Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 10. 25. 12:47
Előzmény: #1400  Törölt felhasználó
#1401
"Huzd mar be azt a trend vonalat 2009 ota es majd meglatod hanyszor torte," link

a többi(nehéz definiálni,mert még mondanivalónak sem nevezném)is kb ilyen szinvonalú,vagy még ilyen se!

biztos van olyan iq fighter,aki lealacsonyidik veled erre a szellemi toprongy nívóra,benne majd jó partnerre lelsz,én inkább megtartom tőled azt a fényévnyi távolságot!

úgy látszik túlságosan is sikerült kipihenned magad.
másnak ugyan jót szokott tenni és hasznára válik,te maradsz a szabályt erősítő kivétel e tekintetben is!

üdv. bugac bohóca
Törölt felhasználó 2015. 10. 25. 13:09
Előzmény: #1401  Törölt felhasználó
#1402
hany eve is kereskedsz???
Törölt felhasználó 2015. 10. 25. 13:10
Előzmény: #1402  Törölt felhasználó
#1403
link

és akkor most tedd fel magadnak a kérdést,hogy ki is csinál magából hülyét!
Törölt felhasználó 2015. 10. 25. 13:22
Előzmény: #1403  Törölt felhasználó
#1404
csak 1-szer legyel mar oszinte hany eve is kereskedsz???
Törölt felhasználó 2015. 10. 25. 15:04
Előzmény: #1404  Törölt felhasználó
#1405
próbálgasd,biztos jót tenne az agy(hely)rázkódásodnak!
link
Törölt felhasználó 2015. 10. 26. 06:54
Előzmény: #1398  Törölt felhasználó
#1406
Csesztetni valakit kitartóan, úgy hogy nem ismered a konkrét pozijait és kockázatkezelését, miközben benne csücsülsz az 1000+ pontos bukóban...és saját bevallásod szerint is marha mákod volt.

Szeretném hinni, hogy pusztán a saját hibáidtól óvnád kollégádat szeretetböl :)

Ha esetleg sikerül kilépned az érzelmi negatív spirálból, fontold meg hogy kilépsz a piacról, mielött elfogy a mákod.
pomperj
pomperj 2015. 10. 26. 08:23
Előzmény: #1406  Törölt felhasználó
#1407
Azsiaban keves ujdonsag van. Tart a deviza fuggoseg: Japan erosodik amikor USD eros, a tobbi piacok meg gyengulnek olyankor. Most USD erosodes van.

1)Japan felfele korrigal aug.vege ota, egy a-b-c formaban, es lassankent eleri a 62% meretet. Egyelore X-ne szamoznam. Rovid tavon meg van benne par szaz pont emelkedes, ugyhogy IKKEI elerheti a 19400 szintet. Ha BOJ ujra nekiall yent gyengiteni es penzt onteni, akkor 20.000 is elerheto lesz.

2)Shanghai elenkito injekciot kapott tartalekrata csokkenessel es kamat vagassal. De ettol nem lett ujabb rally, azt mar az elozo napokban megcsinalta. SSEC 3500 fele halad, de onnan mar erosebb ellenallasi zunaba utkozik.
Ez is leginkabb (X) hullamnak nez ki.

3)India is gyengulo momentummal emelkedik. Most 8400 korul van, kozel a Keltner csatorna felso vonalahoz. Meg korai bear allaspontra terni.

Placa
Placa 2015. 10. 26. 10:21
Előzmény: #1398  Törölt felhasználó
#1408
elnézést a késői "nem várok reakciót"-ért, de tegnap olyan szép idő volt és inkább a szabadban töltöttem a családdal, mint oly sokan mások, esetleg próbáld ki te is, biztos jót tenne a flusztráltságodnak :)
aztán időnként az ember a barátokkal, ismerősökkel találkozik vagy éppen a fórumpajtikkal (na nem a sok nickes trollokról beszélek) és nem ül állandóan a monitor előtt :)
reggel meg nem azzal indítja a napját, hogy rohan a fórumokra megnézni, hogy kibe lehetne belekötni, egyszóval: vannak más életek is ;)

szóval a nagybüdös helyzet következő: az nem úgy működik drága Lindácska, hogy te kérsz valamit ("nem várok reakciót","ne reagálj"), aztán az úgy is lesz, közben meg leszarod mások kérését és folyamatosan szörfözöl a fórumokon, leugatva mindenkit, aki más véleményen van, mint te

a troll az internetes fórumok alja. a nick név eleve elrejti az adott személyt, ez így rendjén is van, de mi van akkor, ha az ember már a nick nevét is elrejti?
te bepofátlankodtál egy zárt fórumra, nem vállaltad a nick nevedet sem, nőnek adtad ki magad, ott is osztottad az észt, javítottad a helyesírást, bíráltad a "sztem","szvsz","vok" chat szlengeket, jobban mondva az ezt használó személyeket, helyreraktál mindenkit, aki esetleg túlzásba vitte a másik zrikálását.
aztán mikor nem tudtál reagálni a téged luloként ért megjegyzésekre, hiszen akkor fel kellett volna fedni a kiléted, elhúztad a beled.
fentiek ismeretében a te szádból az "alattomos" jelző minimum megmosolyogtató, de én csak simán kiröhögtelek :D
de itt nem ért véget a történet, mindezek után ez a troll, nap mint nap erkölcsi oktatást tart másoknak, hogy miként kell viselkedni. az ember arca leszakad...
aztán "nem sértegetve" "másokat nem minősítve" csak az elmúlt hetekben a következő termést hozza össze: "ostoba, niemand, bohóc, beteg, világszégyene, primitív, szellemi toprongy, őstulok, überokos"

"van is módod egy másik topicban a hátam mögött ezt kitárgyalni"
van módom rá, de nem ér annyit az egész, hogy ezzel töltsem az időt. volt idő amikor ezt megtettem/megtettük, amint ezt az imént be is vallottam. szép dolog volt? nem. sajnálom? eleinte egy picit sajnáltam.
igaz, akkor még közel sem folyt ki ennyi szenny a szádból, mint manapság, de idővel előbújt az igazi éned
most sajnálom? cseppet sem.
az akkor elhagzottak köszönő viszonyban sincsenek azzal, amit te manapság művelsz

"érdemi vita" egy trollal? :)

"gondolom nem ez lesz az első eset" gondolod? de hiszen tudod! miért hazudsz? :D

eljátszhatjuk, hogy melyikünknek lesújtóbb a véleménye a másikról, tudod mint az oviban: az enyém jobban, az enyém meg még jobban, az enyém meg még még jobban...
nincs jelentősége, nem érdekel a véleményed - nem a rólam alkotott, hanem úgy egyáltalán - mert te csak egy troll vagy
írhatsz bármit, a pontos időt vagy az aktuális időjárást, mindegy, te csak egy troll vagy

"lelki megnyugvás" attól, hogy másokat bántok? összekeversz magaddal és ez már önmagában is sértő :D

pálcát törni feletted? én? minek? azt majd elintézi az Élet ;)
Törölt felhasználó 2015. 10. 26. 11:12
Előzmény: #1408  Placa
#1409
blablabla,bizos van,aki végigolvasta,én nem,úgyhogy ágyő
kozi723
kozi723 2015. 10. 26. 11:40
Előzmény: #1409  Törölt felhasználó
#1410
Atmentel a blikk forumba??? De kar. Ja, megsem.
Törölt felhasználó 2015. 10. 26. 11:42
Előzmény: #1409  Törölt felhasználó
#1411
Évek óta csak olvasok,de most muszáj írnom neked mert az türhetetlen amit művelsz MINDEN topikban csak szart keversz,rosszab vagy mint ALBI,csak gyűlöletet szítasz MINDEHOL...gondolkoz el 1kicsit néha,nem bántani -segíteni kell egymást,üdv
Placa
Placa 2015. 10. 26. 11:42
Előzmény: #1408  Placa
#1412
breaking news! a troll mai termése: "senkiházi őstulok","világ szégyene"
... és még nincs déli 12 óra sem! :D
offshort
offshort 2015. 10. 26. 11:49
Előzmény: #1408  Placa
#1413
:D

jó sztori ,
miket nem produkál az élet ? :)

Tibi0002 2015. 10. 26. 12:05
Előzmény: #1411  Törölt felhasználó
#1414
Semmit nem értek el ezzel, mert a felfogóképessége erre már nem terjed ki. Azt élvezi, ha figyeltek rá, és foglalkoztok vele. A moderálás az egyetlen lehetőség.
Placa
Placa 2015. 10. 26. 12:22
Előzmény: #1413  offshort
#1415
ugye?! :D

olyan nagyon kényes a nyelvtanra/helyesírásra, de a vesszők után lusta kitenni azt a qrva szóközt! :)
a "másik" ilyen arc, akit van szerencsétlenségem ismerni, az a barátnője, a Linda
meg "ő is" állandóan észt oszt, de Isten ments, hogy valaki reagáljon rá! LOL

(#228538) Re: örület határán
Értékelés: 0
előzmény (#228508: Denes3) | válasz erre | 2014. március 18. - 07:24
én kérek elnézést,legfőképp másoktól,tényleg befejeztem!nem vagyok normális,hogy egy ilyen emberre még egy gomb lenyomásnyi energiát is elpazarlok!
ha ilyen embernek kell lenni ahhoz,hogy magyarnak vallhassam magam dénes értelmezésében,akkor arra nem hogy büszke nem tudok lenni,hanem egyenesen szégyellem-nem kicsit,nagyon!
ha pedig a vezéredet keresed,fordulj bizalommal o.v.-hoz,aztán álljatok a gátra és harcra fel!
"szaniszló egy gyakorló elmebeteg" inkább nem íromm le,ki az idézet forrása...
nem is értem,miért lepődök meg a beírásain annak,aki ilyen helyről tájékozodik!
ne,könyörgöm ne is reagálj!
inkább celluxozd oda valahova a pici kezed,hogy meg se tudd közelíteni a klaviatúrát!
gyűlölködtem?lehet..,talán..,sajnálom!ezt hozta ki belőlem az a sok ostobaság,ami árad belőled!
na viszlát! és ne reagálj soha,könyörgöm!
lindaz
Törölt felhasználó 2015. 10. 26. 16:03
Törölt hozzászólás
#1416
pomperj
pomperj 2015. 10. 26. 17:41
Előzmény: #1407  pomperj
#1417
1)Talan kevesek hallottak a Gartley modellrol.

A 80-es evekben meg divatos volt a TA mufajban, azota elfelejtodott, kiment a divatbol. Az Investopedian van rola egy rovid cikk. Gartley a 30-40es evekben mukodott.

2)Miert erdekes ez most?
Mert az SPY chartja Julius kozepe ota eppen egy bear Gartley-t csinalt.
Most vettem eszre, a szemem mar nem keresi automatikusan.
Raadasul nagyon szep a valos es az idealis Gartley egybe-vagasa. Szinte idealisak a meret-aranyok mostanra.

link

Hogy fog folytatodni, es mi a szokasosan befejezo mozgas? Sok konkret pelda van interneten. Most erdemes ranezni.

Hatha a nagy oregek tudtak valamit.
emerald 2015. 10. 27. 07:58
Előzmény: #1417  pomperj
#1418
Nem tudtam h így hívják, én "lepkés"-nek neveztem eddig...:-)
itt van egy számítás, miszerint ha a Gartley modell bekövetkezne, maximum 2100-ig mehetne sp.
link

Egy biztos, Caldaro szerint is fel kell készülni a nagy esésre, pedig Ő még új csúcsra várja de akár még ebben az évben a lefordulás is megtörténik a várakozása szerint.
Akár emel kamatot a fed, akár nem.

Én jelenleg még longban vagyok szűk stoppal, de azt hiszem nincs az a beragadt short pozició ami hamarosan jó ne lenne.
pomperj
pomperj 2015. 10. 27. 08:16
Előzmény: #1418  emerald
#1419
Ez az! latom, meg mukodnek a regi TA-sok is. Igen, lepkes formanak jobb hivni, az jol kifejezi a lenyeget.

Egyebkent> Caldaro, ha 2100 tajara varja, akkor a jukiusi top kornyeken valahogy ugyesen szamozhatja, marmint az (1)-et lefele ahhoz, hogy (iv) oda jol jojjon ki.
pomperj
pomperj 2015. 10. 27. 09:20
Előzmény: #1388  Törölt felhasználó
#1420
Minden, amit egy TA elemzo tehet es tud, hogy jo es hasznalhato elorejelzeseket csinaljon, az az,
hogy kulonbozo TA modszerekkel, mint Elliott model, chart-mintak, indikatorok, signalok, stb. osszeallit egy vagy tobb varhato es nagyobb valoszinuseggel bekovetkezo scenariot, alkot beloluk egy kepet,
es azt strukturalt modon leirja.
A modszereknek olyanoknak kell lennie, amik a multban mar tobbnyire jol bevaltak.

En sem vagyok jovobe lato, masok sem. A legtobb, amit csinalni lehet, hogy leirom direct modon (igen, direkt modon, es nem telerakva "szerintem", "talan" stb puhito jelzokkel), aztan

aztan mindeki maga a sajat rizikovallalasi kepessege, tapasztalata, celja, eletkora, egyeterto-ellentmondo skalajan atdolgozva a velemenyt, eldonti: ignoralja avagy beepiti a velemenyebe, kigondolja inkabb maskepp sajat maga, es teszi azt, amit maga jonak lat.

Par hetente a tozsden vannak olyan esetek, amikor az elemzo nagy valoszinusegu esemenyeket sejt. Akkor nem illik alternativakat irni (mindig lehet ugyanis), hanem direkben allast kell foglalni. Ezt tanitotta nekem is, es sok mas kolleganak Bill Gross, aki az elmult 30 ev legnagyobb befektetoje volt. Tudom, lehet ezen vitazni. De aki 2 Trillio USD penzmennyiseg invesztalasarol donthetott, es az a penz mind az o teljesitmenye miatt gyult oda, azt senki nem vitathatja.

Jo sokszor tevedek. A statisztikat errol regota csinalom, es 25-30%a a modelljeimnek tevesek. Egy jo reszuk olyasmi lett amit vartam, de megis maskeppen mas idotavon, vagy tele kozbenso flikflak mozgasokkal. A piac tele van napi rangatassal, amit soha es senkinek nem lehet elore kitalalni.
Diadalmaskodni, mert valami nem ugy lett, az siman ostoba magamutogatas.

Semmi ertelmet nem latom annak, hogy barki pozitiv es valos alternatviva felrajzolasa nelkul, onmagaban biraljon. Az csak idopazarlas, es energia-lopas masoktol.

Kisvuk-nak van velemenye. Nekem is. Sok kerdesben azonos, sokban mas. Ettol meg kolcsonosen elgondolkodtat, segit uj elkepzeleseket letrehozni, noveli a kreativitast. Es kulon-kulon, egeszen mast csinalunk.

Es vannak az energia-tolvajok. Nem arrol van szo, hogy ok tevednek vagy nem sikeresek, vagy okosak-ostobak. Arrol, hogy itt a forumban mennyit adnak hozza a masok gondolataihoz.

Mindenki szegenyebb lesz, ha kisvuk nem publikal.
Akar igaza van, akar nem. A gondolatokhoz pozitivan ad hozza ujakat: csak ez szamit.
Törölt felhasználó 2015. 10. 27. 10:46
Előzmény: #1418  emerald
#1421
Azért óvatosan Caldaro csúcsvárásával, emlékszem, a nyári nagy esés előtt pár nappal ő max egy 2020-2040-es sávig jutó korrekciós hullámmal számolt, aztán persze újra fel...

Aztán mi lett... :-)
Törölt felhasználó 2015. 10. 27. 10:48
Előzmény: #1420  pomperj
#1422
+
Törölt felhasználó 2015. 10. 27. 11:33
Előzmény: #1420  pomperj
#1423
(#2025) A fórum moderátora figyelmeztetésben részesített!
Értékelés: -5
válasz erre | Tegnap, 16:29
Kedves Kisvuk!

A fórum moderátora figyelmeztetésben részesített!

2015-10-26 11:34: ez volt az utolsó figyelmeztetés

Amennyiben rövid időn belül ismét szükségessé válik a figyelmeztetés, hozzáférésednek nem engedélyezzük a részvételt a fórumban!

Szoval szeretnek ez uton elkoszonni mindenkitol a forumrol, ha ne adj isten kitiltananak....
(nem lesz kisvuk1 ill. kisvuk01, az nem az en stilusom), onnantol max olvasok nehany ember hsz-t ill. akikkel korabban email-t csereltunk azokkal emailben is meg tudjuk vitatni a dolgokat....

ha pedig a hsz-immal nem teszek a forumhoz ill. nem sikerul masok szamara hasznos informaciot megosztani akkor tenyleg felesleges ezzel az idomet tolteni....

en nem haragszok senkire (szo szerint senkire),de sajnalom hogy a portfolion nem tud kialakulni 1 topik ahol ertekes informaciokat lehetne ill. tudnank megosztani masokkal....
Ha esetleg nehany embert megbantottam, azt nagyon sajnalom, nem ez volt a celom...

Mielott eltunnek, beolvadnek a matrixba azok szamara akik tenyleg komolyan gondoljak a kereskedest talan meg sikerul 1 aprocska informaciot tovabb adni:

Momentum Trading, Return Chasing and Predictable Crashes. Author Information: Benjamin Remy Chabot. Federal Reserve Bank of Chicago. Eric Ghysels
(valoszinunek tartom, hogy nehany embert erdekelhet ez az aprocska,de nagyszeru munka)
Egy piciket egyszerubben pedig ezt a konyvet ajanlanam:

Dual Momentum Investing (Gary Antonacci)

Mindenkinek sok sikert es szep hetet!
pomperj
pomperj 2015. 10. 28. 08:25
Előzmény: #1423  Törölt felhasználó
#1424
1)Azsia tozsdei, meglepo szinkronitasban vannak, es a 2 honapja tarto fel-korrekciojuknak a vegen jarnak.
Egyre tobb jelet latni arra, hogy lefordulni keszulnek. A mostani hetvegen az Azsia chartokat erdemes lesz update-olni.

2)Az SPYban 4 napja egy (iii of v) hullam csucsa volt, es azota 3 napjaflag-et rajzolt. Az emelkedes Okt.15 ota (v) hullam, es azon belul, annak belso szerkezete is 5 subhullam.
Egyelore leginkabb Ending Diagonal formanak tunik.
A FED-napra eppen osszejott, hogy az ED-n belul a negyedik subhullam kesz lett. Szoval, szerdan a zaras elott meg egy felszuras kell. Azzal be is fejezodhet az eelkedo (c of 2) a struktura.
Utana kezdodik a (3) hullam.

Az egesz vilag a FED-et lesi. Nezzuk meg, hogy erdemes-e? Es vajon van-e mostanaban valami konzisztens jelenseg a FED ules idopopntjaiban?

link

3)Az arany 3 hete flag-et rajzol. Egyre inkabb ugy gondolom, ennyi konszolidacio vgy tul sok, es megtorik az emelkedo trend, vagy happy-latvanyosan kitor felfele.

kozi723
kozi723 2015. 10. 28. 08:32
Előzmény: #1424  pomperj
#1425
Ma piaczárás után jön PBR Q3 jelentés. Hallottál, esetleg olvastál valamit, mi várható? A korábbiakban rendszeresen pozitív meglepetés született, tarthatná jó szokását ma is.

üdv
kozi723
kozi723 2015. 10. 28. 08:36
Előzmény: #1425  kozi723
#1426
Hm. A kérdést tekintsd tárgytalannak. Most olvasom, hogy november 12-re halasztották a Q3 megjelenését. Most már világos is, hogy erre a hírre szúrták hasba tegnap több mint 4%-kal.
Törölt felhasználó 2015. 10. 28. 12:13
Előzmény: #1424  pomperj
#1427
+++
a linkert, neha 1 abra 1000 szonal tobbet er....
Törölt felhasználó 2015. 10. 28. 12:27
#1428
Nem biztos hogy jol emlekszem,de az utolso uleseknel mind az arany mind az ezust hirtelen felfele mozdult el eleg eroteljesen...

Ha az arany es ezust grafikonjat megnezzuk azt lathatjuk hogy mintha raultek volna a 200MA-ra...

Raadasul nehany ceg ma ill. holnap teszi koze a 3Q eredmenyeit....
lasd.:
NEM (8 ill. 9 orakor..) ha jol emlekszem
link
pomperj
pomperj 2015. 10. 29. 10:12
Előzmény: #1428  Törölt felhasználó
#1429
1)A FED lenyegeben semmit nem tett es mondott. Fenntartja 9 eve tarto zero kamat politikat. Az invesztorok mar ra se neznek a valosagos gazdasagi helyzetre, viszont egyre nagyobb erzelmi kilengesekkel varjak az ulest. Aztan par nap utan lecseng a felfokozott hangulat. Igen, a kamatnak mar regen, 1-2 eve emelkednie kellene, es 1.5-2.5% tartomanyban lenne a helye. Dehat a FED merleg foosszege oriasi, a veszteseg hatalmas lenne magasabb kamatnal, szoval amig ki nem kenyszeriti beloluk a piac a valtoztatast, addig nem is fognak csinalni semmit.

2)A NYSE indexei eros divergenciaban vannak. A legerosebb index az SPY, amely 82% szintig korrigalt. Aztan jon Dow, amely 61% korrekciot mutat most. A gyengebb index a Dow Transports, es a Samllcaps RUT, amelyek 50%-ra korrigaltak vissza. Meg 1-2 nap kell, hogy minden index elerje az idealis korrekcios meretet.

link

3)Ha a szept.29 ota tarto emelkedest SPY-ban a-b-c hullamnak tekintjuk, es (a)=(c)=150 pont, akkor (c) vege 2140 korulre kell menjen. Ez a projekcio egy szep double-top format hozna ki.

4)Egeszen kulonleges, es nagyon hasonlo SPY-hoz az NDX chartja. Aug. 25-Sept.17 kozott (a) hullamban 650 pontot emelkedett. Ha az (a)=(c) egyeloseg tartan, akkor (c) vege 4700 korul van, a jelenlegi 4680-tol csak 20 pont tavolsagra. Ez is dupla-top lenne. A (c) hullamban 2 nagy gap is maradt.

5)A piacot eddig a TRAN, a Dow transportation Average vezette lefele. TRAN csinalta meg eloszor a top szintet, mar 2014 decemberben. Ha TRAN most is piac-vezeto, akkor talan erdekes, hogy ujra elesen lefordult az 50%-os Fibo korrekcios szintrol. Mar 3 napja lefele tart.
Törölt felhasználó 2015. 10. 29. 10:53
Előzmény: #1429  pomperj
#1430
Nem tudom feltunt-e neked mekkora bizonytalansag van a piacon, mert jo nehany igazan forgalmas termek a 200MA korul tancol 1 ATR tavolsagban...
lasd S&P,arany,ezust,EUR,GBP,JPY a dollarral szemben...

Azzal egyetertek, hogy szerintem is csak azert fognak lepni ha a piac kikenyszeriti a kamatemelest...
Par honappal ezelott tettem fel infot, hogy hogyan oszlik meg a FED-ben ill. mik a varakozasok iden jovore ill. 2017-re milyen kamatokkal terveztek...(eleg messze vagyunk az elore jelzett adatoktol)

a dow theory pedig ugy nez ki hogy meg mindig mukodik, barmekkora a mutyizas...

Legyen szep heted!
Törölt felhasználó 2015. 10. 29. 20:53
#1431
Valaki tudja miért esett ma ekkorát a bovespa?

Kérem szépen írja meg. köszi!
pomperj
pomperj 2015. 10. 29. 21:01
Előzmény: #1430  Törölt felhasználó
#1432
Meg elesebben fogalmaznek: azabalyosan kaosz van a FED meeting elotti nap ota, es azutan plane az lett a piacokon.
Minden ugral osszevissza. Naponta 2% meretu plus-minus iranyvaltasok vannak; fals kitoresek mindenhol.

De egy konzisztens dolgot lehet latni, ma eloszor, Azsiaban: a piacok elesen lefordultak.

Indonezia vezet lefele -4% korul, es csuf Malayzia, Singapore is. Igen gyenge Nifty, ASX es HangSeng is. Shanghai meg eppenseggel egy ED format csinalt 3500 szintnel.
Japan tartja magat, egy kisse feljebb is mehet, de ott sincs mar sok kakao.

Szoval, a FED tetlenseg valoszinuleg hiabavalo less ujra. Nem fogja megmenteni az EEM univerzumot; ahhoz egyszeruen minden allam tulzottan el van adosodva. Hiaba 9 eve a zero kamat, mar az se eleg a tovabbi idonyereshez.
Törölt felhasználó 2015. 10. 30. 03:42
Előzmény: #1429  pomperj
#1433
Szia,

mi a velemenyed arrol ami Svedorszagban zajlik???
ill. az ottani kozponti bank politikajarol???
pomperj
pomperj 2015. 10. 30. 16:18
Előzmény: #1431  Törölt felhasználó
#1434
From Bloomberg:

"While Bill Gross has for years come out as a backer of debt from Brazil, the 71-year-old billionaire has been stocking up on bullish bets since the end of the second quarter.
He joins a small but growing chorus of investors wagering that asset prices in Latin America’s biggest economy are attractive again after political turmoil, a sweeping corruption scandal and a credit-rating cut sent stocks, bonds and the currency into a free fall this year."
Törölt felhasználó 2015. 10. 30. 17:05
Előzmény: #1431  Törölt felhasználó
#1435
Ezt tegnap is kérdeztem, de senki nem írt! :)

Valaki tudja miért esett ma ekkorát a bovespa?

Kérem szépen írja meg. köszi!
pomperj
pomperj 2015. 11. 02. 09:06
Előzmény: #1424  pomperj
#1436
Azsia regionalis piacai egymas utan fordulnak le. Indonezia-Malajzia vezeti a sort. Legutolsonak Japan fordult le ma, -2% koruli impulzussal.

1)Australia a csucson 4 napot oldalazott, epp Fibo 38% szinten 5330, es 2 nap alatt 5160ig esett. Egyelore nem tudni, hogy ez (b) hullam, ami utan az emelkedo korrekcio folytatodik, vagy kompletten kesz a fel-korrekcio. A Napos Keltner vonal 5000 korul van, az lehet az lso target.

2)Kina EB forat csinalt maig, de most a -1.7% zarassal le is szakitotta. HK hasonlo, picivel Shanghai elott jar.

3)Japan NIKKEI 19.100 szintig jutott, de egy ideje mar faradtnak latszik, A ma reggeli -2.1% valoszinuleg az emelkedes veget jelzi. Raadasul a Yen mar nem tudott gyengulni, szoval divergencia is van Yen es NIKKEI szokasos szembe-mozgasahoz kepest.

4)India Nifty egesz mult heten csuszott lefele, es gyorsulo tempoban. Ma reggelre 8000 szintig ert, a napos Keltnet vonal 50 ponttal lejjeb van; onnan par napos fel-korrekciot kellene csinalnia.

5)Russia RTSI ketfele szakad: Az olajos-gazos csapat koveti azok vilagpiaci arat. A tobbiek meg hasonloak, cask meg gyengebbek. De ha olaj a vart pozitiv modon viselkedik, akkor a mostani allapot egy (2) korrekcios hullam utani (I-ii)parosnak latszik, es hamarosan (iii) kovetkezhet felfele. A gaz aranak mozgasa utal ilyesmire.

6)Brazil PBR mar 2 hete szuk savban mozog, aszimptotikusan kozeliti a Fibo 62% vonalat. Ott barmelyik nap lehet meglepetes. A kormany az utolso pillanatban is probalja megakadalyozni Dilma Impeachmentjet. Amikor ez eldol, csodat fogunk latni.

Törölt felhasználó 2015. 11. 02. 09:46
Előzmény: #1436  pomperj
#1437
OFF:

szia, irnal arrol, hogy egy kulfoldi fund hogyan fektet be a BETre? A dolog gyakorlati megvalositasa erdekelne. Egy NY-i fund ott ul 30M USD cashben, amit mondjuk egy Bank of America szamlan vezet. Ez a penz hogy jut el a BET-re, es hogy lesz belole OTP reszveny? Gondolom nem ugy, hogy nyit egy ertekpapirszamlat az ERSTE banknal, es oda atutal indulo osszegnek 10Mrd HUF-ot...

Ehhez kapcsolodoan: lehet kulfoldi szolgaltatonal "rendesen" tradelni a Beten, ahol margin szamlad van, es nem szazalekos, hanem fix osszegu jutalek van tranzakcionkent? Vagy semmi mas lehetoseg nincs, mint az ERSTE/KBC/OTP/Random feluletei? Neked van olyan kulfoldi (!) trader szamlad, ahonnan tudnal a beten kereskedni, (realtime adatokkal, nem pedig arjegyzovel), ha akarnal?
pomperj
pomperj 2015. 11. 02. 19:13
Előzmény: #1437  Törölt felhasználó
#1438
Szia,
1)A preciz jogi strukturakat nem ismerem, az egy szakma.
De mint Mo-on, ott is minden alapnak van letetkezeloje (Citi, BAC) es vannak brokerei (gyakran persze ugyanabbol a cegcsaladbol, pl. Fidelity, Rowe-Price stb)

Aztan, ha akar Bp-en valamit, megallapodik egy mar itt levo es egyebkent is vele egyuttmukodo brokerrel (pl. Morgan, DB), es kotnek egy standard vagy egyedi szerzodest vele: mit mennyiert, milyen jutalekert, riziko-garanciakkal es vegrehajtasi clausulakkal, kihelyezett online terminalokkal, penzugyi letetekkel, elszamolasi szabalyokkal es hataridokkel, stb. A Concord is egy ilyen.
Neha bermunkaban meg is csinaljak a tradeket nekik.

2)Igen, a 4 blue-et lehet tradelni, de nem teszem.
En NY-i diszkont (es kevesbe a full) brokereket ajanlanam; ott mar 25 eve fixen 10 USD korul vannak a tranzakciok, mennyisegtol es piactol fuggetlenul. De ennel picit olcsobb diszkont brokerek is vannak.
pomperj
pomperj 2015. 11. 02. 19:24
Előzmény: #1436  pomperj
#1439
Elore bocsatom: nem hiszek a Bradley timing modellben, sem a Fibo timing-ban.
Megis: most van egy egeszen meglepo Fibo-time ciklus kialakult allapotban.

A Maj.20-i SPY top ota eppen Fibo-szam tavolsagokra esnek egymastol a fordulo napok. Az ilyesmi a buborek-leeresztes-modellekben neha elofordul.

Itt a chart hozza az SPY-ra:

link

Nem hiszek benne. De haromszor mar bejott.
November 11 utan visszterunk ra.;-)
pomperj
pomperj 2015. 11. 04. 07:39
Előzmény: #1439  pomperj
#1440
Okt.4.

1)Vajon melyik Index reprezentalja legjobban a piacot? Valoszinuleg a Wilshire Composite All-share, amely 5000 reszvenybol all. Amikor a piac toredezett, es egyes Indexek lemaradnak mig masok uj csucsot utnek, a legatfogobb Index a legfontosabb merfoldko. De ennel sokkal fontosabb a divergencia merteke.

2)A Dow-theory divergencia nagysaga elerte a maximumot, es mintha csokkenes kezdodne.

A (DJIA-TRAN) chart kevesbe precizen, az (NDX-VLE) divergencia chart a mai modern idokben pontosabban es elesebben mutatja a szelsoseges-maniakus vasarlasok es eladasi hullamok idopontjait.
link

A klasszikus (DJIA-TRAN) dow-theory chart ugyanezt a szelsoseget mutatja most.

link

A divergenciakban a fordulonapok 1-2 nappal elobbre jarnak, mint az az Indexekben, igy a csucspontok elore jelzesere is alkalmasak.

3)Az arany tegnap a kritikus 1120 USD szinten zart. Innen fordulnia kell felfele, kulonben a tegnap rajzolt uj struktura valoszinuve valhat.
kozi723
kozi723 2015. 11. 04. 10:43
#1441
Fibo 50-es korrekció megvolt és tegnap elég szép impulzussal kitört felfelé.

link

Ennél is érdekesebb a heti chart. Némi megállót jelenthet a korábbi 5,85 körüli forduló október elejéről, de azt követően egyértelmű célár a 9-10 dollár közötti tartomány.

link

Ezzel egyidejűleg a reál:
link

Letörés esetén a célár 3,54 körül lehet, de mivel elég rapszódikus mozgásra is hajlamos, előfordulhat, hogy 3,5-is leszúr. Figyelembe véve, hogy ez több mint 6%-os erősödés, a márciusi mozgásból kiindulva pbr még +50-60%-ra képes csak a reál jóvoltából.

(Természetesen csak akkor, ha az ellentétes irányú mozgás továbbra is fennáll és az arányok megmaradnak.)

Ha ezt megfűszerezzük némi olajár emelkedéssel, akkor már nem is vagyunk olyan messze a 9,5-es elsődleges célártól. Ehhez a reál erősödésen kívül további 15%-os olaj emelkedésre volna szükség. Nagyjából ez 55 dollár körüli wti árat jelent.

link

A felállított forgatókönyv jókora optimizmussal készült. :)
pomperj
pomperj 2015. 11. 04. 17:37
Előzmény: #1441  kozi723
#1442
Essen egy szo a PBR fundamentumokrol is. Itt olvasnak olyanok is, akiknek ez is elvart informacio. Talan a TA alapu invesztoroknak se erdektelen.

2015Q3:
P/E=7.1
P/B=0.31
Sales/reszveny=16 USD
Cashflow=2.45/reszveny

Earnings 2014= -1.12 USD
Earnings 2015(estimate)=+0.65 USD
Quarterly Earnings 2015: 0.28, 0.04, (0.14, 0.19, becsles)
Earnings 2016: +1.20/year becsles
Earnings 2018: +3.30/year becsles

2015 Sales: 104 Mrd
2016 Sales: 110 Mrd

Book value 2015 =15.25 USD
Book Value 2018 =18.5 USD, becsles

Capital Spending 2015: 3.75/reszveny
Capital Spending 2016: 4.2/reszveny becsles
Capital Spending 2017: 6.3/reszveny

Operating Margin: 23% (sok eve stabilan)
Net profit margin 2015: 4.1%
(korabbi evekben jellemzoen kb. 16% volt)
Net profit margin 2017: 7.2% becsles

Debt levels:
2015Q3: 120 Mrd
2015 117Mrd
2016 112Mrd
2018 95Mrd

Shortterm egyenlegek:
Cash assets: 30 Mrd
Current assets:52 Mrd

Accounts Payable: 8 Mrd
Debt due: 14 Mrd
Current Liabilities: 32 Mrd

Short ratio: 3.7%
pomperj
pomperj 2015. 11. 04. 19:39
Előzmény: #1440  pomperj
#1443
A mai SPY mozgas alapjan kisse erosodik a gyanum, hogy a tegnapi top 2116 szinten, nos, wave (2) top volt.

Semmi sem biztos. Viszont:

1)A hullam szerkezet (v of 5 of c of 2) szamozas egeszen jol kijon, es kesznek tunik.Lasd a blogbeli szamozast.

2)A divergenciak 3 napja voltak topon, lasd blog chart. Mindket divergencia nagyon eros szintre ment fel. De elkezdodott a leepulese, ami szokasosan elore jelzi a csucsot par nappal.

3)A 15m stoch.oscillator melyebbere ment, mint par hete barmikor.

4)A McClellan oscillator alig valtozott tegnap. Az szokasosan ezzel azt jelzi, hogy erosebb mozgas kovetkezik.

5)A 30m Bollinger band also vonalaba ma beleszurt. Es egyebkent atszakitotta az 1 honapja a rallyt tarto trendvonalat.

Meglatjuk.
Törölt felhasználó 2015. 11. 04. 19:47
Előzmény: #1443  pomperj
#1444
Üdv Pompi! Megtennéd, hogy megmutatod az spy-t?
Törölt felhasználó 2015. 11. 04. 19:54
Előzmény: #1440  pomperj
#1445
A (NDX-VLE) divergencia chart jobbnak tűnik...
pomperj
pomperj 2015. 11. 04. 19:58
Előzmény: #1444  Törölt felhasználó
#1446
Errol beszelek:

link
Törölt felhasználó 2015. 11. 04. 21:57
Előzmény: #1446  pomperj
#1447
Szerintem a következők miatt nem a és b, hanem 1 és 2., de amúgy

link

Ne haragudj, hogy beleírtam, az induló 2-ből vagy szerinted b-ből kicsit másként számoznám de értem, hogy te hogy gondolod!

link
pomperj
pomperj 2015. 11. 05. 10:09
Előzmény: #1447  Törölt felhasználó
#1448
Persze hogy lehet barmelyik,
az SPY mar csak 1.5% tavolsagra van egy uj ATH-tol. Az a napi "zaj" szintje, szoval kiszamithatatlan, hogy uj cuscs lesz-e kovetkezo 1-2 hetben, vagy nem. Ha igen, oriasi unnepeles lesz. Valoszinuleg pont a legrosszabb pillanatban.

Az viszont vilagos, hogy a momentum 86 szinten van. Utoljara 2014 oktoberi felpattanas utan, november vegen volt ennyi, a (3) hullam csucsan. Es aztan a momentum 89-nel lefordult, az SPY-al egyutt. Nem hinnem, hogy most ennel magasabbra menne, de a (2) hullamok neha erre is kepesek.
lasd blog. Az is latszik, hogy mi tortent utana. Most valami hasonlot varok.

2)A bond piacon folyik az ar-eses. Feltettem arrol is egy chartot. A Globex futures mar 155 szintig esett.

3)Az USD erosodes meg gyorsuloban is van. A piacok atertekelik a helyzetet, es nyilvan Yellen nyilatkozata hatasara.

4)Az arany 6 napja szakadatlanul esik. Az arany-pesszimizmus csucsok fele halad, a COT report egyre negativabb kilatasu. Meg nincs fordulopont. Az utolso support 1070.

Törölt felhasználó 2015. 11. 05. 15:05
Előzmény: #1448  pomperj
#1449
Az arannyal kapcsolatban... hát erősen vakarom a fejem! Most leszámoltam minden álmommal... Persze még két variáció szóba jöhetne, de nincs már kedvem túlkombinálni! Egy biztos a divergencia nagyon ott feszül, viszont ki tudja mikor pattan ki!

link

pomperj
pomperj 2015. 11. 06. 16:29
Előzmény: #1448  pomperj
#1450
0)A mai nap fenyeben ez a sejtes egyelore jonak tunik. SPY kedden volt topon (lasd blog, es itt), es most impulzivan elkezdett esni.

1)Az USD nagy erosodese, ami mar 1.07 szintnel jar EUR-al szemben, es mas Azsia devizakkal is, nagyon meg fogja mozgatni a piacot a jovo heten.

2)A HUF praktikusan beomlott.
Az iden januar ota 290 volt az USD-vel szemben az ellenallas vonala. Ma az atszakadt.
Raanezesre, a szakadasok utan HUF-ban ugy 10% gyengules szokott bekovetkezni. Szoval 320-330 savba varhato ebben a kitoresben.

Az a rengeteg MNB kamatvagas, aminek mar jo ideje semmi alapja nem volt (azon kivul, hogy nem akarunk kamatot fizetni az allamadossag utan),
az most visszautott.
A monerais politikaban, ha HUF-ot Eltolcsy erteken akarna tartani, akkor mostanra 4% korul kellene az MNB alapkamatnak jarnia. Igy is hamarosan ott lesz, mert nem lehet az allamadossagot maskepp finanszirozni. Vagy meg hagyjak par hetig, amire valaszul HUF masirozik a 350 Forintos EURO, es joval magasabb inflacio fele.

Vege annak a vilagnak, hogy a vilaggazadasagi hatszel megtartja a forintot.

3)Az USD erosodese egyelore lefele nyomja az olajat es az aranyat. Mindkettonel akar robbanasszeru fordulat is lehet ebbol idovel.

eurocent 2015. 11. 06. 16:34
Előzmény: #1224  eurocent
#1451
PBR 1D log: link
PBR elindult délnek. Nagy valószínűséggel a korábban várt 2-es korrekciós hullám C-je van kibontakozóban. Min céláram 4,43, de inkább 3,93. Ha eddig lejön beszállok PBR-be szűk stoppal.
kozi723
kozi723 2015. 11. 07. 12:37
Előzmény: #1451  eurocent
#1452
Ahogy láttam a tegnapi napot az olaj illetve a dollár határozta meg inkább. A hét eleji emelkedés simán folytatódott volna, ha nem kéne széllel szembe vizelnie a papírnak. A tegnapi usd erősödés ellenére a reál nap végére erősödéssel zárt és ennek köszönhetően pbr is korrigált. AH zárás 5,10.

link

A hetes chart alapján azonban akár még mindig jó lehet. Tény, hogy azt a hét eleji 10%-os úgy dobta vissza, mintha meg sem történt volna az emelkedés. 2 hét megerősítés kéne a hetes trendből való kilépésre. Tudomásom szerint nov. 12 a q3 jelentés, szóval ez itt most a rulett kategória. Jó jelentés esetén viszont komoly bull következik!

A másik, hogy az olaj 48 dollárról eszméletlenül hanyatt esett. Pbr gyakorlatilag ugyanezt a 10%-ot passzolta le. Nagyon meglepődnék, ha az elmúlt hét fényében az olaj 43,5 alá esne.

link

pomperj
pomperj 2015. 11. 07. 14:57
Előzmény: #1452  kozi723
#1453
Az olaj ugyben nem vagyok ennyire pesszimista. es inkabb a chartoddal ertek egyet.

NYMEX 2 honapja csuszkal oldalazva, es egyre noveli a valoszinuseget annak, hogy felfele fog folytatodni.
(mert ha lefele akarna menni, akkor mar aranytalanul sokaig van 44 feletti savban, regen leszakadhatott volna )

Az augusztusi melypont (3) vagy (5) hullam kellett legyen, ebben sincs az elemzok kozott egyetertes. De abban iga, hogy a leszakadas elott, ami (szinten tobbfelekeppen ertelmezhet, de megis) egy (2) hullam volt es az a (2) eltartott majd 2 evig,
igy aztan (4) se vegzodhet pikk-pakk 3 honap alatt, mert idoben nem lenne aranyos.
Szoval, ez az oldalazas bizony eltarthat meg par honapig, mielott megindul fel.
Amig nem szakad NYMEX ar 42.58 ala, addig az a valoszinubb, hogy 55-633 szintre latogat el eloszor.

Igaz, a nat. gaz ugyben az optimizmusom viszont csokkent, mert az utolso par nap nem impulziv; ott inkabb meg egy eses a valoszinubb 1.95 ala. El is adtam az indulo pakkot a gaztermelokbol addig. Ahogy Xautista varja, az lesz a jo elgondolas: 1.95 alatt venni.
kozi723
kozi723 2015. 11. 10. 21:08
Előzmény: #1453  pomperj
#1454
Eleg idegesito azt latni, hogy 1%os olaj emelkedesre, valamint 1,5%os real erosodesre sikerult 4 centet emelkedni ezidaig. Kezdem nem erteni, hogy a real gyengules miert is okoztt szazalekonkent 4-5 szazalek reszveny esest. Minden van csak aranyossag nincs. :(
Tibi0002 2015. 11. 10. 21:43
Előzmény: #1454  kozi723
#1455
Talán mert nem csak a real gyengülés okozta a 4-5% esést? Nekem úgy tűnik, hogy azonnali reakciót várnál a piactól, miközben gyakran kell neki 1-2 év is. 80$ olajárnál én is megkérdezném, hogy "gyerekek, mi van már?", de azért várnék is. :)
pomperj
pomperj 2015. 11. 11. 09:18
Előzmény: #1453  pomperj
#1456
Azsiaban short lehetosegek nyiltak Indiaban, Koreaban, Taiwanon, Indoneziaban. A devizak par hetes oldalazas utan megint gyengulnek. A dollar erosodese, sot annak gyorsulasa valoszinu, es a deviza eses destabilizalja a tole fuggo orszagok tozsdeit. Kina es Japan jol tartja magat.

1)Jakarta 3 csucsot csinalt Oktober ota a 4600-4700 savban, a H-S forma keszen van, most lehet a leszakadas elotti helyzetben. Mostantol 4400 alatt short, stoploss 4650.

2)Indiaban is gyenge Nifty, 3 hete csuszik lefele, es most gyorsul be. A Nifty a napos Keltner csatorna also vonalat attorte, ez tovabbi gengesegre utal. A target 7000 alatt lehet.

3)Taiwan ED formabol van leszakadoban. Es is short, 322 stoploss mellett. Itt a Kinai kereszthatas miatt ovatosabb az allaspontom.

4)KOSPI es EWY formaja hasonlo a Taiwanhoz. Itt is short setup van, 250-es szintu stoploss mellett.

5)Shanghai kepes a regio minden Indexevel szembe mozogni, akar sokaig is. Most is ez a helyzet. A 3600-as savban van par napja, es relativ ereje meg nem csokkent szamottevoen.
Az is megeshet, hogy Kina tovabb elenkit: kamatot csokkent, vagy uj programokat hirdet, esetleg leertekel.

6)Japan NIKKEI is kuszik tovabb felfele. A 19600-as savban van, kicsivel a Fibo 62% folott. Amig a dollar eros marad a yen ellen, ez tartani fog.

7)Brazil es Argentin jobban tartjak magukat, mint Azsia kis regioi. Banco Bradesco is az elkepesztoen olcso kategoriaba csuszott. PBR 5 hete oldalazva korrigal 5.0 koruli hullamzassal, de semmi jele hogy lejjebb akarna esni.
Amikor USD erosodesenek vege, es real fellelegezhet (egyebkent most is jol tartja magat az erosodo dollar elleneben), nos, akkor ezek felfele fognak pattanni.

8)Russia september ota emelkedo csatornaban hullamzik, de RSX most ujra az also vonalhoz kozelit. Az olaj nem mutat erot, sot a gaz arak Europaban is estek 1/3-al tavalyhoz kepest. Igy Gazprom se kepes a 4.0 szinttol emelkedni. A tobbi meg egyenesen leszakadasban van.

kozi723
kozi723 2015. 11. 13. 00:55
Előzmény: #1456  pomperj
#1457
Megerkezett PBR harmadik negyedeves jelentes piaczaras utan. Osszessegeben vegyesnek mondhato szamok erkeztek, talan nagyobb zakot vart mindenki.

Osszefoglalva:

A ceg megkozelitoleg 1 milliard dollar vesztesegrol szamolt be (3,76 mrd real / 996 millio dollar). Ugyanakkor a tavalyi ugyanezen idoszakhoz kepest jocskan kisebb a veszteseg. Akkor 5,34 mrd real volt mindez. A veszteseg elsosorban a jokora adonak, valamint a leertekelodo brazil devizanak koszonheto.

Az ertekesites netto arbevetele 82,24 milliard real, ami eves visszatekintesben 6,9% kevesebb az elozo ev ugyanezen idoszakahoz kepest. A bevetelkiesesert ismetelten a fo ludas a real gyengulese, ugyanakkor a vartnal jobb eredmeny a szeptemberben megemelt uzemanyagaraknak koszonheto. Az ev hatralevo reszeben nem terveznek tovabbi uzemanyagar emelest.

A koltsegek az elozo ev q3-hoz kepest kozel a haromszorosara 2,3 milliard realrol 6,4 milliard realra novekedtek a kitermelesi koltsegek megnovekedese miatt.

Az eredmenyek publikalasa nem okozott tul nagy izgalmat, piaczaras utani kereskedesben 4 centet emelkedett az arfolyam. A valos kepet majd a mai kereskedes megmutatja.

Az eves beruhazas merteke (terv) 23 milliard dollarra rug, a varakozas a komplett evet tekintve 25 milliard volt. A keszpenzhanyad varhatoan 22 milliard dollar lesz ev vegere, a jelenlegi 26 milliard dollaros allomanyrol csokkenve.

A ceg EBITDA eredmenye 82% pozitiv eredmenyt mutat, az elozo evi 8,49 mrd realrol 15,15mrd realra. (Magasabb uzemanyagar.)

A finomitasi es szallitaso divizio 4,6 mrd real profitot ert el a szovan forgo idoszakban, ami kiemelkedoen jo az elozo ev ugyanezen idoszakbeli 11,8 milliard real veszteseghez kepest.
pomperj
pomperj 2015. 11. 13. 10:28
Előzmény: #1456  pomperj
#1458
1)Az SPY eses elkezdett begyorsulni.
A rovid tavu Elliott szamozas nem vilagos. Amit sejteni lehet annyi, hogy egy 5 hullamos bear esesi ciklus elso subhullamaban vagyunk, es annak is nagyjabol a kozepe tajan. Ha a (2) hullamnak volt vege November 3.-an, es most (3) hullamban vagyunk, akkor a korabbi projekciok es varakozasok ujra ervenybe lepnek.
A legvaloszinubb esetre a szamolas igy nez ki:
-az (1) hullam 265 pont volt
-a (3) hullam varhato merete 265*1.62=430 pont
-a (2) top szintje 2117, tehat (3) alja 2117-430=1687 lehet
-a minimalis target (3) aljara 1850 korul van.

2)Az Azsia piacok tovabb esnek. A helyzet kezd hasonlitani 2015 juliusara, amikor a vilag tozsdei szinkronban kezdtek lefele csuszni.

India Nifty Index boven a Keltner csatornaja alatt halad lefele, es stabilan lejtmenet jelleguen, (3) hullamban latszik mozogni. Most is probal konszolidalni, de 1-3 napnal tovabb aligha fog sikerulni.

A Filippino Composite Index es EPHE 3 hete esik, es ma letorte a napos Keltner csatornaja also vonalat. Az aug, vege (1), a okt.10-i (2) hullam utan egymasba agyazott (3) hullamok sorozata latszik kezdodoni.

Nincs valtozas Shanghaiban. Oldalaz napok ota, es most nyilvan ez a legerosebb Index Azsiaban.

Japan NIKKEI 19700 szintig emelkedett, de ma hatarozottan lefel indult.

Korea, Indonezia es Taiwan tovabbra is vezetik a lejtmenetet.
pomperj
pomperj 2015. 11. 14. 18:11
Előzmény: #1458  pomperj
#1459
1)Az SPY ujra leszakitotta a supportot, es az eses tovabb gyorsult. Az indexek 1 het alatt 3.5-4% korul estek, ilyen nem volt augusztus ota. Most nagyjabol ott van, ahova 4 nappal ezelotti bejegyzesben a rovidtavu targetkent vartam.

A napos oscillatorok oversold allapotba kerultek. Az oversold persze relative fogalom, es sokaig tud oversold maradni.

A hullam szerkezetet egesz konnyu most 5 hullamosnak latni. Van 2 fo valtozat.
Egy elhuzodobb (ii) utan egy gyors (iii), aztan rovidebb (iv) hullam alakult ki, es pentek zarasra megvan az (v) alja is. De ugy is tekintheto, hogy az utolso 2 nap volt (iii), es most (iv-v) van hatra.

A kerdes az, hogy az emelkedes idejen kialakult 2010-20 szint koruli erosebb support kepes-e megtartani a tovabbi esest, vagy siman atesik rajta? A meglepetesek lefele varhatok.

2)A fo kerdes persze az, hogyan illeszkedhet be ez az eso hullam szerkezet, aminek meg nem tudjuk a pontos es teljes alakjat, a hosszabb tavu SPY strukturaba?

Az vilagos, hogy 2 fo alternative van: ez mar a (3) hullam elso szakasza, amely nemsokara sokkal melyebbre megy?

Vagy pedig egy (iv vagy 4) korrekcios hullam, es az emelkedes ujrakezdodik hamarosan, es tovabbi uj csucsok fele fog tartani?
Ez a masodik alternativa csak akkor lesz negalva, ha az aug-sept csucsok ala, legalabb SPY 1993 ala szakad. Egyelore 1993 a kritikus szint. Amikor ez megtortenik, onnan mar kijelentheto, hogy biztosan (3) hullamban vagyunk, es batrabb kezzel lehet shortolni.

De nem lenne meglepetes, ha a penteki zaro szintek korulrol felpattanas kezdodne. Az 3-6 napig is tarthat.

Vannak olyan masodlagos indexek, pl. ValueLine, amely mar egyertelmuen (3) hullamban van lefele. Annak a valoszinuseget, hogy uj csucs lehet, most 20% alatti valoszinusegeunek gondolom.

3)A 30 eves kotvenyek 152 szint ala estek, es elkezdtek egy fel- korrekciot. Meg lennek lepve, ha 155 fole tudna emelkedni.

4)A dollar 5 napja oldalaz. Nem ketseges, hogy ujabb csucsok fele keszulodik.

5)Az arany viszont nagyon nepszerutlen, csupa bear van a piacon. A pesszimizmus atterjedt mas ipari femek piacaira is. A GLD ara sokeves melypont kornyeken jar, es az varhato, hogy 1077 alatt lesz a melypont. De nem hinnem, hogy 1000 ala beszakadna. Viszont no az esely egy uj tobbhetes rally indulasara.
pomperj
pomperj 2015. 11. 15. 15:13
Előzmény: #1459  pomperj
#1460
SPY elesen esett 3 napot. Ez lehet a (iii of 1 of 3) Hullam.
Innen 1-2 nap oldalazas utan meg egy kisebb eses valoszinu, talan a 1990-1950 support savig.
Onnan egy erosebb fel-korrekcio, (ii of 3) varhato, 1-2 hetig. Am utana, akar egy crash jellegu zuhanas johet (3 of 3) hullam, kb. olyasmi mint augusztusban volt.

link
pomperj
pomperj 2015. 11. 15. 17:26
Előzmény: #1460  pomperj
#1461
Bill Gross utolso riportjanak par mondata:

"The fund had a negative duration coming into the jobs report, meaning that it was positioned to make money from rising rates."

He also said he was shorting the 30-year Treasury bond and advises investors to reduce risk.

“So what I would be doing is to pursue risk-off types of trades, meaning don’t invest in stocks to a significant extent and don’t invest in high-yield bonds,”

pomperj
pomperj 2015. 11. 17. 14:36
Előzmény: #1460  pomperj
#1462
Igen, ha vissza tud menni 2068 fole, akkor kepes lehet uj topot utni.

Ha meg elobb leszakadna 2019 ala, akkor az megerositene, hogy ( 1 of 3) hullamban megyunk le. Es sokkal melyebbre, csak ido kerdese.
pumpi 2015. 11. 17. 20:06
Előzmény: #1462  pomperj
#1463
És az miként lehet, hogy minden index emelkedése mellett a VIX is felfelé megy? számomra valami nem stimmel...
pomperj
pomperj 2015. 11. 17. 20:26
Előzmény: #1463  pumpi
#1464
Nyilvan kritikus a helyzet, es amerre kitor SPY most, arra fog tovabb menni.

link

De elobb teszteli mindket szintet, hogy maximalis legyen a megtevesztes.

Az oras VIX tenyleg novekszik, talan arra utal, hogy eloszor le fog fordulni a felso trendvonalrol.
pumpi 2015. 11. 17. 20:52
Előzmény: #1464  pomperj
#1465
...és kezdi is a lefordulást, Vix meg megy tovább.
Érdekesek lesznek a következő napok.
pumpi 2015. 11. 17. 21:19
Előzmény: #1464  pomperj
#1466
a szaggatott vízszintes vonaladat át is vitte, ha már oda tetted:-)
pumpi 2015. 11. 17. 21:21
Előzmény: #1466  pumpi
#1467
Ja a VIX meg már 6% plusszban
pumpi 2015. 11. 17. 21:32
Előzmény: #1467  pumpi
#1468
Megfordultak az amerikai indexek:-) 21:24
Törölt felhasználó 2015. 11. 17. 21:38
Előzmény: #1462  pomperj
#1469
2068-ról egyelőre szépen pattant...

pomperj
pomperj 2015. 11. 18. 09:01
Előzmény: #1464  pomperj
#1470
A Dollar tovabbra is eros, az Azsia devizak csusznak lefele. A tozsdeken viszont most mar oversold oscillatorok vannak, igy rovid tavon kis emelkedo korrekciok varhatok.

1)Jakarta 4400 szinten kis bull divergenciat mutat.

2)Kospi egesz novemberben esett. Most a 240 szinten, a szokasos Fibo 38% vonalnal probal megallni. Itt eleg bizonytalan meg, hogy kepes-e ra.

3)Austral ASX az 5000 szintrol 4 napja pattant fel, es egyelore kepes tartan magat. A nov.15-i csucspontot most (c of b)-nek szamoznam, aztan majd meglatjuk. Egy rally 5500 szint fele tudna komplette tenni a (2) korrekcios hullamot.

4)Shanghai az Augusztusi melypont ota a-b-c formaban korrigal felfele, es egy ideje mar nagyon toppy. De meg nincs hatarozott beszakadas. Es a (c) hullam meg nem latszik kesznek strukturaban sem, meg egy (v) hullamnyi ujabb top hianyzik. Talan felszur 3800-ra a napokban.

5)India Nifty 1 honapja esik, es most megprobal talajt fogni a 7700-800 savban. Valoszinuleg sikerulni fog. Fundamentalisan meg mindig India nez ki a legjobb EEM piacnak most, ami ebben a mezonyben figyeemre melto.

6)Japan yen 123 folott van, a NIKKEI ennek hatan tartja magat 19600 szintnel. A baj az, hogy a 2 eves monetaris elenkites utan a gazdasag ujra recesszioba esett, a Japanok nem vasarolnak, az allamadossag meg egyre no.

7)SPY bent maradt a 2068-2019 savban. Amerre kitor, arra kell tradelni majd. Sok stop trade gyulekszik a 2 vonal kornyeken, nagyon intenziv lesz a kitores utan a mozgas.
pomperj
pomperj 2015. 11. 18. 17:11
Előzmény: #1469  Törölt felhasználó
#1471
Ma is precizen tesztelte 2068-at, es eddig lefordult.
Szoval marad a bizonytalansag a 2 alternate kozul; ennek igy is kell lennie, ha a piac a max. bizonytalansagot akarja tartani max. ideig.

Egy apro jel van: az A/D 10 napos av. eleset esett tegnap. De semmi mas divergencia nem arulkodik, hogy mi a piac szandeka. Varni kell.
emerald 2015. 11. 18. 18:25
Előzmény: #1470  pomperj
#1472
Milyen jól leírtad az indexeket.
Sp-vel is egyetértek, de India Niftyt bevallom nézegetem egy longra.
Úgy döntöttem kivárok, de gondolkodom h a mostani aljra helyezett stoppal érdemes lehet beszálni?

emerald 2015. 11. 18. 19:42
Előzmény: #1470  pomperj
#1473
Még egy érdekesség:
link

Eszembe jutott valami, amit már máskor is észrevettem.
Ázsiát pozitívabban látod, mint az usa indexeket.
Viszont jelenleg a világ indexek "összehangolódni" látszanak, ha tehát usa emelkedik akkor tud markánsan a többi is. Vagy fordítva, ha usa durván esik, extra hosszú rally máshol sem valószínű.

Tudom ez amolyan nagyolt elképzelés.
Törölt felhasználó 2015. 11. 18. 20:15
Előzmény: #1473  emerald
#1474
Fed minutes show majority willing to raise interest rates in December

spy ath?
))
pomperj
pomperj 2015. 11. 18. 20:36
Előzmény: #1473  emerald
#1475
1)Jol vetted eszre, szerintem EEM piacokon, foleg Azsiaban a hosszabb tavu, sokeves Elliott hullamstruktura inkabb bull kilatasu mindenutt, mint NYSE. Iden Japan, Kina, Russia es Argentina megverte SPY-t, de a tobbiek alulmaradni latszanak. Brazil, Indonez, Malay az idei gyengek.

Erdekessegkeppen eleg jellemzo mindre, hogy amik iden lemaradnak, azok jovore jobban teljesitenek. Es forditva.

2)Indianak boven van kamatcsokkentesi tere meg, az olaj szamlajuk sokkal alacsonyabb mas evekhez kepest. Iden egyedul India GDP nott +7%-nal gyorsabban. Ez szerintem szepen meg fog latszani 2016ban a Nifty Indexen is.

2015 ev elejen volt Nifty a topon (tavaly oriasit mentek, lasd elozo megj.), es azota korrigalnak.
Azt gondolom, hogy az India a korrekcioja vegen jar, INDY 26 szinten (ha lemegy addig) jo vetel lesz, ott 2 eros support fut, es jo kozeli a stoploss is.

Ezeken a piacokon legjobb USD alapu Index-proxykat venni, mert keptelenseg a lokalis hangulatot, es egyedi cegeket eleg jol kovetni.

3)Igen, most megint szinkronizalodasi jelek vannak. Az altalaban top-bottom helyeken szokott lenni. De a sebesseg-kulonbsegek jelentosek kozben.
emerald 2015. 11. 19. 07:33
Előzmény: #1475  pomperj
#1476
Köszönöm!

emerald 2015. 11. 19. 07:36
Előzmény: #1474  Törölt felhasználó
#1477
ath...:)
Új csúcsra spekizek, és nem tegnap vettem a beszállót...;)

pomperj
pomperj 2015. 11. 19. 07:48
Előzmény: #1462  pomperj
#1478
SPY attorte a 2068at. Innentol bull, a minimum target a novemberi csucs 2117.

A valoszinubb az aug24-sept.27 kozti 160 pontos rally mint wave(1), megszorozova 0.62-1.0,
tehat a varhato max. rally kb. 160 pont, az max. 2178, tehat uj ath lehet.
Dupla leverage, long.

Innentol OTP is kepes lehet a 6700-7300 target eleresere. MOL, RG sszinten bull.

Tibi0002 2015. 11. 19. 07:50
Előzmény: #1478  pomperj
#1479
Ha így történne, melyik napra várnád az új aht-t? )
pomperj
pomperj 2015. 11. 19. 08:45
Előzmény: #1479  Tibi0002
#1480
Az SPY wave1, ami volt aug24-sept17 kozott, az 16 munkanap volt.
A wave3 meg 25 nap volt, 16/25=0.64, az is eleg jo Fibo szamnak, szoval talan lehet jo a projekcio)

Ha a szokasos meret aranyok lesznek
(wave1=1.0, wave3=1.62 teljesult, wave5=1.0 lenne), akkor 16 munkanapra szamitanek. Eddig eltelt belole 3 nap. Szoval, 3 het rally a valoszinu, benne 5 subhullamos szerkezet. Es nem lenne meglepo az Ending DIagonal forma.

Itt a mikulas.
vaczak 2015. 11. 19. 08:53
Előzmény: #1480  pomperj
#1481
Azért elég gyorsan jött a fordulat nálad is, vasárnap még éles zuhanást vártál SP-ben.
Törölt felhasználó 2015. 11. 19. 08:59
Előzmény: #1481  vaczak
#1482
Ez oriasi ereny. Volt egy elsodleges elkepzeles, nem jott be. Az ember atertekel, merlegel, es eloall egy uj elkepzelessel. A tozsde megy tovabb, menj te is vele.

Go, Santa.
Törölt felhasználó 2015. 11. 19. 09:00
Előzmény: #1478  pomperj
#1483
Az index, egyelőre legalábbis, pont azt csinálja, amit 2011 őszén. A dupla aljat követő emelkedő hullámot egy kisebb korrekció követte, majd egy újabb emelkedő hullám jött, ahogy most is látható, ráadásul arányaiban is "megfelel" a korábbi esetnek. Ha az emelkedés mértékét nézzük, akkor szerintem a 2100-as szint lehet a döntő, mivel onnan, a korábbi "minta" alapján legalábbis, egy komolyabb korrekció jöhet, ami ráadásul időben el is húzódhat.

Ha így lesz, akkor az új ATH időben akár egybe is eshet Caldaro által korábban jósolttal (2016. első negyedév / félév).

Nem tudom, hogy miként fog történni, de azért vannak kételyeim... (longban ücsörögve mondom ezt...)
pomperj
pomperj 2015. 11. 19. 09:05
Előzmény: #1481  vaczak
#1484
A blogban ez az alternate 4 napja benne volt. Sorra esett ki a tobbi. Nalam ez maradt, mint legvaloszinubb kilatas. Van ilyen;-)
vaczak 2015. 11. 19. 09:08
Előzmény: #1482  Törölt felhasználó
#1485
Félreértés ne essen, nem piszkálódni akartam, csupán gyors volt a váltás. Ezért is veszélyesek a kategorikus kijelentések.
Törölt felhasználó 2015. 11. 19. 09:14
Előzmény: #1485  vaczak
#1486
Nincs felreertes, olvastalak tegnap OTP topicban ;-), es ha megis "felreertes" lett volna, akkor pedig nem valaszolok, mert minek, ha egyszer nem ertjuk egymast?

A hatarozott allasfoglalassal kapcsolatosan pedig ez van: link .
vaczak 2015. 11. 19. 09:22
Előzmény: #1486  Törölt felhasználó
#1487
Most már kezdem nem érteni, de mindegy is..:) Az biztos, hogy általában szkeptikus vagyok a nagyon egyértelműnek kikiáltott helyzetekkel és kijelentésekkel szemben

Emellett bevallom savanyú a szőlő, a héten volt pl. dax longom 650-ről is, de nem mertem sokáig tartani és összességében nagyon keveset csippentettem ebből az eheti anti-terror pre-hálaadás rallyból. De a maga módján továbbra is abszurd, hogy tegnap a rossz munkerőpiaci adatokra emelkedtünk (mert hátha nem lesz kamatemelés), majd egy kamatemelést kilátásba helyező jegyzőkönyre kilövünk az égbe. Tudom, épelmélyű vendégekre nem csak világfürdőhelyet, de tőzsdét sem lehet bazírozni.
vaczak 2015. 11. 19. 09:24
Előzmény: #1487  vaczak
#1488
...épelméjű... bocs
Törölt felhasználó 2015. 11. 19. 09:32
Előzmény: #1485  vaczak
#1489
Egyetértek veled, ezért jegyeztem meg Jánosnak, hogy most ugyan rövid távon új ÁTH-t vár, ugyanakkor a blogbeli egyik grafikonja alapján az a fordulat is jöhet, amiről írtam.

És nem világos számomra, hogy mi az a momentum, ami miatt ezen lehetőség "hirtelen" kiesni látszik...

emerald 2015. 11. 19. 09:35
Előzmény: #1487  vaczak
#1490
Felejsd el a híreket.
Amíg azt vettem figyelembe, és logikusan próbáltam nézni a tőzsdét, mindig buktam.

pomperj
pomperj 2015. 11. 19. 09:36
Előzmény: #1487  vaczak
#1491
Igen, a sz@r hirre a rally megjott, es ez ujra igazolja, hogy a piacnak endogen mozgasa van. Es az majdnem mindig fontosabb-nagyobb ero, mint a hirek: siman elsopri.

Ettol a varhato rallytol persze most minden superbull.
Azert unneprontonak megjegyzem, hogy a vege egy JELENTOS, 5 hullamos top mindenkeppen. Hogy mit gondolok utana, azt raerunk akkor. Es a szurke allomanyban ott hatul erdemes tudni: a black swan se kizart kozben.

Most unnep van, DOW 18350 fole, SPY 2150 vagy fole varhato.
Törölt felhasználó 2015. 11. 19. 09:42
Előzmény: #1490  emerald
#1492
Na ezzel én is így vagyok... :-)
Tibi0002 2015. 11. 19. 09:43
Előzmény: #1490  emerald
#1493
Bizony, a számviteli adat a lényeg, nem a hírek.
Törölt felhasználó 2015. 11. 19. 14:17
#1494
Sziasztok!

nyersanyagokat érintő alapba most beugrani vakmerőség vagy jó beszállási pont?
kozi723
kozi723 2015. 11. 19. 15:44
Előzmény: #1454  kozi723
#1495
Néhány napja húztam fel ezt a szűkülő éket az USDBRL chartra és az elmúlt hét nap fényében kezd erőse kapni a brazil deviza. További 1% erősödésre vagyunk attól, hogy leszakad és irány a János által is várt 3,5.

link

Ezzel egyidejűleg PBR nagyot megy a héten. Több mint 12% emelkedés van a hátunk mögött és nem úgy tűnik, mint amiből elfogyni látszik a lendület.

Szintén egy 2 napos chart. Mára gondolom elérkezettnek a rés betöltését, ugyanis tegnap pár cent híján nem volt még meg. Olaj ma is esett, de talán a tegnapi 40-es teszt visszanyomja kicsit. 48-ról 40-re 8 nap alatt? 43-44-ig illene legalább korrigálni, még ha közép-, hosszú távon esni is akar. De vissza PBR-hez: kis szerencsével a héten, egyébként jövő hét közepére 5,6-ot várnék. Ha pedig BRL leszakad, akkor ezúttal nem lesz megállás az 5,6-5,8-as szintnél.

link
Törölt felhasználó 2015. 11. 19. 15:53
Előzmény: #1495  kozi723
#1496
Kozi!

Arany?? lécci köszi!
pomperj
pomperj 2015. 11. 19. 17:04
Előzmény: #1494  Törölt felhasználó
#1497
1)Jo kerdes. Nezd meg a DBC index chartjat:

link

nagyjabol igy nez ki minden nyersanyag index es Fund.

A kerdes tehat erre egyszerusodik: mikor is volt ennel jobb alkalom beszallni?

Ha semmikor, el lehet kezdeni megvenni az elso 1/3 poziciot. Ha precizirozni akarsz, rajzold ki alaposan az ED format, hatha tudsz egy kicsit jobb buy setup helyzetet talalni.

2)Tovabbra is tagra nyilt szemekkel olvasom, milyen sok a GLD bear itt. Tenyleg? Annyi GLD poziciot es fizikait vettek 2011-12 evben, 1700 USD ar felett, hogy mostanra ketsegbe esett, kapitulacios bear allaspontra zuhantak?

Vagy pedig a mostani 1070 koruli arakon kicsit eltevedtek? Es nem eppen GLD bullnak kene lenni, es szepen elkezdeni gyujtogetni?
pomperj
pomperj 2015. 11. 19. 17:08
Előzmény: #1497  pomperj
#1498
Igy bele rajzolva talan jobban ertheto, amire gondolok:
link
Törölt felhasználó 2015. 11. 19. 19:14
Előzmény: #1498  pomperj
#1499
Köszi Pomperj Privátot is írtam neked, azokra rég írtál. Köszi előre is!
pomperj
pomperj 2015. 11. 20. 05:50
Előzmény: #1497  pomperj
#1500
Azsiaban a devizak gyengulese megallni latszik, talan tobb idore is mint par napra.

Azokban az indexekben, amik a (b) hullamukban vannak, most erdekes mozgasok lehetnek. Jo tradereknek erdemes lehet megfordulni veluk.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek