Topiknyitó: poreci 2017. 08. 29. 10:16

4IG részvény  

Az Ex- Freesoft most már több éve 4IG néven futó részvénynek nincs saját topikja, ami tűrhetetlen a mai virtuális világban...
Javaslom tulajdonos társainknak, hogy itt folytassuk a diskurzust a papírról.
A mai 50 milliós forgalom szerintem csak átkötés lehetett...De majd meglátjuk, van itt sztori lehetőség bőven...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2019. 01. 06. 14:19
Előzmény: #17199  Törölt felhasználó
#17200
Kozben meglestem kivancsisagbol, allami tamogatas nelkul kb 0 eredmeny, ha az allami megrendeleseket leveszem, akkor kemeny "-" lenne... igazan jo "piaci" alapon mukodo papir.
Törölt felhasználó 2019. 01. 06. 14:07
Előzmény: #17197  Törölt felhasználó
#17199
Vagy igy mukodik piaci alapokon egy Raba ;-) 
Istvan78 2019. 01. 06. 14:07
Előzmény: #17193  Törölt felhasználó
#17198
Lottószelvény lenne? Gondold át ezt mégegyszer: majdnem 100%-ra lehet venni, hogy nagy megrendelések lesznek itt és nagy profit. Ha belegondolsz, hogy lett pár év alatt 380 milliárdja ML, nek vagy előtte szintén sok milliárdos cége SL-nek, és ez trend nyilván csak folytatódik, látszik, hogy ez nem egy józan kijelentés volt részedről.
Törölt felhasználó 2019. 01. 06. 14:04
Előzmény: #17195  Kisfiatal
#17197
Törölt felhasználó 2019. 01. 06. 13:57
Előzmény: #17194  Törölt felhasználó
#17196
+++++
Nem tudom miért lett törölve  hsz-m, csak arra reagáltam, hogy betoppan ide valaki, akinek egy darab papírja nincs kifejteni, hogy majd mi hülye kisbüfik jól átleszünk verve. 
Kisfiatal 2019. 01. 06. 13:57
Előzmény: #17194  Törölt felhasználó
#17195
Nana, a Rába-nak komoly exportja van tudtommal, futóművek, futómű elemek. 
Törölt felhasználó 2019. 01. 06. 13:36
Előzmény: #17193  Törölt felhasználó
#17194
"minél nagyobb felém(!!) irányuló pozitív pénzáramlást" - 2017ben fizetett eloszor osztalekot 15ev utan a Raba... igy az tul sok eddig nem lehetett az elmult evekben.
"Amorf tartalmu" - IT ebben mi amorf?
Raba mit tud piaci alapon? Ja hogy nem piaci alapon mukodik es allami megrendelesekbol el... HM nelkul mar csondbe mentek volna. Ezzel szemben a 4ig 70%ban piacrol elt eddig is. MLek elott a 4ignek fele annyi volt a piacinerteke, mint a kp allomannya... biztos vagy benne kevesebbet ert mint a kp amennyi penzuk volt? Erdekes meglatas. Rabanal mi a biztositek szamodra? Viktor azt mondja nem kell HM megallapodas es felmondja a szerzodest veluk mekkorat zuhan majd?
Törölt felhasználó 2019. 01. 06. 13:18
Előzmény: #17192  kimi99
#17193
Ezt rosszul gondolod. A rába csomagom nincs bukóban, bár szerintem semmi köze nem lenne a témához, ha abban is volna. És nem fáj hogy emelkedik egy olyan papír, ami megvásárolhatatlanul amorf tartalmú. Én nem lottószelvényt szoktam venni a tőzsdén, hanem minél nagyobb felém(!!) irányuló pozitív pénzáramlást. Itt meg ez teljesen átláthatatlan. Mind árbevételi/nyereség célokban, mind a  potenciális tulajdonos társaknak még a rábánál is sokkal rosszabb minőségében. Tényleg ezt kellene sajnálni szerinted?
Azt, hogy piaci alapon mit tud termelni és mennyit ért ez a papír az emelkedés előtti árszint kb. szemléltette. De mitől lett ez többször értékesebb? És mi a garancia arra, hogy meg fogom kapni a részemet, ha beszállok? Erre itt senki nem tudott még választ adni, csak kötekednek, mert hozzá mertem szólni egy másik véleményhez..
kimi99
kimi99 2019. 01. 06. 12:47
Előzmény: #17191  Törölt felhasználó
#17192
Egyxeru ez 1702nek  faj az emelkedesetek!!
Helyette adna el mint en tettem anno beragadt Rabat -15% bukoban, azt est opus ottone azota 6-10x annyit hozott!
Törölt felhasználó 2019. 01. 06. 12:35
Előzmény: #17189  Törölt felhasználó
#17191
4ig, Opus, Konzum eseteben vannak alapkezelok a tulajdonosi korben... bux, bumixben benne vannak ezek a papirok, a Raba, ha jol tudom kiesett ebbol  korbol. Igy ez a miert nem zsakoljak ez egy teljesen folosleges kerdes. Egy Rabanak ki a tulajdonosa? 15evig nem fizetett osztalekot a Raba sem. Akkor hol volt az osztalek igeret? Hagyjuk mar ezeket. Ha valoban piaci alapon mukodo reszvenyt keresel amit nem befolyasol a politika semmilyen szinten akkor tevuton jarsz. Egy apple-t nem befolyasol Trump es Kinaval folytatott kereskedelmi csata? Nezz ra a kozel 10% esesre nalluk a kinai piaci csokkenes hatasara... ja hogy kozvetlenebb a hatas? Megesik. Nem ettol lesz jo vagy rossz a papir a befekteto vagy alap szempontjabol. Vannak lehetosegek piaci alapon az ITban? Vannak. Tudnak felvenni szakkepzett embereket es megfizetni? Tudnak. Lesz hatszel? Lesz. Az informatikae a jovo? Igen. Igy bar kockazat mindig lesz, arfolyam szempontjabol meg mindig a legjobb. Osztalek lesz-e nem tudni. Volt mar? Volt 2x is. A Raba tulajok is kozel 15evig csak remenykedtek osztalelban.
Istvan78 2019. 01. 06. 12:19
Előzmény: #17189  Törölt felhasználó
#17190
Van kockázat számukra, de nem mindegyik alap ugyanolyan óvatos, az alapok típustól függően nagyon különböző mértékű kockázatot vállalnak. A Teslába is ömlik a pénz, pedig komoly ott is a kockázat, hova fut ki a dolog. 
Hogy miért nem zsákoltak már tavaly is Opit például? Mert csak évvégefelé töltődött fel fundával. Nyilván meg akarják várni az alapok a konszolidációt, az első reményteljes jelentéseket.
Törölt felhasználó 2019. 01. 06. 12:12
Előzmény: #17187  Istvan78
#17189

Tegyük fel, hogy nem változik 3 évig. Ezért érdekelne az erre az időszakra vonatkozó osztalékígéret. :)
Egyébként egy nagy alap nem úgy gondolkodik a ki/beszállásról, mint egy pár millió forintot mozgató kisbefektető, aki másnap nyitóban mindent kiszór, és jónapot. Egy nagy alapnak adott esetben hetekig kell adnia, amikor van kinek. Ha ezt megteheti csendben (de akkor is kinek ad el nagy volument? Egy másik alapnak? Az miért venné? Vagy a rózsaszín lelkű kisbefektetőknek?), akkor lehet igazad, de pl. egy bukott választás után adott esetben naponta limites zakókkal ez elég romboló lehet a tőkére, és ezzel együtt már az elfogadható vétel árra. Szóval csak óvatosan azzal a teóriával, hogy mennyi időre éri meg beszállni egy nagytulajnak, mert azzal arról is véleményt alkotsz, hogy egy külföldi alapkezelő mennyire veszi fixre azt is, hogy egy következő választást is megnyernek Orbánék. És hogy mennyire hihető számára, hogy addig is a kockázattal arányos mértékű osztalékot ki is fizetik neki. (Arról híresek a fideszes fiúk, hogy a klikken kívül másnak is hagynak?)
És főleg ha így lenne, ahogy írjátok, akkor pl az elmúlt évben miért nem zsákolták már egymással versenyezve az opus-konzum párost?
Istvan78 2019. 01. 06. 12:04
Előzmény: #17187  Istvan78
#17188
Szerintem a mostani NER építkezés nem arról szól, amiről az RFV, itt hosszabbtávon építi Viktor a NER kör hatalmát és ezen keresztül a saját politikai hátterét, még akár azokra az időkre is, ha elbukná valamelyik következő választást. Sőt, ez a Közép-európai viszonylatban való gazdasági erősödést is jelenti neki. Ő újjá akarja építeni a Trianon előtti Magyarországot, gazdasági és informális módon. Ehhez kell neki a nagy, terjeszkedő, általa vezényelt gazdasági birodalom. Mindenki látja, hogy például ML vagy a MOL miért ad sok pénzt eszéki vagy szlovák stadion építéshez. Miért támogatja a környező országok egyházait és általában mindent,. ami az ottani magyarsághoz köthető.
Istvan78 2019. 01. 06. 11:52
Előzmény: #17175  Törölt felhasználó
#17187
A politikai széljárás legalább 3 évig nem változik és ha azt látják a külföldi alapok, hogy nagy az ML birodalom erősödése, nagyok a profitok, akkor pár évre is megéri nekik belevenni.
Törölt felhasználó 2019. 01. 06. 11:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#17186
Mi is az ostobaság?
1) Poreci kommentje arról szólt, hogy mi a várható vége a folyamatnak, nem arról, hogy ebben a pillanatban mekkora közkéz. Ehhez szóltam hozzá. Ezt elég ostobaság azzal cáfolni, hogy most mekkora a közkéz. Indifferens dologra hivatkozol.
2) Ha arra a kritikára hogy a sztárolt papírjaid politikafüggőek az a válaszod, hogy "Akkor ne vegyél belőle", akkor azzal valójában elismerted, amit írtam. Ha nem így gondolod, akkor mit tudsz még mondani róla a személyeskedésen kívül?
3) Valóban lehet a rábát jogosan fikázni sok mindenért, de mi köze ennek a 4ig-hoz? De ha már felhoztad, akkor pl. a Rába minden nyomora ellenére fizet osztalékot. Mi újság a 4IG-vel,  az Opussal, stb.? Szívesen látnám a cég osztalékígéretét mindegyik ilyen frankó papírnak a következő 2-3 évre. Tudsz mutatni?
stayer81
stayer81 2019. 01. 06. 11:11
Előzmény: törölt hozzászólás
#17185
Aki ennyire nem látja át,hogy mi zajlik itt, arra kár ennyi energiát is elpazarolni...
Törölt felhasználó 2019. 01. 06. 09:50
Törölt hozzászólás
#17184
daniel2121 2019. 01. 06. 08:58
Előzmény: #17178  Törölt felhasználó
#17183
Tegyük hozzá hogy egyelőre.
beluga
beluga 2019. 01. 05. 22:02
Előzmény: #17181  Törölt felhasználó
#17182
Gondoltam, csak aztán ősszel jöttek a T-kom pletykák... Tényleg több esély lenne egy Telenorra, de majd kiderül.
Törölt felhasználó 2019. 01. 05. 21:55
Előzmény: #17180  beluga
#17181
"Az már nem teljesen biztos, hogy a magyar cég tartósan Kellnernél marad, erre a vállalatra ugyanis külön kérő is van. A cseh üzletemberen állítólag elég nagy a nyomás, hogy szedje szét a portfóliót, a magyar leányt pedig adja el Mészáros Lőrinc valamelyik érdekeltségének"
Emiatt raktam csak be.

Topik gazda

poreci
3 3 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek