Topiknyitó: CyrusTheGreat 2021. 11. 20. 09:24

Büntetőszavazás '22  

A Fideszre szavazok büntető jelleggel. Change my mind.
2022 és 2026 között nevesebb események, amelyeknek a Fidesz ágyazott meg:
- 2024 második félévben nagy tételben lejáró MÁP+ állomány
- 2024 második felétől Babaváró számonkérések
- 2024-től elkezdődnek a megelőlegezett gyerekvállalásra lejárni CSOK-határidők
- a kamatemelési ciklus 2022-ben folytatódik, továbbgyűrűzve a lakossági hitelpiacra
- infla beismerten magasabb lesz még '22-ben is
- ... és még elég hosszan sorolhatnánk, makro-jelleggel is a nagyobb ívű változtatásokat.
Nem lenne pedagógiailag is jobb, ha mindezt az takarítaná el, aki megágyazott neki?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
emerald kedd, 04:33
Előzmény: #373  Peterbond
Annyira szeretlek olvasni! Szívemből szólsz és oly intelligensen teszed ezt!
😍
flyati2 hétfő, 22:44
Fidesz ellenzékben :)
   https://www.origo.hu/itthon/20091130-az-omninvest-hattererol-faggatna-a-kormanyt-simicsko.html
signal2
signal2 hétfő, 21:38
Előzmény: #376  Landlord
Az államnak viszont köteleasége kindenkit egyéb eszközökkel is vedeni. Kötwlező maszkhasználat, tömegrendezvények korlátozása, kontaktkutatás, karantén, stb. Ugyan azt nyomatjuk, hogy aznoltás működik, az ezt alátamasztandó asatokat ciwzomt kínosan tiktoljuk. A halálozási statisztikából az látszik, hogy valami mégsem müködik.
Szenesk hétfő, 21:16
Előzmény: #378  Peterbond
Gondolom, tombol a kognitív disszonancia a rajongókban, hiszen a jó keleti oltásból nem rendel a kormány, és csatlakozott suttyomban a rossz nyugati oltást rendelő hanyatló EU- hoz. Lehet zavar bőven ott abban, aki véletlenül elkezd gondolkodni.
Peterbond hétfő, 21:08
Amúgy csak ha negyed annyi reklám videó meg mantrázás lenne oltás ügyben mint a budapest beszél, aktuál, és egyéb gyurcsány meg MZP lejárató videók már 90%-on lennének.
Peterbond hétfő, 21:05
Különösen ha 10 évig összeesküvéselméletekkel eteted s meglepődsz amikor az ellened fordul oltásellenességben :).
buksz-e
buksz-e hétfő, 19:21
Mivel már csak oltóponton oltanak, ezért sokaknak 5-10-15-20 vagy akár még több km-re kell utazniuk érte szerintem ez is gátja lehet a dolognak.
Pedig van egy csomó munkanélküli középkorú buszsofőr, akik korábban turistabuszokat vittek, azok pl most mit csinálnak?
Biztos nem mentek el pizzát kihordani...
Landlord hétfő, 14:46
Előzmény: #374  Peterbond
Senkit sem lehet eroszakkal beoltani.
Landlord hétfő, 14:45
Mit hozott a mikulas? Hat LNG Summitot :)))   https://www.portfolio.hu/gazdasag/20211206/szijjarto-peter-kicsi-a-horvat-lng-terminal-az-orosz-gazszerzodes-stabilitast-az-azeri-gaz-pedig-remenyt-ad-514630 ; Minnel tobb osszeroffenest kellene tartani Budapesten. Kedvemre valo a kormany ez iranyu nyomulasa. Le kell nyomni Viennat.
Peterbond hétfő, 11:54
Előzmény: #373  Peterbond
Említésképpen ez ( az oltottság) volt az egyetlen mutató amiben jól álltunk és ezért is ezt nyomatta a kormány is mint sikerpropagandát. mostmmár ebben is sereghajtók vagyunk. A vírus felderítésében, a halálozási adatban, a betegséből felépülők számában, a felépülő/halott arányban és még sok mindenben már eddig is a leggyengébbek vagy egyenesen európa legrosszabjai voltunk.
Peterbond hétfő, 11:51
Előzmény: #372  Landlord
Szerintem ugyanarról beszélünk. A te linkeden is 59.5% a 2. oltás aránya Magyarországon és 66,4% az EU az EU.
.
E szerin is kb 20.-ak vagyunk a 28 EU-s országból. Mondom a Román 38 vgy a bulgár 25%-hoz képest remekül álunk tényleg. Ez olyan hogy a Herta se áll olyan szarul a Bundesligában. 18-ból 14.-ek. Az 1 pontos Fürth-höz képest a 15 pontjuk egyenesen kiváló. Igaz 2 ponttal kevesebb és kiesnek a ligából de nem olyan szar az.
Landlord vasárnap, 16:04
Előzmény: #369  Peterbond
https://vaccinetracker.ecdc.europa.eu/public/extensions/COVID-19/vaccine-tracker.html#uptake-tab Ezt nezegetem eppen. A terkepen orzszagonkent mutatja az ertekeket ha ravisszuk a cursort. Persze lehetne jobb is de nem olyan rossz az.
Landlord vasárnap, 15:51
Előzmény: #370  buksz-e
Rendben, ezennel nagykorusitalak. :)  Lovagga ne usselek?
buksz-e
buksz-e vasárnap, 12:14
Előzmény: #368  Landlord
Trump, Szijjarto feherzajgenerator mind2.
En mar elfogadtam, hogy ugyanarrol a dologrol mas emberek mashogy velekednek, ez nem epp a felnottseg jele?:))) 
Peterbond vasárnap, 11:12
Előzmény: #366  Landlord
https://444.hu/covid-4
.
Vakcináció fül. 6. táblázat összevetheted korcsoportonként az oltási rangsorunkat.
.
8. és 9. oldalon az egyszer és a 2-szer oltottakat.
.
Mindegyikben bőven EU átlag alatt szerepelünk. 
.
80 évesek között 19.-ek 
70-79 és 60-69 közöttieknél korosztályban 18-18-ak vagyunk.
50-59 ben 19.-ek
25-49-korosztályban 20.-ak.
18-24-ben a 22.-ek vagyunk.
.
Úgy hogy 3 olyan országról bontott adat nincs akik szintén össz oltottságban elöttünk vannak.
.
2 oltásosak között 67% az EU átlag, mi 60%-on vagyunk. Ez az ami "számít igazán" szerinted és nem is olyan rossz. Hát a Bolgár 25%-hoz képest tényleg jó. Mindig lehet találni valakit akihez képest nem olyan rossz a 28-ból 20. hely.
Landlord vasárnap, 04:11
Előzmény: #344  buksz-e
capaeledel szombat, 22:36
Előzmény: #366  Landlord

Ez augusztusi adat, Azóta sokkal lejjebb kerültünk .
Ezért kellettek az oltási hetek.
Remélhetőleg novemberben sokat javult a helyzet, mert nem az emberekkel, hanem a rendszerrel volt a gond.
Landlord szombat, 22:12
Előzmény: #365  capaeledel
A teljes beoltottakat nezve, nem olyan rossz az. Ugye, a zold szinu savokat nezve. Az szamit igazan.
capaeledel szombat, 22:07
Előzmény: #364  Landlord
Landlord szombat, 21:45
Előzmény: #363  buksz-e
A CNN-es banya nyilvanvalo hazugsagot probalt a nezok fejebe verni, miszerint elegge alacsony a beoltottsag az orszagban.  Erre, nagyon visszafogottan valaszolt Szijjarto. En mar a banya torkanak estem volna :))) Azert turtoztetem magam :))
buksz-e
buksz-e szombat, 21:36
Előzmény: #361  Landlord
A negyedik hullám csúcsától egy hétre már lehet regisztráció nélkül oltani, igaz még akkor is csak az oltópontokon, de sebaj.
Járvány témában nagyon nem volt topon szerintem a kérdező, vagy a többi faszság jobban érdekelte.
Az nekem már annyira fehér zaj, hogy kb ennyit akartam a további részre reflektálni.
Landlord szombat, 21:11
Előzmény: #361  Landlord
Nem a CNN tetszett, hanem Szijjarto velemenye es ahogy azt eloadta.
Landlord szombat, 21:08
Mas. Tegnap lattam egy nagyon jo riportot Szijjartoval a CNN-en, amit en nem nezek. Be volt rakva az irott cikbe, szoval megneztem es nagyon jonak talaltam.

Topik gazda

aktív fórumozók

friss hírek További hírek