Nem gondolom, hogy ez a vita jó Magyarországnak, jó az üzletnek vagy jó a felsõoktatásnak - kezdte mondandóját a magyar kormány CEU-ellenes felsõoktatási törvényérõl Michael Ignatieff, a CEU elnöke és rektora. Bízik benne, hogy
"- nem is ezzel van a probléma a címadó kijelentést illetően, hanem azzal, hogyha az autonómiával visszaélve megfordítják azt és a közhatalom fölé helyezni gondolják magukat egyesek."
Légyszi konkrét példát/esetet felhozni arra, hogy a törvény elfogadása előtt a CEU hol, és miben helyezte magát a közhatalom fölé.
Ha nem is hekkerek, és nem is "küldik", annyi ereje van az oroszoknak, hogy a válsággócok piszkálásával, propagandával, a migrációs útvonalak stimulálásával el tudtak indítani egymillió behülyített embert. Másodszor ez már nem fog menni.
"Putyin: lehet, mégis belepiszkáltak orosz hekkerek az amerikai elnökválasztásba
Eddig következetesen tagadták, hogy Oroszország bármilyen módon is beleavatkozott volna a tavalyi amerikai elnökválasztásba. Putyin elnök most azonban mintha kissé mást mondott volna Szentpéterváron, amikor újságírókkal beszélgetett.Az orosz elnök szerint az orosz állam nem, hazafias érzelmű orosz hekkerek viszont beleavatkozhattak a 2016-os amerikai elnökválasztásba. Vlagyimir Putyin szerint „a hekkerek olyanok, mint a művészek, és az alapján választanak célpontot, hogy éppen milyen kedvük van, amikor felkeltek reggel”"link
Nocsak, nocsak... :) Lehet, hogy Soros is egy hazafias érzelmű magyar? :)
Nem az a kérdés, hogy van-e mögötte "amcsi egyetem", hanem az, hogy az így szerzett oklevelet elfogadják-e az USA-ban! Mivel ottani akkreditációval rendelkezik a CEU, a válasz igen. A kérdés, hogy ehhez mi köze a Magyar Államnak?
Szóval mindketten tudjuk, hogy az amcsi papír csak egy trükk, amiből jót kaszálhattak eddig, holott nincs mögötte működő amerikai egyetem, és ahogy írtad, ez virtuálisan megnövelte a ceus papír értékét, eladhatóságát.
Meg lehet köszönni magyarbálintbarátnak ezt a kiskaput.
Ezt írtam:
"Mit is csinál a CEU? Magyarországra csábít tanulni vágyókat, és a tandíjért olyan diplomát ad nekik, amit az USA-ban elfogadna. Ezzel mi a baj? Konkrétumot mondj! Egy biztos, hogy ez nem konkurrencia a magyar egyetemeknek!
A másik terület, hogy Magyarországon akkreditált képzést nyújt, és ennek megfelelő diplomát ad. Ezzel mi a baj? Az összes magyar egyetem ugyanezt csinálja?"
Az első tevékenység ha úgy tetszik egy off-shore oktatás, amiből a Magyar Államnak van haszna. A második a "normál", nálunk megszokott oktatási tevékenység. Ezekben mi a Magyar Állam, a magyar oktatás sérelme/versenyhátránya, vagy a CEU versenyelőnye? Ugyanis az első tevékenység a magyar oktatásnak semmilyen konkurrenciát nem jelent.
Tévedésben vagy, attól hogy te támadod én meg nem értek egyet azokkal, amiket a támadás okaként felhozol, még nem jelenti azt, hogy védem. Csak nem tartom meggyőzőnek az érveid tényeid.
De nem kell sem okvetlenül meggyőznünk sem lekomcsiznunk meg lefasisztáznunk egymást, én demokratikusan elviselem, hogy neked más a véleményed és tolerálom azt mint az ősliberálisok.
Csúsztatsz, szokás szerint.
Aki jogkövető akar lenni, az lehetőség szerint megpróbálja betartani a jogszabályokat.
Ha olyan változás történt, amiben az addigi üzleti modellje gazdaságtalan lenne, akkor változtat az üzleti modelljén.
Persze ha az üzleti modelljét valamilyen trükkre alapozta és nem valós versenyképességre és azt a kiskaput becsukták, akkor legfeljebb annak örülhet, hogy addig szépen kaszálhatott belőle és nem hamarabb csukták be a kiskapuját. Ha viszont volt tényleges versenyelőnye a trükkön kívül is, akkor semmi gond, arra helyezi a hangsúlyt és továbbra is piacképes lesz.
A ceu ugyebár azt kommunikálja, hogy milyen magas szinvonalú is ott az oktatás és milyen versenyképes tudás is szerezhető meg tőlük. Ha ez valóban így van, akkor semmi gondjuk nincs, továbbra is mennek majd a diákok, hiszen vonzó a világ egyik legnívósabb egyeteme.
Ja, és mielőtt jön az újabb kormanyzati propagandából átemelt szöveg, hogy jogtalan előnyhöz jutott a CEU, mert két diplomat adhatott, nos a törvény előtt ezt más is megtehette volna, már ha egy másik országban is megkapja az akkreditaciót. Teljesen abszurd ilyenbe beleszólnia az államnak, hiszen bem a magyar akkreditacióról, hanem az amerikairól van szó, itthon nem attól lesz elismert a diploma, hanem a magyar akkreditációtól.
Nanana! Ne csúsztass!
Ezt írtad és erre válaszoltam:
"Ha kitalálok egy feltételrendszert, ami a Földön kizárólag rád illik,
akkor Te elfogadod, hogy a ez teljesen álltalános feltételrendszer? :)"
Igen van ilyen az eu-ban nem is kis kaliberű témában:
Az eu egyik alappillére a tőke szabad áramlása ugyebár.
Ezen az alapon akarják például a magyar földet is megveszegetni, hogy az mint tőke szabadon áramolhasson hozzájuk.:-)
Kivéve a gyevi bírót -azaz az alapító országokat! Mert ha róluk van szó, az ő földjük - láss csodát- NEM tartozik szabadáramló tőke kategóriába, míg a határ túloldalán lévő meg igen.
CEU-rektor: ha a kormány békén hagy minket, mi is békén hagyjuk õket
Ugrás a cikkhez