Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2014. 04. 17. 13:08
Előzmény: #777  Törölt felhasználó
#780
Atneztem, sok ujdonsagot nem lattam, de reagalnek.
1)Mindketten tudjuk, hogy konzekvensen rosszul szamozzak az oldalazo haromszogban a sub-hullamokat:
-az (1) eleve teves mert az inkabb (3),
-es az oldalazo haromszogekben a 2-3-4-5 helyen inkabb (a-b-c-d-e) kellene.

2)Tartalmilag az ezust parnapos piacvezeto elore-jarasa fontos. De ez inkabb csak az utolso 2 evre jellemzo "divergencia", nem okvetlen igaz egy masik regime idejen.

3)Talan ismered rambus-t, en nem. A temak parallel kezelese mindenesetre jo idea.
Törölt felhasználó 2014. 04. 17. 09:46
Előzmény: #770  pomperj
#779
pomperj koszonom a hozzaszolasod,
sajnos azzal nem ertek 1-et, hogy 10 ceg van amit figyelnek az alapok, mert en tobbet figyelek....
es nekem is van alapom, ill. a cegemnek
;)
ha nem olyan kis bufikrol beszelunk mint en...es a cegem....

Akkor megemlitenek nehany kisebb alapot lehet hogy esetleg hallottal roluk:

BlackRock
Credit Suisse
Morgan Stanley
Van Eck Association ( csak ok 25 billio $ koltenek Au-ban vasarlasra)
....
a teljesseg igenye nelkul...

Törölt felhasználó 2014. 04. 16. 18:07
Előzmény: #777  Törölt felhasználó
#778
nagyon profin nez ki,
nekem kicsit blablabla......
;)
Törölt felhasználó 2014. 04. 16. 18:02
Előzmény: #775  emerald
#777
Törölt felhasználó 2014. 04. 16. 17:55
Előzmény: #775  emerald
#776
emerald miert dolgozol tokeattetelel, ha nem engedheted meg magadnak hogy 20%, hogy veszitsel....

20-30% DD elobb utobb jon, tokeattetel nelkul,
nyersanyagokban meg inkabb ennek a 1,5-2szerese

ha nem engedheted meg magadnak 20% DD-et tokeattetel nelkul sem szabadna arannyal kereskedned, de ez csak az en szereny velemenyem........
emerald 2014. 04. 16. 17:22
Előzmény: #774  Törölt felhasználó
#775
Értelek de én tőkeáttel dolgozom....cfd-én és nem engedhetem meg magamnak hogy akár 20-30-40 százalékot veszítsek.

Tavaj július végén vettem, és realizáltam 35%-ot úgy hogy bőven a dupláját is lehetett volna. Ami tőkeáttétel azt jelentette, hogy a befektetett tőke megnégyszereződött!

Decemberben szintén vettem, akkor szintén kb 25%-ot kerestem vele.

Leírtam hogy egy új mélypontot várok, ami meglessz pár hónapon belül. Ha pedig érdemben már nem esnek mert arany szárnyal, nos az se baj....venni lehet bármikor...:))

Tudod Te évekre fektetsz be tőkeáttét nélkül....ez ugye teljesen más.
Más kereskedési stílust igényel.
Kössz a jótanácsot de én kivárok.....:))
Törölt felhasználó 2014. 04. 16. 16:35
Előzmény: #773  emerald
#774
emerald,

a nagy fiuk mar gyujtogetnek....
csak az uj generacios hedge fundok, meg kereskedok probalkoznak shortokkal,de majd ha kijon az adat a long es short poziciokrol...elobb utobb mindenkinek leesik a tantusz...

Van Eck Association havi alapon emeli a reszesedeset a banyakban....

pl. OGC.asx-ben mar 15.95%-nal jarnak....

nem olcson kelll venni hanem dragan es meg dragabban eladni...
;)
emerald 2014. 04. 15. 22:33
Előzmény: #772  pomperj
#773
Bizony ráültem a kezemre...:)))
Pont azt írtam ma máshol,hogy amíg arany nem alakít ki irányt addig én se short, se long.

Az alapján hogy a decemberi mélypont lejjebb volt mint a júniusi, az emelkedés meg sokkal kissebb mint az augusztusi, én egy új minimumot is elképzelhetőnek tartok a bányászoknál.
Sok év megfigyelése alapján az aranyban álltalában a nyári minimumot egy nagyobb felpattanás követi augusztus-szeptemberben ami nem tart sokáig, csak kb 2,5-4hétig. Ezt okoskodtam ki magamtól, hogy majd erre figyelek....:)))

De jó h írtad ezeket, most nyugodtabb vagyok. Köszönöm!

ps:
Ami most van a piacokon, például indexekben....húú hát nem könnyű eligazodni!

pomperj
pomperj 2014. 04. 15. 20:35
Előzmény: #743  emerald
#772
Eleg gyorsan egyertelmusodik a helyzet az aranybanyaszok piacan:

-GDX a marc. 26-i, es 23.5 szinten levo melypontrol 10 napot maszott lassan felfele,
-aztan az utolso 3 nap alatt ugyanodaig le is esett.

Azt gondolom, hogy ujabb 7-8 nap alatt le is fog erni a 21.5 koruli savba. Ha ott megfordul ismet felfele, akkor mar egeszen magas a valoszinusege, hogy oldalazo haromszogben vagyunk.
Ennek a haromszog-formacionak 1-1.5 honap mulva lehet vege. Es akkor indul egy ujabb impulziv hullam lefele: na, annak az aljan kell bevasarolni.

Addig akar bekesen is lehet szemlelodni.
Törölt felhasználó 2014. 04. 14. 13:25
Előzmény: #770  pomperj
#771
koszi szepen, nagyra ertekelem az idot amit a valaszra forditottal....

mint irtam engem 1elore csak au-ral cegek erdekelnek, valoszinulegmeg van ennek is az oka...
(torvenyi szabalyozas), ja es shortot ill. tokeattetelt nem hasznalok ebben a portfolioban...

email: oogway88@gmail.com

a portfolio kvantitiv strategiara epul:.....

Jelenleg:

AGS.asx
GEM.asx (mar nagyon varom az eladasi, kiszallasi jelet, mert mar visszaadtunk a profitbol 19%
NCM.asx
NST.asx
OGC.asx
RSG.asx
SAR.asx
SBM.asx
SLR.asx
TGZ.asx
TRY.asx

koszi, legyen szep heted!
pomperj
pomperj 2014. 04. 14. 09:42
Előzmény: #768  luxemburg
#770
Szia,
A "precious metals" mufajban 10 "investment quality" ceg van amiket az alapok is figyelnek,
Tajekoztataskent ide irom neked a 2013,2014 earnigs szamot(ttm es estimate), az Apr. arat, P/E es P/B szamat, meg par lenyeges mondatot az 5 legnagyobbrol (meg nem Del-Afrika, am nagyon rizikos).
Ez mar eleg jo kiindulasi info, ha utana akarsz nezni.

Szia,
A "precious metals" mufajban 10 "investment quality" ceg van amiket az alapok is figyelnek,
es altalanos parrol ezek kozul, tajekoztataskent ide irom neked a 2013,2014 eves earnigs szamot(ttm es estimate), az Apr. arat, P/E es P/B szamat, meg par lenyeges mondatot rola.
Ez mar eleg jo kiindulas ha utana akarsz nezni rendesen..

1)Agnico Eagle AEM
PE=32,Div= 1.1%,PB=1.8, 2013E=0.64, 2014E=1.05?, Price=30,
Gold production will probably rise around 8% this year. Gold output is slated to rise in both Canada and Mexico Projects under way ought to help boost gold output a further 5% or so in 2015.

2)Anglogold, AU
PE=19, Div=1%, PB=2, 2013E=0.88,2014E=1.07?,P=17.
In 2013 gold volume increased 18%, to 1.23 million ounce, as production costs eased 8% and exploration outlays fell 20%; that overwhelmed the falloff in gold price.
AU has above average long-term capital appreciation potential. Further cost cuts should help, while the reduced exploration program yields some new prospects. CCa. 600,000-ounce new contribution from the new Tropicana and Kibali mines, in Australia and from Republic of the Congo.

3)Barrick ABX
PE=18, Div=1%,PB=1.5,2013E=2.2,2014E=0.9?P=18
ABX plans 6.5 million ounces of gold this year. This is down from the 7.16 million ounces in 2013, the decline reflects a series of divestitures, sold mines. Further streamlining is likely, remained 6 mines in Barrick’s portfolio. All-in-costs over $1,100 an ounce.

4)Goldcorp GG
PE=25,Div=1,PB=0.9,2013E=1.37,2014=1?P=23
gold production is estimated to decline 5% to 6% this year. Reduction is from lower ore grades in Nevada and the
divestiture of the Midas operations.

5)Kinross Gold KGC
PE=32, Div=0, PB=0.8,2013E=0.28, 2014E=0.24?,P=4,2
In 2014, Kinross expects to produce 2.5 million ounces against 2.63 million in 2013. Management cost estimates
$730 to $750. Share earnings to decline in 2014, to $0.24. The company’s asset base has dwindled materially. Kinross’ total estimated proven reserves 2013 are 40 million ounces gold, a net decrease of roughly 20M ounces from 2012.

Törölt felhasználó 2014. 04. 13. 22:28
Előzmény: #768  luxemburg
#769
Canada, South Africa es Australia a legnagyobb piacok a nyersanyag kereskedelemben, ott vannak meg az oroszok is de ok most nem nepszeruek.

Nyilvan a kulonbozo orszagokban kulonbozo nyersanyagok vannak jobban eloterbe; Canada ill. a CAD/USD nagy mertekben korrelacioban van az olajjal, nem veletlenul, hasonlo dolog all fenn Australia es az AUD/USD ill. az aranyar kozott......

nyersanyanyaggal foglalkozo cegeket, nagyobb piacokon jegyeznek, pl. NYSE, Toronto Exchange, ASX stb....
komolyabb brokercegeknel elerhetok ezeknek a cegeknek a reszvenyei, nehany CFD kereskedo cegnel is bar en nagyon nem ajanlanam, a nyersanyanyag kereskedest tokeattetellel, bar mas sem nagyon, de a nyersanyanyagkereskedest kulonosen nem ajanlom, sokkal nagyobb a volatilitas....

Mint pompejr vagy Jim Rogers is mondana,
lesznek cegek amik elvesztik az ertekuk 90-99%, lesznek banyak ahol leallitjak a termeleset, vagy csokentik, esetleg bezarjak, eladjak a mezoket, lesznek cegek amelyekben levaltjak a managementet, amelyek csodbe mennek esetleg felvasaroljak oket.......

a masik dolog mint ahogy az autogyartasban azert mert az AUDI vagy Mercedes egyre nagyobb profitokat er el az nem jelenti azt, hogy a Ford, renault vagy mas ceg nem kerul nehez helyzetbe vagy megy csodbe.....
luxemburg 2014. 04. 13. 22:09
Előzmény: #767  luxemburg
#768
Ha esetleg van még "megosztható" infod örömmel olvasnám.Au bánya részvényt hol jegyeznek?Hol követhetem őket?Üdv!
luxemburg 2014. 04. 13. 22:01
Előzmény: #766  Törölt felhasználó
#767
Szia!Én a hangnemnek és a hozzá állásotoknak örülök,mert a legtöbb topikban csak az egymás szivatása és cikizése folyik.Ezek az "eszmefuttatások"is nagy segitséget jelentenek a kevésbé tájékozottaknak is,mert jobban utána olvasnak.A bánya részvények nem nagyon vannak előtérben nálunk,ezért a népszerüségük sem akkora,mint a nagy amerikai vagy europai részvényeknek.A "nagy" elemzőházak sem foglalkoznak velúk. Szeretettel és jó szerencsét kivánva Üdv!
Törölt felhasználó 2014. 04. 13. 21:12
Előzmény: #765  luxemburg
#766
Szia,

Ezek csak eszmefutatasok, velemenyek es 1 kis hazi feladat.....

En nem igazan foglalkozok fundamentalis elemzessel, mert ezzel az a baj, hogy nagyon nehez megfelelo mennyisegu valos erteku adatott osszeszedni,
mondhatjuk ugy is, hogy mindig bizonyos informacoik hianyaba, hozzunk donteseket.
Azok pedig lehetnek jok ill. rosszak.

En nem ajanlok senkinek befektetest ill. kereskedest, az osszes informacio csak eszmefutatas, velemeny az altalam hozzaferheto informaciok alapjan, amik kozul van amit, megoszthatok, van amit nem.....

A portfolio foruman nekem ugy tunt foleg technikai elemzes jellegu erdeklodok vannnak.

En is hatekonyabnak tartom a technikai jellegu strategiakat ill. quantitive befektetesi, kereskedesi rendszereket....

Mint irtam korraban en shortoltam az aranyat 1690 korul....
es meg voltam gyozodve hogy 800-ig meg sem all......

kozben eltelt 1 kis ido es a szamitogepek melyek quantitive kereskedes alapjan generalnak veteli eladasi megbizasokat, elkezdtek januar-februar kozott aranybanya reszvenyeket dobalni....

igy kenytelen voltam 1 kis idot raszanni es a 800$-os aranyarba vetett hitem, velemenyem megvaltozott....

azt sem szabad elfelejteni, hogy az osszes nyersanyagkereskedes aranylag eleg komoly kockazatot jelent....
luxemburg 2014. 04. 13. 20:15
#765
Gratulálok Nektek ezekhez a közérthető elemzésekhez.Régóta foglalkoztat már,hogy hosszabb időre esetleg bánya részvényt is vennék.Au bánya részvényt,melyik tőzsdén jegyeznek.Nagy élvezettel olvasnálak Benneteket tobábbra is!Gratulálok Kisvuk és Pompei!Üdv!
Törölt felhasználó 2014. 04. 13. 19:32
Előzmény: #763  pomperj
#764
Szerinted van osszefugges az arany vilagpiaci ara es a termeles menyisege kozott?!?

Az sem tatrtom tul erdekesnek, hogy 1 mezon ahol az osszes koltseg alacsonyabb ott 27% nott a termeles, ahol pedig a koltseg magasabb mint az ar ott visszaesik a termeles.

Mint irtad nem csak a cash all in cost-ot kell nezni, hanem az Egyeb jarulekos koltsegeket, royality, adok stb....

Mint irtam en foleg au aranybanyakkal foglalkozom, az o nyereseguket Nagy mertekben befolyasolja az AUD/USD arfolyama, az olajar, Ill. Itt. Jelenleg van ezeken Carbon ado es extra banyaado !
Ezek kozul nehany ado 1 even belul meg lesz szuntetve!
Ez neha par millios koltseg, nehany cegnel tobb 10millios koltseg.

Nem tudom hol lesz az arany ara, holnap vagy jovore...

Magaban az aranyba nem latok akkora fantaziat..,
Az aranybanyakban viszont igen..,

Aranyokban van kulonbseg: kockazat 10-15% es hozam 10-30% [arany]

Banyakban 20-50% arfolyamkockazat a lehetseges 100-400%-os hozam?!?!
pomperj
pomperj 2014. 04. 13. 18:39
Előzmény: #760  Törölt felhasználó
#763
Nekem 2013-rol vannak adataim, a lenyege a kovetkezo:
1)Az osszes aranybanyasz atlagos all-in-cost szama merlegeik alapjan, a 70M uncial osszes vilagtermelesre visszaszamolva, = 1391 USD (tovabbiak mind USD).

Ez kicsit magasabb mint World Gold Council szama, ok 1350 et mondanak.
Barclays 1100-at mond, plusz kb. 200 a capital expenditure becsles a fenntarthatosaghoz, szoval igazabol az is 1300.

2)Barrick:
2012-re 945,
2013-ra 975
De, ebben az uj banya vasarlasok+sajat fejlesztesek nincsenek benne, ami kb.plusz 200-250.

3)GoldCorp.
Gold Corp's Revenue in 2011 was: $5.362/billion and their cost of revenue
was: $2.736/billion. The average price of Gold in 2011 was $1,571/oz. So that translates to the cost of mining Gold being: $801.61/oz for
Total cost 2013 (amiben csak a mining+ processing+selling+royalty van), 360
All-in-cost 2013: 910

4)Newmont: tele ellentmondo szamokkal, de mivel a 7.5M uncial termelese 4 ev alatt 5.0M-ra leesett, akarmit is irhatnak, az nem mervado, mert sok koltseget megsporoltak. A realis kb. 1250.

5)GoldField:
Gold Field's Q4FY13 true all-in costs actually fell significantly on a year-over-year basis from
1431 in Q4FY12
1310 in Q4FY13

6) Tobb kicsi:
Alamos Gold AGI 1150, Yamana Gold YAU 1100,Eldorado Gold EGO 1100
Agnico Eagle EAM 1100

7)Azert ebbol is eleg nyilvanvalO, hogy ha az ar 1200-ala esne, azt nem lehet birni sokaig, talan csak 3-6 honapig, aztan a banyaszok vagy leallnak (es a piacrol eltunik a termek), vagy csodbe mennek.
Viszont rovid tavon le tud szurni az ar egy felborulo kereslet/kinalat miatt akar 1000-1100 savba is, 1-2 honapig.
De ott az mar nagyon jo vetel lenne.
Törölt felhasználó 2014. 04. 13. 15:04
Előzmény: #760  Törölt felhasználó
#762
Barrick-nal van mezo: negyszazotven$ korul
hetszaz alatt van Troynal

link
Törölt felhasználó 2014. 04. 13. 15:04
Előzmény: #760  Törölt felhasználó
#761
Barrick-nal van mezo: negyszazotven$ korul
hetszaz alatt van Troynal

link

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek