Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 07. 18. 20:43
Előzmény: #1832  pomperj
#1840
Apropó arany: nézzétek a vízilabda EB-t, az aranyra hajtó Benedek csapat briliáns játékkal nyert tegnap a szerbek ellen, kiváló közönség előtt. Szép játék a szerbek részéről is. Hajrá!
pomperj
pomperj 2014. 07. 18. 19:56
Előzmény: #1833  emerald
#1839
Az SPY politikai kornyezetenek "eroszak-potencialja" ujra lehetoseget latszik adni egy short poziciora.
Az SP500 egeszen rovid ido alatt kepes lehet egy 70-110 pontos hirtelen zuhanasra. Hetfoig nagyon sokminden tortenhet. Es az mind negativ hatasu lehet az arra. Nagyon negativ.

A risk/reward arany olyan kedvezo, ami ritkan adodik. A mai top korul megprobalok egy shortot, az indulo stoploss az eddigi top szint.

Good luck.
Törölt felhasználó 2014. 07. 18. 17:54
Előzmény: #1837  Törölt felhasználó
#1838
mi ez a bő szókincs?? :)
Törölt felhasználó 2014. 07. 18. 17:51
Előzmény: #1832  pomperj
#1837
Lusitania? :-)
Maga olyan mint egy öregasszony, hogy miket össze nem olvas már az internteten! Apropó a SPY új csúcsra mit tippel egyébként, mikor lesz meg a 200? :-)
seri2 2014. 07. 18. 09:33
Előzmény: #1833  emerald
#1836
összefoglalónak szép,de az a kérdés,hogy mi fog történni,mert pénzt azzal lehet keresni,nem pedig az,hogy mi történt.
eurocent 2014. 07. 18. 09:25
Előzmény: #1832  pomperj
#1835
Mit gondoltok, ma várható profitrealizálás bányászoknál, vagy még nem emelkedtek kellő mértékben?
mereszZenesz 2014. 07. 18. 02:06
Előzmény: #1833  emerald
#1834
arany longot kéne nyitni, van mitől erősödnie..
emerald 2014. 07. 17. 23:23
Előzmény: #1832  pomperj
#1833
Szép összefoglaló!

Durva dolgok történtek ma.....:((
Kivételesen nem tudtam nézni a tőzsdét.
Most meg csak ámulok.

Sajnos sp shortomból kivett a követő stopp, de legalább plusszban.
A maradék bányászaim viszont szépen teljesítettek.

Nevessetek ki, de én asztrológiát tanultam és az álmom mély nyomokat hagyott bennem.
Az hogy ez ráadásul a születésnapomon volt ez nekem jelzés értékű.
Sokkal jobban fogok koncentrálni a bányászokra.

pomperj
pomperj 2014. 07. 17. 21:58
Előzmény: #1825  pomperj
#1832
Egyre nyilvanvalobb, hogy SPY a beszakadas allapota fele halad.

1)Az USD/JPY chart arra utal, hogy NIKKEI holnap beszakad:: ott 2-3% eses mar eleg ahhoz, hogy atszakadjon a maradek es mar gyenge support, es ugy gondolom, az meg is lesz.

2)Egeszen hasolo a helyzet SSE Indexevel. Ott is egy 3% eses mar eleg a 2000 kritikus support szint atszakitasahoz. Egy egeszen kis panik eleg lesz, es elsodorhatja a Kinai tozsdet.

Mivel ezek hatnak egymasra, es a kolcsonhatas legalabb 0.5, azt gondolom, hogy mindket tozsde a beszakadast megcsinalja holnap.

3)Az EU indexek kozul a brit es a francia mar nyilvanvaloan lefele tart. A DAX is dupla csucsan tul van. Az Azsiai deringolad kovetesevel az EU bear piac nyilvan megkezdodik holnaptol.

4)A malaj gep lelovese hasonlo, es majdnem nyilvanvaloan allami terrorizmus. Ezt nem lehetett amator eszkozokkel megcsinalni, ehhez profi vezetes/iranyitas, es vegletekig megvadult magatartas kellett.

Az ukran katasztrofa csak most gyorsul fel, Nagysagrendileg WTC 9/11, Lusitania elsullyesztese, es mas hasonlo katasztrofakkal azonos meretu.
Megvan tehat a politikai katalizator, amitol az allamok kozotti feszultseg hirtelen oriasit ugrik. mikozben a gazdasag/penzugyi helyzet megroppan.

Good luck.
Kraccer 2014. 07. 17. 17:58
Előzmény: #1830  Kraccer
#1831
Hoppá,stop off :)
Kraccer 2014. 07. 17. 17:41
#1830
Arany short ment az 50%- ról. Stop 1323, target open...

Valaki tett még így? :)
pomperj
pomperj 2014. 07. 17. 17:22
Előzmény: #1827  Törölt felhasználó
#1829
Glenn szivbajt kapna a pocsek egyszerusitesert, dehat en soha nem tudok olyan klassz rajzot csinalni.
A July.11 chart mutatja a lenyeget: nem kell magyarazat hozza, csak nezni 2 percig.
link
Törölt felhasználó 2014. 07. 17. 16:30
Előzmény: #1827  Törölt felhasználó
#1828
:)
Törölt felhasználó 2014. 07. 17. 16:25
Előzmény: #1826  Törölt felhasználó
#1827
Helló!

Mire alapozod USA esést rövid időn belül - hókuszpókusz mentesen?
Köszi
Törölt felhasználó 2014. 07. 17. 14:30
Előzmény: #1825  pomperj
#1826
Nem azt mondtam, hogy olaj long....
(hanem, hogy 100$ jelentos szint)

En csak szezonalisan gondolkodok olajban mar jo nehany eve:

1.Szep20-oktober 3 hete kozott keresek belepesi pontokat....
2.Februar kozepe-marcius eleje....
(ezek kozott az idopontok kozott szamomra a leghatekonyabb ezen instrumentek kereskedese)

ezt kb ahoz hasonlitanam, hogy USD/JPY longba belepot szeptember eleje es oktober kozepe fele szeretek nezegetni....
pomperj
pomperj 2014. 07. 17. 14:00
Előzmény: #1824  Törölt felhasználó
#1825
1)Az ezust az en konyvemben megprobalt 21 fole kitorni egy hete, am fals kitoresnek bizonyult. Az ilyesmi nalam eros bear signal.
Akkor is, ha egyebkent igazad van, tenyleg kevesebbet esett. Dehat az SLV fokeppen elektronika ipari anyag, az kicsit mas mufaj mint a penzugyi investment anyag, called AU.

2)Brent-rol sincs pozitiv velemenyem, Kitort 4 hete, aztan 8%-ot esett. Az is minimum fals kitores volt, vagy rosszabb: egy hosszu (4) hullam 7 honapig, benne sok oscillalas, azutan egy (5) csucs, aztan mostmar ciklikus (a) hullamos bear piacnak nez ki.

Igaz, most meg benne van a jan-jul. trading range savban. De engem 8 loval se lehetne belehuzni egy olaj longba. Ha menekulni kene, talan az oriasokat meg elfogadnam egy kis ideig, vedelemkent, mert azok meg nem nagyon fordultak le. De az independent-ek es oil-service sector igen.

Amint SPY gap-down, olaj talan 2 napig kepes tartani magat. Aztan a piac mglatja a recesszio veszelyt, es Brent 80 korul talalja magat osszel.

Bar ne legyen igazam.

Good luck!
Törölt felhasználó 2014. 07. 17. 13:17
Előzmény: #1823  pomperj
#1824
Szia Pomperj,

SPY megfigyeleseddel tokeletesen egyetertek, rovid idon belul konyen meg lehet 1940-1950.....
es en meg a honapban azt sem tartom elkepzelhetetlenek, hogy meglatogatjuk a 1870-1900 kornyeket.....
persze nyaron vigyazni kell, mert a likviditas meg mindig alacsony szamomra.....tehat a nap vegen nem nehez meghuzni a shortosokat....

Azonban az aranyban nekem az tunik erdekesnek, hogy jobban tartja magat mint az ezust....es inkabb az ezust szokott steroidon lenni....

Raadasul neha eszembe jutnak vicces kijelentesek:
"A nemzetkozi helyzet pedig egyre csak fokozodik"
szerintem ez segiteni fog az olajnak es az aranynak is a napokban....
(olaj 100$-os szint 1 eleg eros lelektani hatar, raadasul nem eppen a szezonban vagyunk)

Nekem a piac viselkedeserol olyan erzesem van mintha 15 honapra lennek ha nem is freefall-tol,de 1 jelentosebb szakadastol....
persze ehez segithetne 120$ folotti olajar es kicsit magasabb kamatok...

Tehat en sokkal jobban aggodok azon, hogy sikerul-e eleg toket a kis banyaszaimba tolni a kovetkezo par honapban, mielott elszabadulnanak az indulatok......
(tudod en szeretek emelkedo piacon vasarolni,de nem szeretem ha mar esz nelkul megy a vasarlas)
Szerintem a kereskedok tobbsege ill. az ugynevezett befektetok meg mindig eleg bearish-ek arany-on ill. az arany es ezust banyaszokon, tehat a szektort en alul ertekeltnek tekintem, viszont latom benne az erot es lehetoseget es ahogy idovel valtozik a hangulat az en kis papirjaim folytatni tudjak utjukat ujabb es ujabb csucsok fele......

Legyen szep napotok!
pomperj
pomperj 2014. 07. 17. 12:45
Előzmény: #1820  emerald
#1823
Igen.
A leglikvidebb 3 banyaszba belevettem. De a tegnapi napi top korul eladtam 2/3 reszt. Ma max. zarasig eladom a tobbit.

1)Azsia nem nez ki jol.
Kina SSE Index 2070-rol lefordult. Az oldalazo sav nagyon szuk mar. Es ha 2000 supportja ala esne, ami mar nagyon meg van kalapalva, akkor Kina hosszabb bear piaci idoszakba eshet.
Es viszi magaval Azsiat magaval lefele.
India ma oldalazott, csucsot formaz.
Japan Nikkei is csucs korul van, kicsit esett.

3)Viszont meg fontosabb, mi van EUR/USD-vel, mert a paros a GLD-vel szinkron mozog. EUR picit erosodott 4 napot, de ma megint a szakadek szelen all. Es innen 1.337 egesz hamar meglehet.

GLD korrekcioja 3 hullamos, es gyenge, mert 45 pont impulziv eseshez csak 12 pont korrekcio jott ossze. Ha nincs Fibo 38% se, az tovabbi gyengesegre utal. Es USD erosodese esetleg nem hagy idot tovabbi hosszabb korrekciora.

4)SPY mar csak a leg-elvakultabbaknak latszik optimista kilatasunak.
raradasul portfolio ma indulo cikkban ir bull hangulatban. Mar csak Economist kellene;-)

Egy het alatt haromszor tesztelte 1982 szintet, es lefordult tegnap is.
A blogban a top kalkulacio meg mindig jo.

Idoben van ujdonsag: lassan 5of5of5ofc hullam beleer abban az idotartomanyba, ahonnal mar NeelyRiver szerint is szabad esnie. Szabadesnie.

Szoval keszitem sz SPY short poziciot.

Good luck.
Törölt felhasználó 2014. 07. 17. 11:06
Előzmény: #1811  Törölt felhasználó
#1822
Carbon ado megszuntetve....
;)
McDee 2014. 07. 17. 08:20
Előzmény: #1818  Törölt felhasználó
#1821
Megkapó ebben a chartban, hogy úgy a lagging (MACD), mint a leading (RSI nem ábrázolt) indikátor első pillantásra feltűnő negatív divergenciát mutat SnP-vel szemben. Ez június eleje óta alakulgat és mostanra igen jelentőssé vált. Így aztán TA alapon vannak erős érvek a korrekcióra erről a szintről.

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek