Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 04. 13. 15:00
Előzmény: #759  Törölt felhasználó
#760
Bocs a szamokat valahogy a forum nem toleralja, es ez mar nem az elso eset.

szoval a szamok:

NCM-nel cost ugy tunik kilencszazhuszonegy

kilencothet;
egynullaegyharom;
egyharomnegyharom;
egykettohatnulla; oz cost

Goldcorp nyolchusz-al szamol
iden ezer$ fole varjak...

anglogoldnal ezer-ezeregyszaz fole varjak

talan igy atmennek a szamok...
Törölt felhasználó 2014. 04. 13. 14:53
Előzmény: #758  Törölt felhasználó
#759
Szia,

-google: gold minnig, es gold minning Australia
wikipedia sokat fog segiteni
itt talalni fogsz nagyobb cegeket

az osszes nagyobb ceg rendelkezik website-al, ott pedig publikalniuk kell a ceget erinto esemenyeket.
Gondolok itt prezentaciok a befektetoknek ill. penzugyi jelenteseket, negyedevre, evre usa, felev es evre au.

az en befekteteseim, professionalis analysisre alapulnak, ezeket sajnos nem oszthatom meg, bizonyos torvenyek es szabalyok miatt, intellektualis property...

amiben segithetek, hogy mikre kell figyelmet forditani a penzugyi jelentesek olvasasakor....
(ugy vettem ki az angoloddal nem lesz problema)

link
(1 pelda)

amikor olvasod a jelentest, prezentaciokat az osszes ceg a jelenteseiben probalja konnyen elerheto, hozzaferhetove tenni a pozitiv dolgokat....

szoval sajnos nem eleg atfutni nagyabol, erdemes elolvasni teljesen ill. elgondolkodni a dolgokon

pl. amit irtal all in cost vagy all in sustaining cost

mar 1 14 oldalas prezentacioban is lehet erdemes dolgokra bukanni ha figyelmesen olvasgat az ember, 1 profi analysis neha tobb szaz oldal elemzesebol all es nem nehany oldalbol es nem 1 vagy 2 penzugyi jelentesbol....

pl. figyelmetlen befekteto szamara ugy tunik az NCM-nel (Newcrest Mining) NCM.ASX-nel
az all in cost A$921$

a koltsegeket tobb dolog befolyasolja mint tudod, peldaul az arfolyam AUD/USD, az olajar eleg jelentos mertekben tudja befolyasolni 1 banyaceg eredmenyeit, ugyancsak az idojaras pl. arvizek,(kulonosen a masodik penzugyi felev au), most nem szeretnek tulsagosan belemenni meg 1 felprofi elemzesbe sem....

ami sokat segithet:
a cegek tevekenysege hany helyrol szarmazik:
NCM-nel ha csak a 4 legnagyobb mezot, banyat nezed:

-Telfer: A$ 957/oz cost
-Gosowong: A$1013/oz cost
-Hidden Valley: A$1343/oz cost
-Bonikro: A$1260/oz cost

tehat nem $921 a koltseg hanem joval tobb, es akkor itt jon elo, hogy hol novelik a termelest es hol szinte minimalisra csokkentik...

Nyilvan a cegek profitert termelnek...

az en altalam ismert elemzesek nagy resze Ausztral cegekre vonatkozik, nemzetkozi cegekrol pl. Goldcorp, Barrick Gold....
kevesebb informacio all rendelkezesemre...

Goldcorp-nal a prezentacio, ha jol emlekszem $800-820-al szamol, bar a penzugyi elemzesek atolvasasakor azert lehet talalni nehany erdekesseget
;)
ok megint csak, ha jol emlekszem $1000 ill. fole varjak 2014 evre a koltsegeket
....
AngloGoldnal is $1000 fole...

Mint irtam keves ceg van aki $800 alatt tud termelni, azt is erdemes figyelembe venni, hol talalhato a mezo, orszag es egyeb szempontok alapjan, politikai,gazdasagi,geologia, kornyezet , idojaras kockazat...

Azok a cegek ahol $800 alatt talalhato a termeles, joknak tunhetnek,de mint tudod a banyaszatnal nem csak gold,silver, meg cooper-t is termelnek ezeknek az aranyait sem szabad figyelmen kivul hagyni ill. hogy ezeknek a vilagpiaci ara hogyan valtozik.

Ha jol emlekszem Barrick-nal (azt hiszem $450-os is van, Troy-nal vannak alacsony koltsegek 700 alatt,de figyelni kell a mennyiseget,aranyt is amit termelnek ill. hogy mekkora a mezo elettartama....

Tehat ha veszed a faradsagot es vegignezed csak a prezentaciokat amik eleg feluletesek, mondjuk a 10-15 legnagyobb cegnel, mar abbol is sok kovetkeztetest le lehet vonni, ha kicsit jobban belemesz es vegig olvasgatod az elmult 3-4 ev penzugyi jelenteseit, koltsegek, bevetelek, hitelek ill., hogy mennyi derivative pozicioval ill. fizikai bullionnal rendelkeznek akkor lehet, hogy szamodra is egyertelmuve valik, hogy az $1000 aranyar hosszutavon nem fenntarthato, szamomra az $1200 ar tunnik olyanak ahol a cegek nem kepesek a kereslettet kielegiteni, mert a mezoik nagy resze nem termel profitot ill, a cegeknek nem all erdekeben ez az ar......

persze elofordulat, hogy az arany iranti kereslet jelentosen visszaesik, bar en ezt ketlem Kina es India miatt...,de mindennek van eselye...

Velemenyem szerint, nehany igen tapasztalt befekteto erdekcsoport lassan kezd ill. elkezdett gyujtogetni....

mint iratm:
BlackRock, nehany nyugdijalap,Biztositoceg ill. bankok is kezdenek toket atcsoportositani ezekbe a cegekbe...

En nem varok arrobbanast es nem kergetek irrealis almokat $5000-10000-os arany arat meghagyom a szenzacio hajhaszoknak, de a kovetkezo 2-3 evben nagy valoszinuseggel szamolunk %1500-1600 arany arral.
Törölt felhasználó 2014. 04. 13. 14:51
Előzmény: #757  pomperj
#758
Szia,

-google: gold minnig, es gold minning Australia
wikipedia sokat fog segiteni
itt talalni fogsz nagyobb cegeket

az osszes nagyobb ceg rendelkezik website-al, ott pedig publikalniuk kell a ceget erinto esemenyeket.
Gondolok itt prezentaciok a befektetoknek ill. penzugyi jelenteseket, negyedevre, evre usa, felev es evre au.

az en befekteteseim, professionalis analysisre alapulnak, ezeket sajnos nem oszthatom meg, bizonyos torvenyek es szabalyok miatt, intellektualis property...

amiben segithetek, hogy mikre kell figyelmet forditani a penzugyi jelentesek olvasasakor....
(ugy vettem ki az angoloddal nem lesz problema)

link
(1 pelda)

amikor olvasod a jelentest, prezentaciokat az osszes ceg a jelenteseiben probalja konnyen elerheto, hozzaferhetove tenni a pozitiv dolgokat....

szoval sajnos nem eleg atfutni nagyabol, erdemes elolvasni teljesen ill. elgondolkodni a dolgokon

pl. amit irtal all in cost vagy all in sustaining cost

mar 1 14 oldalas prezentacioban is lehet erdemes dolgokra bukanni ha figyelmesen olvasgat az ember, 1 profi analysis neha tobb szaz oldal elemzesebol all es nem nehany oldalbol es nem 1 vagy 2 penzugyi jelentesbol....

pl. figyelmetlen befekteto szamara ugy tunik az NCM-nel (Newcrest Mining) NCM.ASX-nel
az all in cost A$921$

a koltsegeket tobb dolog befolyasolja mint tudod, peldaul az arfolyam AUD/USD, az olajar eleg jelentos mertekben tudja befolyasolni 1 banyaceg eredmenyeit, ugyancsak az idojaras pl. arvizek,(kulonosen a masodik penzugyi felev au), most nem szeretnek tulsagosan belemenni meg 1 felprofi elemzesbe sem....

ami sokat segithet:
a cegek tevekenysege hany helyrol szarmazik:
NCM-nel ha csak a 4 legnagyobb mezot, banyat nezed:

-Telfer: A$ 957/oz cost
-Gosowong: A$1013/oz cost
-Hidden Valley: A$1343/oz cost
-Bonikro: A$1260/oz cost

tehat nem $921 a koltseg hanem joval tobb, es akkor itt jon elo, hogy hol novelik a termelest es hol szinte minimalisra csokkentik...

Nyilvan a cegek profitert termelnek...

az en altalam ismert elemzesek nagy resze Ausztral cegekre vonatkozik, nemzetkozi cegekrol pl. Goldcorp, Barrick Gold....
kevesebb informacio all rendelkezesemre...

Goldcorp-nal a prezentacio, ha jol emlekszem $800-820-al szamol, bar a penzugyi elemzesek atolvasasakor azert lehet talalni nehany erdekesseget
;)
ok megint csak, ha jol emlekszem $1000 ill. fole varjak 2014 evre a koltsegeket
....
AngloGoldnal is $1000 fole...

Mint irtam keves ceg van aki $800 alatt tud termelni, azt is erdemes figyelembe venni, hol talalhato a mezo, orszag es egyeb szempontok alapjan, politikai,gazdasagi,geologia, kornyezet , idojaras kockazat...

Azok a cegek ahol $800 alatt talalhato a termeles, joknak tunhetnek,de mint tudod a banyaszatnal nem csak gold,silver, meg cooper-t is termelnek ezeknek az aranyait sem szabad figyelmen kivul hagyni ill. hogy ezeknek a vilagpiaci ara hogyan valtozik.

Ha jol emlekszem Barrick-nal (azt hiszem $450-os is van, Troy-nal vannak alacsony koltsegek 700 alatt,de figyelni kell a mennyiseget,aranyt is amit termelnek ill. hogy mekkora a mezo elettartama....

Tehat ha veszed a faradsagot es vegignezed csak a prezentaciokat amik eleg feluletesek, mondjuk a 10-15 legnagyobb cegnel, mar abbol is sok kovetkeztetest le lehet vonni, ha kicsit jobban belemesz es vegig olvasgatod az elmult 3-4 ev penzugyi jelenteseit, koltsegek, bevetelek, hitelek ill., hogy mennyi derivative pozicioval ill. fizikai bullionnal rendelkeznek akkor lehet, hogy szamodra is egyertelmuve valik, hogy az $1000 aranyar hosszutavon nem fenntarthato, szamomra az $1200 ar tunnik olyanak ahol a cegek nem kepesek a kereslettet kielegiteni, mert a mezoik nagy resze nem termel profitot ill, a cegeknek nem all erdekeben ez az ar......

persze elofordulat, hogy az arany iranti kereslet jelentosen visszaesik, bar en ezt ketlem Kina es India miatt...,de mindennek van eselye...

Velemenyem szerint, nehany igen tapasztalt befekteto erdekcsoport lassan kezd ill. elkezdett gyujtogetni....

mint iratm:
BlackRock, nehany nyugdijalap,Biztositoceg ill. bankok is kezdenek toket atcsoportositani ezekbe a cegekbe...

En nem varok arrobbanast es nem kergetek irrealis almokat $5000-10000-os arany arat meghagyom a szenzacio hajhaszoknak, de a kovetkezo 2-3 evben nagy valoszinuseggel szamolunk %1500-1600 arany arral.
pomperj
pomperj 2014. 04. 12. 13:44
Előzmény: #746  Törölt felhasználó
#757
Szia,
erdekes es fontos is nekunk, amit irtal a koltsegek kidolgozasarol.
Tudnad itt publikalni, hogy szerinted mi az all-in koltseg sorrend mondjuk a 15-20 legnagyobb ARANY-banyasznal?

Az meg kulon bonusz lenne, hogy a legjobb (legalacsonyabb koltsegu) 5 banyasznal, ha netan az egyes banyankenti all-in-cost szamot is megadod?

En speciel, ha egyetertesz, szivesen feltennem a blogomba is, mert ott eleg sokan olvassak mashonnan is, mint Bp-rol.

link

Nekem is van egy regebbi listam errol, de ma mar pontatlan.
Elore is koszi!
Babajaga74 2014. 04. 11. 16:23
#756
Sziasztok!

Ti nem láttok az ezüstben nagyobb fantáziát, mint az aranyban? Mert én személy szerint igen. Az ára nagyobbat esett, mint az aranyé ( százalékosan ), 15 éven belül a jelenlegi kitermelés ütemével elfogy, tehát előbb-utóbb szűkülni fog a kínálat és nagyobb az emelkedési potenciálja az aranyénál. Mellette szól az ipari felhasználása ( ami lehet mondjuk ellene is, ha ismét válság lesz ) és esetleg ha a 20 dollár körüli ár visszaesne 18-19-re, szerintem nagy üzlet van benne.
Mi erről a véleményetek?

Üdv. Babajaga
Törölt felhasználó 2014. 04. 11. 15:27
Előzmény: #749  pomperj
#755
pomperj,

mindig orommel veszem, ha van kivel velemenyt cserelni.
Azzal tokeletesen 1-etertek, hogy a banyaszaimat befolyasolja a tobbi reszveny viselkedese......
,de azzal is tisztaba vagyok,hogy az arany ara talan meg jobban hatassal van,hogy ezek a cegek hosszutavon kepesek-e nyereseget elerni.....

Abban is tokeletesen 1etertunk, hogy elobb vagy utobb, jon 1 komolyabb korekcio a piacon....
En pl.-ul tavaly agusztus ota mar nem nezem az us egyedi reszvenyeit, megszuntettem az elofizetest a realtime adatokra, mert esesnek adok nagyobb valoszinuseget....
ha pedig esik akkor mondhatjuk guy is hogy minden esik (persze ez 1 kis leegyszerusites,de gondolom erred mire gondolok...

1elore azonban nem latok fantaziat semmiben......

2 evvel ezelott megvoltam gyozodve az arany nem er tobbet 600-800$-nal el is kezdtem shortolni 1690-nel.....

azonban az utobbi honapokban, megvaltozott a velemenyem:
tobbfele kereskedesi rendszert hasznalok, es van nehany strategiam nem tul rossz track record-dal,
nehany quantitive strategia elkezdte dobalni az aranybanyakat....

szoval vettem a faradsagot es megneztem nehanynak a jelenteseit, penzugyi helyzetet....

vegul 10 cegben talaltam fantaziat, mint irtam csak nehany ceg van a vilagon aki 800$ alatt tud kitermelni, a cegek tobbsege 900-1200$ kozott van a termelesi koltseg, de vannak ez folott is egszen 1400-1850-ig is, bar ezeket a mezoket en nem latom hosszutavon fentarthatoknak.....
lehet itt beszelni arrol, hogy majd faragnak a koltsegekbol, meg hatekonnyabba teszik a termelest .....

az en research-om azt mutatja, hogy mar jo nehany cegnel visszafogtak a termelest, nem eroltetik a termelest ahol 1200-1300 kozott van a termelesi koltseg, a management nem csak elbocsatot dolgozokat, meg kisebb sebessegbe allitotta a termelest a sajat fizeteset is vagta 25%-al, szoval mondhatni nem a legszebb idoket elik....
arrol is tudomasom van, hogy jo nehany cegnel mar nem adjak az aranyat 1200-1300 kozott, hanem inkabb hitelt vesznek fel, hogy a koltsegeket finanszirozzak, a bullionokat meg tartogatjak...

olyan is van ahoy nem reg adtak el 40 milliardert 1 mezot a kinaiaknak ahol a termeles 1243$/ uncia ....
persze a banyaszok sem azert lesznek koszosak, hogy jotekonykodjanak szeretnek penzt csinalni ok is....

szoval 1 szonak is 100 a vege, en nem latom 1elore fenntarthatonak hosszutavon az arany 1200$ alatti arfolyamat, ami persze nem jelenti azt, hogy nem tesztelheti az 1000$ arfolyamot,de en kisebb valoszinuseget addok annak mint hogy az ar tesztelje az 1400 szintet......

a banyaimat meg nem daytradelesre vettem, hanem 2-3 evre, mondjuk ugy 1500-1600$ arnal mar elegedett lennek
ha ezt 2-3 ev alatt elerjuk az nekem siman 20% illetve folotti, hozamot biztositana/ev , ha 5 ev alatt akkor is verem az atlagos tozsdei hozamokat, de azert jobb volna elobb mint kesobb

az is konyeden elofordulhat, hogy a technologiabol a penz kezzelfoghato dolgokba aramlik, es nem Facebook meg baratai ill. cegek ahoy meg sosem termeltek profitot, MCD meg Procter-t es hasonlo cegeket lehet meg 1 darbbig huzni,de elobb utobb a penz megprobal erteket keresni......

nem sok biztonsagos menedek van, a svajci frank kilove, mert negative kamatokkal nem igazan kifizetodo befektetni, ingatlanok erteke Svajc, Norvegia,Ausztralia,Nagybritania tul ertekelt....

azt meg mar a tobbseg tudja, hogy a papirpenznek mennyi az erteke....

India meg imadja az aranyat, meg akkor is ha az allam probalja megszoritani, megneheziteni a hozzaferest...

Kinaiaknak meg mar van eleg Usa allampapirjuk ill. europai, es ha ezeket a kozponti bankok sem veszik mar az azert jelent valamit.....

1ebkent az europai penzugyi valsag nem oldodott meg, csak alacsonyabbak lettek a finnanszirozasi koltsegek,de az europai bankrendszer nyakig ul az ertektelen allampapirokban.....
amibol meg csunya dolgok lesznek elobb utobb....

a masik teny ha az allamadossag eleri az eves GDP 80%, akkor szinte matematikailag szinte lehetetlen visszafizetni, es it ugye novekvo gazdasagokrol, novekvo demografiai mutatokrol es szigoru allami koltekezesekrol penne szo...

a jelen esetben a gazdasagok kozul nehany meg csak csak novekszik, de a demografiai mutatok azok pont ellentetes iranyba haladnak, ill. szigoru allami koltekezesrol nem beszelhetunk, mert az orszagok 95% hitelbol fedezi a koltsegeket, amik a romlo demografiai mutatok miatt inkabb romlani fog.....

Szoval fold, arany, ezust, platina es kezzelfoghato ertekeket kell keresni es venni, mert ha mi nem veszuk, megveszik az azsiaiak ill. afrikaiak....

novekedesi story mar reg nem kinarol szol, hanem:

India,Indonesia, Fulopszigetek, Burma, Bangladesh, es nehany afrikai orszag....
emerald 2014. 04. 11. 12:54
Előzmény: #753  pomperj
#754
:)))
Ha meglessz én is Veled tartok!
De a bányászokra is berakom a pénzem, amennyit csak tudok!
pomperj
pomperj 2014. 04. 11. 12:26
Előzmény: #750  Cosinusrider
#753
Super!
Vilagos, amit mondani akarsz. En speciel egyetertek: az ollo minden masban is ennyire szetnyilt, olajtol az ingatlanon at a rez araig. Jon az ollo zaradasa: euforiabol a kijozanodas fele.
Mi ezert lessuk itt a jo oreg arany-ar chartot: szivesen vennek par unciat 1050 korul.
pomperj
pomperj 2014. 04. 11. 12:20
Előzmény: #751  szarvasvadasz
#752
En meg nem latom a jelet DRL-nel azonnali fordulatnak, meg egy eses hianyzik az Elliott modelben.
Legy ovatos. Es ez nem "tuti tulelo" ceg, most financial szektorban fundamentalis alapon se vennek bele.

Good luck.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 04. 11. 11:45
Előzmény: #750  Cosinusrider
#751
Doral Financial Corp (DRL.US)-ot kell zsákolni.
link
Cosinusrider 2014. 04. 11. 11:17
Előzmény: #749  pomperj
#750
Inspirációnak felteszek egy képet. 5 éves charton az SP és az arany. Kíváncsi lennék, ki milyen következtetést tud levonni belőle.

link
pomperj
pomperj 2014. 04. 09. 08:21
Előzmény: #743  emerald
#749
Az utolso 2-3 nap aranyar mozgas nagyjabol megerositi, hogy a fel-korrekcio meg tart, es van jo esely, hogy el fogja erni a 1335 koruli szintet.

Raadasul, SPY-ra gyenge idoszak jon (lasd tax-day), es a spekulativ penz mintha elkezdene menetelni SPY-bol az EM piacokba, es ez segit arany aranak emeleseben.

Nem biztos, hogy ugyanez igaz a aranybanyaszokra is: oket a tobbi reszveny iranya is befolyasolja, nemcsak az arany ara. Es most ellentetes hatasokat kap.

Be careful.
Törölt felhasználó 2014. 04. 08. 10:09
Előzmény: #747  Törölt felhasználó
#748
remelem az imaim meghallgatasra kerulnek!

igerem nem leszek turelmetlen,de azert a Jezuskatol szeretnek mar most kerni $1500 arfolyamot, de az se baj ha csak jovore jon el,de akkora $1600-nak jobban orulnek.
;)

addig meg beveszem a vernyomas csillapitomat, mert az is elofordulhat, hogy hamarosan csonkolnom,kell annal mar csak az amputalas rosszabb!!!
Törölt felhasználó 2014. 04. 06. 18:23
Előzmény: #745  emerald
#747
Emerald, ne haragudj de nem az aljan kell venni, mert azt csak utolag tudjuk meg, hogy hol volt az alja, hanem emelkedo piacon.
Ha emelkedik venni kell!!!

Ha esik akkor adni kene,de az en hazi feladatom azt mondja, amig nem esik az arany eves minimum ala addig nem szabad adni, mert lehet hogy kezd a pica kiepiteni 1 stabile bazist amibol meg bike is konyen lehet!!!
Törölt felhasználó 2014. 04. 06. 18:13
Előzmény: #743  emerald
#746
nem vagyok banyasz fun,de a risk/reward ratio miatt erdekesek ezek, es mint emlitettem van bennuk mozgas.

En $800 tettem az arany aljat meg 3 evvel ezelott, az elmult 3 honapban azonban nehany quantitive strategy elkezdte dobalni ki ezeket a reszvenyeket, szoval megprobaltam megcsinalni a hazi feladatot.

a teny, hogy csak nehany ceg van aki 800$ alatt tud kitermelni,
ez a minimal is koltseg, itt meg nem irtunk amortizaciorol, a hitelekrol stb.
Az atlagos koltsegek $1000-1250 kozott vannak Ausztraliaba.
Ok akkor meg 1 fillert nem kerestek raita.
Sok ceg nem is adja el a bullionjait, hanem inkabb hitelt vest fel, hogy finanszirozni tudja a koltsegeket, most itt ugye olyan banyakrol nem beszelunk ahoy $1300-1850 a termelesi koltseg, nem egyszeru lezarni 1 banyat, de valoszinunek tartom, hogy nem emelik a termelest ezekben ill. kiszorjak a szabikat a munkasok kozott, mert minnek eroltetni a veszteseges termelest.

Na es itt akkor konyen elerkezhetunk a kereslet kinalat torvenyehez.
Nem vagyok biztos benne, hogy a kinalat none nagyon 1200-1300 kozott.

(Ausztraliaban az 1.-ik cegnel nem aranyat adtak el hanem aranybanyat a kinaiknak ha jol emlekszem 40milliardert a kitermelesi koltseg $1243 volt, es akkor ez meg jotekonysag, mert azert senki sem szeret hosszutavon ingyen dolgozni.

Szoval merlegelnem kellett, mire van a leg nagyobb esely a kovetkezo 6-18honapban keresni vagy veszteni 10-30% az arany piacan.
vagy vasarolni nehanyat ezekbol, es itt az eselyek jocskan tobb mint 3 vagy 5 az 1-hez.

Persze nem allitom, ha az arany atmenne az eves minimumon es tobb mint 3 napig alatta folytatna a kereskedest valamilyen szamomra ismeretlen okbol amor sajnos amputalni kell!!!
(barmi aron),de remeljuk nem amputalas, hanem novo osszel szuret lesz
;)
emerald 2014. 04. 06. 18:02
Előzmény: #744  Törölt felhasználó
#745
A bányászokat hetekre vettem eddig is, de most ha lessz egy alj szeretnék fél év egy év időtartamra is vásárolni természetesen longot.
Törölt felhasználó 2014. 04. 06. 17:49
Előzmény: #742  Törölt felhasználó
#744
UGL ETF termek, amit azert ajanlanam, mert 2% alatt van a koltseged 1 evre.Raadasul 2szeres tokeattetel kereskedsz az arany piacan.

Hatrany, hogy a piacon nem mindig van likviditas a Londoni es amerikai tozsden kivul.

A penz nem a napi hullamzasban van!!! a trendben

Tapasztaltabb kereskedoknek min.5-10 ev tapasztalattal,
tovabbra is a banya reszvenyeket ajanlanam.

Ahogy irtam:

AGS.asx
NCM.asx
NST.asx
OGC.asx
RSG.asx
SAR.asx
SBM.asx
SLR.asx
TGZ.asx
TRY.asx
...es igy tovabb

na ezekben van mozgas, volatilitas, a mozgasban pedig lehet pent keresni

Ne felled ha tokeattetelt hasznalsz nem csak a nyeresegvalo esely, hanem a kockazat is no!!!

Plusz ha napon tul kereskedsz es nem shortolsz, bar most meg nehany brokernel a shortnal is fizetned kell.
Szoval nonek a koltsegeid.

1 sajat tapasztalat 2009-bol:

nyereseges pozikbol 33000
veszteseges pozikbol -24000
kamatkulonbozet: -8500
spread amit fizettem: -2500

vegeredmeny: -2000

cask forex-en.

Egyebkent ha rakeresel az interneten a FED vegzett statisztikat a fobb devizaparokon:

Eredmeny: x<2,5-3% devizapartol fuggoen

x vagy hivhatjuk N-nek is az elony, hogyha az arfolyam attori a napi pivot pontot akkor eleri az 1. ellenallast
ill. ha lefele tori at akkor eleri a tamaszt!

Nezz meg nehany peldat:

pl.

EUR/USD

Res: 1,3760
Piv: 1.3720
Sup: 1.3680

(a res ill. piv ill. piv es support tavolsaga nem egyenlo minding)

Max elonyod a FED statisztikai miatt 40*53-40*47=240pip
itt jon az erdekesseg
a legtobb kereskedo fizet 0,5-0,8pip*100=50-80pip

a legjobb esetben is 160-190pip/100 kereskedes= 1,6-1,9pip/trade

na ez aztan nagy buli!!!!
es akkor meg akkor arrol nem is beszeltunk, hogy a kereskedok elkezdtek lezarni a nyero pozikat 3-5pippel a support vagy resistance elott, mielott a tobbiek lezarnak, es azt hiszem ezzel elertunk ennek a tortenetnek a vegehez!

Szoval, tovabbra is azt mondanam sokkal konyebb nyeresegesnek penni ha napon tul kereskedsz, raadasul a koltsegeid kisebbek lesznek.

emerald 2014. 04. 06. 17:30
Előzmény: #740  Törölt felhasználó
#743
Üdv.
Szerintem Pomperj meg rajtam kívűl sok "bányász fun" nincs....DD
De jó hogy ajánlod, hátha más is kedvet kap hozzá.

Eggyetértek alulértékelt részvénycsoport, de én jelenleg kivárok, mivel lehet lejjebb is az arany ára, és ha csak 50 dollárt csökken is akkor már a tavaly évi minimumra fognak esni a részvények. Ami 10%csökkenést jelent.
Ha pedig még lejjebb lenne nyár közepén például, akkor pedig bőven ez alá is mehet.

Lehet így elmulasztom a legalján a beszállási pontot, de inkább legyen kevesebb hasznom mint egy nagy rizikó.

Mert ez az álltalam olyannyira kedvelt részvény nagyon volatilis, azaz tud napon belül 10%-ot is csinálni, de képes 5-10%-os réssel fel -le nyitni is.

A következő hsz-ben írtál listát. Őszintén én ezeket a rövidítések alaplyán nem tudom beazonosítani....ha leírnád a teljes nevük akkor tán sikerülne.
Törölt felhasználó 2014. 04. 06. 15:15
Előzmény: #741  Törölt felhasználó
#742
Certifikáton, CFD-n vagy ETF-en keresztül érdemes kereskedni aranyra? Vagy a legjobb megoldás a XAU/USD 100-szoros tőkeáttétellel?
Törölt felhasználó 2014. 04. 05. 21:59
Előzmény: #740  Törölt felhasználó
#741
Nehany pelda:

AGS
NCM
OGC
SAR
SBM
SLR
TGZ
TRY
...

Egyebkent nehanyat mar kozuluk elkezdtek gyujtogetni az intezmenyi befektetok.

Itt oyan kisebb nevekrol beszelunk mint: Van Eck Assoc.
Blackrock
....

Azt sem szabadna figyelmen kivul hagyni, hogy a legtobb aranybanya kitermelesi koltsege 800-1300$ kozott van,a banyaktol fuggoen, nem hiszem, hogy 1 olyan banyaba emelnek a termelest ahol 1300-1900kozott van a termelesi koltseg, a kinaiak meg mar nem arnyat vasarolgatnak, hanem 40 milliardet aranybanyat, ott eppen a legutobbi koltseg $1243 volt.

;)

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek