Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
egyveleg 2007. 11. 21. 09:46
Előzmény: #16139  Törölt felhasználó
#16140
ha lenne miből én még mindig belevennék de persze mértékkel!
Törölt felhasználó 2007. 11. 21. 09:33
Előzmény: #16137  On-Line
#16139
ez szerintem nem támasz ......(inkább szedegetés lassanként ahogy Vadvirág is írta) szvsz...
Törölt felhasználó 2007. 11. 21. 09:33
Előzmény: #16136  Törölt felhasználó
#16138
Vadvirág !

Tessék egy kis adalék.
Én a rábám két hete vettem vissza a brutto áram 2188ft ,de van otp-m is az is és ez is mai árral számítva 10%-os bukó , ez van....ha lenne sem tudnék éppen a kp-vel mit csinálni , bank állampapír max bruttó 7%/év.

Mondta a brokerem , akin keresztül adok el , hogy lehet , hogy jobb kis nyereséget realizálni , mint bukni.....szóval ez van!!!
Igaza lehet , mert nagyon lökött a piac , de úgy gondolom, hogy időm , mint a tenger ha kell várok félévet , évet, addig csak megnyugszanak a kedélyek .....gondolom én!!!
Szerinted???!!!
On-Line 2007. 11. 21. 09:29
Előzmény: #16136  Törölt felhasználó
#16137
valaki támaszt 1989-en

de meddig bírja ?!
Törölt felhasználó 2007. 11. 21. 09:28
Előzmény: #16135  Törölt felhasználó
#16136
1989 veszik 2-3k val....és van aki adja.....
Törölt felhasználó 2007. 11. 21. 09:02
Előzmény: #16134  Törölt felhasználó
#16135
Na ezt utálom a BÉT-en de nagyon: tegnap a világ zöld mi piros. ma a világ piros és mi? Hát persze hogy megyünk utána
Törölt felhasználó 2007. 11. 21. 06:50
Előzmény: #16133  Monster
#16134
Szép jó reggelt !
Sajnos ázsia nagyon csunya !

Vadvirág !
A távoltartáson mit értettél???
Monster 2007. 11. 20. 23:08
Előzmény: #16130  Törölt felhasználó
#16133
Ez nem a bux, ez a bét ;)
Amúgy ha húsz darabban gyűjti a pakkokat egy esetleges felvásárló, akkor 99%-ig nem kell egy bejelentést sem tennie feltétlenül:)
tigus7313 2007. 11. 20. 22:56
Előzmény: #16131  Törölt felhasználó
#16132
Vadvirág,

lehet, hogy igazad van, de egy felvásárlás esetén a jó funda jobb árat jelenthet:-)))))
Törölt felhasználó 2007. 11. 20. 22:44
Előzmény: #16130  Törölt felhasználó
#16131
Vadvirág !
Azért légy szíves írd le-ahogyan TE hívod--a feltételezéseidet....úgyis mindenki saját maga dönt a kezében lévő részvények sorsáról!!!
Törölt felhasználó 2007. 11. 20. 22:41
Előzmény: #16129  Törölt felhasználó
#16130
KEDVES Vadvirág !

Tigus is írt tulajdonosi átrendeződésről , hogy a kicsik kezében lévő részvényszám csökkent!!!
És a bejelentési kötelezettség akkor smafu???Azt meg kellene a hatályos jogszabályok miatt tenniük???
Igaz??!! Persze ez a BUX!!!
Törölt felhasználó 2007. 11. 20. 22:37
Előzmény: #16126  Törölt felhasználó
#16129
maradjunk annyiban, hogy távol voltam tartva. Azért figyeltem hogy bánnak el veletek ( na jó velem is ...) de nem írtam. Eddig.

Figyelem a másik topikot is, de azt gondolom túl a fundákra megy, pedig itt (én már ilyen vagyok) egy tanári módon szervezett felvásárlás zajlik, amire még nincs is felkészülve a BÉT piaca.

Aki kétlekedik azzal úgy is csak jövő év közepe körül tudom megvitatni, hogy ő vagy én beszélek hülyeséget. (akkor megkövetem ha tévedek, de mástól is elvárom) Addig úgyis csak feltételezések vannak, meg a kérdés kinél van az a sok papír........
Törölt felhasználó 2007. 11. 20. 22:23
Előzmény: #16127  Törölt felhasználó
#16128
Azért nem mindenkit ráztak ki :)
Törölt felhasználó 2007. 11. 20. 22:20
Előzmény: #16126  Törölt felhasználó
#16127
BOCSÁNATdde persze , hogy VADVIRÁG lett volna írva...de elaludtam a nagy Usa drukkolás kozepén, de legalább zöldben zárt.HUHHHHHH.....
Törölt felhasználó 2007. 11. 20. 22:19
Előzmény: #16125  Törölt felhasználó
#16126
Szia Vadcirág !
Te tudsz ilyesmiről ?
Le illtve megírnád ?
Hol voltál ilyen sokáig?
Azért szerintem sokan kitartunk én is a magam nem kis mennyiségével.....a másik szaktopicba is írhatnál , Tigus nagyon sokat dolgozik rajta.

Szép és jó élt mindenkinek....hogy holnap egy emelkedő napra ébredjünk !!!
Törölt felhasználó 2007. 11. 20. 22:13
Előzmény: #16124  Törölt felhasználó
#16125
Úgy látom mindenkit kiráztak……. Már kisbüfik közül senki nem foglalkozik vele, vagy szkeptikus lett az ügyben, vagy megégette magát pedig ezen a szinten venni kellene. Ezt mindenki tudja …..csak nem merik, pedig bánni fogják. A kérdés az, hogy 0712 pozikat átkötik-e a népek, ha igen akkor 2500, ha nem maradunk itt a Q4 infóig. (az brutál lesz)

Csak gondolat ébresztőnek jegyzem meg, hogy a mai hiszti komoly műbalhé volt, nem is értem többen miért nem dőltek el -1950nél, azt hittem (Ők is….), hogy többen is rápánikolnak.

Kérdésem is lenne ismertek olyat, akit ma hívtak a brókercégektől, hogy adja el (mert esés lesz vagy mert kizárják, vagy mert csak…) és ez pontosan mikor is volt? Leszúrás előtt/közben/után? Csak egy erőtlen kérdés…. Hát ha lesz téma…..
Törölt felhasználó 2007. 11. 20. 19:42
Előzmény: #16123  Törölt felhasználó
#16124
Drága picirigó !

Szerinzem nem vagyok és nem is leszek radikális,,,de a ricsinél bejött ,hogy adjál el , ha végre megtehetik...az nekem egy nagyon érdekes papír...ha leesik vissza 36000 alá akkor lesz benne fantázia az én számomra, de még csak ma telt le a csoda második napja és már 1500 FT részvényenként. minusz---lehet , hogy igazam lett?????

Én a rábában és OTP-ben ülök persze most bukóban , de mivel nem kajapénz így ráérek , ezekben bízom most legjobban , funda mellett mindkettőben látok jó menedzsmentet , és hosszú távú lehetőséget , én tavaly nem kis összeggel ültem a bankban nettó éves 8%-ért , tehát várni megtanultam.
Beszállásra nem írok semmit , de a nagy földindulás ellenére úgy érzem , hogy a rába jól tartotta magát és fog ez még sokkal többet is érni.........az idő mindent megválaszol....csak ez a szar USA lenne már nyugton...ott is nagyon megy a para!!!!
Szerintem!!!
Törölt felhasználó 2007. 11. 20. 19:33
Előzmény: #16120  Törölt felhasználó
#16123
Csá!!!

Laca!!!
Kezdesz egyre radikálisabb lenni(hallkan + jegyzem, részben igazad van).
Viszont lenne egy kérdésem! Szerinted hol lenne érdemes beszálni???
Monster 2007. 11. 20. 19:18
Előzmény: #16120  Törölt felhasználó
#16122
A rába is maszek elvileg, nekik sem kéne, na mindegy...:)
A vasutasok meg a saját érdekeiket védik, de a vasút vezetését kéne leépíteni első körben, nem a szárnyvonalakat.

Azért a rába negyedik negyedévére kíváncsi leszek, durvulni kell nagyon:)
Törölt felhasználó 2007. 11. 20. 18:40
Előzmény: #16120  Törölt felhasználó
#16121
Hé hello...senki???

Ez nem csak az én topicom.....kéretik nyugodtnak maradni!!!

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek