóban nincs véleményem olyan dologról ami nem történt meg, nem várható hogy meg fog történni, és semmilyen körülményt nem ismerek.
Ez konkrétan semmiben nem diszkriminálja a magyar egyetemeket. Sőt, úgy könnyebb lett volna nekik is a CEU-hoz hasonló rendszerben USA akkreditációt szerezni.
Az előírás egyébként értelmetlen. Semennyiben nem befolyásolja az itteni képzést. Legfeljebb megdrágítja, nagy drágulás esetén ellehetetleníti.
Látod, ezért értelmetlen itt minden beszélgetés!Nem vállalják a hozzászólók a vélemény nyilvánítást.Kötekednek, akadékoskodnak,mindent támadnak, de ha valaki rákérdez valami véleményre......egyből jön a terelés...
Ez volt a fő ok, hogy nem járok már ide napi szinten beszélgetni.
Értelmetlen!
Tehát ez a pont megoldódott?
76. § (1)336 Magyarország területén külföldi felsőoktatási intézmény akkor folytathat oklevelet adó képzési tevékenységet, haa) magyarországi működésének elvi támogatásáról szóló, Magyarország Kormánya és a külföldi felsőoktatási intézmény székhelye szerinti állam Kormánya által kötött - föderatív állam esetében, amennyiben a nemzetközi szerződés kötelező hatályának elismerésére nem a központi kormányzat jogosult, annak központi kormányzatával létrejött előzetes megállapodáson alapuló - nemzetközi szerződés kötelező hatályát a szerződő felek elismerték,
Mert eddig ez volt a teljesíthetetlen, mivel az USA központi kormánya nem illetékes oktatási ügyekben. Legalábbis ez a mondás.
CEU-rektor: ha a kormány békén hagy minket, mi is békén hagyjuk õket
Ugrás a cikkhez