Topiknyitó: feel 2020. 01. 19. 14:04

4IG Nyrt reszvenyesek.  

4IG topic reszvenyeseknek es hasznos forumozoknak.
Moderacio alatt lesz.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
orbitalis
orbitalis 2021. 12. 18. 18:14
Előzmény: #36879  NagyPe
#36880
sztem lesz ez 2000 csak ki kell ülni
NagyPe
NagyPe 2021. 12. 18. 18:00
Előzmény: #36875  asphalt
#36879
Hopp! ez is nekem szólt, a meccs akkor még várhat. :)
Igazat adok neked mindenben amit leírtál. Azért mégis feltennék neked egy kérdést, hogy kerek legyen a felvetésed.
Amikor ment a 4iG árfolyam minta rakéta és jöttek a hurrá optimizmus számok 1200, 1400, 1500, nem is lesz ez 2000, dehogyis 3000... egymásra licitáltak a fórumozók, ki tud nagyobb számot mondani. Akkor azok az emberek nem lettek megköpködve, hogy túlzott elvárásaikkal hajtották befelé az embereket. Van aki 1100-on szállt be pont azért mert mindenki az egekbe várta. Persze a 300,150 csődön lehet nevetni.
De volt már ilyen? Sztem igen. A 4iG-nél komolyabb cégeknél is. Persze lehet röhögni rajtuk. Mindenki úgy tesz ahogy akar. Sztem ő is és én is észérvekkel támasztottam alá a rosszallásaim a papír kapcsán. Késik a Digi, nincs hír, új kötvény kibocsájtás, külföldi tulajdonosi kör, veszteséges cégek felvásárlása, a Digi extrém magas vételára, kormányközeli cég, választások jönnek, túl magas az állami megrendelés függőség, kétes a tulajdonos személyének megbízhatósága. Ezeket senki nem olvasta el? Ezeket mind felhoztuk észérvként. Mindemellett én még mindig hiszek a papírban. De egyre nagyobb fenntartásaim vannak.
Tudod azon kellene elgondolkodni pár embernek, hogy kit kell megkérdőjelezni és fenntartásokkal kezelni?
Aki azt mondja, hogy nem nagy ez a szakadék át tudod ugrani, na csináld már ugorjál, hajrá!
Vagy azt aki azt mondja, hogy figyelj már, ez a szakadék széles is, mély is, sziklás az alja, talán nem kellene kitörni a nyakad, légy óvatos és ne ugorjál.
Mind a kettőt meg lehet hallgatni.
Utána mindenkinek a maga döntése, hogy kire hallgat és ugrik e.
NagyPe
NagyPe 2021. 12. 18. 17:31
Előzmény: #36872  kfredd
#36878
"Tudod, ezzel a hozzászólásoddal meg igazad is lehetne, csak:"
Igazam is lehetne, de nem biztos, hogy az van. Számomra nem jelent Prestige kérdést, hogy az van e. Ez a véleményem volt. Van arról is, meg a tegnapi kommentekről is. Nem oktattam ki senkit, csak tükröt tartottam elétek. Mindenki úgy örül, ahogy akar. Van aki örömében szereti a világot, van aki leköpi a másikat. Mind a kettő megmutatja a másik lelki mivoltát.
"És itt messze nem arról van szó, hogy más irányba látja, mert az senkit nem zavarna, hidd el"
De! Pont ez a gondotok, hogy nem elvakultan hisz a 2000-es árban, hanem kérdéseket tesz fel, gondolkodik a folyamaton. Bármit lehet rá mondani, és tényleg a 600-as ár nem reális, de azért lássuk már, hogy csak lefelé megyünk 3,5 hónapja. A 600 is benne van a pakliban. Minden benne van. Sztem  mind láttunk már karón varjút! Nem látom mi a gond vele. Ez egy nyílt topik. Nem kell elolvasnod annak a beírását aki nem érdekel, vagy idegesít. Csak tovább kell görgetned.
"Ő provokál minket és igen, ma kurvára nem az történt, amit jósolt."
De most tényleg? Olvasd már vissza, a tegnapi írásokat. Én úgy láttam, majdnem 800-ig estünk két héten át. Azért egy kicsit talán igaza volt nem? Ha tíz napból nyolcat esik, kettőt meg emelkedik, az még nem egy sikersztori.
