A korábbi évekhez hasonlóan 2013-ban is nagyon jól teljesített a Fidesz-közeli Közgép: több mint 90 közbeszerzésen nyertek, de a leányvállalatai sem panaszkodhatnak. A cégek, illetve azok a konzorciumok, amelyeknek tagjai voltak, több mint 380 milliárd forintot nyertek 2013-ban különböző tendereken. A Közgép nemcsak vasutat és autópályát épít, hanem radioaktív hulladéktárolókat, de megjelent az energia- és távközlési szektorban is. A cég minden évben megnövelte az árbevételét, és milliárdos osztalékot fizet ki a tulajdonosainak.
Én remélem, hogy megérem azt, hogy orbánt és a bandáját elítélik mo. ellen elkövetett bűnök miatt. Teljes vagyonelkobzás mellett felakasztják mindet az andrási úti villanyoszlopokra.
Az is vagyok! Egy dühös gyökér paraszt! Egy olyan paraszt, aki gondolkozik, és tele van a töke a média, és a trollok rizsájából!
Elegem van, h megmagyarázzák nekem, h mi miért van, mi miért jó nekem, és mi miért nem úgy van ahogy van!
Én inkább így halok meg, mint h meghallgassam a vargamisi és fasiszta trolljai magyarázkodását.
Hibás gazdasági döntések, valótlanságok állítása, rossz vezetési stílus és a jobbító javaslatok figyelmen kívül hagyása – sok egyéb mellett ezeket a megállapításokat írta le a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ elnökének tevékenységéről Szabó Balázs miniszteri biztos. A jelentést az Index megszerezte.
Szabó Balázs miniszteri biztos hetekig vizsgálta az államosított közoktatás legfőbb irányító szervét, a Kliket. Szabót tavaly ősszel nevezték ki, hogy világítsa át a Kliket, azóta már nem kormánybiztos, és tevékenységéről sem adtak ki információt. Az Index megszerezte a munkája eredményeit összegző jelentést.
A 60 oldalas jelentésben Szabó a Klik gazdálkodását, szervezeti működését, külső-belső kommunikációját és informatikai beruházásait elemezte. A jelentésben egyáltalán nem kímélte a centralizált országos közoktatás élére állított Klik-elnök, Marekné Pintér Arankát, sőt az esetek jó részénél személyesen őt tette felelőssé a hibákért – írja a lap.
A miniszteri biztos már a bevezetőben egyértelművé tette véleményét: a Klik elnöke „nem képes hatékonyan működtetni a szervezetet”. Az elnöknek sikerült olyan helyzetet teremtenie, hogy egy évvel az indulás után az öt legfontosabb főosztály élén személyi változások várhatók. A jelentés személyesen az elnököt hibáztatja a 2013-as gazdálkodás szakszerűtlenségéért és a szervezet 2014-es költségvetésébe kódolt, az év végére akár 50 milliárdosra duzzadó hiányáért is.
„A Klik nem költséghatékony” – állítja még Szabó hozzátéve, hogy az elnök nem tette meg a szükséges lépéseket a költségracionalizálás területén. A szervezet főként azzal tudna spórolni, ha nagy tömegben, egyszerre vásárolná meg a működéshez szükséges eszközöket: a nagy közbeszerzések kiírása azonban nem történt meg. A biztos szerint az ésszerű gazdálkodást akadályozta az is, hogy az átvilágítás idején még nem volt pontos kimutatás a Klik-vezetés kezében a közoktatásban dolgozó tanárok létszámáról, enélkül pedig nem lehet pontosan tervezni.
A belső vizsgálat feltárta, hogy az elszámolások is sokszor törvénytelenül, utólagos lepapírozással zajlottak. A miniszteri biztos talált olyan esetet, amikor a Klik úgy egyenlítette ki a beszállító cég számláit, hogy a szervezet központjában 10 hónappal az első teljesítés után még mindig azon ügyködtek, hogy visszamenőlegesen elkészítsék a szerződést. Az adatrögzítések is pontatlanok voltak.
A tanulmány név nélkül ugyan, de Mareknét hibáztatja a Klik informatikai problémái miatt is, a miniszteri biztos szerint az elnök félretájékoztatta az irodaház kiválasztásával kapcsolatban is.
„A Klik elnöke tájékoztatásában valótlanságot állított az épület állaga tekintetében, hiszen történtek felújítások a beköltözés után és a jelenlegi állapota sem tekinthető kielégítőnek. A Klik elnöke tájékoztatásában valótlanságot állított az épület informatikai ellátottsága tekintetében. A bérleti szerződés több ponton is aggályos, és nem a Klik érdekeit képviselik” – vonta le az elhelyezéssel kapcsolatos elnöki intézkedésekből a tanulságokat Szabó.
Az Emmi Köznevelési Államtitkárságán Szabó tevékenységéről azt mondták, álláspontjuk szerint kifogástalanul végezte el a számára kitűzött feladatokat.
Minden jobbos szavazónak ajánlok egy gondolatkísérletet: cserélje ki a dátumot 2008-ra, a nevet Gyurcsányra és a települést Gyurcsány szülőhelyére. Így mit szóltok hozzá?
Nem kell válaszolni. Magatoknak csak nem hazudtok.
Tényleg az. Az ember már nem is tud mit mondani erre, csak a düh marad, a szitkozódás. Meg a kérdés: Hogy a fenébe lehetne azt a pár millió alvajárót felébreszteni, akik ezekre a tolvajokra szándékozik szavazni. Több internet, kevesebb M1 kellene.
Van itt fejlődés, tapsolhatnak a fidesz szavazók.
Stadion, kastély és kisvasút mellett repülőtér és szálloda is lesz Felcsúton.
Az 1800 lelket számláló kis faluban a stadion után repülőtér és szálloda is várja az idelátogatókat.
Orbán Viktor megalomániája nem ismer határokat. A Légügyi hatóság és a Környezetvédelmi felügyelőség megadta az engedélyt a repülőtér építésére, mely Felcsút belterületétől 1800 méterre fekszik majd. A tervben már rekreációs területként szerepel a Lévai Anikó háza alatt tavaly összevont hathektáros szántó. Ez megerősíti azt a korábbi feltételezést, hogy a tervben ma már nyíltan megnevezett szállodaépítés éppen a szántó fölött elhelyezkedő négy házzal lehet összefüggésben. Ezek Lévai Anikó, Orbán Viktor, Orbán Győző és Mészáros Lőrinc tulajdonában vannak.
A jelenlegivel szomszédos házat Orbán Viktor szeptemberben vásárolta meg, ez nyilatkozata szerint családi célra kell. Orbán Győző a 2010. évi választások után, Mészáros Lőrinc tavaly jutott hozzá az ingatlanhoz.
Drága volt "azelmúltnyolcév". Valahogy ki kell fizetni őket... A belvárost se pusziért verték szét, drága dolog ez. Ahogy a lengyel import tapsikolás, meg a birkamenet sem ingyér van ám.
A Fidesz rendbeteszi az országot
link