Én is hasonlóan gondolom. Az időzítésről nincs fogalmam, de szerintem is az 4500-5000 körüli szintekre fog visszatérni az árfolyam. Valószínű, hogy ez a gyors felszúrás kb. 9000-ig az utolsó beültetés lehetett.
Ami ha belegondolsz, maga az önbeteljesítő tragédia. A jóléti társadalmak, ahol az oktatás színvonala is jobb, lehetőség van a civilizált világ fejlődésére, ott nem lesz növekedés, helyette azokon a helyeket, ahol még a megélhetés is komoly gond, ott meg továbbra is komoly növekedés van. Semmilyen rasszizmus nincs abban a megállapításban, hogy a jövőkép az, hogy az afrikai, délamerikai és indiai növekedés fel fogja emészteni az európai és más ázsiai népek létezését. Már kína sem nő, japán a kihalás szélén, hogy ne csak európai nemzeteket említsek. Lehet, hogy ez olyan mint a tőzsde, volt egy felfutása a jóléti társadalmaknak, és most jön a társadalmi recesszió. :) Győzni fog az, aki jobban szaporodik. :)
A teknős egy életciklusa alatt elég sok tojást rak és sok kis teknős nem éli meg a felnőtt kort. Általában az emlősök 1-1.5 évente szaporodnak, sőt a kisebbek éven belül is többször ellenek. Az ember az, ami jelenleg a legkisebb rátát mutatja. Nem nagyon van olyan faj, ami élete során 1-3 utódot nemz.
Én azt írtam le, ahogy szerintem most a társadalom egy része gondol a gyermekvállalásra. A fiatalok egy része pl egyáltalán nem akar. Nekem van, épp vinném suliba csak nem tudom kirángatni az ágyból:))))))
A gyermek sosem luxus, hanem a normális élet záloga. Egyszerűen a nyugati hatás alatt álló (túl)fogyasztói társadalom már túlzottan önző (karrier, csúcsfogyasztás, önimádat, majd ráérünk) -nemcsak lusta -, csak ezzel az "anyagias" dumával terelnek, mert egyszerűbb mindig valakire, valamire mutogatni.
A gyerekválláshoz annyit, hogy a fejlődő országokban azért is vállalnak több gyereket, mert: 1. nem tudnak védekezni (nem ismerik, nincs mivel) 2. a gyerek nem luxus, hanem munkaerő a családban 3. a 6-7 gyerekből kb a fele éri meg a felnőtt kort 4. nem foglalkoznak a gyermek jövőjével, kilátásaival A jóléti társadalmak elkényelmesedtek. Mindemellett sem genetikailag sem gazdaságilag nem tesz jót, hogy túl sokáig élünk. Az emberi fajnak 45-50 év bőven elég lenne ahhoz, hogy 3 generációban gyorsan frissüljön és egészséges legyen a génállománya. Evolucios szempontból sosem az a faj lett nyerő, amely hosszú ciklusban, kevés utóddal élt. Az adaptációs készség elemi a túlélés szintjén. Majd 500-2000 év múlva meglatjuk hova vezet ez ki.
A
rendszerváltás utáni első 20 év úgy nézett ki, hogy a valós (az ország
jelentős része szürke, fekete gazdaságban volt érdekelt) átlagbér alatt
is kb. 50 % ment a fizetésből az államnak (ma jelenleg max. 33,5 %,
illetve családot vállalók esetében akár jóval kevesebb) , a bruttó béren
felük pedig 40 % körüli közteher volt, a jelenlegi 13 % (korábban TB, jelenleg Szocho-nak nevezik) helyett. Én az akkori középosztály tagjait hívom "minimál TB-eknek", fizess annyit, amiből még a saját költségeitek sem finanszírozhatóak, viszont reklamálj mindenért a "jár" jeligével (adó alap sikáló, minimál pernahajderek). Mondjuk egy 30 évre visszamenő teljes körú vagyonosodási vizsgálat esetén kb. mindenki "ülne", köszönhetően az első évtizedek mechanizmusainak. A
vállalkozások adóterhelése is kb. a felére csökkent azokhoz az időkhöz
képest és még sok egyéb közteher esetében is hasonló változások voltak. Persze, az első évtizedek az ország kiárulásáról és eladósításáról szóltak, mert úgy függőségben könnyebb irányítania az "új" (nyugati) gazdáknak (bankároknak, globális cégeknek, jelenleg már inkább tőke holdingoknak). Érdekes,
az elmúlt évtizedben az államnak még így is jutott sok olyan (némely esetben feleslegesnek
mondott, vélt) dolgokra, amire azelőtt nem igazán fordítottak
forrásokat, sőt sikerült - persze nem teljesen tisztességes módon, máshogy amúgy is lehetetlen lett volna a nyugati érdek dominancia miatt -
létrehozni egy magyar vagyonos vállalkozói kört és kellő média ellensúlyt is, hogy ne csak a globalista érdek mellett diktálja, mi is a "jó" nekünk. Lehetett volna szebben, igazságosabb módon is (engem is meglopta rendesen), de az emberek már csak ilyenek, az előzőek még többet sípoltak különböző téren, és sajnos a mai tőkekoncentráló világban egy méret alatt úgy is csak az idő a kérdése a kishalaknak. A
közszolgáltatásokról mehet a vakera, az kb. hasonló szinten van a
rendszerváltást követően a mai napig, de mégis elérhető szinte
mindenkinek, ellenben egy-két "racionális" gazdag országhoz képest, ahol
már jobban megszűrik a hozzáférést, persze bezzeg országban mindenki azt rizsázik róla (hazai - külföldi viszonyok), amit nem szégyell (vagy egy NGO diktál). Ami a
gyerekvállalást illeti, akik nem csak a pénz, vagyon, fogyasztás, haszon, hedonizmus bűvöletében élnek,
azoknak köszönhetjük, hogy bármi értelmes jövőről még beszélhetünk, sok
embert olyan jól beszédítettek, hogy tudatosan nem vállal(t) gyereket
vagy csak egyet (mondjuk nyugaton már évtizedekkel ezelőtt a reklámokban tudatosan egy gyereket szerepeltettek, aztán olyan jól sült el a projekt, hogy lassan visszafordíthatatlan lejtmenetbe került az "őshonos" társadalmat építők száma, ellentétben a woke jöveményekkel). Érdekes fejlődő országokban (primitív tudattal) még a hozzánk viszonyítva is nagyjából a semmire (vagyon, jövedelem) is szívesen vállalnak gyereket. Minden esetre az is árulkodó dolog számomra, ha valaki egész nap itt nyomja a rizsát, biztos komoly munkát végezhet a hétköznapokban vagy csak spekulál "becsületből" olyan jó racionális módon. A lényeg, hogy az emberek szeretik, ha áldozatnak tűnnek, miközben a saját szerepüket, hozzájárulásukat a rendszerekhez sosem mérik objektíven. Egyszer szeretnének kommunizmust, szocializmust (nagy egyenlőséget - ezt diktálják az álszentek), meg azért közben halálra is fogyasztanák magukat úgy, hogy egyre kevesebbet tennének és egyre kevesebb áldozatot hoznának a dolgok érdekében. Elkényeztetett, élősködő világ lett ez és általában nem azok sírnak, akiknek lenne miért.
Nálatok ingyenes az iskolai étkeztetés? Melyik ország ez? Nekem egy gyerekkel lófasz kedvezményem sincs és az 1.3 reprodukcios rátánk alapján kb ezzel a nagy átlagba tartozom. A bérekre rakódó költség egy cégnél 60-40% arányban van. És ha már tőzsde, akkor az összes megtakarításodból fakadó nyereséget is megadóztatják, ha épp nem tbsz-en van, vagy nem mentes terméket veszel. Ingatlanvásárlásnál lehúznak, mint ahogy a járműeladásnál is, kommunális adó és a kiskutyafasza lokális szarokról ne is beszéljünk.
Ugyan már! Nagyon sok termék 0-5%-os kedvezményes adóztatású. A kormány ( szerintem helyesen) a fogyasztást adóztatja nem a béreket, vállalati nyereséget. Kedvező a 15%-os szja, a 9%-os társasági adó, a rengeteg kedvezmény vagy mentesség (pl. 4 gyerekesek, a 25 év alattiak adómentessége), de ide számíthatjuk a rezsitámogatást, az ingyenes tankönyvet, iskolai étkezést, a CSOK-ot és még hosszan sorolhatnám. Nyilván nem minden tökéletes, de hogy túl lennénk adóztatva, az hazugság.
4IG Nyrt reszvenyesek.
Moderacio alatt lesz.