Topiknyitó: PImre 2007. 02. 02. 11:48

Árfolyamnyereségadó kiszámítása  

Most számoltam ki az adóbevalláshoz szükséges adataimat. Mit mondjak, az Equitas nem könnyítette meg a helyzetemet. Igaz, hogy a törvény is valami olyasmit ír elõ, hogy nekik csak a vételeket és az eladásokat kell igazolniuk (ezt elküldték), a számolás az én dolgom.



Ennek ellenére segített a PETI Webbroker rendszere, ugyanis a Nyereség/Veszteség gomb alatt kezdõ idõpontnak 2006. szeptember 1-ét, befejezõnek pedig 2006. december 31-ét választva szépen sorolja és összegzi a nyereséges ügyleteket és azok jutalékát, illetve a veszteséges ügyleteket és azok jutalékát.



Ez aztán kimásolható Excel táblázatba, ha az ember meg akarja õrizni. Számolgatni nem könnyû vele, mert a számformátummal adódnak kisebb gondok, de ez is megoldható.



Ami még lényeges, és helytelenítem, hogy nem hívta fel rá a figyelmemet a cég az igazolásnál, hogy az adóbevallás 0653-04 számú lapján a 151. sorba kell írni a nettó nyereséget, és annak a 20%-a az adó. És ezzel a számmal kell megemelni a 0653-B lapnak a 30. sorát. Aki letöltött programmal csinálja, annak ez utóbbi automatikus.



Azért írom le, mert magam sem könnyen találtam meg, hátha segít ez nektek.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
megint 2007. 02. 03. 23:36
Előzmény: #39  csuloktata
#40
Nagy pénz, nagy duma, semmi felelősség....
Próbálnánk ezt a tőzsdén ( biztos nem kapnánk 10 millás végkielégítést utána)
csuloktata 2007. 02. 03. 23:33
Előzmény: #38  megint
#39
Hívj fel 3 igazgatóságot ugyanazzal a kérdéssel!
Ez a való világ!!!
megint 2007. 02. 03. 23:22
Előzmény: #37  csuloktata
#38
Az APEH még a hívatalos állásfoglalásáért sem vállal felelősséget, csak kiadja , és ha úri kedve úgy tartja akkor jól megszívat később aztán pereskedhetsz vagy fizethetsz ( de hogy idegeskedni fogsz az tuti )...
csuloktata 2007. 02. 03. 22:23
Előzmény: #36  csuloktata
#37
APEH- tő lte kaptál már kettő egyforma válszt???
csuloktata 2007. 02. 03. 22:18
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#36
APEH szerint!
Törölt felhasználó 2007. 02. 03. 22:14
Előzmény: #34  megint
#35
Az APEH nem hivatalosan nekem azt mondta nem lehet a real-time adatot elszámolni mert az nem egy konkrét tőzsde ügylet költsége és lehet real-time nélkül is tőzsdézni elvileg!!!!
megint 2007. 02. 03. 21:58
#34
A könyvelõm szerint :
Elszámolható minden a tõkeszámlán kimutatható közvetken költség azaz : számlavezrtési díj,real timme díj, broki díj,vaszteség stb.

Azt nem tudta egyértelmûen megmondani hogy terheli e még jjárulékfizetésikötelezettség is( nagyon remélem nem) nem tud valaki errõl valamit ?
Hasse 2007. 02. 03. 00:47
#33
És a félreértések elkerülése végett, az árfolyamnyereség és a tőzsdei ügyletből származó jövedelem adóját nem szabad keverni.
Hasse 2007. 02. 03. 00:44
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#32
Igen, gyakorlatilag a brókeráj küld neked trédlistát és jobb esetben igazolást, az alapján kell dolgozni, ha pozitív, akkor adózol, ha negatív, akkor elhatárolsz veszteséget.

Osztalékról kaptatok már igazolást az összes érintett cégtől? (Nekem Borsodchem+FHB megvolt, OTP-re még várok.)
Törölt felhasználó 2007. 02. 03. 00:02
#31
Jól gondolom, hogy 2007 áprilisában csak a 2006. szeptember 1 és december 31 közötti nyereséget és vesztességet kell elszámolni?A 2007. január 1 utáni nyereséget, majd csak 2008-ban kell bevallani. Abba a 4 hónapban legalábbis nekem alig volt üzletkötés, így nem lesz nagy munka összeszámolni. A Démász kivezetésen kívül más akcióm nem is nagyon volt.
PImre 2007. 02. 02. 23:50
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#30
Kedves Kata, velem könnyű dolgod lesz a vitában, tudniillik nem értek hozzá, tehát akár egyet is érthetünk.

De nem is az a lényeg, hogy mi mit gondolunk, hanem az, hogy mit gondolt a törvényhozó (SZJA Tv.), és mit gondol az APEH. Az utóbbi még a törvénynél is fontosabb. Az egyik fővárosi kerületi önkormányzatunk, ahol az ügyekbe belelátok, azért kénytelen másfél milliárdot pótlólag befizetni az APEH felé, mert egy 10 évvel ezelőtti beruházásnál, az akkori törvények szerint (és több tucat jogász szerint is) jogos ÁFA visszaigénylési konstrukciót az APEH utólag nem ismeri el. Mindez persze több éves vitában zajlott, de végül vesztett a kerület. Szóval csak csínján a saját józan paraszti eszünkkel!

Szerintem, ha ilyen költséget akarsz érvényesíteni, kérdezz meg előtte egy adószakértőt!

Egy mentség lehet. Ha az egész bevallásod után befizetésed keletkezik, akkor szerencsés esetben nem fog zaklatni az APEH, és talán sose derül ki, hogy a delikvens mit sumákolt a részvényének nyereségével. Persze nem tudom, mit kell a brókercégnek jelentenie rólunk.

Ha viszont visszaigényelsz, akkor jön a nemulass. Korábban 200-300ezer, tavaly csak 100ezer forintot igényeltem vissza, és minden esetben behívtak tételes ellenőrzésre. Minden rendben volt, de ellenőrizték.
Hasse 2007. 02. 02. 21:14
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#29
Szept 1 előtt nem érdekes mi volt, nem csökkenthető (pedig jó lenne, ld. május-június). Veszteségként az számolható el, ami aug 39 utáni eladással keletkezett, vagy korábbi években veszteségként beírtad az adóbevallásodba (ezt most lehet először). Ha 2006-os évben (szept 1-től) veszteséged volt és beírod most, akkor azt a 2007-es vagy 2008-as adóév bevallásakor vonhatod le.
Törölt felhasználó 2007. 02. 02. 19:34
#28
A költsègekkel kapcsolatban talàltam:
link
Törölt felhasználó 2007. 02. 02. 19:14
#27
Én nem kaptam Ieb-től semmit igaz hogy 400 minsuzban vagyok augusztus óta dea sok brokidíj maitt nem amiatt emrt veszettetm tehát brokidíj nélkül pluszban lennék.De enm akptam semmilyen papirt tőlük?Akkor nicns mtia dóznom?
Törölt felhasználó 2007. 02. 02. 19:03
#26
Javaslom elolvasni:
link

nem egyèrtelmü ès nem teljes de valamilyen ùtmutatò
Törölt felhasználó 2007. 02. 02. 17:22
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#25
Amikor megkaptam az értesítőt csak a brokidíj és a számlavezetési díj volt rajta a Real-Time nem, akkor sztem az nem vonható le! Az egyebeket nem tom
Törölt felhasználó 2007. 02. 02. 17:00
Előzmény: #22  PImre
#24
PImre, a tőzsdei adatszolgáltatás díja az egyértelműen a tőzsdézéshez - vagyis ahol a 20% adót megtermeled - köthető.
nem pókerezhetsz vele, nem tölhetsz le zenét vele, nem költöd a barátnődre, nem viszed az uszodába, stb, ez kizárólag tőzsdei ktg, nem?
PImre 2007. 02. 02. 16:50
Előzmény: #22  PImre
#23
Jabb=jobb
PImre 2007. 02. 02. 16:49
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#22
Baltával értek egyet, de nem az én beírásom az érdemi hivatkozási alap, hanem az adóbevallás útmutatójának 151. sorához leírtak, kiegészítve a 148. sor kapcsán leírtakkal. Abból számomra az derül ki, hogy a brókerdíj levonható (feltéve, hogy lezárult már az ügylet), de egyéb költségek a tranzakció kapcsán nem számolhatók el.

Egyébként nem vagyok adószakértő, ezért javaslom, hogy ne az én véleményemre alapozzatok, sőt még csak ne is arra, amit Kata írt nemrég, hogy "az okosak mondták".

Aki tud törvényt értelmezni, az nézze meg az SZJA törvény megfelelő fejezeteit, de a legcélszerűbb lenne egy szakember véleménye. Ha nem keveredik ide olyan, és a t. portfolio munkatársai sem teszik helyre a kérdést, akkor javaslom hogy a leadás előtt mutassátok meg az adóhivatal munkatársainak. Úgy tudom, hogy az irodákban ingyenesen segítenek. Jabb az, mint utólag fizetni a büntetést.
Törölt felhasználó 2007. 02. 02. 13:51
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#21
Azért ez érdekes lenne:

Elszámolom ezek alapján:
-net előfizetést
-laptopom árát
-telefon előfizetésem, mert kell az adsl-hez
-áramszámlám 10%-át mert azzal megy a laptop
- 2 benzinszámlát mert évente 2-szer be kell mennem a brókercéghez is forgalmazni

Elvileg a határ a csillagos ég, abból élek hogy ráfizetek...

Topik gazda

PImre
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek