Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 07. 30. 10:22
Előzmény: #6959  pomperj
#6960
jó esetben wti meddig mehet, akár 55 fölé is...?
pomperj
pomperj 2017. 07. 30. 10:11
Előzmény: #6928  pomperj
#6959
A keddi energia lelkesedes utan (ami egy napra zoldbe vitte mind a 16 energia poziciom), erdemes ujra megnezni, merre tart a szektor. 1)Az WTIC kitort, trendvonal folott zart. Meg nem zart ketszer, de jo nagy lendulet van; ez alighanem megy tovabb fel. Most az olajosok mind bullnak neznek ki, es ez a kitores megerositette a varakozast legalabb par hetre. Talan sokkal tovabb? link A mediakban is kezd elokerulni a gondolat, hogy a 8 fracking ceg nem lesz kepes szembemenni az egesz olajvilaggal, es lenyomni az arat: dereng mar, hogy 0.4 M hordo/nap nem kepes 40M hordot termelo ellenfel-OPEC-et legyozni. Raadasul nekik is kell, egyenesen az eletben maradashoz az eladosodas miatt, a joval magasabb ar. Van egy gyonyoru 3 eves inverz-head-and shoulders forma. Erre a jobb vallra, ami haromszor megtartotta 15 honap alatt, erre mar ra lehet tamaszkodni. Ebbol min. honapokig lehet a bull iranyba menni. link Ha WTIC masodszor felette zar, reszemrol adok a longhoz meg. De kis ovatossag: a Prechter-csapat meg mindig esest var, egy WTIC duplaalj format a 26 USD kornyeken; szoval az indulo stoploss kozel kell legyen. Hatha ez is csak egy fel-korrekcio (?) vagy fals kitores (?). De nekem bizony bullnak tunik. 2)Az ovatossag masik oka a Nat.gaz chart. Ami nem konnyiti meg a helyzetet. Mar egy ideje be van szorulva egy szuk savba 2.8-3.4 koze. De mar 11 eve bear piac van, es 20 evre visszanezve meg mindig eshet. link Csupa harmas szerkezet, de a 2016-os melypont elott 5-os szerkezetben esett, szoval lehet hogy vege van a medvenek. Nem kene sok, csak 3.5 fole, az eso trendvonal fole kerulni, es maris prima vetel lehetne a gazos csapat, CHK es SWN is. De egyelore jobb ovatossagban maradni veluk. 3)A bond piacon nagy a felfordulas; keveseket erdekel, pedig most iranyt mutato fordulatok vannak. Hallott valaki arrol, hogy megszunesben van a LIBOR? Pedig ez a helyzet. folyt.kov.
pitcairn2 2017. 07. 28. 22:19
Előzmény: #6956  Boole
#6958
volt ilyen link de ez inkább a kivétel
Boole 2017. 07. 28. 21:29
Előzmény: #6956  Boole
#6957
Az arany egyelőre a 2. napon is kitart a kitörést tekintve.
Boole 2017. 07. 28. 21:24
Előzmény: #6955  pomperj
#6956
Láttál már olyan arany emelkedést (hosszabb emelkedő szakaszt), amely nem vonta maga után a bányászok emelkedését is?
pomperj
pomperj 2017. 07. 28. 20:56
Előzmény: #6953  Boole
#6955
Meg egy indok az arany rally mellett; . link Dollarban van hova emelkedni. Az EUR-ban pedig megtamaszkodott. YEN-ben meg meg szebb.
chart-trader
chart-trader 2017. 07. 28. 20:48
Előzmény: #6952  pomperj
#6954
Jó, hogy Te is megerősíted a meglátásomat az energiaszektorral kapcsolatban. XLE két hete gyönyörűen áttörte az eső trendvonalat és valahova feltetted a WTI chartját is, ami szép emelkedő csatornában mozog.Egy kérdésem lenne Hozzád: már hónapok óta a utility szektorban (is) trédelek, az európai cégek nagy része szépen fordult (RWE, Engie). Hogyan látod ezt a szektort pár hónapos és akár hosszabb távon? Benne vagyok az egyik nagyban, mert pozitívnak látom ennek a szektornak is a jövőjét. Marginok itt is tágultak/tágulnak, a szektort itt Eu-ban eléggé szétverték, én úgy látom már kijött az esésből.
Boole 2017. 07. 28. 20:18
Előzmény: #6952  pomperj
#6953
Szerintem igazad is van, és nekem is, mert ez az aranynál nem időközi korrekció lesz, hanem egy emelkedő közép trend.
pomperj
pomperj 2017. 07. 28. 17:29
Előzmény: #6951  pitcairn2
#6952
Nem hiszem ezt:a FEDnek semmi dolga az USD arfolyamaval, nincs is ra felhatalmazas hogy barmikepp befolyasoljak. Nem is lehet, mert akkor a masik ketto szenvedi meg; igy se konnyu. Nekik az inflacio target, es a gazdasagi novekedes elosegitese a feladatuk, mas nem. 2) Igen fura cikk jelent meg ma: link A bankroham megakadalyozasara ez a modszer katasztrofalis kovetkezmenyekkel fog jarni. Amint ezt egyszer megcsinaljak, hogy a beteg bank "jogosan" nem fizet az ugyfeleknek, masnaptol az egesz bankrendszerbe vetett bizalom dol ossze. Nagyon remelem, hogy ez egy vicc. Ha az EU tenyleg ezen gondolkodik, akkor en is duplazom a fizikai nemesfem keszletemet. 3)Valamit erzek a levego szagaban. Nekem ugy tunik, mindenben eles fordulat van. a)A nyersanyagok es energia, amik 8 eve kitaszitott pariak voltak a invesztor vilagban, mintha megindulnanak, es veszik oket. Megy az olaj, uran, szen, stb. Az olaj kitort; az a multkori chart jo lett, es ajanlott az olaj portfoliot boviteni. A multkor feltettem az enyemet. link b)Az Azsia index mind toppy. Nincs is olyan Index, ami nem a vegen jar egy rallynak. Nyilvan a devizaiknak az USD elleni erejuk is hajtja minden Indexet. De a chartokon a hullamok onmagaban, lokalis penzben nezve is, mind kesznek latszanak. c)Az SPY nagyon gyanus, Tegnap DOW es SPY mar csak par pontra volt a target savjatol. A DOW meg egyenesen ED format mutat. Meg lehet overthrow. De nem biznek benne. link d)FED beigert egy Tightening ciklust. A bond piac elegge felfordult tole. Az arany is megy, es eppenseggel attorte ma a 2016.okt. aljat es 2017feb. topot. Az emelkedes tul van a fibo 70%-on is; szoval mar nehezebb az emelkedest ujabb idokozi korrekcionak gondolni.
pitcairn2 2017. 07. 27. 21:19
Előzmény: #6948  Kraccer
#6951
megjegyzem egy efféle új dollárcsúcs - különösen ha markáns piaci lejtmenettel párosul - ideális ürügy lenne egy újabb QE-ZIRP/NIRP kurzus megindításához...
Kraccer 2017. 07. 27. 21:11
#6950
GU: Most megtéphetik a fontot...22-ig.
pitcairn2 2017. 07. 27. 21:09
Előzmény: #6948  Kraccer
#6949
abból ítélve, hogy az alternatív átcseszős szájtokon újra temetik a dollárt egyáltalán nem lehetetlen amit írsz...
Kraccer 2017. 07. 27. 21:06
Előzmény: #6947  pomperj
#6948
Engedj meg egy dolgot: (csak saját tapasztalat). A dollár index általad jelölt első hulláma pullbackből indult, nálam így nem érhet véget emelkedés. Ebből az következik,hogy új csúcsra megy a dollárindex. Meglátjuk.
pomperj
pomperj 2017. 07. 27. 20:21
Előzmény: #6946  bgyu
#6947
A FED tegnap bejelentette hogy kb. 2-3 honap mulva elkezdi eladni a (4.4 Trilliobol) a kotvenyeit. Es ha jol ertem a menetrendet, akkor 4-6 ev alatt akarjak csinalni. Ez (bar valami szebb neve lesz, de megis) praktikusan egy Quantitative Tightening, evekig tart majd, es a forditottja annak, amit csinaltak 2008-14 kozott. Akkor mit csinalt USD? A dollar le-fel oscillalt, egy oldalazo ekben csapkodott le-fel, es a vegere kb. 10%ot esett osszessegeben. Most is nagyjabol ennek a forditottjat varnam: a dollar csapkodni-oscillalani fog, es osszessegeben valoszinuleg erosodik, es talan nem sokkal tobbet, mint 10% korul. Nekem ugy tunik, hogy a fordulat mintha epp ma elkezdodoben lenne. A Dollar bear investorok aranya 94%, ennyi medve igen regen volt. A hangulat erett a fordulatra. Ennek elso fazisakent valami ilyesmit gondolok valoszinunek: link
bgyu 2017. 07. 27. 17:34
Előzmény: #6944  pomperj
#6946
János, EurUsd-t és UsdJpy-t hogy látod most?
Tibi0002 2017. 07. 27. 17:23
Előzmény: #6944  pomperj
#6945
Eddig rosszul gondoltam, mert úgy kalkuláltam, ha kevesebb a pénz, akkor ebben a pénzben jegyzett dolognak is kevesebbet kell érnie. Jó pap holtig tanul.
pomperj
pomperj 2017. 07. 27. 17:18
Előzmény: #6942  Tibi0002
#6944
Tibi, ez relative van igy; nyersanyagot jobban muszaj venni, amikor szukos a penz-hozzaferes, mint szoftvert. A relative ertekelmozdulas egyebkent nagyon jol latszik a Commodity/Reszveny =DBC/SPY relative charton: link
pomperj
pomperj 2017. 07. 27. 16:54
Előzmény: #6937  pomperj
#6943
A FED jokor mondta hogy "relatively soon" ? Van hely a TLT bond esesre: link
Tibi0002 2017. 07. 27. 16:45
Előzmény: #6937  pomperj
#6942
"A high-yield bond market is reagal majd, HYG. Es ha kevesebb a penz, akkor tobbet szoktak erni a nyersanyagok." - ezt nem értem. Ha kevesebb a pénz, miért ér többet a nyersanyag?
pomperj
pomperj 2017. 07. 27. 16:30
Előzmény: #6939  Törölt felhasználó
#6941
Hat, ez a carry jo lehetett eddig. Eddig. De ha jol nezem, ma mar megy fel TMV, megpedig gap. Ugy tunik, megindul a piac ugy, ahogy az elobb irtam.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek