Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 06. 24. 21:52
Előzmény: #1578  pomperj
#1580
szia pomperj,

elmagyaraznad a kezdoknek, hogy a cash aranya 5% alatt tobb ertelme lehet attol fuggoen hogyan hasznaljuk a szamlat....
pl. tokeatettel nelkul azt is jelentheti, hogy a szamlan levo toke 95-96%
be van fektetve....
ugyanez mondjuk egy 100szoros tokeattetelu szamlan attol fuggoen, hogy milyen instumentel kereskedik az ember egeszen mas jelent, persze akik nem kepesek tokeattetel nelkul, rendes brokerszamlan kereskedni ill.ve csak demon van tapasztalatuk azt nem ertik, hogy mi a kulonbseg.....
ehez ido es tapasztalat kell, es MM sem hatrany mert enelkul lehet, hogy nem sikerul a tapasztalatot megszerezni...
;)

a legszomorubb, hogy ez meg brokereknek is idonkent problemat jelent....
mi a velemenyed errol???
Törölt felhasználó 2014. 06. 24. 21:28
Előzmény: #1574  Törölt felhasználó
#1579
"cash aranya nalam jelenleg 5% alatt..."

és te oktatsz ki másokat MM-ből..
pomperj
pomperj 2014. 06. 24. 21:19
Előzmény: #1572  emerald
#1578
"ennyire fontos a biztonság? "

SPY most 1950. Es amikor 1932 ala szakad, nos, onnan mar szinte lehetetlen visszajonni. Az mar befejezett "fals kitores", ES AZ OVERTHROW VEGE.
A fel utat mar megtette, ami addig kell. Meg ebben a honapban megteszi, ami ehhez kell.

Ha SPY mar confirmed bear piacban esik, akkor nem gondolom, hogy akar az olajosok, akar a banyasz reszvenyek szembe tudnanak menni, es emelkedni az eso SPY elleneben.
Akkor sokkal jobb a cash mint barmi.

Igen, utalok penz bukni;-)
Ezert van, hogy amikor ez a confirm bekovetkezik, akkor en cash-ben akarok lenni.
Aztan attol kezdve lehet shortolni.

Törölt felhasználó 2014. 06. 24. 21:15
Előzmény: #1573  offshort
#1577
offshort,
imadom a hust es a sajtokat, a marhabelszinnel rokfort szosznal,bar it King island blue cheese szosz megy jobban, csak a vorosboros szarvasporkoltet szeretem jobban.....
a kereskedest a tulzott feherje bevitel hatraltatja......
(ez nem szemelyeskedes, ez 1 kutatas eredmenye....)
szenhidratban gazdag etkezes pedig segitheti a koncentraciot....

teljesen mindegy mit irok, mert keptelen vagy hasznalni ami az ember legertekesebb szerve (itt az agyra gondoltam)!!!

irhatnam hogy teljesen mindegy hogy az RSI 25,26...33,34,35
vagy a sochi 5,6,7...
nem ez szamit!!!!

milyen szolgaltatorol beszelsz ember?????
a strategiat en irtam magamnak es azt jeleniti meg amelyik strategiara keresel
es mint irtam tobb van...
ezert kellenek az adatok, napi nyito,zaro,min.,max. forgalmi adatok
ha pedig vannak statisztikai adataid akkor azokat celszeru hasznalni....
hacsak nem azzal toltod az idod, hogy programokat crackelsz....

ugyanugy mint a BB-nel, vagy vasalonal lehet hasznalni nehezeknek, vagy ki lehet vasalni az inget vele....
te mire hasznalod???

GEM-nel az egyik strategia adta jelet, nem emlekszem melyik,de arra igen, hogy ugyanazon a szamlan volt mint a REA vagy az MGX.asx....

nagyon orulok hogy szepen tudsz indikatorokkal peldalozni,
kb. olyan mint recepteket olvasgatni....
de azzal nem fogsz jol lakni!!!!

tehat ne receptekkel indikatorokkal foglalkozz hanem kockazat kezelessel ill.-ve a koltsegeidet is modelezhetned amivel ugyancsak foglalkoztunk...
(ebben rejlik a siker)
vagy jatszal tovabb az indikatorokkal!!!!
eurocent 2014. 06. 24. 21:09
Előzmény: #1572  emerald
#1576
Könnyen meglehet, hogy kezdődik a nagy bevásárlások időszaka. Holnapig kivárok, ha nem javul a helyzet zárom a pozikat.
seri2 2014. 06. 24. 20:58
Előzmény: #1572  emerald
#1575
igen, java része 1500 feletti áron,szépen beszopatták vele őket.
Törölt felhasználó 2014. 06. 24. 20:57
Előzmény: #1570  pomperj
#1574
en meg tovabb novelem az arany ill. ezustben valo reszesedesemet....
;)
cash aranya nalam jelenleg 5% alatt....
de ha lenne a napokban egy olyan beultetes amirol gyuszi beszelt vagy amit par napja lathatunk akkor akkor akar 1% ala is eshetne a cash aranya...

szerintem aranyban epitgetjuk a bika piac alapzatat......
(lehet, hogy ezustben is,de azzal meg kicsit tobb idot kell eltoltenem...)
offshort
offshort 2014. 06. 24. 20:57
Előzmény: #1571  Törölt felhasználó
#1573

"20napos csucs,21,22,23...50,51,52,53,54,55 teljesen mindegy1....!!!!!!!
kilepesi jel lehet 9napos minimum,10,11,12,13,14....20 teljesen mindegy.... "

"es igyal ra trabiszodat" :DD , ... naggyon jóó :)))

ez is szép kioldalazás a lényeg elöl ,
leírod a teknős stratégiát ,

ez nem kvantitativ algoritmus hanem egészen egyszerű matemetikai képletek alapján számolt értékekek , amiket a gyors áttekinthetőség érdekében grafikonon szoktak megjeleníteni ,
mai elnevezése " A Donchian csatorna, vagy highest High illetve lowest Low a legegyszerűbb indikátoraink közé tartoznak " ... link

de vegyünk egy konkrét példát , (GEM) G8 Edu-nál mit írt az ajánlás mellé a szolgáltató ? , mi a belépési szint ?, és miért ?

ps : mint régebben írtam csak már akkor se értetted, nem használok olasz F betüst, "fibbo"-t :)
emerald 2014. 06. 24. 20:54
Előzmény: #1570  pomperj
#1572
Láttam egy grafikont hogy a nagy bummok előtt Warren Buffet mindig cash-be volt. A lényeg h most is valami ilyesmit tesz. Bár ezt nem hangoztatja.
Ha megtalálom felrakom.

"En tovabb novelem a cash aranyat, pedig mar 80% felett van."

Ennyire nem hiszed h olcsóbbá válhat, vagy ennyire fontos a biztonság?
persze a nyugalom sokat ér....:)

Beszéltem kollégákkal akik fizikai arany vétel-eladással foglalkoznak, szerintük kelet európából a lakosságnál lévő arany 70-80%-a külföldre vándorolt. Azaz eladták a hitel válság idején.
Régen egy nagykereskedés egy két telefon után napi 7-10-20kg aranyat, 50-100kg ezüstöt vásárolt fel. A régen azt jelenti három éve. Ma ennek jó ha a 10%-át.
Nyugat európában részletesen nem tudom mi a helyzet, de a németeknél nagyon sok a lakosságnál kint lévő arany, leginkább tömb.
Törölt felhasználó 2014. 06. 24. 20:23
Előzmény: #1569  offshort
#1571
nagyon szeretnek segiteni....
de kicsit segithetnel nekem...

kerlek egyel meg 2-3 turorudit, vagy 2 vanilias karikat
es igyal ra trabiszodat a tiszteletemre
(mert ezek hianyoznak)
utana meg olvasd el az:

S&P500 623-as hozzaszolasat:

belepesi jel lehet:
20napos csucs,21,22,23...50,51,52,53,54,55 teljesen mindegy1....!!!!!!!
kilepesi jel lehet 9napos minimum,10,11,12,13,14....20 teljesen mindegy....
erre valo a kvantitiv analizis, hogy lasd milyen szeles parameterek kozott mukodik a strategia....
es ezt kellett volna nezegetned az amibrokeren nem a chartot..vagy nem tudom mire hasznaltad???

aki pedig bele akarja keverni a hires olasz matematikust azt az F betuset
az valaszthat 34 napos csucsot es zarasra es 8 vagy 13 napos melypontot....
konzervativabbak pedig 55napos csucsot es 21 napos melypontot

nincs jelentosege mert barmelyik kepes pozitiv eredmenyeket produkalni, megfelelo kockazat kezelessel....

koszi a banyaszaim kezdenek egyre szebb eredmenyeket produkalni....
es az ezust is....
remelem neked is vannak aranyban ezustben nyitott long poziciok....
;)
pomperj
pomperj 2014. 06. 24. 20:19
Előzmény: #1567  emerald
#1570
Erdekes, hogy egyszerre van evszakos napfordulo, talan SP fordulo, es ugy tunik GLD es olaj fordulo is kialakuloban van.

En tovabb novelem a cash aranyat, pedig mar 80% felett van.
offshort
offshort 2014. 06. 24. 19:56
Előzmény: #1568  Törölt felhasználó
#1569
szép a "hizelgő" körités de a lényeget , a "be és kilépési jelet" megint próbálod elkerülni , (nem csak aranyról volt szó)
lenti következtetéseim továbbra is élnek , ezzel a személyeskedéssel nem tudtad cáfolni ! :)

amúgy új az elem a pészmékeremben :)

"jó szerencsét" ,
tudod a bányász köszöntés ! :)

Törölt felhasználó 2014. 06. 24. 19:40
Előzmény: #1566  offshort
#1568
S&P500 623-as hozzaszolas,
Persze nem eleg elolvasni, nem artana megerteni kulonben csak vesztegeted az idod az olvasassal...
Azt meg ugy se fogod megerteni, hogy teljesen mind1, hogy ma vagy tegnap esetleg holnap utan lepsz be veteli oldalon az aranynal...

Egyebkent cukorbeteg vagy??? Esetleg fogyokurazol, vagy csak szenhidratokban szegeny dietat folytatsz, mert ez is lehet a koncentracio hianyanak oka...!
Mi ertelme szamodra a %-nak ha te nagyobb valoszinuseggel negativ eredmemyt fogsz elerni, hacsak hitet n valtoztatsz....

Ez meg aztan vegkepp ovis ill. Bolcsis hogy nagybacsizunk...

Meg az is lehet, hogy rosszabb csaladi korulmenyek kozul jovok mint te....
Persze szamodra elkepzelhetetlen, hogy mindenek van eselye...

Azt meg, hogy a google-t esetleg a szamitogepet mire lehet hasznalni, igen lehet vele torvenyt serteni mint ahogy ugy tunik te teszed...
Vagy lehet mint 1 segedeszkozt hasznalni, hogy ne keljen 2000 vagy 20000 chartot vegignezegetni naponta...
emerald 2014. 06. 24. 19:28
Előzmény: #1564  pomperj
#1567
Ez azért szimpatikus h sp500 most hol van, kérész életű volt az emelkedés....:)
offshort
offshort 2014. 06. 24. 19:08
Előzmény: #1563  Törölt felhasználó
#1566
"lehet leszedegetni"

nem kell leszedegetni , online-real time ,
ez csak annak nehézkes aki a google-t se tudja használni

"2. en tudom, hogy az en adott strategiam mire adja a be es kilepesi jelet.... "

BE és KILÉPÉSI jel , na ez az amit nem tudsz vagy legalábbis kommentjeid alapján fogalmad sincs róla , mert neked ezt egy gép adja amiről szintén fogalmad sincs hogy a benne dolgozó algoritmus milyen szempontokat vesz figyelembe ,
amikor ez kerül kérdésre akkor mindig az R/R és M/M-el részletes kiszámolásával térsz ki a válasz elöl , mint most is !

" en meg elkuldom neked az egyik kereskedesi szamlam koteseit.......
kb. 80000-100000$-t fogok radverni -+25000$ legrosszabb esetben is....
;) "

az egyiket küldheted , attól még a másikon lehet hogy vastag minusz vigyorog ! :)
láttunk ilyet már jeles hazai oktatóktól , nézz körül a myfxbookon !

" 80000-100000$-t fogok radverni -+25000$ legrosszabb esetben is.... "

%-ba beszélj ,
nem mindenkire szakadt rá örökségként az ausztrál nagybácsi ken-guru farmja ! :)
tudod más % egy 1 mrd-os számlán a 80k nyereség , meg más 10k-s számlán a 80k nyereség ! :)

szép napot & szép hetet neked,
maradjon melletted továbbra is a szerencse ! :)



emerald 2014. 06. 24. 19:03
Előzmény: #1564  pomperj
#1565
Nem könnyű bizony tisztán látni...:)
Mackó úrtól tanultam:gyakorolni kell a türelmet avagy tűr elem-et....:D

Az elmult egy év alatt, mivel csak azóta foglalkozom bányászokkal, én is azt tapasztaltam h képesek ellentétesen menni az arannyal, egy darabig.

Ha tehát arany még emelkedne is, lehet bányászok mégis korrekcióba kezdenek. Az a 20-35% nem kevés, egy huzamban. Lehet azt inkább realizálják.
Ha végignézem van amelyik alig, van amelyik ma már majdnem -5%-ban van.

Shortot nem vettem, kivárok még h eggyértelmű legyen az irány.

pomperj
pomperj 2014. 06. 24. 18:31
Előzmény: #1543  pomperj
#1564
Nehez velemenyt alkotni, amikor ennyi ellentmondo tenyt latok.

1)Egeszen rovid idotavokra is ervenyes, hogy SPY es GDX szembe mozognak egymassal. Ma SPY nyitas ota emelkedik, GDX nyitas ota esik.

Azt gondolom az SPY rallyrol, hogy ma van SPY utolso hurraja; utoljara probalja az overthrow-ban, hogy megdontse az SPY 1966 csucsot, es egyelore ugy nez ki, hogy nem fog sikerulni.

A top-timer Elliotista Neely viszont ugy veli az utolso tegnapi updatejeben, hogy meg egy nagy SPY rally hatra van. Ami akar 3-6 hetig is tarthat, es 2000 fole viszi SPY-t.

Ennek pesze ellentmond, hogy FTSE, CAC es talan DAX is, meg egyebkent a Bank-szektor index, amik mar ugy neznek ki, mint amik tul vannak a sajat topjukon.

2)Indiaban indul a monszun idoszak, leszakad az eg, a Himalaja alatt a felhok kiengedik ami bennuk van. Ilyenkor ott majdnem egeszen leall az arany vasarlas, van eppen eleg mas gondjuk. Gitanji ekszerlanc BMW-ket sorsol ki az eheti vevok kozott, meg 2 kg aranyat.

Raadasul a GDX eppen a fejfeletti rezisztencia vonalba utkozott, lasd tegnapi bejegyzes.

Szoval, ezek a tenyek meg arra utalnak, hogy GDX korrigalasba kezdhet lefele, ami akar 2-3 honapig is eltarthat.
De akkor mit fog csinalni SPY? Vagy elszakad GDX a szembemozgastol? Csucsok kornyeken ez is megszokott dolog lenne.
Törölt felhasználó 2014. 06. 24. 18:29
Előzmény: #1562  offshort
#1563
persze hogy fenn van a neten mint sok mas rubbish is....
mennyi ideig is tart tier1 vagy tier2 adatokat megszerezni mondjuk kb. 18000-20000 termekre az elmult 29evben???
lehet leszedegetni, meg koldulgatni, meg kikeresni hogy 1 adott simbolumot eppen mire valtoztattak vagy spliteltek reszvenyt etc....
nekem erre nincs idom,de kivancsi lennek akinek van az mennyi idot hajlando erre szanni???
azt a 85$ amibe kerult pedig orommel kifizettem, mert rengeteg idot takarit meg nekem....

az amibrokert ingyen lehet hasznalni ha jol tudom 2-3 hetig, tehat feltorni se kell...
;0
cracket pedig ha adnal sem fogadnek el....
tudod vannak torvenyek amit en betartok, nekem nem eri meg a hozam/kockazatot az, hogy feltorjek 1 programot,sem a cegemnek
hogy milyen regi a program???
ezt lehet tobfele keppen nezni....
a legutobbi verzio nem lehet tul regi.....

az jo hogy hasznaltad, persze a kerdes felmerul hogy mire ha meg mindig nem erted, hogy hogyan tudnal elonyt elerni a piacon......

gondolom ez olyan felreertes lehet nalad mint:

-a boillinger band es hasznalata
-kvantitiv signal szolgaltato????
-piaci adatok (napi min.,max arak,forgalom)
-algorithmus

az maradjon a kavantitativ signál szolgáltatóknál úgy, hogy azt se tudja mire ad az algoritmus belépési/kilépési jelet ???

1. is sajnos halavany lila gozzod sincs mirol beszelsz, nezz mar utana mi is az a kvantitiv analizis
2. en tudom, hogy az en adott strategiam mire adja a be es kilepesi jelet....
mert en irtam ra a a kockazatkezelesi szabalyt, ill. en hataroztam meg, hogy mit fogadok el jelnek....
milyen ertekeket, beallitasokat, parametereket felvennie a rendszernek, hogy veteli vagy eladasi jel legyen....

hidd el, erre en raszantam idot es nem csak felultesen 1 cikk elolvasasa utan dontottem igy, hanem modeleztem es teszteltem mi az ami a szamomra megfelelo es elfogadhato...

egy masik feluletes megallapitas:
"ha ilyen hosszu időt töltöttél el a tözsdén már máshoz is konyithatnál valamennyit nem csak az RR és MM kezelésekhez, mert eddig szinte csak ezt olvastuk, nem ezek a legfontosabbak"

nincs fontosabb mint az R/R hozam/kockazat es a MM kockazat kezeles (money management)
ez adja a siker kb. 80%-at
es nem az hogy milyen nevet adsz 1 gyertyanak:
-mert az lehet doji is.....
;)
tehat lehet elmelkedni a kulonbozo gyertyakon, alakzatokon, ill. indikatorokon....
es egyeb erdekes otleteken, elnevezeseken
kerdesem csak annyi lenne: mire mesz vele....
te nem akarsz penzt keresni???

mert ha nem akkor csak iratkozz be 1 konyvtarba es keszits akademia tanulmanyt ezekbol....

Ha pedig 1 napon a bolcsibol az oviba szeretnel kerulni a kereskedok taboraban akkor tanulj meg eloszor kanallal enni...
szoval valasz ki 1 kereskedesi rendszert es kovesd, mert amig kulonbozo gyertyakkal, meg indikatorokkal foglalkozol addig sajnos meg a rajtkohoz sem alltal fel....
persze a bolcsiben senkit nem zavar, hogy te szinezosdit jatszol es eppen tudod, hogy zood....

a tobbire meg terjunk vissza a kovetkezo foci veben, ha esetleg meg akkor is erdekelne a kereskedes....
te elkuldheted a tanulmanyod amikrol sikerult altalanosagokban valamit leszurnod, en meg elkuldom neked az egyik kereskedesi szamlam koteseit.......
kb. 80000-100000$-t fogok radverni -+25000$ legrosszabb esetben is....
;)

Szoval sikerekben gazdag 4 evet kivanok neked!
offshort
offshort 2014. 06. 24. 15:50
Előzmény: #1561  Törölt felhasználó
#1562
"es azt is tudom, hogy te napos min.,max arakra, forgalom-ert nem vagy hajlando fizetni ill. nem vagy hajlando 1 komolyabb analizis ill. teszt szoftvert venni.... "

persze hogy nem , fent vannak a neten ,
amibrokit használtam de az már elavult , küldhetnék neked egy crack-et hogy ingyen használhasd , de tudom, te fizetni szeretsz az ilyen régi programokért :) ,

ha ilyen hosszu időt töltöttél el a tözsdén már máshoz is konyithatnál valamennyit nem csak az RR és MM kezelésekhez, mert eddig szinte csak ezt olvastuk, nem ezek a legfontosabbak

Törölt felhasználó 2014. 06. 24. 15:20
Előzmény: #1560  offshort
#1561
csak sajnalak....
persze az is lehet, hogy mondjuk 2,5,10,20 vagy akar 100szor annyi idot toltottem TA-val mint te, persze arra is van esely hogy te toltottel ennyivel tobb idot mint en....,de akkor nem voltal tul hatekony.....

offshort te 1 elmeleti kereskedo vagy es mondhatnam tapasztalatlan, persze minden viszonyitas kerdese....
higgyel abban amiben hinni akarsz,de remelem nem fogsz csodalkozni ha a matematikai tenyek es statisztikai adatok ellenere veszel fel poziciot akkor elobb vagy utobb vesziteni fogsz.....
es azt is tudom, hogy te napos min.,max arakra, forgalom-ert nem vagy hajlando fizetni ill. nem vagy hajlando 1 komolyabb analizis ill. teszt szoftvert venni....
es raszani 2 hetet, hogy kialakitsd, hogyan lenne celszeru kereskedned,mi az ami hozzad a legkozelebb jar....

mindenki arra kolti a penzet amire akarja.....
;)
remelem sikerul egy napon TA bajnoknak lenned, megsporolhatnal eveket es szazezreket, milliokat....
de a hit az hit es tiszteletbe tartom a hitedet.....

es csak jatszasibol nagy szeretettel varom emailed minden FIFA WORLD CUP-on meselhetsz majd arrol, hol jarsz a TA-ban.....
en meg majd elkuldom neked a tradjeim es, hogy mennyi penzt csinaltam az elmult 4 evben.....

addig is jo szorakozast es sok sikert!

oogway88@gmail.com

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek