Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 11. 06. 09:34
Előzmény: #3764  szarvasvadasz
#4020
USD update az EWI-től:

The Dollar Index satisfied minimum expectations by pushing above 86.75. The 5-wave advance from May and the momentum divergence accompanying the fifth wave warn upside potential is shrinking. The risk is shifting to the downside.

Just a correction of the advance could visit the area of the fourth wave of one lesser degree which extends to 84.47. The fourth wave of one lesser degree often acts as support. But a correction could seek lower levels. It should prove the largest retreat since May and will come at a time when many are finally willing to accept the dollar is headed higher.

The alternate count suggests wave (iv) is still unfolding. The overlapping rise would represent wave b of a flat or triangle. Both scenarios would take more time but would not alter the bullish outlook that calls for a new high.

A triangle would result in a sideways consolidation above 84.47 in waves c, d, and e. The dollar would subsequently stage a thrust from a triangle that would make the anticipated new high. A flat would result in a wave c decline below 84.47 before wave (v) started.

link
pomperj
pomperj 2014. 11. 06. 09:17
Előzmény: #4004  pomperj
#4019
Csndesen sugva:: nekem ugy latszik hogy legalabb egy par hetre vege az ARANY es EZUST zuhanasnak. Nagyjabol itt van egy fordulat.
Es, a cel ar ugy 100 ponttal feljebb van.

A Sugas azert van, mert nepszerutlenul mindenkinek ellentmond a velemenyem:
alig maradt a GLD mufajban BULL eletben mostanara, talan egyaltalan nincs mar. Szoval, a contrarian mufajban vagyok.

1)Az USD erosodes 1 pontnyira megkozelitette az 1.23 EUR/USD cel-aramat. Hetfon mar volt 1.244. Azota keszulodik valami, nekem az utolos 2 nap a felfele rugora kezd hasonlitani.

Eleg jo alkalom lehet a mai ECB ules arra, hogy legyen hir hozza: mondjuk Draghi enged a nyomasnak, nem lesz tovabb QE, ami amugy is total kudarc volt eddig is.
Es ha USD elkezd gyengulni, akkor GLD erosodik. (Van hova, legalabb 1.30 a cel-ar.) Legalabbis az uolso fel evben konzekvensen igy volt.

2)az ARANY ara 1255rol 1137-ig esett, es van benne 5 hullam, ami egeszen szabalyosnak nez ki. Es az (v)-nek is vege van, amerete is jo.
(Ha megse, akkor is csak egy kisebb, mondjuk 10 pontnyi esest lehet meg hozza elkepzelni ).

3)Az ezust is aljat formaz, lasd eppen a tegnapi bejegyzesem. SLV is kalsszikus 5 hullamos eses, szerintem megvan az alja 15.1 szinten. Es innen 17 fele valo visszalendules a minimum.

Szoval, lehet keszulni egy idore a long poziciokkal.

4)NEM azt irtam, hogy ez tobb eves melypont. Lehet, de NEM igy gondolom most. Sot, jovore siman lehet sokkal melyebb is egy idore.
Megeshet, hogy csak par hetes vagy par Honapos idore viszont az.
erzeu 2014. 11. 05. 22:05
Előzmény: #4017  erzeu
#4018
erzeu 2014. 11. 05. 21:13
Előzmény: #4013  -bubu-
#4017
Törölt felhasználó 2014. 11. 05. 20:49
Előzmény: #4015  -bubu-
#4016
Nincs mit!

Szia/Sziasztok !

Jó Éjt!
-bubu-
-bubu- 2014. 11. 05. 20:39
Előzmény: #4014  Törölt felhasználó
#4015
mostanra egyre biztosabb, hogy csak balfasz volt az elemző alany aki bemondta ,

köszi a megerősítést
Törölt felhasználó 2014. 11. 05. 20:34
Előzmény: #4013  -bubu-
#4014
Ilyen hír egyszerűen nincs, vagy csak kacsa volt BBC sem láttam és az összes jelentősebb hírportál is kihagyta.... nem a shortfólióra gondoltam....

Ezzel a hírrel ne foglalkozz, nem ezért ugrott a crude.
-bubu-
-bubu- 2014. 11. 05. 19:19
Előzmény: #4009  pomperj
#4013
nem idevaló téma de nincs valami linketek a mai szaudi olajvezeték robbanásról?

gazdasági rádióban hallottam de sehol nem találom a hírt

gyula1971
gyula1971 2014. 11. 05. 19:07
Előzmény: #3981  Törölt felhasználó
#4012
Igaz! Most értem haza, látom az arany áttörte lefelé az 1160-Dolláros szintet!
Ezek szerint 2.-hónap alatt korrekciókkal, de 1000-Dollárig csökkenhet.
Törölt felhasználó 2014. 11. 05. 18:54
Előzmény: #4010  Törölt felhasználó
#4011
jó válasz :))
Törölt felhasználó 2014. 11. 05. 18:48
#4010
forget it.
pomperj
pomperj 2014. 11. 05. 18:34
Előzmény: #4004  pomperj
#4009
Ha arany ara 1200 alatt maradna hosszabb ideig, akkor hamarosan kialakul 2 csoport:
-az egyik amelyiknek az alacsonyabb all-in cost szintje meg elviselheto sokaig csod nelkul, elvben akar orokke is,
-es a masik, amelyik nem fogja birni sokaig banya bezaras, netan csod nelkul.

Arra az esetre, ha rosszul mennenek a dolgok, azert ide irnek par arany-banyaszt, akik szerintem 1200 feletti koltsegszintnel vannak:

-Harmony Gold (HMY) 1,245/oz
-Primero 1,228/oz
-DRDGold (DRD)
-AuRico Gold (AUQ)
-Golden Star Resources (GSS)
-Alamos Gold (AGI)

A tobbiek a blogban ott vannak.

Törölt felhasználó 2014. 11. 05. 18:29
Előzmény: #4007  Törölt felhasználó
#4008
a platformrol nem alkottam velemenyt, bar szombaton nem elerheto meg elemzesre sem....

"egyébként nem értem minek megy sikátorba csencselni valaki, ha a fényes főutcán sokkal jobban bánnak vele és még ugyanannyiba is kerül mint a sötét mellékutcában?"
ezek hangzatos dumak,de mi koze van ennek az FXCM vagy 1 masik brokerceghez?

de majd leirom csak a targyilagossag kedveert, mi a kulonbseg a penz kifizetesnel (idoben)...
;)

a tobbit majd utana.....

mas Gyuszi:

(#143317) Re: dax, sp esés
Értékelés: 0
előzmény (#143312: lulo) | válasz erre | Ma, 10:21
10 év 11000 kereskedésén (és 674 évnyi backteszten) alapuló 'stratégia':

"En beraktam 1 olaj shortot, mert szeretnem latni hogyan viselkedik az olaj"


taxisgyuszi

lehet, hogy nem artana a klasszikusokat olvasnod, ne adj isten rad ragadna valami, azzal pedig nincs baj, hogy nem biztos hogy elsore leesik....
(itt most a sugar tortenetre celzok a spekulans feljegyzeseibol), segitseg keppen...

es csak azert mert tegnap feltettel 1 jo konyvet a forumra....

a stilusodat kezdem megszokni, attol fuggetlenul, hogy mi a velemenyem rolad....

es amig probalsz segiteni masoknak addig idonkent valaszolok meg akkor is ha a hozzaszolasaid tobbsege serto vagy kivanivalot hagy maga utan.....

Remelem egyszer megerted, miert is raktam be 1 1$/pipes short pozit az olajban....

Legyen szep napod!
Törölt felhasználó 2014. 11. 05. 17:31
#4007
lehetne gyorsabb is az fxcm, de ettől eltekintve nincs velük semmi baj, a TSII pedig egy kifejezetten jól használható platform.

egyébként nem értem minek megy sikátorba csencselni valaki, ha a fényes főutcán sokkal jobban bánnak vele és még ugyanannyiba is kerül mint a sötét mellékutcában?
Törölt felhasználó 2014. 11. 05. 17:29
Előzmény: #3996  pomperj
#4006
Szia!
A helyzet a következő, most sokan azt hiszik, hogy ha a napos gyertya 4.184 fölött zár, akkor az sokaknak long jel.... na ez nem jelent semmit.
Általában aznap az ellenállás fölött zár másnap jön egy tüske fölfelé , ami az előző napi tüske alatt van valahol és utána hullik a mélybe és senki nem érti, hogy miért :D

Itt minimum hetes gyertyákat kell figyelni, de inkább a havis gyertyákat, Én igazából jobban is örülnék lefele egy 3,9-nek mert utána visszateszt nélkül mehet akár 8-ig is, viszont, ha addig nem megy le akkor 5 környéke a célár , onnan 3.9 és utána már gyengébb lesz a kitörés sajna és lassabb.
Törölt felhasználó 2014. 11. 05. 17:23
#4005
We can confirm that at 15:13:35 on 05 Nov 2014 you made a request to withdraw funds from your account.

If this wasn’t you, please contact us on the details below.

Kind regards,

IG

Ez 1 masik ceg, szerintem az az informacio amire nekem szukseg van azt tartalmazza az email....

Egyebkent mindenfele szemelyeskedest es rosszondulatu hozzaszolast felre teve, gondolom Gyuszi te is minden honapban, utalod a profitot a szamladra ill. Feltoltod, hogy konyebb legyen kovetni, hogy is mennek a dolgok.....

Voltam en mar "kereskedok talalkozojan" es amikor a brokerekre kerult a sor 30 emberbol rajtam kivul 1 volt akinek volt tapasztalata, hogy kulonbozo brokercegeknel hogy megy a kifizetes.....

Egyebkent gondolom sok elony szarmazik abbol ha osszehasonlitok brokercegeket egymassal....

Valoszinuleg bennem ill. Az en keszulekemben van a hiba️
pomperj
pomperj 2014. 11. 05. 17:11
Előzmény: #3975  Törölt felhasználó
#4004
Megneztem SLV-t, es egyre jobban tetszik, amit latok.

1)2006-9 kozott az SLV ar-gorben 14.4 USD szint egy 3 eves, eros ellenallas. Az SLV ara nagyjabol vegig 11-14.5 savban hullamzott.
2009-ben a sav feljebb jott egy evre, kb 19 USD koruli egyensulyi szintre. Aztan beindult az buborek, ami mostanra leeresztett; de ezt most nem erdemes elemezni.

2)Nekem ugy tunik, most a realis legalacsonyabb SLV ar valahol 18-20 korul lehet, de figyelembe veve a valos banyaszati koltsegeket, az inkabb 20-25 savban kell legyen az atlagos kitermelesi koltseg es realis arszint.

3)Szoval, a mostani 15.5 USD szintu SLV ar NEM tarthato. Szinte semeddig, max. 3 honap. Ha ott maradna, az SLV banyaszok leallnak, es mivel ezust fogyo ipari termek (is), az alacsony ar legjobb ellenszere mindig az alacsony ar.
Tehat hamarosan magatol korrigalodik vissza a realitas szintjere.
Megjegyzem, ez most a fenti erveles alapjan +(30-50)% nagysagrend.

Ez a mai helyzet egy dologtol alakulhatott ki: ahogy van fel-buborek amit penzugyi spekulacio hajt, ugy van a forditottja: most egy jo nagy short spekulacio. Ezt egyebkent a COT chart is mutatja.

4)A multbeli tapasztalat is erre a kiegyenlitodesi-scenariora hajaz. Pl. 2006 es 2008 nyaran, amikor SLV leszakadt a 13 koruli atlag szintrol 8-9 USD savba, akkor 3 honap alatt vissza is ment, sot tullendult. Ez lesz most is.
Mennyi is a varhato hozam kilatas 3 honapra?;-)

5)Azt meg nem kell bizonygatni senkinek, hogy ezust es arany szeret parallel mozogni.

Szoval, egyetertek az erveleseddel.
Törölt felhasználó 2014. 11. 05. 16:58
Előzmény: #4001  feketemelos
#4003
))
Törölt felhasználó 2014. 11. 05. 16:56
Előzmény: #3998  Placa
#4002
:ÐÐ
feketemelos
feketemelos 2014. 11. 05. 16:55
Előzmény: #3999  Törölt felhasználó
#4001
de bakker biztos tizszer több éles számlád van ...a farkad meg nagyobb mint egy mamuté ...az eszed mint a hangyáé...

link

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek