Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 07. 20. 20:50
Előzmény: #1859  emerald
#1860
Szia Emerald,

mit tippelsz, milyen hetunk lesz?
Idonkent csinalod a gyakorlatokat otleteket, amit ajanlottam.....
pl. minden heten vagy nap megprobalod eltalalni a napi, heti zaro arat....
;)

Vannak jobb napok,hetek,honapok evek
(jo kereskedoknek)
es vannak nehezebb, napok,hetek, honapok es meg evek is....

Legyen szep heted!
emerald 2014. 07. 20. 14:33
Előzmény: #1857  Törölt felhasználó
#1859
Szia Kisvuk,

A #1824
#1848
#1849-es írásaid mind nagyon tetszett!
Akartam bővebben, meg régebben is reagálni de kifogytam az időből.
Elment a "bokszra"....:DDD

Tudod be kell valljam hogy eleinte amennyire nem birtalak megérteni, ma már annál inkább könnyű "egy húron pendülnöm" veled....:))
Lehet összecsiszolódtunk?!
Na mindegy is, a lényeg hogy sok dologra rávilágítottál ezekkel az írásaiddal amik hasznosak nekem!

Persze a szines ábrákat azért nézegetem továbbra is...;) de igazad van a felkészültség, tapasztalat, következetesség talán ennél is fontosabbak. Én meg beismerem minden téren vannak hiányosságaim, de sebaj gyakorlat teszi a mestert, egyszer ez is meg lessz.

Jó hétvégét, sok sikert!

seri2 2014. 07. 20. 13:20
Előzmény: #1854  emerald
#1858
végül is egyetértek. :D
Törölt felhasználó 2014. 07. 20. 12:59
Előzmény: #1856  recluse82
#1857
MINDIG kicsit eros szo.....
longnal pedig a fix celaras kereskedes hosszabb tavon csokkenti a hozamot ill. az eredmenyeket....
;)
recluse82
recluse82 2014. 07. 20. 12:16
Előzmény: #1848  Törölt felhasználó
#1856
János kolléga nézeteit lehet kritizálni, mert ő is tévedhet időben, de csak időben, az idözitést senki sem tudja h mikor tenyerelnek majd rá a sell gombra és évekig le sem szállnak majd ról. Mert ebben is rohadt nagy biznisz lesz vkinek. Josolgatni kár, de mindennek eljön az ideje, és aki még további évekre szolo euforiában bizik az vagy hülye vagy vak vagy öngyilkos-jelölt lesz. Én kizárolag hosszu távon kereskedek, algoritmusos gép alapján, aminek MINDIG teljesül célára.
Csak egy két példa:
sp 1100
dow 11000
dax 5400
otp 1000

Aki hiszi hiszi aki nem az nem, de sztem Pomperj nem hiszem h vitatkozna ezekkel a számokkal pár éves idötávon. Písz
emerald 2014. 07. 20. 11:52
Előzmény: #1852  seri2
#1855
:DDD
De legalább fincsi volt ?! Milyen íz világú ?!
emerald 2014. 07. 20. 11:03
Előzmény: #1851  seri2
#1854
Értelek, tűnhet úgy az én megnyilvánulásaimból is h "rajongás" ami részben igaz, részben nem.....:)
Amiért igazis meg nem is:
Tudod a 2008-as válság után rövid időn belül kezdték rebesgetni h vége megoldódott. Akkor kezdtem el elősször aukciókra járni és aranyat venni. Nem bizonyult rossz gondolatnak. Akkor úgy véltem, lehet hogy ez egy nagyobb valami előszele volt csupán és bizony ébernek kell maradni, mert mivan ha csak a problémák szőnyeg alá söprése következett be. Nem foglalkoztam a tőzsdével, azt se tudtam hogy minek az ára esett le. Nos ez az érzés a mai napig bennem van.

Mély nyomokat hagyott bennem Zsiday azon cikke hogy Ő ugyan jól látta az orosz piac összeomlását, ez fél évvel azután következett be mint ahogy sejtette és gyakorlatilag elvérzett a shortban.
Tehát a tőzsdén roppant óvatossággal kezelendő mindenfajta meggyőződés. Kisvuk ForcaG-nek szóló írása miszerint nem fogják még a shortot sem "engedni" sőt inkább hatalmas csapdosások fogják jellemezni a tőzsdét, ezzel eggyetértek. Mivel ez a majd beszakad megsortoljuk, sok pénzt keresünk, túl egyszerű lenne.
Például most (2db micro!) tétellel én is shortra álltam pénteken. Igen mert egy ideje követem a Calgaro honlapját és Pomperj beírása csak további megerősítést jelentett.
Elliottilag a nagy iv hullám után az v.-jön ami ugye lényegesen hosszabb mint a iv és nagy emelkedést vetít előre. Azért ez nem a világvége elmélet....:)))
Nyár van, kéne egy egészséges korrekciós szint ahonnan a piac bejárhatja azt a nagy emelkedő hullámot. Szivesebben szállnék longra 1925-30 körül! Sp500 1970-2070....;)
Persze ez se biztos, de egy esetleges lehetőség.
A lényeg, hidd el középúton járok, sokak tudását elismerem, de a saját meggyőződésem ellen sosem kereskedek. Mert nem csak a +5ft megkeresése a célom, sokkal inkább a tanulás. Ezt a tudást szeretném felhasználni a későbbi életem során.

Nos a politika, terén hát ismered a véleményem, biztos kormányunknak vannak nagyon hasznos gondolatai, tevékenységei de amíg bort iszik és vizet prédikál hát addig én sok jót nem remélek.
Más kérdés h a politika mindig és mindenhol mocskos, korrupt...stb.
A kérdés: a mérték, illetve nekem úgytűnik,lassan már diktatórikus rendszerbe megy át, ez nagyságrendekkel rosszabb. Persze lehet rosszul látom, vagy tévedek, de kívánom hogy tévedjek!
Nem leszek rest beismerni ha így van.

Az oktatással kapcsolatban, férjem idézem: amikor Ő felvételizett eggyetemre akkor 3-as volt az érettségi átlag. Nagyobbik lánya 5-ösre érettségizett. Sosem tanult, 6 osztályos gimibe nem vették fel, az eredményei miatt. Akkor ez csak a szinvonal illetve a követelmények csökkentése miatt lehetséges, mondta Ő. Pedig ugye egy szülő inkább elfogult a gyerekével. Megjegyzem van másik lánya is aki bejutott a 6osztályos gimibe, sőt eggyetemre is igen könnyen és az évfolyamában benne van a négy legjobban. Tehát van összehasonlítási alapja.

Az én véleményem is eggyezik Kisvuk, Pomperj véleményével. Jó dolog az oktatás, de az utóbbi években amilyen mennyiségben nőtt a diplomák száma olyan mértékben csökkent a mögötte lévő tudás a főiskolák jelentős többségében. Illetve képeztek 20 helyre 300-főt.

Más gondolataim is vannak, valaki talán offshort, de nem biztos hogy Ő, épp a dax fórumon írta, hogy míg az emberek hite megvan addig működhet a fed módszere és lehet Bernanke bevonul a történelembe, mint aki megakadályozta a nagy gazdasági válságot. Szeretném ha így lenne.
A bennem élő optimista, elképzelhetőnek tartja ezt a verziót is.
NBM is tudom nagyon optimista a gazdaság helyzetével kapcsolatban, szoktam elmélkedni azon is.
Jó lenne ha így lenne, ki a fene vár arra hogy de jó lessz ha minden összeomlik akkor is kapok pár kg lisztet egy arany láncért...:DDD
Nem vágyom rá, de ugyanakkor azt is hiszem hogy a politikai-gazdasági elit számára nem jelent alvási problémát ha a "pór nép" szegényebb, butább, egészsége károsodik, vagy elveszti a megtakarítását-estleg az otthonát.
A világ amióta világ farkastörvények vannak az emberek közt is.
A működő elmélet: segíts magadon az isten is megsegít. Nekem ez jött be.

De minden mindegy. Jó a vélemény különbség mert az előre vihet!
Amikor másoknak tiszteletet adunk, azért azzal mi sem leszünk kevesebbek....ugye?!

És kössz a véleményedet, értettem mit akartál ezzel nekem mondani..;)
De sose félts! Ha az asztrológia 4-év tanulása közben nem váltam "holdkórossá" akkor már nem fogok....:DDD
Ezoterikus körökben a többségnek inkább phszichológushoz kellene járnia. Mindazonáltal működő tudománynak tartom, de kevés a hiteles gyakorlója.

pomperj
pomperj 2014. 07. 20. 08:22
Előzmény: #1848  Törölt felhasználó
#1853
Az igek fontosak.
"Figyeltem". Igen, orulok neki, megtiszteltetesnek veszem.
"munkat folytatsz". 1979 ota. De NEM, nem mindig emelkedett.
"josolsz". Nem, csak leirtam most is, amit latok, es gondolok. Ha nem tetszene sebaj, tarts a contrary velemeny elleneben, vagyis jarj a nyajjal.
"fizetnek". Nem. Vagyis igen, nekem Mr. Market fizet.

Az Igen es Nem-ek aranya 1:3. Kezdetnek nem rossz;-)

seri2 2014. 07. 20. 08:18
Előzmény: #1851  seri2
#1852
hát lehet,hogy a reggeli fogalmazásgátló előtt kellett volna írnom :DDD
seri2 2014. 07. 20. 05:24
Előzmény: #1850  emerald
#1851
szerintem,nincs ebben semmi gond,de ezek az "elemzések" ugyanúgy tele vannak féligazságokkal,mint ahogy azok a hírek amikről az elemzés szól. és ez nagyon remek dolog,hogy vannak olyanok akik nem hajlandók rajongani a hülyeségért. olvastam olyan számmisztikus elemzést is ami alapján az sp-nem fog 1836-fölé menni mivel a 2008-as alja 612 kettő volt és az ennek a számnak pont a háromszorosa és az misztikus szám :DDD.(lehet a számok nem pontosak,mivel lusta vagyok megnézni,de valami hasonlót írt az illető.)
úgy hogy csak óvatosan a rajongással.
nem személyeskedni akartam,de sajnos amikor a hülyeség ellen harcol valaki akkor sajnos sokszor elkerülhetetlen a személyeskedés elkerülhetetlen.
de amúgy egyet értek veled.
emerald 2014. 07. 20. 02:40
Előzmény: #1848  Törölt felhasználó
#1850
Kedves Greg123!

Nagyon szépen kérlek a jövőben tartózkodj a személyeskedő, cinikus és sértő megjegyzésektől.
Ha esetleg úgy érzed itt nem érdemes olvasni, vagy zavar téged bármi is semmi gond mert nem kötelező. Gondolom sokkal értelmesebben is tudod tölteni a drága idődet.
Tudod a vélemény különbség amit meg lehet vitatni az építő jellegű. Az elgondolkodtat, és segíti a tisztánlátást. De mivel ez egy szabad fórum, minimum úgygondolom hogy elfér mindenkié.
A cinikus megjegyzés, az nem.

Ezennel jelzem hogy mivel múlthéten kértem erre mindenkit egy nagyon szolíd hangvételű levélben, hogy tartózkodjunk az ilyesmitől, a kovetkező ilyen "beszólásos hsz" bármilyen nick alatt jöjön is, tudjon róla ne kelljen találgatnia, jelenteni fogom a moderátornál.

Törölt felhasználó 2014. 07. 20. 00:58
Előzmény: #1848  Törölt felhasználó
#1849
Kedves greg123,

pedig sok igazsag van amirol pomperj ir....
csak olvas el 1 ugynevezett vezeto gazdasagi hirforrast:

link

tehat h@lyitik a nepet rendesen, mert mi az amit ebbol a kedves olvaso megtud???
es mi az amit 1 magyar nyugdijas felhasznalhat ezekbol....
;0

Egy masik nagyon komoly felreertes a jelenlegi tarsadalomban, az pedig a diplomasok es hasonszoruek.....
1 jol mukodo gazdasagban nincs szukseg, hogy a fiatalok 40-60% diplomaval rendelkezen....
viszont szakmunkasokra annal inkabb, mondhatni barmilyen teruleten....
es sokszor jobban meg is fizetik oket, mint 1 tanult, elmeleti "szakembert" aki egyebkent semmihez sem ert, es nem mas a dolga mint adat rogzites.....
Van 1 olyan erzesem a jovoben is szukseg lesz, viz es gazszerelokre,apolokra, szakacsokra stb.....
Törölt felhasználó 2014. 07. 19. 23:16
Előzmény: #1847  pomperj
#1848
Kedves pomperj!

Én csak azt figyeltem meg, hogy amikor te aktív munkát folytatsz és világvégét jósolsz, akkor mindig emelkedni szoktunk.
Neked ezért fizetnek valahol?
pomperj
pomperj 2014. 07. 19. 18:00
Előzmény: #1837  Törölt felhasználó
#1847
1)2000-ben a piaci lelkesedes elkepeszto volt, 2008 nyaran lehengerlo. 2014-ben a szavak mar nem elegsegesek hogy atadjak a penzugyi orulet merteket es kiterjedtseget, ami kialakult.

A reszvenypiac extrem tulertekelt, de mar senki se gondolja, hogy az szamit. A gazadasag nagyjabol 0-1% kozott vegetal, es a kozgazdaszok ezt rendben levonek proklamaljak naponta. Az ingatlanokra evek ota sehol nincs vevo, tulajdonosaik fejuk bubjaig usznak az adossagban, egyaltalan nem kepesek fizetni a torlesztest, hat “majd az allam megoldja”. A “szint alatti” uzleti hitelekbol annyi van, hogy regota teljesen remenytelen a visszafizetesuk, erre a kisbefektetok vadul elkezdtek vilagszerte vasarolni oket, mert magasabb kamatot "igernek". A legtobb kormany es szervezet csodkozeli szintig eladosodott, de meg csak fel sem fogjak a helyzetuket.

2)Akkora a penzugyi “pozitivizmus”, es kulonosen annyira az un. “fundamentumokhoz” kepest, ami generaciok ota meg soha nem volt.
Tegnap megtudtam a hvg.hu irasabol, hogy a 18 eves gimnazistak “dream” allasa nem mozdonyvezeto vagy tervezomernok mint az en generaciomban, nem orvos vagy informatikus mint a gyerekeim generaciojaban, hanem kozgazdasz es penzugyes(!), es a gyerekek 40%-a ezt a szakmat maganak. Realitaserzekuk azt varja el onmaguktol, annyira torz, hogy kezdo fizetesukkent 250-300.000Ft-ot akarnak, elso allasukban 40% kozepvezetokent akarja kezdeni. Ekozben szuleik atlagosan ma 153.000Ft-ot visznek haza.

3)Ki vasarolja azt a rengeteg reszvenyt, kotvenyt, ami forog a tozsdeken? “Rengeteg” ember.
Ki hiszi el, hogy evszazados tozsdei tulertekeltseg idejen a rally folytatodni fog, meg legalabb 5-10-20 evig? “Rengeteg” ember.
Ki vasarol olyan kotvenyeket, melyek kibocsatoi olyan gyengek penzugyileg, hogy keptelenek a kamatot fizetni, de nem baj, akkor majd azt is a “vegen” egyben fogjak fizetni? “Rengeteg” ember.
Ki vasarolt olyan “social network” ceg reszvenyet, melynek nincs alkalmazottja, nincs bevetele, nincs profitja, a havi vesztesege 2M USD, csak adossaga van de eszkozei nincsenek, a reszvenyeit spam-ok utjan terjeszti, insider-jei ismert csalok, megis, a piaci kapitalizacioja s 4000M USD, igen, 4 milliard dollar? Tessek renezni CYNK tickerre. Szoval, ki? “Rengeteg” ember.

4)A “rengeteg” ember azert nem latja a kozelgo gyorsvonatot mikozben all a sineken, mert…mert az osszes tobbi is azt csinalja, szerte a vilagon A penzugyi stabilitas es biztonsag erzese rendszerfuggo. Amikor az emberek korulneznek, akkor semmi rendkivulit nem latnak abban amit naponta csinalnak, mert mar 20 eve egyre tobben gyulekeznek a sineken. Nincsenek arra kenyszeritve, hogy egyedul, a jozan eszukre tamaszkodva ertekeljek a helyzetet, hiszen TV musorok, online ujsagok, forumok mind arrol szolnak, hogy amit lat az rendben van.

Ok nem is hibaztathatok. Azt sugallja a media nekik naponta, hogy amik mar osszedoltek azzal sincs semmi baj, a kormany majd megoldja. Hogy ez a magatartas a norma. Amikor korulnez, semi rendkivulit nem lat ebben, mert a tobbi ugyanugy holdkoros. Egyutt mindannyian, megosztjak az “almaikat”.

5)Ez az a helyzet, amikor kezdok kioktatnak veteranokat. Amikor ugyan nem hallottak meg alapfogalmakrol sem tortenelemben sem penzugyekben, am nagy onbizalommal leneznek olyakat, akik nem akkor gugliztak ki. Kerdezd meg magadtol: az ilyen allapot vajon “normalis”?

Good luck.
Törölt felhasználó 2014. 07. 19. 17:06
Előzmény: #1827  Törölt felhasználó
#1846
Szia,

kicsit elfoglalt voltam.....
a volatilitas szep lassan megelenkulhet, nem mondom, hogy holnap, de valoszinuleg osszel nem fogunk unatkozni.....

Egyelore a trend meg mindig emelkedik,de bizonyos szektorok kezdenek gyengulni.....

Nem igazan idealis kereskedesre, mert ilyenkor a legkonnyebb penzt vesziteni....
Konzervativ befektetoknek fold,regisegek es arany es ezust-ot ajanlanek.....
Spekulansok pedig hamarosan 3-6 honapon belul 1 nagyon csapkodo piacon fogjak magukat talalni, ahol nehez lesz jo hozam/kockazatot talalni.....
(konyen fel lehet szedni ilyenkor, rossz kereskedesi szokasokat, peldaul stop mozgatas, vagy stop nelkuli kereskedes,mert a volatilitas novekedesevel, nehezebb lesz megfelelo szinteket talalni es az se fog orokke tartani, hogy megveszunk minden esest......

magyarul kezdik felkesziteni a nyajat a vagohidra....

u.i.: mindenki az EUR gyenguleset varja,de a piac nem igazan arazza, tehat valamirol a tobbseg, es en se tudunk.....
ez lehet Q4 vagy valami egeszen komoly dolog...., hogy mi azt nem tudom,de az EUR nem gyengul megfelelo keppen es ennek oka van....
pomperj
pomperj 2014. 07. 19. 14:41
Előzmény: #1844  emerald
#1845
Szerintem is (iv).
link

A kerdes inkabb az, hogy iv. vajon oldalazo haromszog (a-b-c-d-e) forma leszn, vagy flat/zigzag hullam aminek a (c) aga kovetkezik?

Ez utobbinal jobban orulnek, mert lejjebb 1925 korul van a vege. Ha triangle, akkor is, (c) be tud gyujteni par pontot a short, de akkor 1960 korul vege lehet.

Good luck.
emerald 2014. 07. 19. 09:45
Előzmény: #1843  recluse82
#1844
link
Olvasd el a chateket is esetleg alatta, érdekes kis gondolatok merülnek fel.
A hétvégi frissítés most jön, szombat délután.
Alján a linkre kattintva, sok-sok oldalon az amerikai, ázsiai, európai indexek grafikonját is megtalálod.

Ha sp500 nagy iv.-hullámban vagyunk, aminek az alhullámai okozzák ezt csapkodó oldalazó mozgást, akkor bizony jó lehet.

Hétfőn is van nap, majd meglátod merre az arra.
Amúgy megértem. Múlt héten alig volt pozim.

recluse82
recluse82 2014. 07. 18. 21:56
Előzmény: #1842  emerald
#1843
en mar itt sem merek beleadni
emerald 2014. 07. 18. 21:36
Előzmény: #1839  pomperj
#1842
:)
Belevettem.

Sok sikert neked is!
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 07. 18. 20:43
Előzmény: #1832  pomperj
#1841
Apropó arany: nézzétek a vízilabda EB-t, az aranyra hajtó Benedek csapat briliáns játékkal nyert tegnap a szerbek ellen, kiváló közönség előtt. Szép játék a szerbek részéről is. Hajrá!

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek