Topiknyitó: saru 2006. 10. 16. 22:55

az olaszliszkai eset  

a pár évvel korábbi fejér megyei eset után, most ismét meglincseltek a cigányok egy embert, ráadásul két gyermekének szeme láttára
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 12:41
Előzmény: #400  Törölt felhasználó
#401
jgy.....ezt így én nem értem????????
magyarul is lehet?
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 12:57
Előzmény: #401  Törölt felhasználó
#402
Áhh csak egy kis évődés Kissherceggel :D

állítólag a pápa is halála előtt neki írt utoljára, hogy áldás békesség a családnak!
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 13:11
Előzmény: #391  Törölt felhasználó
#403
620829,

"Az ember ugye erkölcsi lény. "
"ténykedésére is a földön a szellemi törvények betartása és elfogadása az egyetlen elfogadható minőség"
"AKi , ezt nem teszi , erre nem törekszik , az szellemi mércével mérve -selejt-ennyire egyszerű."

Írtad a korábban gázzal megoldott dolgokról a modernebb javaslatod, most meg ezt írod:

"Nem a származás , hanem a magatartás definiálja a lényt , de a birka bégetés és kolomputáni menése nem egyezik meg a szellem jobbra törekvő , bárányként élni akaró és azt persze megóvni szándékozó magatartásával."

Akkor te most nem vagy erkölcsi lény, vagy nem vagy ember? Vagy egyszerűen, selejt vagy? Melyik az igaz?

Korábban is kérdeztem már tőled, amikor az általad megfogalmazott vágyak, és az általad megfogalmazott erkölcsi princípiumok kerültek összeütközésbe, hogyan oldod ezt fel magadban?
Tényleg érdekel, vagy te is tudod hogy nem erkölcsös amit szövegelsz, vagy elfojtod a benned lakó erkölcsi lényt. Melyik?

Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 13:19
Előzmény: #403  Törölt felhasználó
#404
Nyugodtan írjál rasszista hülyeségeket (felőlem), legfeljebb valaki majd kitilt, ha zavarja.

De erkölcsi, meg szellemi mércéket ne keverj hozzá, mert az különösen szánalmas.
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 13:25
Előzmény: #403  Törölt felhasználó
#405
Tőzsdenyúl !

Téged szívesen odatennélek a selejtek közé.

Bennem nincs káosz , de a TE értelmezésedben van.

Selejt , az aki nem tud emberi mérce szerint élni...ők nem tudnak.

Én nem a kereszt nevében akarok gyilkolni ,mint a keresztesek , de van mérce , és ha TE ezt nem érted , vagy nem akarod , akkor csak sajnálni tudlak.

Én tisztában vagyok az értékkeimmel és a fogyatékosságaimmal is, tedd TE is ezt :

Vannak szellemi tanulmányok , amelyek azzal foglalkoznak , hogy egy nagy káosz az képes az embereket elgondolkoztatni mulandoságukról , értékképzésükről..........a holokauszt sok embert indított el az EMBER-ré válás utján mert megdöbbentette , ami történt....de először meg kellett döbbenniük..........

tapasztalni vagyunk a földön , dönteni jó vagy rosz mellett , ami épít -buzdít és vigasztal....az a jó...........ami ezen kivül van , az a rossz.............................

nem szembesülni az a birkaság , én értem amit kérdezel , remélem , hogy TE is érted a válaszom.

A rákos sejtet is elpusztítják , hogy ne tudjon tovább roncsolni .....ez a válaszom......

pampa 2008. 04. 09. 13:26
Előzmény: #404  Törölt felhasználó
#406
hát igen,régen más volt a módszer mit manapság de a cél ugyanaz.
Mert manapság az élelmet vizet energiát gyógyszert,stb. nam engedik be a körülzárt területekre és a természet elvégzi azt amit máskor más......
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 13:30
Előzmény: #405  Törölt felhasználó
#407
Tözsdenyúl !

Az erkölcs , a szellemi spirituális tisztaság anyagiasult , földre , mint élőtérre kialakított , de nagyon letompított materializálodott megfelelője.

Kivánom Neked , hogy a védenceid megjavuljanak......és ne kelljen őket és "minőségi" életüket testközelből megtapasztalnod !.......és élvezned !!!
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 13:35
Előzmény: #407  Törölt felhasználó
#408
Tözsdenyúl !

Még egy apróság !

Ha tisztában leszel a rasszizmus fogalmával , akkor újra itt.

E topic a magyarok védelmében jött létre a kisebbség atrocitásai által kiváltva , ha a
megtörténtek optimális szemlélése rasszizmus , akkor tudom számodra ajánlani a szegedi pulz utcai intézményt....szellemi károsultak számára fenntartva, hacsak a maszop azt is ki nem nyírja!

ENNYI !
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 13:48
Előzmény: #408  Törölt felhasználó
#409
Az apróság az, hogy "E topic a magyarok védelmében jött létre a kisebbség atrocitásai által kiváltva".
Te "gázos" megoldást alkalmaznál egy kisebbséggel szemben.

Ugyanakkor azt írod: "Nem a származás , hanem a magatartás definiálja a lényt"

Ezt a kettőt kellene összehoznod úgy, hogy ne legyen zavaros. Sok sikert hozzá!

U.i: rasszizmus fogalma: van "klasszikus" rasszizmus, kulturális rasszizmus és sokféle más fajta. A közös bennük az, hogy kollektíven ítélsz meg (el) egy adott csoportot.
Holott a szellemi mércéd szerint a magatartás számít és nem a származás.

Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 13:53
Előzmény: #405  Törölt felhasználó
#410
"Selejt , az aki nem tud emberi mérce szerint élni...ők nem tudnak.
Én nem a kereszt nevében akarok gyilkolni ,mint a keresztesek , de van mérce , és ha TE ezt nem érted , vagy nem akarod , akkor csak sajnálni tudlak."

És a mércédbe belefér a gyilkolás (gáz, autóval elgázolás stb...).
Mondhatom mindenféle bátor megoldást sorolsz.
(legalább állnák velük szemtől-szembe, ahogy az férfihoz illő)

Szép mércéd van hallod-e, akkor nem bánom ha a mércéd szerint a selejtekhez tartozom.
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 13:56
Előzmény: #410  Törölt felhasználó
#411
Csak egy utolsó dolog:
Ne ölj.

Ez egy erkölcsi tanítás, valahol olvastam.

Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 14:03
Előzmény: #410  Törölt felhasználó
#412
Tőzsdenyúl,
Sajnos, Veled szemben, megint az ellenkező oldalra kell, hogy álljak.
Bátor megoldás az mikor közrefogank valakit az utcán (nem titkolt céllal) és az inkább vissza ül az autójába és elhajt (akár a tömegbe is) ?
Ez nem bátorság kérdése. Ez önvédelem a tömeggel szemben.
Olyanról keveset (vagyis egyáltalán nem)hallottam, hogy roma származásu - hacsak, nem sportoló, akiket tisztelek, becsülök - szemtől szemben megállt volna (józanul,fegyvertelenül) ...
Te hordasz magaddal fegyvert ?
Milyen esélyed lenne hasonló helyzetben ?
Én a múltammal együtt felvállalom : ha tehetem elfutnék. Volt rá példa, hogy nem tehettem. Enyhe agyrázkódással megúsztam.
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 14:04
Előzmény: #410  Törölt felhasználó
#413
Tözsdenyúl !

Utoljára írok Neked ,mert elbeszélünk egymás mellett.

Ez a csürhe csak abból ért , amit kapott a szocializmus alatt, szocializálatlan , az emberi értékek minimumát sem tudják felmutatni.........

Ha nem haragszol sok hasonlóan godolkodó társad végzi és végezte be életét arab , néger és dél-amerikai gerillák--stb....között....mert ő humanitárius akar lenni...........legyen , de utána ne vinnyogjon , ha feldarabolják , lelövik , megerőszakolják stb

annak adj segítséget , aki be is tudja azt fogadni.

Aki nem emberi kritériumok között él, azt ne nevezd már embernek , csak azért mert két lábon áll......csita legalább nevettette a filmet nézőket régen , de ezek még arra sem képesek.

BIBLIA: a gyöngy és a disznók esete....

.ne legyél már ennyire szem ellenzős!!!!!!!
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 14:05
Előzmény: #411  Törölt felhasználó
#414
Tőzsdenyúl,
Egy másik Könyvecskéből :
" ... aki nem fogja erősen kardja fekete markolatát, arra ráfordul az éle ... "
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 14:15
Előzmény: #412  Törölt felhasználó
#415
GG, a konkrét eset más mint az általánosítás. Ha meg akar lincselni 30 cigány, fuss ahogy bírsz.
És ha arra járok az autómmal, felveszlek. Vagy - ha adott esetben úgy tudom megmenteni az életedet, lehet hogy az autómmal csinálok helyet neked.
Önvédelem.

Mit mond 62xx?
Eleve vadrácsos autóval keresem a cigányokat.
Régen gázzal oldották meg. Mit? A bűnös cigányok kivégzését, vagy az ártatlanok pusztítását?

62xx azt mondja:"Ez a csürhe csak abból ért , amit kapott a szocializmus alatt, szocializálatlan , az emberi értékek minimumát sem tudják felmutatni.........
"
Melyik csürhe? Az a 30 aki lincsel, vagy a sok százezres cigányság? A szövegéből egyértelmű.

Nem mondtam soha, hogy a cigányok ma született bárányok, vagy hogxy ne védd meg magad, ha indokolt. Azt mondom, ne fordulj egy egész kisebbség ellen, és a téged ért sérelmeket arányosan torold meg.
(Azért mert sok cigány bűnözik, nem az összes bűnözik)
A lincselőket csukják le.

De te békében szeretnél áthajtanio olaszliszkán, vagy nyugalomban? 62xx megoldásai után szerinted, hogy fogsz tudni áthajtani a cigány falun?

Voltam én néger gettóban is, nemcsak cigány putriban. A néger gettóban jobban féltem.
(Autóval eltévedtem Chicagóban...)
Minden éjjel rablógyilkosság, égő szemetesek.

Ma nyugodtabban tévednék el Chicagóban, mint Olaszliszkán.
Mert Chicagóban már kisebb a rasszizmus, és a feketék sem félnek. És nem aggreszívak.

Legalábbis kevésbé.
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 14:17
Előzmény: #415  Törölt felhasználó
#416
GG, remélem érzed a különbséget.

Legyen éles a kardod éle, de alaposan válogasd meg mikor rántod ki.
Mert ki kard által él...
Jó sok mondást lehet még idekeverni :)
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 14:27
Előzmény: #416  Törölt felhasználó
#417
Volt a rokonségomban aki azzal él és azzal halt.
Nem újdonság.
" ... akkor leszel jó katona ha elfogadod : már meghaltál. ...)
A különbség a mennyiségen múlik. Semmi bajom a sportolókkal, művészet vagy a kultúra más területén eredményt felmutatóval - bármilyen származásúak is. Ezt természetesen az öszes integrálódni hajlandó embertársamra is értem. (remélem ezzel érthető lesz a hozzáállásom).
Jártam olyan háztartásban (franciaországban) ahol csak 1 fő keresett - boxolt. De egy egész családot eltartott amíg a testvérei felnőttek, munkát vállaltak !

Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 14:28
Előzmény: #417  Törölt felhasználó
#418
... rokonságomban ...
Bocs. Közben levelet írok ...
:)
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 14:29
Előzmény: #413  Törölt felhasználó
#419
620829, ha már génsebészettel meg rákos sejtekkel jössz (egyébként ezt nevezik szociáldarwinizmusnak, vagy tudományos rasszizmusnak, csak hogy a fogalmakat is bővítsük).

Bármely faj (pl. H. sapiens) fennmaradásának kulcsa a genetikai változatosság.
A magyar nők szépségének kulcsa a genetikai változatosság. (pl. szőke, barna, vörös, fekete is van)

Tudományosan megfogalmazva: Multigénes öröklődésmeneteknél az optimumot a legnagyobb genetikai változatosság tudja létrehozni.
Másrészt az életkörülmények változásához történő alkalmazkodás alapja a genetikai változatosság. Minél több genetikai variáció fordul elő, annál nagyobb az esélye, hogy közülük valamelyik túlél (mondjuk ellenáll a pestisnek).

Ha faji (tehát jelen esetben alrassz, vagy etnikum alapján) szelektálsz, az csökkenti a genetikai változatosságot.

Mint a génkezelt kukorica. Gyönyörű tiszta, "árja" faj. És elég egyetlen mutáns kártevő, hogy a teljes fajt elpusztítsa.
A Hortobágyon mégis nagyon okosan tartanak szürkemarhát "génbank" céljából.

Ezt mondja a tudomány, szemben a szociáldarwinizmussal, amelynek tudományos alapja semmi nincsen, éppen ellenkezőleg.

(A rákos sejt egy rossz példa: nem egyed szintű probléma. Ha egyed szinten nézed, akkor az evolúció szerint a rákos embereknek el kell pusztulniuk. Így azonban továbbörökítik hibás génjeiket. Tehát a rákos daganat eltávolításával nem oldod meg a "faji" problémát, hanem növeled, súlyosbítod azt)
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 14:29
Előzmény: #416  Törölt felhasználó
#420
A 3.birodalom egyik jelentős alakja mondotta:"Ha végleg távoznunk kell a történelem szinpadáról,az ajtót úgy csapjuk be magunk után,hogy az 400 év múlva is dübörögni fog." Szvsz dübörgött az már előtte is,az antiszemitizmus miota ember van a Földön létezik és amig ember van a Földön létezni is fog.
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 14:33
Előzmény: #420  Törölt felhasználó
#421
Írtad ezt Nagasaki néven ...
Ironikus.
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 14:47
Előzmény: #421  Törölt felhasználó
#422
nagyon egyoldalas a szemüvegetek,amin keresztül a világot látjátok!
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 14:48
Előzmény: #413  Törölt felhasználó
#423
Hogy valami érdemit is írjak a topikba (aztán többet nem írok):

Nem védtem az olaszliszkai lincselőket. A többi cigányt védem legfeljebb a "vadrácsoktól". Az országot pedig egy fokozódó kölcsönös aggressziós hullámtól.

A "cigánykérdés" talán M.o. legnagyobb problémája. Mert nem is etnikai, hanem szociális kérdés.
Mi legyen a támogatásból élő szegényekkel, akik igen jelentős részt képviselnek a társadalomban.

Két dolgot biztosan tudok.

1. A "vadrács" és gázolás nem segít, és nem old meg semmit. Csak annyit ér el, hogy majd 620829-et cigányok gázolják el bosszúból. (Ezt még nem nevezném megoldásnak). És majd égnek esténként a szemetesek a gettókban, és minden éjjel rablógyilkosság történik valahol egy benzinkútnál vagy éjjel-nappalinál.

2. Nem a cigányok hibája, ha kihasználják a szociális támogatások nyújtotta lehetőségeket. Az a szociális rendszer hibája és az oktatás hibája.
Nem a cigányokat kell érte okolni. Mindenki próbál valahogy megélni.

A megoldás a rasszizmus csökkenésében, az együtt élés elősegítésében, oktatás, szociális támogatások átrendezésében rejlik.

620829 a perverz erkölcsi hajlamaival csak súlyosbítja azt a problémát, amit (rosszul) szeretne megoldani.
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 14:52
Előzmény: #423  Törölt felhasználó
#424
Hatalmas társadalmi lehetőség rejlik a cigányságban az egész magyarság szempontjából is.
Lehet választani, hogy börtönbe csukod a zsebest 3 milliós évenkénti költséggel, vagy a munkáját támogatod a munkanélkülisége helyett és megtanítod dolgozni. Amiből adót fizet segély felvétele helyett.

A vadrács kölcsönösen rossz megoldás lesz...
kissherceg 2008. 04. 09. 15:14
Törölt hozzászólás
#425
kissherceg 2008. 04. 09. 15:18
Törölt hozzászólás
#426
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 15:35
Előzmény: törölt hozzászólás
#427
az oláh a legalja,a muzsikus a teteje szvsz.Vannak beás,teknővájó,vásáros,régen vályogvető csoprtosulások. Tartják az egymás közötti különbségeket is. Volt már rá példa,hogy kivakarózott gazdag cigány szájából hallottam olyan cigányozást lecsúszottab fajtársaira,hogy csak na.Mondjuk ez műbalhé szintű is lehetett,nem igazán értettem.
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 15:39
Előzmény: #427  Törölt felhasználó
#428
Azonkivűl létezik olyan csoprt is Mo-n,akik nem tudnak csak magyarul,ha jól tudom Szabolcs vagy Nyirség területén,ezekre is furcsán néz a többi.
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 15:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#429
Kedves Tözsdenyúl !

Aranyos a Neved , de a félénkséged mellett szerintem naiv is vagy.

Amit TE szeretnél , hogy dolgozzanak , az lehetetlen ,mert ha a szarának nem képes kiásni a szeretett romád a gödröt , akkor majd elmegy dolgozni????
JA!

Én nem vagyok és voltam ijedős valóban , sőt egyetemistaként este , helyesebben éjszaka volt szerencsém lányokat kiszabadítani őket megerőszakolni akaró romák karmai közük , szerencsére nem egyedül voltam ....és velük már gond sincs........utána a körzetijárőr is találkozott velük.

Jó lenne , ha felébrednél , és ha láttad volna a lányok arcát , másként viselkednél és gondolkoznál.........
ű
a nagyszámok alapján 1-2% valóban emberszámba vehető , de a nagytöbbségre sajnos a meghatározásom áll.

Ezek csak a korbácsból értenek , de abból nagyon.........parancsuralmi rendszer lásd vajda............

A gallytörő rács egyébként úgy gondolom , hogy igenis egy jó találmány ....

amint vetsz úgy aratsz...........a romák vetettek és most majd arathatnak.......felőlem valóban mind éhenpusztulhat ...

BIBLIA: aki nem dolgozik ne is egyék!

Előbb vetünk utána aratunk !

Előbb a kötelesség utána a juss!

STB...........nem vagyok vérengző fenevad , bár úgy gondolom , hogy naiv sem .

nincs kellő tapasztalatod és így nem igazán tudsz reális képet festeni önmagadnak róluk.

már egyszer írtam: én nevetek azon , aki naiv sőt buta ember módjára , HUMANITÁRIUS segítséget akar vinni oda , ahol a humanitás , mint megélt létforma ...nem létezik.

Menj el közéjüj , és írd a homlokodra , hogy békével jövök , barátság .........

majd küldök a sírodra virágot , ha megírják a síró szeretteid , hogy hová is fekttették le a koporsódat !
kissherceg 2008. 04. 09. 15:42
Törölt hozzászólás
#430
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 15:56
Előzmény: #424  Törölt felhasználó
#431
nem az elit iskolákban kell a tanárokat megfizetni, hanem ott, ahol hátrányos helyzetűek tanulnak. akár többszörösen is. és ez nemcsak tanárokra, orvosokra is igaz kellene, hogy legyen. ez az az alapállás, ami hosszú távon megoldás lehet.

nem az egyetemi tandíj növeli a szegregációt, hanem a hátrányos helyzetűek elégtelen általános iskolai képzése.
kissherceg 2008. 04. 09. 15:59
Törölt hozzászólás
#432
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 16:00
Előzmény: #431  Törölt felhasználó
#433
és természetesen az olaszliszkai esetekben tényleges életfogytiglan mindenkinek, aki ütött és segítségnyújtás elmulasztása miatt 3-5 év annak, aki végignézte tétlenül.

így kerek a véleményem.
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 16:02
Előzmény: törölt hozzászólás
#434
herceg, hogyan mondhatod egymást követő mondatokban azt, hogy szemlélesváltás kell és nem "drágább" tanár? szemléletváltás csak gyerekeknél lehet. és azt ilyen szülők esetében a tanár hozhatja. drágább tanár alatt jobb tanárt értettem.
kissherceg 2008. 04. 09. 16:07
Törölt hozzászólás
#435
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 16:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#436
értem én, hogy az ő szemléletváltásukra gondoltál. de ha nem minőségi tanárokkal, akkor hogyan? gondolom nem menetoszloppal.
kissherceg 2008. 04. 09. 16:10
Törölt hozzászólás
#437
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 16:12
Előzmény: törölt hozzászólás
#438
ebben a kérdésben nem értünk egyet úgy tűnik. én az oktatásban hiszek. sokkal szívesebben fizetnék nekik magántanárt, mint segélyt.
kissherceg 2008. 04. 09. 16:21
Törölt hozzászólás
#439
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 16:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#440
éppen erről beszélek: gyerekekkel kell foglalkozni, nem a vajdákkal.

egyébként ez általában is igaz: gyerekekbe érdemes fektetni. nemcsak azért, mert szépen hangzik, hanem mert jó a hozama (concept ipo:)))
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 17:07
Előzmény: #423  Törölt felhasználó
#441
"A megoldás a ..., szociális támogatások átrendezésében rejlik. "
tozsdenyul, ezt mégis hogyan gondolod konkrétan, mert ennyit könnyű leírni.
gondolom ismered a szlovák példát, ahol végül a hadsereget is be kellet vetniük a lázadásuk ellen?
nehogy azt írd, hogy majd dolgozni fognak és adót fizetni, önszántukból.
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 17:13
Előzmény: #441  Törölt felhasználó
#442
pedig a megoldás tényleg az, hogy a gyámkodást szépen lassan csökkenteni kell. A szlovákok módszere tényleg radikális volt; nemcsak szlovák roma, szlovák nyugdíjas sem lennék.

konkrétan pedig elég nyilvánvaló, mit gondol tőzsdenyúl: pl. segélyek és minimálbér viszonya nem jó most, mert nem bíztat munkára. továbbá: képzés.
kissherceg 2008. 04. 09. 17:14
Törölt hozzászólás
#443
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 17:16
Előzmény: #441  Törölt felhasználó
#444
én ezt a storyt nem is ismerem... linkelje már be vki lécci!
igazából egy faja kis videónak tudnék örülni, ahol cigókat eliminál a Szlovák Hadsereg (vagy mi a szösz a nevük) :)))))))))))))))
vki összefoglalná, mi történt odaát?
volt vmi komolyabb "lázadás-leverés" is, vagy csak pár hőzöngőt szétkergettek vízágyúval?
hány fő került börtönbe? mennyi hullaházba? egye fene, ha vidijó nincs, flash animáció is jöhet :)
/vidijó kilt dö réjdijó sztarsz :) /

köszi!
kissherceg 2008. 04. 09. 17:19
Törölt hozzászólás
#445
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 17:19
Előzmény: #442  Törölt felhasználó
#446
én uránbányásznak, kubikusnak, stb. képezném át a cigókat :)
ja és persze mi a halálnak a sok műtrágya, amikor kell az istállóból a gané a földekre? azt is lapátolják a cigók! ennyi év segélyért megérdemlik, hogy az ilyen munkát rájuk bízzuk. ahogy Matisz nagypapa megmondta: csakahajáj, csakaböjtön :)
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 17:24
Előzmény: törölt hozzászólás
#447
"Érdekes módon ott nem sípot a média, hogy nácik, rasszisták.. ebből látszik, hogy Mo-n milyen a helyzet... "

mehet a média is lapátolni :)
sok dákózabáló médiamajom nem tudja, mi az igazi munka. náluk az egy jó szo..ással kezdődik :)
na akkor szo..janak ásóval a kezükben! :)

vidéken k..va nehéz munkaerőt találni a földekre, mert elvannak a segélyből, nem kell nekik a napszám - rokonok mindig ezt panaszolják

na majd utána-NÉZEK :)
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 17:27
Előzmény: #446  Törölt felhasználó
#448
én csak annyit mondanék hogy a Kínai egy tál rizsért dolgozik egész nap és a Kínai GDP t nem kell bemutatni remélem.
BudFox
BudFox 2008. 04. 09. 17:29
Előzmény: #447  Törölt felhasználó
#449
itteni üzletünk mellett zálogház van.
ne tudjátok meg hogy mennyi aranyat hordanak ide be, meg visznek el..
persze jó kocsikkal jönnek, Mercedes is akad jópár, legközelebb majd lefényképezek egyet oszt' megmutatom oké ? meg veszik fel a segélyeket is ugyanezek..
BudFox
BudFox 2008. 04. 09. 17:32
Előzmény: #449  BudFox
#450
Koi - Ha lehetne és az összes cigányt kicserélném Kínaira -

Jó Kínaiak között is van amelyik szemét.
de dolgosak, tiszták - nem ilyen rohadt büdösek hogy ki kell szellőztetni utánuk.
Jó üzleti érzékük van, és nem vernek át folyton, csak amennyire a magyarok is általában..
szóval lehet hogy durván hangzik, de jobban járnánk.

U.i: Mellesleg a kínai csajok között jópár igen helyes :-))
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 17:34
Előzmény: #450  BudFox
#451
kevés kivétellel here egy banda....
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 18:18
Előzmény: #451  Törölt felhasználó
#452
a kínaiak? vagy úgy általában a más színűek.
Knight Tyris 2008. 04. 09. 19:10
Előzmény: #450  BudFox
#453
:o)
BudFox má' ne haragudj, de akkor most mellesek vagy helyesek????
:o)
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 19:38
Előzmény: #452  Törölt felhasználó
#454
Kicsit csodálkozom az itt elhangzottakon.
Ti a cigányságról beszéltek általában.
Nem kellene általnosítani.
Jó magam is roma vagyok.
Nekem sértőek ezek a hozzászólások.
Tessék különbséget tenni!
Azt mondjátok,van magyar,és cigány.
Szerintem a cigány is magyar.
VAgy talán nem?
De akkor maradjuk ennél.
A "magyarok között is vannak,
akik nem tudnak beilleszkedni,ill nem is akartak,akarnak.
Példa:
Van 1 telkem,rajta egy "felvonulási" épület,üresen.
Lődörgött a környéken,egy hajléktalan alkoholista "magyar"ffi,2 éve télen.
Magsajnáltam,beengedtem az épületbe a telkemre,azzal a feltétellel,
Hogy nem ihat,és normálisan viselkedik,él.
Fütök rá,szereztem neki munkát kőmüves mellet.
Azóta nem iszik,dolgozik,és él normálisan,az ő helyzetéhez képest.
Azok akik itt "irtanák a cigányokat,megtették volna ugyanezt?
Kétlem.
Én tettem valamit egy lecsúszott "magyarért!
Ti?
Tudnék nem 1 példát felhozni olyan roma családról,akiknél a földről lehet enni,szó szerint.
De ezeket a családokat itt kivackalódott GAZDAG cigóknak hívják.
Pedig becsületesen megdolgoztak azért,amilyük van!
Ezért írtam az elején,hogy nem kell általánosítani,tisztelet a kivételnek!
Azokat a cigányokat,akik az olaszliszkai esethez hasonlóan viselkednek,mi romák is elitéljük.
A hiba ott van,hogy általánosságban beszéltek a cigányokról.
Még 1 pérda:
Az öregemnek volt Érden 1 telke a cigánytelepen.
Azt megszerette volna venni a szomszédja,aki "magyar".
Elvittem az öreget,hogy ne vegyék le.
Bemegyünk a házba,én legszívesebben le sem ültem volna.
Kínáltak üdítővel,hát nem kértem,láttam a poharat.
Pipilnem kellet,kérdeztem elmehetek e wc-re.
A kád fekete csíkos volt,nem design volt.
A wc fekete,az sem design.
Tehát a Magyarok között is van aki koszos,és büdös.
Ezt csak a más szemüvegen keresztül látás miatt meséltem el.
A szomszédom "magyar",az ő kertje dzsungel,az enyém "park" őt idéztem!
Értelmiségi,emberek!

Rajtam nem látszik,hogy roma vagyok,nem is értem.
Az iskolában,az üzleti életben soha nem láttam hátrányát a származásomnak.
Azért azt megjegyeznéz,hogy a származásáról senki nem tehet.
minedki az anyja fia,lánya,nem választható.

De folyamatosan hallottam,hallom az efféle megnyilvánulásokat,(topik).
Ezért döntöttem család alapítás előtt úgy,hogy "magyar lányt veszek el.
Azért tettem mindezt,hogy a gyerekeimen,még véletlenül se látszódjon,hogy
roma vér is csörgedezik az ereikben.
Nem is látszik rajtuk,de tisztában vannak a származásukkal,
és arra tanítom őket,hogy legyenek büszkák a származásukra,és bizonyítsák be
az embereknek,hogy ők bármikor vannak olyan emberek,mint a "magyarok",
hiszen ők is magyarok.

Bocs,1 kicsit hosszura sikeredett.
Sziasztok.

Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 20:10
Előzmény: #450  BudFox
#455
BudFox,
A kínai zárt közösség. Esélyed sincs. (hacsak pénzért nem )
:)
Mellesleg ők sem egyformák.
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 20:19
Előzmény: #454  Törölt felhasználó
#456
speciel én örülök, hogy segítettél neki és nem azt mérlegelted, hogy megérdemli-e vagy sem a segítségedet.
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 20:20
Előzmény: #455  Törölt felhasználó
#457
Jónásjózsi,
Tisztellek, hogy vállalod a származásod. Ez a tisztelet nem a pénzednek szól hanem a műveltségednek amivel ezt a szitut kezeled. Az én ismerettségi körömben csak olyan romák élnek akik viselkedését mélységesen elítélem. Volt kivétel de csak 2-3 .
Egy barátom vette fel őket 5 éve. Ezidő alatt 6 nem roma származásu munkatársától vált meg akiket később vett fel mint az említett fiukat. Nekem sportoló ismerőseim voltak - külföldön. Sajnos ott is csak kevés. (1)
A baj, véleményem szerint nem az általánosítás hanem a rossz arány. Kevés az aki valóban dolgozni akar - és tud is. Ezen kellene változtatni.
A megoldásokra nem igazán érzem magam hivatottnak de ha valaki nem tud és nem is akar beilleszkedni akkor a társadalom kitaszítja :
"Azokat a cigányokat,akik az olaszliszkai esethez hasonlóan viselkednek,mi romák is elitéljük.
A hiba ott van,hogy általánosságban beszéltek a cigányokról. "
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 20:24
Előzmény: #457  Törölt felhasználó
#458
a baj, hogy valakit azért kell tisztelni, mert vállalja a származását. ez sok mindent elmond az ilyen származásúak helyzetéről. speciel nekem nem az tiszteletreméltó egyébként, hogy vállalja azt, hanem, hogy segített (nemcsak pénzzel) valakin.
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 20:31
Előzmény: #457  Törölt felhasználó
#459
GG.
Nem kell tisztelned,hogy válalom a származásom.
Én büszke vagyok a származásomra.
A pénzről,a pénzemről szót sem ejtettem,tehát nem tudhatod,hogy "pénzes"ember vagyok e!
Szerintem nem vagyok az,de ebben a témában ennek nincs is jelentősége szerintem.
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 20:33
Előzmény: #459  Törölt felhasználó
#460
62xxxx-nek,pedig azt mondanám,hogy nekem is van olyan autóm,amin ilyen rácsok vannak,de eszembe sem jut azzal megtorolni a sérelmeimet!

Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 20:46
Előzmény: #459  Törölt felhasználó
#461
Fiuk,
Korábban írtam :
- Sosem érdekelt kinek mi, mennyi van a tárcájában.

Fretek,
Olvasd el mégegyszer amit írtam.

Ha pontatlanul fogalmaztam akkor jelezzétek.
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 20:49
Előzmény: #461  Törölt felhasználó
#462
Vagyok olyan öntelt, hogy csak a műveltség, a praktikus műveltség felé tudok tisztelettel fordulni.
Ezt el lehet fogadni vagy sem.
Én - mint önző állat - ilyen vagyok. :)
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 21:13
Előzmény: #462  Törölt felhasználó
#463
Hihetetlen, hogy finomodott itt a hangvétel délelőtt óta...
Köszönhetően, hogy jónásjózsi is bekapcsolódott e kedves kis beszélgetésbe..
Bezzeg, amikor én kifogásoltam egyik-másik megszólalás hangnemét és tartalmát, rögtön feketeseggű lettem.
Pedig a lényeg mindig: ne ítélj, hogy ne ítéltess!
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 22:04
Előzmény: #463  Törölt felhasználó
#464
jonasjozsi után sokaknak nehéz megszólalnia.

Én is szégyellem magam például, amiért személyesen leginkább a "félénk" jelzőmön vagyok megütközve. Másoknak azért ennél komolyabb problémái is lehetnek...
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 22:14
Előzmény: #464  Törölt felhasználó
#465
majd megszólal mindenki gondolom sorban szvsz.Mit lehet erre mondani?senki nem tehet róla,hogy hová születik,de ettől függetlenül mindenkinek lehetnek személyes tapasztalatai,amit átélt az adott témakörben.
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 22:30
#466

nos..az ember is csak egy állat a sok közül...az állatokat 2 féleképpen tanítják...ostorral vagy cukorral...
..ez nem kell, hogy különbözzön az ember esetében sem...

A) az ostor...
1. kőkeményen kőkemény törvénnyel rendet rakni ....az olyan magyarországon élő szülőket (legyen az magyar, roma, sváb, kínai), akik basszák taníttatni a gyerekeküket (legalább 8álti és egy szakmunkás), börtönbe velük, sóbányába az ilyen szülőket...

2.az olyan társadalomból kilógó egyedeket, akik falkába, csoportba tömörülve még "lehetetlenebbül" viselkednek (lopnak, csalnak, agyonvernek), azokat darabokra szedni és szétszórni a társadalom normális tagjai között, hogy végre szocializálódjanak is egy kicsit..
3.a magyar médiában, csakúgy, mint a nagy freedom amerikában, kötelezően romákat képernyőre, filmekbe rakni, azért, hogy a nem romák szokják a gondolatot, hogy, ami sötétebb bőrű, az nem feltételenül maga az ördög
4. elvenni a kisebbségtől minden csak nekik járó támogatást, mert a túlzott kényeztetéstől, simogatástól valami teljesen másra vetemedik, ahelyett, hogy talpra állna
(a pozitív diszkrimináció végtére is egy diszkrimináció!!!) ...ha én, mint nem roma azt látom, hogy az állam a romákkal nagyvonalúbb, én meg nap nap után szopom a f..szt és semmit nem kapok..naná, hogy elkezdem utálni a támogatottakat

B) a cukor...
..erre nincs ötletem, mert a cukor osztással csak elrontja az ember a gyerekek hasát, sok pénzbe kerülne.....és különben is, amit csak a pénzért csinál az ember, az már eleve egy halálra ítélt dolog..

kissherceg 2008. 04. 09. 23:14
Törölt hozzászólás
#467
kissherceg 2008. 04. 09. 23:15
Törölt hozzászólás
#468
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 23:54
#469

...no valami ilyesmiről is beszéltem...
link
enigma 2008. 04. 10. 00:46
Előzmény: #454  Törölt felhasználó
#470
Már vártam, Józsi meddig bírja, mikor szólal meg. Szerencsére józanabb, toleránsabb, mint a hozzászólók többsége.
TrendMan 2008. 04. 10. 01:23
Előzmény: #470  enigma
#471
Ez egy kulcs félmondat volt:

"amit csak a pénzért csinál az ember, az már eleve egy halálra ítélt dolog.. "

Törölt felhasználó 2008. 04. 10. 07:26
Előzmény: #463  Törölt felhasználó
#472
Conqui,

A hangvételről,
Kínosnak értékeled a helyzetet amiből azt hiszed nyerőben jösz ki. De, azon gondolkodtál már, hogy azokról az emberekről van szó akik elkövették (és a hozzájuk hasonlókról), nem pedig azokról akiket én értékteremtőnek tartok.

Kifogás sokmindent ért az elmult napokban az olaszliszkai esettel kapcsolatban. Szélsőséges, vallási, politikai, egyéb megfontolások alapján próbáltak, próbáltunk, megoldást keresni. Az eset minden, hangsúlyozom, minden józan gondolkodásu ember idegeit borzolja. Származásától függetlenül ...

A korábban leírt nézeteimen pedig nem változtatok. Hasonló esetbe kerülnék, megvédeném magam és családom - mindenáron.
Törölt felhasználó 2008. 04. 10. 07:39
Előzmény: #472  Törölt felhasználó
#473
Józsi!

ne legyünk már ennyire álszentek, persze hogy nem a társadalom azon tagjairól van szó akik valamilyén formában hasznosak vagy legalábbis nem kártékonyak. Hanem azokról akik nagyrészt önhibájukból nem tudnak (és sokan nem is akarnak) ezen felülemelkedni. (a "nagyrészt" hangsúlyos)

ha példát mondtál engedd meg nekem is:
beszéltem egy fiatal velem egyidős ismerős romával aki panaszkodott,hogy milyen kevés most a zseton. Erre rákérdeztem (én naív),hogy miért nem megy el gyárba melózni, ha nincs más.(a környékünk tele van meló lehetőséggel, aki akar tud) erre a következő választ kaptam:
"ugyan már menjek el havi 80-90 ezerért 3 műszakba...." és egy huncut mosoly ült meg az arcán.
persze kifejtette,hogy alaból ő rokkantnyugdíjas és ezenkívül kap még vmiféle segélyt is. A lényeg,hogy így közel 50ezer forint jár neki és mellette robog a biznisz is.

az egyik legjobb barátom roma volt , többre becsültem mint jónéhány magyart együttvéve

Törölt felhasználó 2008. 04. 10. 07:45
Előzmény: #473  Törölt felhasználó
#474
falra tudok mászni a van a nekem is van zsidó/cigány/arab/perzsa/örmény barátom kitételtől.
Törölt felhasználó 2008. 04. 10. 07:48
Előzmény: #474  Törölt felhasználó
#475
örülök hogy a lényeget sikerült leszűrnöd...
Törölt felhasználó 2008. 04. 10. 08:06
Előzmény: #474  Törölt felhasználó
#476
"falra tudok mászni a van a nekem is van zsidó/cigány/arab/perzsa/örmény barátom kitételtől."

Igen. Mindig így kezdődik a szöveg, hogy aztán e mögé bújva mégiscsak az ellenkezőjét igyekezzenek bizonyítani.
Törölt felhasználó 2008. 04. 10. 08:15
Előzmény: #472  Törölt felhasználó
#477
GG

Az természetes, hogy az ember első reakciója az, amit itt sokan leírtak.
De a második már nem szabad, hogy az legyen.
Törölt felhasználó 2008. 04. 10. 08:16
Előzmény: #477  Törölt felhasználó
#478
Ne feledjétek: Móron 8 embert gyilkolt meg valaki, akiről eddig csak annyit tudni, hogy nem volt cigány.
kissherceg 2008. 04. 10. 08:18
Törölt hozzászólás
#479
zotya32 2008. 04. 10. 08:26
Előzmény: #478  Törölt felhasználó
#480
de nem is bicskával, meg kaszával, meg baltával ölt; a tehetősebb gyilkos modernebb fegyverekkel öl. Ettől függetlenül mégis a cigány származású bűnözőkből van több a rácsok mögött....
Törölt felhasználó 2008. 04. 10. 10:15
Előzmény: #480  zotya32
#481
Kedves MIndenki !

No...szóval én , mint főrossz ebben a topicban azért néhány dolgot leírnék.

Amit Jonásjózsef írt önmagáról-----és most nyugodtan nézzen magába mindenki-ez a cigánymagyarság(így jó lesz???)legyek nagyon pozitiv .......5%-a.

Amiért ő is más akar lenni , mint ahonnan jött az a maradék 95%

Bár mindenki így gondolkozna közülük....nagyon tudnám értékelni és dícshimnuszokat énekelnék az Emberi Elme nagyszerűségéről.

ENNYI VOLT A POZITIVUM !

Én Szegeden , de máshol is azt tapasztaltam , hogy a sportolni vágyó gyerekeinket az unatkozó és magukkal nagy jólétükben semmit sem kezdeni tudó kedves magyarcigánygyerekek , akik felzabálják a magyar gdp 20%-t.........provokálták , nem engedték a megyei verseny lebonyolítását......rendőrt kellettt hívni......de legközelebb már okasabbak voltak a szűlők és két jó betanított díjnyertes farkaskutya jelenléte már lehetővé tette a verseny megrendezését.

A véleményem nem fog megváltozni-------------TISzTELET annak az 5%-nak-----------

de ha valamelyikötök , legyen az roma vagy nem roma , egy 3 éves átszaladó valamit ilyen formában átgázol , akkor KEDVES JÓNÁSJÓZSEF , mondmár majd nekik , hogy talán , ha van 30 verekedni kész emberke ott , akkor abból legalább egy , ha esetleg a Kressz-ben előírtaknak megfelelően vigyázna arra a futkározó valamire , nem lenne gázolás.

KEDVES JÓNÁSJÓZSEF___CONQUI ..TÖZSDENYÚL::és minden nálam elfogadóbb hozzászoló..

..valamennyiötöket kivégeznék , mert .........nincs kedvem és nem is tudok eléggé negativ és véleményemet kifejező jelzőt írni.

Lehet valaki naív , egészségére.
TEGNAP a TV-ben elhangzott:

Orvosprofesszor:sajnos ez a fajta agresszió , erőszakra való hajlam , genetikailag kódolt.

Rendőrszóvivő:..ilyen esetben azt tanácsoljuk , hogy hajcsanak egyből a rendőr kapitányságra , és akkor a rendőrség a kivizsgálás időtartalmára is tudja garantálni a személyes biztonságot , a testi épséget.

UTÓSZÓ: én továbbra sem állnék meg , és ha megtámadnának , az autóm igenis védőpajzsom lenne............ha cigány ha nem !

Autópálya mellett albánok próbáltak meg egyszer bennünket leszorítani és kirabolni........ezek nem cigányok voltak , mire a tüzoltóság kiért , az árokban borulva bentégtek a kocsiban.......a rendőrök szerint több tucat hasonló rablás terhelte a számlájukat.......

Ha már ugyis mindenki haragszik rám , hogy teljesen nemszeretni lehessen még egy adalék.

Nem fogadtam volna be a hajléktalant ........ha segít valaki a másiknak a baját megtartani és mert segítséget adsz neki , felkarolod , pénzt adsz neki........ezzel csak megerősíted abban , hogy így is lehet élni.......tehát bár szép a gesztus....de a sajáttönkretételében bünrészes leszel.

menekülés---szembesülés
elfutás-elfogadás

Nem ittam és nem dohányoztam sohasem .......bár az első diplomám borász mérnők , még illuminált sem voltam , sohasem kábítoztam......

ezek a lélek hiányosságainak földi , anyagi pótlására szolgálnak ...........elkendözik a lélek hibáit , hiányosságait és esetleges gondjait.

a humanitáriusi magatartás , nem lehet egyenlő a birkasággal és a szembesülni nemtudással

Ja , és nem én vertem agyon ott Olaszliszkán csorda módjára azt a tanárt , és nem az én gyermekem esett bele emésztőgödörbe , nem én vertem agyon a hároméves gyermekemet,,,, nem én vertem meg a tanárt mert egyest adott a buta kölykömnek , és nem az én gyermekem verte meg heccből a 68 éves tanárt........tehát nem én vagyok az ellenség...

bárány leszek, de birka(és a környezet rezdüléseit észrevenni és azzal együtt nem élő) nem leszek.

HA MINDENKI JÓNÁSJÓZSEF lehetne közülük , akkor ez a topic nem kellett volna , hogy létrejöjjön.

Még egy apróság:a cigányság adja a magyar börtönlakosság 90%-t.........tudom ,megint az a baj , hogy tudok olvasni , és baj , hogy van szemem és még látok is vele !!!!!

Hát ez is hosszúra sikeredett.
Törölt felhasználó 2008. 04. 10. 10:26
Előzmény: #481  Törölt felhasználó
#482
És még egy apróság , itt nem az autóról van szó ,mert 1 milláért lehet venni igazán fémből készült , nem műanyaggal megspékelt , igazi toyota pickup-ot ,...de azért jobban véd , mint egy sima szgk......amit nyírkátán vertek szét egy opel volt.....egyébként az is elgondolkodtató , hogy előbb szétverik az autót a bentülőkkel együtt majd elkezdik keresni a gyereket.....

a véleményem szerint , lehet , hogy ezzel játszanak , nagy jólétükben és a sok szabadidejükben , hogy a beidomított puják pont akkor szaladnak át , amikor egy autó arra jön.

Remélem ezért , még inkább nem fogtok szeretni.............de ha legalább reálisan gondolkoznátok!!!!!!!

50 év múlva itt is koszovó lesz , 3 milla cigoval....a gyerekeitek majd magyarázkodhatnak , az unokáiknak , hogy az ő szűleik nagy humanitárius és elfogadó segítsége révén tudott itt ez az élösködősiserehad így elszaporodni.........

EGÉSZSÉGÜNKRE !--már ha nem vágják majd el a torkainkat , a támogatott és etetett védenceitek.

GONDOLKOZZATOK MÁR:nem éri fel ésszel , hogy egy ember életére tört.......nincs annyi agya!!!!!!!!!!!!! EZ A TÉNY !
Törölt felhasználó 2008. 04. 10. 13:50
Előzmény: #482  Törölt felhasználó
#483
Sziasztok.
620829
Inkább nem füznék hozzá semmit..............

Törölt felhasználó 2008. 04. 10. 14:19
Előzmény: #481  Törölt felhasználó
#484
na jó. értem én, hogy a segítséggel a másikat a bajában tartod meg, de akkor mégis: hogyan is képzeled a humanitáriusi magatartást vagy mi a csudát?

megégetett albánok ügyében nem marasztal el a rendőrség egyébként?
Törölt felhasználó 2008. 04. 10. 14:50
#485
620-as

ez a barbár, ostoba emberekkel való felhígulás, mint veszély már réges régen elkezdődött, ráadásul sántít a dolog, mert barbárok, ostobák, élősködők bőven vannak fehérből is!!!!!!!!! szóval móri bankrablástól kezdve a fradista Simon agyonveréséig vannak bőven magyarok is barbárok...szóval velük mi lesz? maradhatnak? Ááááááá ezt így nem jó felfogni, mert túl egyoldalú....másrészt minden ember meztelenül és bután jön a világra....tehát első körben a neveltetésen, szocializálódáson múlik nagyon sok minden. Az énekes Caramel, Oláh Ibolya, Gáspár Laciékkal mi van? Tűzre velük? Ááááá...én mondom nem jó, ahogy felfogod.

Ha egy embergyereket bezársz egy ketrecbe és úgy viszonyulsz hozzá, mint egy állathoz, akkor az is marad....erre már sok élő példa volt a világban..
kissherceg 2008. 04. 10. 15:39
Törölt hozzászólás
#486
Törölt felhasználó 2008. 04. 10. 16:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#487
+ egy cseppnyi tudás............
saru 2008. 04. 10. 19:08
Előzmény: #487  Törölt felhasználó
#488
Kétszáz fős tömeg védte a bűnözőket és támadt a rendőrségre
2008. április 10. 14:18

MNO
Összehangolt akció keretében több mint ötven rendőr tudta csak elfogni azt a két tettest Taktaközben, akik azzal gyanúsíthatók, hogy kapcsolataik révén banki hitelt szereztek ingatlantulajdonosoknak, melynek jelentős részét erőszakkal, illetve fenyegetéssel vették el a sértettektől. Azért volt szükség ekkori rendőri jelenlétre, mert kétszáz fős tömeg próbálta megakadályozni a veszélyes bűnözők elfogását.

Kétszáz fős tömeg verődött össze a gyanúsítottak rokonságából, amikor a rendőrök két veszedelmes bűnözőt akartak elfogni a napokban Taktaközben. A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság felderítő osztálya nyomozóinak látókörébe került a két férfi, akik az információk szerint súlyosan hátrányos helyzetben lévő, de tehermentes ingatlannal rendelkezőket kutattak fel a környező településeken – olvasható a rendőrség közleményében.

A két férfi kapcsolatai révén banki hitelt szerzett az ingatlanok tulajdonosainak, melynek jelentős részét erőszakkal, illetve fenyegetéssel vették el a sértettektől. A nyomozók felkutattak egy olyan hitelügyletet, melynek alapján zsarolás tényét tudták megállapítani. Ennek a bűncselekménynek a sértettje egy ötgyermekes édesapa, aki körülbelül egy hónapja öngyilkosságot követett el. Ezt az ügyet felgöngyölítve jutottak a nyomozók a két zsarolóhoz. Körültekintő és gondosan megtervezett rendőri akció keretében a nyomozók őrizetbe vették lakóhelyén a 39 éves prügyi és a 25 éves taktaszadai férfit.

Az elfogás szakszerűségét a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság felderítő osztálya, a miskolci rendőrkapitányság felderítő osztálya, a Bükk bevetési alosztály és több rendőrkapitányság munkatársa biztosította. A taktaszadai elfogás közben a 25 éves gyanúsított védelmére kelt a rendőrökkel szemben több helybéli lakos, akik kísérletet tettek a szakszerűen lefolytatott rendőri eljárás meghiúsítására. Agresszív magatartásukat több mint 50, törvényesen és szakszerűen intézkedő rendőr tudta csak kivédeni. Mindkettőjükkel szemben élet és testi épség elleni, közvetlen fenyegetéssel elkövetett zsarolás bűntett megalapozott gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség őrizetbe vételük mellett, és egyben előterjesztést tesz előzetes letartóztatásukra.

A vizsgálat során két olyan öngyilkosság körülményei is a rendőrség látókörébe kerültek, mely esetekben a nyomozók összefüggést látnak az elkövetőkkel, de az ügyek teljes körű tisztázása a nyomozás további feladata lesz.
saru 2008. 04. 10. 19:15
Előzmény: #488  saru
#489
Gyanúsítottként hallgatták ki a tanárát bántalmazó fővárosi diákot
2008. április 10. 11:20

Gyanúsítottként hallgatta ki a rendőrség kedden azt a középiskolás fiút, aki a VIII. kerületben fizikaóra alatt bántalmazta tanárát. A fiú panasszal élt a gyanúsítás ellen. Az érintett mellett két osztálytársát is kihallgatták. Az interneten három hete jelent meg egy felvétel arról, hogy a budapesti Erdélyi utcai Általános Iskola és Gimnáziumban egy diák megrúgta, majd tarkón ütötte egyik tanárát. A diák ellen fegyelmi eljárás indult, a pedagógus pedig távozott az intézményből. A diákot a múlt heti fegyelmi tárgyalás után eltanácsolták az iskolából, és az iskola arra kérte a szülőket, hogy amíg nem találnak új iskolát a gyereknek, addig legyen magántanuló.

A rendőrség a Fővárosi Főügyészség állásfoglalása alapján közfeladatot ellátó személy elleni erőszak kísérlete elkövetésének megalapozott gyanúja miatt rendelt el nyomozást.

Szili Katalin, az Országgyűlés elnöke a józsefvárosi eset nyilvánosságra kerülését követően a parlament oktatási bizottságának elnökéhez fordult. Hiller István oktatási miniszter időközben létrehozott egy szakértői bizottságot az iskolai erőszak megelőzésére, és annak vizsgálatára, hogy kell-e módosítani a közoktatási törvényt.

(MTI)
Törölt felhasználó 2008. 04. 10. 20:44
Előzmény: #489  saru
#490
ez a két cikk is a teljesen szocializált és emberi mércét ismerő lényekről szól!

Aki szeretné látni az igazi roma életet , szívesen megmutatom , persze én megvárom az út mellett , nehogy kísértésbe essek , de akkor a cigo és egyéb selejtembereket védő és segítők talán elkezdenek reálisan gondolkodni.

JÓNÁSJÓZSEF !

Ha elolvasod , amit lent írtam , két alkalommal , ha abból egy tény is nem ül , és felel meg az igazságnak , akkor megkövetlek Téged és mindenkit , akit megbántottam.
csak egy dolgot keress, ami nem tényszerű!!!!
Törölt felhasználó 2008. 04. 10. 20:57
Előzmény: #490  Törölt felhasználó
#491
FRETEK !

ez a dolog nem szemtanuk nélkül zajlott le , JónásJózsef ismét megharagszik rám , de egy JEEP azért szerencsére megvédett bennünket , és a vw passatot simán hazavágta.
Mi már az első próbálkozásnál (nekünk hajtottak) hívtuk a rendőrséget..........mielőtt megkérdeznétek , igen volt porraloltónk , csak éppen pont el volt romolva..............vagy csak mi nem akartunk segíteni.....nagy kérdés.......semmi nem lett belőle ez a lényeg!

az albán maffia már Budapesten a kilencvenes évek óta jól van....köszöni szépen.

a módszereiket pedig jobb nem megismerni........de van egy érdekes infom:

50-100 keményfiút kezdett el toborozni néhány hete egy alapítvány , mely a megkivánja védeni a hozzáforduló , kiszolgáltatott emberkéket.........tehát valami kezdődik...apa...kezdődik.....

két erősen kigyúrt úriember tárgyalta mindezt , egy plazaban üldögélve , tésztát eszegetve.
Törölt felhasználó 2008. 04. 10. 20:59
Előzmény: #490  Törölt felhasználó
#492
ide figyelj 620829.
nem vitatkozom veled ebben a témában.
bármikor,bárhol tartom magam olyan embernek mint te vagy,vagy bárki más!
Minden ember "fajtában vannak beilleszkedni nem tudók!
Áh,hagyjuk.
Szia.
Törölt felhasználó 2008. 04. 10. 21:01
Előzmény: #491  Törölt felhasználó
#493
Nem haragszom meg rád,miért tenném!
Rajtad kívül még nagyon sok ember itt hasonló körülmények között él mint te,vagy jobban,csak nem kérkedik vele!
Törölt felhasználó 2008. 04. 10. 21:13
#494
620-as,
ha valakit baszogatni akarsz, akkor inkább engem. Szerintem a fórumon a Józsi azok közé tartozik, akik tök normálisak, csendesen elvannak,szóval nincs miért cseszegetned!

Egyébként nekem is vannak konkrét rossz tapasztalataim romákkal, többek közt átbaszták az apámat, nem is olyan rég. ...elfelejtettek fizetni azért, amit elvittek és amiben megállapodtak...no de mindegy....Ettől függetlenül nem mondanám azt, hogy egykaptafa az egész...

Na mindegy....a lényeg, hogy Jónás Jozsit végkép nincs miért piszkálnod, piszkálnotok.
Törölt felhasználó 2008. 04. 10. 21:16
Előzmény: #493  Törölt felhasználó
#495
JÓNÁSJÓZSEF !

Én egy szegény ember vagyok , de a lényeg nem ez.

Elvekről beszélünk , tényekről , melyek megtörténtek .........és abból lehet sőt szerintem kell is levonni tanulságot.

Most megdöbbensz:az egyetemen a legjobb barátom egy lelenc roma gyerek volt , a család bevágta a gyerekmegörzőbe...okos volt és kiemelkedett.........eltelt három év , és jött egy hívás , hogy ha még életben akarom látni , siessek.Ez 1989-ben volt.

Ahol dolgozott este bemásztak , romák és hiába beszélt a lelkükre a rendészt és őt is az ügyeletes kisfőnököt úgy helyben hagyták , hogy pár napra rá az intenziven mindketten meghalltak ...mindezt pár liter tiszta szesz miatt.

A gyerekei közül a nagyobb a keresztfiam .....együtt kézilabdáztunk nb1B-ben , együtt lógtunk az iskolából , és együtt dolgoztunk az iskola helyett ,mert én is szegény voltam , mint ő.......jobban szerettem , mint a testvéremet....én ne tudnám , hogy mi az romának , igazi romának lenni!!!!!!!

Tessék megtanulni a sorokban olvasni , én minden selejtemberről faji hovátartozás nélkül egyformán gondolkodom..........

Sokkal többet sírtam és aggódtam miattuk , mint TE azt el tudod képzelni.

A házunkat cigány festette ki , a kőműves is cigány volt , aki a teraszt megcsinálta........de ő nem az , akiről itt írtam , ők olyanok , mint TE.

Csak tisztelet és megbecsülés jár érte......néhány szomszéd furcsán nézett rám , mikor egyedül hagytam napokra őket a házban........nem tünt el semmi , mert nem is tünhetett el semmi.

Szóval légy olyan jó , és ne én legyek már a fekete bárány ....olvasd el a soraimat nyugodtan és tartom , ha csak egy sort találsz , ami nem ül , megkövetek itt mindenkit!!!!
Törölt felhasználó 2008. 04. 10. 21:18
Előzmény: #495  Törölt felhasználó
#496
LIP !

Én nem bántom őt , sőt...de felvette azt a kesztyűt , amit igazában itt senkinek sem szántam....de a véleményem azért vélemény marad.
Törölt felhasználó 2008. 04. 10. 21:19
Előzmény: #494  Törölt felhasználó
#497
lip.
köszi,de nem baszogat,csak elmondja a véleményét,egem nem idegesít.
azt gondol,úgy él,ahogy akar.
az ő dolga!
ha úgy érzem,válaszolnom kell,megteszem.
Törölt felhasználó 2008. 04. 10. 21:20
Előzmény: #496  Törölt felhasználó
#498
620829
Nem vettem én fel semmilyen kesztyűt,főleg veled nem!
Törölt felhasználó 2008. 04. 10. 21:21
Előzmény: #497  Törölt felhasználó
#499
Jónásjózsef !

Amit a barátomról írtam , ahhoz egy szavad sincs???
Törölt felhasználó 2008. 04. 10. 21:30
Előzmény: #499  Törölt felhasználó
#500
most olvastam.
nem azt írtam a mondanivalómban,
Azt kértem,írtam,hogy nem kell általánosítani!
Engem is károsítottak már meg,de nem romák voltak.
Ezzel azt szerettem volna mondani,hogy minden fajnak megavnnak a "selejtei",hogy téged idézzelek.
Lehet,sőt biztos,hogy a romáknál nagyobb ez az arány.
Akkor sem kell általánositani!
Romákkal még sosem volt összetűzésem(említettem,hogy nem látszik rajtam).
Na mindegy,én befejeztem.

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek