Szerintem sokat elárul a jelleméről, hogy az alapjának az orbitális bukását azt nem tünteti fel számszerűen az oldalán, de a fiktív portfoliojának a +371,88% hozama még mindig ott virít. Nem is értem, hogy keveredett ez a Concorde és a Hold környékére!?
http://nyilasi.hu/ Nyilasi ismét a fedélzeten és a pmáp mellett teszi le a voksát. Ha valaki nem tudná, hogy ki is az a Nyilasi, akkor röviden annyit, hogy a 2010 előtti időkben egy kisbefektető volt, aki a Tőzsdefórumon vezetett a kereskedéseiről, portfoliója alakulásáról egy blogot, majd 2010-ben a Hold gondozásában egy balszerencsés, 5 éves futamidejű zárt végű befalapot gründolt össze magának, ami végül a befektetők pénzének közel 70%-át elvesztette. Na most ez a Nyilasi szerelmesedett bele a pmápba. Szerintem meneküljön mindenki a papírból,ki merre lát!:-)
THX. nem egymással vitatkozunk, hanem a rendszerrel. A rendszer xar ez van, ebből kell a legjobbat kihozni, ha már olyan hülye voltam, hogy 1993-ban a felajánlott belgiumi egyetemi állást a Genti állami egyetemen elutasítottam. Lehet szidni azokat akik a rendszer által biztosított lehetőségekkel élnek, de alapvetően igazuk van én is kiszedek mindent amit legálisan lehet.
Én kérdezem, két éve azt a tájékoztatást kaptam, hogy nem lehet NYESZ számlát nyitni az államkincstárnál, csak az esetlegesen máshol lévőt megszüntetéssel lehet transzferálni TBSZ-re. Lehet, hogy hamisak az infoim, de ha szerinted lehet nyeszt nyitni akkor küldj egy linket ahol utána tudok nézni., mert érdekel a téma.
Annyit hozzátennék a jelen esethez, hogy hétfőn délután az utalás állapota a "Részben teljesült" állapotból át(vissza)állt "Teljesíthető" állapotba, és a tényleges utalás nem hétfőn, hanem kedden reggel, kb. 8 óra előtt pár perccel valósult meg (tehát így majdnem 4 nap késéssel). Sok dolgot lehetne még javítani a rendszeren mindenfajta átállások helyett. Ilyen lehetne például, hogy minden utaláshoz jeleznék (visszanézhetően!), hogy legkésőbb mikor teljesül, nem pedig egy külön oldalon lenne egy szabvány táblázat, ami (mint például most is) nem is érvényes mindenkor.
"Én már javasoltam hogy legyen ilyen állampapír, csak nem babakötvény hanem papakötvény meg mamakötvény. " Akár, vagy még inkább logikus az lenne, ha az állami pénzzel (adójóváírás)támogatott nyugdíj előtakarékossági számlát az Államkincstárnál lehetne vezetni, azon tetszés szerinti magyar állampapír portfóliót kialakítva és kereskedve.
Nem azt mondom, hogy nincs értelme, hanem azon csodálkozom, hogy jelen környezetben, amikor minden megtakarítást az Államkincstárhoz terelnek, aközben hagytak egy olyan külsős megtakarítási lehetőséget, amit úgymond adójóváírással támogatnak.
A nyesz-r-nek van értelme, kapsz 20% adójóváírást és lehet üzletelni. Igaz a max 100 ezer jóváírás nem sok inkább 200-300 ezer között kellene már lennie, de a jelenlegi romos költségvetési rendszereben örüljünk, hogy nem szűnt meg. Az ÖNYP sem rossz, ha a 10 év türelmi idő után kiveszed a hozamot és visszarakod, így ismét megkapod a 130 ezer adójóváírást friss tőke nélkül. Ja és az ÖNYP-ben 25 éve vagyok tag és elég jó volt az átlagos hozam.
Ott ugye a megkötöttség hogy nyugdíjig ott tartod. Én már javasoltam hogy legyen ilyen állampapír, csak nem babakötvény hanem papakötvény meg mamakötvény.
https://www.economx.hu/magyar-gazdasag/adojovarias-nyugdijmegtakaritas-nyugdijpenztar.781768.html Itt az évvége hajráznak a szolgáltatók az államilag támogatott nyugdíj célú megtakarításokért. Ugyanakkor az jutott az eszembe, hogy vajon meddig van még létjogosultsága ennek a rendszernek, az Államkincstárnál alanyi jogon, adó és egyéb költségmenteses nyitható értékpapírszámlák korában!? Szerintem nem sok. Filozófiailag teljesen szembemegy a befektéseket idén érintő állami újdonságokkal. Nem azt mondom, hogy fel fogják számolni az önkéntes nyugdíjmegtakarításokat, dehogy az adójóváírást meg fogják szünetetni, szerintem erősen sanszos! Tulajdonképpen érthetetlen, hogy eddig még nem tették meg.
Akkor mivel a feldolgozás 8:05-kor kezdődött és még mindig (12:15) nem fejeződött be, ezért már több mint 4 órája van folyamatban. Azért még reménykedem, hogy az országban nem én vagyok az egyetlen aki az "azonnali utálási rendszer" bevezetése után 3 és fél évvel hiányolom ennek bevezetését az Államkincstárban.
Mióta lefrüssült a Webkincstár nem tudok eladni és venni állampapírt azt írja, hogy a " A meghatalmazó pénzmosási törvény szerinti nyilatkozata lejárt vagy nincs kitöltve. A számla kiválasztása nem lehetséges." Eddig jó volt.. Most mehetek be személyesen az ügyfélszolgálatra vagy valahogy online is ezt el lehet intézni? milyen menüpontba? köszi
Igen. Én is úgy tapasztaltan, hogy legkésőbb reggel 9-re már meg szokott történni. De a rendszer már működik, és az azonnali utalási rendszer alapja, hogy nem emberek végzik, hanem programok (tehát, ha program végezni, már régen megtörtént volna). Ezért is írtam a feltételeket, amiknek elégségeseknek kellene lenniük (már történt az adott címre adott értékben elfogadott utalás) egy algoritmushoz. 2023-at írunk, és az azonnali utalás 2020-ban lett bevezetve a bankoknál. Most a Webkincstár felületének átalakítása a fontosabb vajon, vagy hogy a XXI. század 23. évében egy máshol már gépesített feladatot az Államkincstárban is megoldjanak?
A felhasználó kiléptetéses bosszantása meg egy külön kategória. Erre sem ártana valami megoldás, hogy ha a felhasználó tudja(!), hogy más nem férhet a gépéhez, akkor ne kényszerítsék 5 percenkénti beavatkozásra (persze tudván, hogy máshol is használják ezt a bosszantást, de ez szerintem nem mentség).
Mondjuk ezt nem a legjobbkor indítottad pont a nagy leállásra időzítve. Szerint pár nap és rendbe jön. Nekem eddig a munkaidőben leadottak rendben mentek. A péntek délutáni utalásokkal máskor is voltak késések.
Az még külön előny, hogy egyedül vagyok itthon, és senkitől sem fenyeget, hogy rajtam kívül a géphez nyúl. De nem tudom folyamatosan figyelni az utalás megtörténtét, mert 5 perc után kiléptet ha nem reagálok.
"2023-12-08 -án pénteken 15:57-kor indítottam egy kisebb értékű utalást saját néven futó számlára, ahová nem először utalok. Most (2023-12-11) hétfőn 10:40-kor még mindig "Részben teljesült" állapotban van. Inkább ezt az azonnali utalás rendszert fejlesztenék már, legalább olyan irányokba (és esetleg értékhatárig), ahová már valamikor befogadták az utalást.
https://youtu.be/GquXXXb-1wA?si=54zhWL5Jfv_V69oT Eddig abszolút nem foglalkoztam a Kétfarkú Kutyákkal, de ezután a beszélgetés után azt kell mondjam, hogy az egyetlen komolyan vehető ellenzéki párt az országban, sőt az egyetlen párt az országban. El kellene hagyniuk azt a jelzőt, hogy viccpárt.
Ha esetleg valakit érdekel: most voltam a webkincstárban. Az oldal már működik ezek szerint. A felület más. A pénz ott van a számlán. Jó hétvégét. Léptem:)
Azt csak a forint árfolyama mondja meg, arra meg ott a régi pemap. Meg a tömeghisztéria visszaváltás ügyben esetleg, az belerondíthat a tervekbe, jobban mint a visszaváltási százalék
Most 50%-kal leárazott Rossmann parfümökben utazik. Mivel a parfüm szerinte szorosan kapcsolódik az állampapír témához, ezért az maradhatott, a te hozzászólásod pedig nem.
"2011-ben Argentína összecsapott a Mekivel: arra kötelezte a céget, hogy a Big Mac árát tartsa mesterségesen alacsonyan, mert a népszerű hamburgerfajta áralakulásából gyanítani lehetett, hogy a valós argentin infláció nem 10% alatti, ahogy az állami statisztika állitotta, hanem 20-25%-os. Hosszú időre el is tűnt a Big Mac a kínálatból, mert veszteséggel nyilván nem akarták adni. Hivatalosan nem, de a valóságban igen. Miért manipulálta Argentína folyamatosan az inflációs adatokat? 1. A bértárgyalásokon alacsonyabb infla mellé alacsonyabb bérkövetelésekre lehetett számítani. 2. Az állandó óriási költségvetési hiány finanszírozására becsábítottak egy csomó lakossági pénzt, nekik inflációhoz kötött, azt meghaladó kamatozást ígérve. Az infláció folyamatos lehazudásával egy csomó kamatkiadást spóroltak meg, tehát szépen elvették a lakosság pénzét, hiszen valójában nem kaptak pozitív kamatokat, mondjuk 12%-ot 9% hazudott infla mellett, amikor az infla 25% volt valójában, tehát a 12%-kal óriásit buktak. Ősrégi trükközés. Annyira fontos volt a költségvetésnek az infláció lehazudása, hogy vagy egy tucat közgazdászt be is pereltek, akik magánszámításaikkal leleplezték a hazugságot, a statisztikák meghamisítását. Populista/autokratikus rendszerek egyik lényege, hogy nincsenek benne független intézmények, azok csak liberális demokráciákban, jogállamokban vannak, tehát az adatszolgáltatásuk is teljesen megbízhatatlan. Magyarul hazudnak, mint a vízfolyás, ha éppen úgy áll érdekükben. Volt olcsó Big Mac? Volt, papíron, csak nem volt kapható, az argentin államkötvények birtoklói meg szanaszét lettek szívatva. https://archive.nytimes.com/latitude.blogs.nytimes.com/2011/11/24/argentinas-big-mac-attack/" Vakmajom
Példa: szaloncukor. A jó minőség kb 900 Ft/10dkg-ra jön ki. Régebben 2x annyit vettünk, mint a fára kell, többit mellé tettük. Jelenleg csak annyit, ami a fára kell, és mellé lesz téve normál csoki 500 Ft/10 dkg körüli áron. A fogyasztói alkalmazkodás egyik példája.
Emelhetik az árakat, de ha nem lesz, aki megvegye, akkor muszáj lesz csökkenteniük, mert nem jön majd ki a P*Q a nap végén. A globális környezetben dezinfláció van. Ha komoly béremelések lesznek, akkor el tudom képzelni, h közelebb lesz a 10-hez, mint az 5-höz a jövő évi, de az elemzők nyilatkozatai alapján valószínűtlennek tűnik.
Az a durva, hogy sok megszorítást vezettek be adóemelések, különadók formájában is és még így is 850 milliárdos hiány lett mindössze 1 hónap alatt MVM nélkül.
15-20%-os áremelési tervekről tudok szolgáltatóknál, üzemanyag 41,3Ft-tal emelkedik, autópálya, útdíj is nő, plusz a multi különadó. Nem sokáig lesz ez egyszámjegyű infláció még a fideszes új módszertannal sem szerintem.
1) most mindenki betolta még a kosztpénzt is a Prémiumba, kell 1-2 hónap, mire a hitelkártyák egyenesbe jönnek, és megint lesz befektethető megtakarítás. A választ majd akkor érdemes megnézni, most könnyen rá lehet vágni, hogy ezt aztán nem vesszük, ááá dehogy, hogy b.+a.j.Q.a-t O1G. Majd jövő februárban, mikor dönteni kell, hogy euró vagy 10% Prémium, vagy 6% dkj, vagy 5% bankbetét, akkor nézzük a választ. 2) jó lenne látni egy régi módszertanos infla adatsort mondjuk 2022.08-tól napjainkig, mellé az új módszertanost, és mindkettőből nézni egy 1-1,5 éveset. Amikor tavaly októberben kihozta a KSH hogy az új módszertannal a vezetékes gáz ára 121%-kal drágult (kamilláztunk, mert nekem és sokaknak konkrétan ugyanannyi maradt a gáz ára), az éves infla meg lett 21%, akkor senki nem jelentkezett, hogy nem ezt a módszertant kellene használni. Most, hogy ugyanaz a módszertan kihozott 9,9-et megokosodtak. Szerény véleményem az, hogy az új módszertan miatt "időjárásfüggő" az infla, ez nem OK. De nem az a megoldás, hogy kiválasztok egy hónapot, és csak azt korrigálom. Mert most a politikailag motivált szagértők eddig jutottak el. Mindegy, az emberek meg úgyis azt a változatot fogyasztják, amelyikben hinni akarnak...
Nem az a baj, hogy van aki ilyet vesz, hanem hogy sokan, a körülményeket ismerve azt hirdetik, hogy ez a legjobb, legbiztosabb befektetési lehetőség a piacon, illetve olyan tulajdonságokkal ruházzák fel, amilyennel valójában nem is rendelkezik.
Azért kíváncsi lennék, hogy amikor lassan mindenki megírta a fideszmédiákon kívül, hogy az októberi valós infla 11-12% között volt, nem pedig 9,9%, ki az, aki most még bàrmilyen forintos állampapírt vesz a 2033-as PMÁP kifutásàval?
Jönnek, gurulnak az eurók. Csicska bohóc lassan megint be lesz dobva, hogy szerinte ha most nem is, de jövő év első felében jöhetnek végre. Aztán majd nyáron,ősszel, év vége felé, ahogy szokták.
Ahhiz képest hogy múltkor beigérték hogy csak az eus megegyezésnek adnak időt decemberig ez kicsit kategorikus kijelentés, de persze lehet igazad lesz.
Állampapír
Lehet, hogy hozamilag nyernek 2,245-ot de sokkal fincsibb visszavenni az Eurót 295-ön amikor kiszállnak.
Ezért tartja még a Templeton is.