A múltkor meg is jegyezte, hogy aznap csak pozitívat írt be, mégis megtalálták a provokációkkal. Kívülről nézve a szájkaratétokat, Ő tényleg pesszimistább, de ha ezt leírja, kígyót békát kap.
" És láss csodát, annyira hiteles sz illető, hogy ma persze egyetlen megnyilvánulása nem volt."
Tudod mi van vele? Sztem te sem. Eddig azt kívántátok, bárcsak ne lenne itt. Most meg hiányzik? Mert nincs kinek nekifeszülni? Azért mert nem volt egy napot, már hiteltelen? Akkor biztos én is az vagyok, mert a Covid alatt sokat írtam, most meg van, hogy napokig semmit.
" Te, aki elmondásod szerint régen tőzsdézel, hallottál vagy olvastál valamit, ami a heti mozgást magyarázta?"
Hát fogalmam sincs. Teljesen háttal ülök a lovon ezzel a papírral. Véleményem szerint, a gondokat már megfogalmaztak itt többször. Mások is, én is. Minden csendben zárt ajtók mögött folyik. Megy a manipuláció, meg az osztozkodás zárt ajtók mögött. Vagyon kimentés, ha mégse nyerne... Inkább hagyjuk. Sztem ezért is vonultak ki a befektetők a papír mögül. Nem vagyok elemző, bár az elemzői prognózisok megbízhatósága is nagyon alacsony. A vagy igen vagy nem kategóriába esik. Nekem annyi a véleményem, hogy a két napi forgalom, nagyon gyenge volt, annak ellenére, hogy felfelé ment. Ami mindenképp jó hír, hogy medve piacon tudott erősödni. De mint már többször írtam, én túlzottan optimista vagyok, ezért nem kereskedtek elég jól.
"Ha nem, akkor te, mint tapasztalt tőzsdés, miért is ijedtél"
Ha megijedtem volna akkor mindent eladok. De egy darabot sem adtam el. Tehát nem megijedtem, hanem hangot adtam a csalódottságomnak. Ugye azt lehet!? Azt is írtam, hogy 10k darabom van. Minden forint változás 10.000 pénzt jelent. Számold már ki gyorsan, hogy a 100 forint esés mennyi. Na ugye!
Szval lehetek csalódott nem!?
"Miért is adtál hitelt mindent előre tudó , tapasztalt invesztorunknak?"
Ha rá hallgatok és nem magamra, sok-sok millióval lennék beljebb. Ha ott eladom és itt visszaveszem, kicsit feljebb görbülne a szám mint most. Hitelt nem adhatok senkinek, akit még csak nem is ismerek. De a gondolkodása és meglátásai egybeesnek az enyémmel.
Csak ő el is adta. :)
Én meg ülök benne.:(
Én úgy látom a madridot itt a fórumon, mint a tizedik ember.
Ezért mindig elgondolkodom az írásain. Persze van amit gyorsan el kell engedni belőle. :)
És hogy kicsoda a 10. ember?
Az, akinek a kételkedés, az általánosan elfogadott álláspont vitatása a dolga. (Brad Pitt Zombi WW filmjében hangzik el egy párbeszédben: „Ha kilencen ugyanazt az információt nézve ugyanarra a következtetésre jutunk, a tizedik ember feladata, hogy vitassa azt. Akármilyen valószínűtlennek tűnik is, a tizediknek aszerint kell vizsgálódnia, hogy a többi kilenc tévedett.”)
Szval kfredd, hidd el, hogy nem vagyok nagy ász a tőzsdei kereskedésben és sosem leszek az.
De azért láttam már ezt azt, meg kerestem vele egy kis pénzt is.
Csupán csak máshogy látom a dolgokat.(hasonlóan mint madrid) Meghallgatom a másikat és elgondolkodom rajta. Tudod, írtam. Nem biztos, hogy nekem van igazam, vagy én látom jól a dolgokat. Majd  az információt kellőképp kezelem és elteszem az agyam egy megfelelő polcára. Hátha még jó lesz valamire.
Aztán néha úgy elrakom, hogy még magam sem találom. :D
Az írásaimmal csupán próbáltam kicsit rávilágítani arra, hogy tök jó lehetne a fórum, ha nem állandóan azt kellene olvasni benne, hogy ki mit mondott, miért mondta... Jó lenne úgy bejönni ide és olvasni titeket, hogy a végén jó érzésekkel csukjam be az oldalt. De ez a folyamatos mutogatás, mocskolódás, köpködés, számonkérés megöli mindezt.
Sajnos lassan feladom a tükör tartogatást. Elfáradt a karom.
El lehetne rajta gondolkodni, hogy ki mit vár a fórumtól. Feszkót, vagy infót, meglátásokat, esetleg vki csinálhatna egy elemzést. Én az utóbbit.
Na jó, befejeztem, vár egy meccs. :)
Szép estét.
tschi- 2021. 12. 18. 12:32
Előzmény: #36876  kfredd
#36877
Megszólalt, de ténylegesen Opus témában! A 4iG nem volt napirenden.
kfredd 2021. 12. 18. 11:17
Előzmény: #36872  kfredd
#36876
Azt már csak halkan jegyzem meg, hogy elemző Jánosunk az elmúlt héten az esés minden napján fontosnak érezte közölni az egyébként Opus elemzésére létrehozott topikjában, hogy  mindenki hülye, aki nem adta el,  és az (első target 670) , pénteken érdekes módon nem érezte fontosnak megszólalnia....
asphalt
asphalt 2021. 12. 18. 10:21
Előzmény: #36866  NagyPe
#36875
Majd örülök méltósággal, amikor olyan fórumon lehetek, ahol komoly esések közben nem jelenik meg az a szokásos csapat (minimum a fele klón) akik szinte mindig, minden papírban megjelennek, ahol esés van, s vagy jól megfontolt anyagi érdekből, vagy simán élvezve mások félelmét, teljesen elborult dolgokkal dobálóznak: megy le 300-ra, 150-re, csőd lesz, kivezetik a papírt, és a többi. Indokolni se funda alapon, se TA-val alátámasztani nem tudja, csak a virtuális bukóban ülőket próbálja realizálásra késztetni, a tapasztalatlanabbakban félelmet kelteni. Így aztán emelkedésben méltóztatok jókat röhögni rajtuk. Aki reálisan, objektív módon próbál spekulálni, az érvekkel és tényekkel támasztja alá, amit mond; az ilyet nehéz kigúnyolni, mert magamat teszem nevetségessé, ha érvekkel vagy tényekkel szemben csupán gúny a fegyverem. 
Törölt felhasználó 2021. 12. 17. 21:32
Előzmény: #36866  NagyPe
#36874
Azt hogy kell? Úgy, mint méltósággal károgni és pánikoltatni napi 15 hsz-ben? Köszi ha kisegítesz, hogy emelkedésben mi a helyes magatartás. Esésben gondolom az, amit tapasztaltunk... 
SilentMode
SilentMode 2021. 12. 17. 21:04
Előzmény: #36872  kfredd
#36873
Ott a pont. 
Méltósággal örülni persze szerintem is kívánatos, de nem lenne baj az sem, ha nem érné inzultus e topik népét folyamatosan lebeszélés formájában. Mert itt bizony vastagon az megy.
kfredd 2021. 12. 17. 20:23
Előzmény: #36866  NagyPe
#36872
Tudod, ezzel a hozzászólásoddal meg igazad is lehetne, csak: az a bizonyos topik társunk a nap 24 órájában azt élvezi, hogy mindenkit idegesít. És itt messze nem arról van szó, hogy más irányba látja, mert az senkit nem zavarna, hidd el. Ha te nem látod, hogy mi a gond vele, akkor erről nincs is értelme tovabb egyetlen szónak sem. És nem véletlen, hogy ennyien gúnyolódnak rajta. Ő provokál minket és igen, ma kurvára nem az történt, amit jósolt. És láss csodát, annyira hiteles sz illető, hogy ma persze egyetlen megnyilvánulása nem volt. Szeretheted ahogy akarod, te nagy a gyanúm, hogy egy közönséges troll, több nick néven. ( lehet, hogy tévedek) Te, aki elmondásod szerint régen tőzsdézel, hallottál vagy olvastál valamit, ami a heti mozgást magyarázta? Ha nem, akkor te, mint tapasztalt tőzsdés, miért is ijedtél meg? Miért is adtál hitelt mindent előre tudó , tapasztalt invesztorunknak? 
tschi- 2021. 12. 17. 20:23
Előzmény: #36869  VaLaci73
#36871
Most is esik, csak fordítva kell nézni a chartot :D
VaLaci73 2021. 12. 17. 20:12
Előzmény: #36869  VaLaci73
#36870
Ja pompinak nem tudom megírni mert már évekkel ezelőtt kitiltott mert nem értettem vele egyet  
VaLaci73 2021. 12. 17. 20:09
Előzmény: #36866  NagyPe
#36869
Igazad van de nekünk is hogy az orra alá dörgöljük hogy tévedett. Ennyi kis bosszú jár nekünk azok után hogy naponta többször beírta hogy már megint esik. 
tschi- 2021. 12. 17. 19:40
Előzmény: #36856  rice2
#36868
Hát, törököt fogtunk. Remélem önthetjük majd magasról rá az áldást, mint az egri nők :D
tschi- 2021. 12. 17. 19:38
Előzmény: #36861  kfredd
#36867
A szomszéd topikban már szerintem kész az új extended wave, még a végét kell belőni 600 alá korrektül :D 
NagyPe
NagyPe 2021. 12. 17. 19:24
#36866
Ti még örülni sem tudtok méltósággal. (tisztelet a kivételnek) 
960-ról leesett, meddig is? 830? Vagy mennyi volt az alja? 12-13% esés volt. Visszajött a fele. Most akkor mindenki hirtelen elfelejti, hogy 1100-ról estünk le ide már kétszer is. Meg azt, hogy a várva várt akvik szart se hozták, csak esést? 200 millás napi fogalmakkal estünk a héten, ma 60-al emelkedtünk. Majd, ha legalább 200-as forgalommal megyünk felfelé, akkor az hosszabb távú optimizmusra adhatna okot. Úgy csinálnak egyesek, mintha csak ők várnak, hogy még induljunk felfelé. Aki meg reálisan objektíven próbál spekulálni, azt le kell nyomni, gúnyolódni kell rajta. 
Tényleg nem kellene elfelejteni, hogy 2 hete csak esik a 4iG. Most két nap emelkedéstől (aminek én is nagyon örülök) meg páran jönnek a "na látjátok, ugye megmondtam és milyen fasza gyerek vagyok szöveggel". Ha 1100-ről 2000-re ment volna, vagy 2 hete 960-ról tovább megy 1200-ig, akkor tán lehetne kicsit menőzni. De ez a két napi emelkedés tényleg akkora teljesítmény volna, ami miatt itt kell nyomni a "másik egy luzer" dumát!? Örüljünk már neki kicsit több méltósággal. 
Törölt felhasználó 2021. 12. 17. 19:03
Előzmény: #36852  SilentMode
#36865
Magára vette, megkaptad az első adagot te is :D
Atyaég mekkora szánalmas lelki toprongy lehet...
kfredd 2021. 12. 17. 18:24
Előzmény: #36861  kfredd
#36864
daniel2121 hétfő, 09:21 #36154 Valaki bal lábbal kelt,reggel leöntötte.
realmadrid hétfő, 10:21 Előzmény: #36154  daniel2121 #36158 Bocs.
Ez hétfőn történt, amikor az árfolyam 865-870 között volt. Ma mennyin is zártunk? Na akkor Madrid barátunk tényleg nagy üzletet csinált, mondjuk a broki havert megetette... hacsak nem vette vissza az alján, ami persze nem lepne meg, hisz mindig lent vesz és fent ad el. Na kiváncsi vagyok, hogy mikor fog megjelenni és mit ad elő nekünk megint.
szaferi
szaferi 2021. 12. 17. 18:16
Előzmény: #36861  kfredd
#36863
:))))
dd87 2021. 12. 17. 18:15
Előzmény: #36861  kfredd
#36862
Egy broki és nem a bróker tipus :)
kfredd 2021. 12. 17. 18:08
Előzmény: #36854  Törölt felhasználó
#36861

Én vizuális típus vagyok, úgy hogy látom is most magam előtt, ahogy madrid meg broki haver kétségbe esve hívja Pompit, hogy most mi a fasz volt ez a mai nap? Lefele kéne mennie, erre meg felfele esik... Pompi meg nyugtat mindenkit, semmi gond, holnap teszek fel egy új rajzot, hogy lófaszt vagyunk mi "A" hullámban, ami 670 környékére megy...
És tényleg, Madrid barátunk ma miért tűnt így el? Nem mintha hiányozna egy pillanatig is, csak hát fura, hogy a héten milyen aktív volt... Korrekt csávó, az már biztos..

Topik gazda

feel
feel
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek