Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 10. 31. 16:26
Előzmény: #15218  Törölt felhasználó
#15220
Simike nagyon kevés vagy. Ne pofázz, tőzsdézz. Ha meg azt hiszed, a károgóktól a magamfajta majd eladja a pakkjait, hülyébb vagy mint hittem. Vagy az ezer lesz, tízezer lesz, szézezer lesz, rally van, satöbbitől egy olyan mint én vesz is?

De tudod mit? Rendben . Elmondtad amit akarsz. Kész. Mi a lóherének ismételgeted itt?
Szar gyerekkorod volt? Nem figyeltek rád eleggé?

Keresd meg Phionát, esténként itt szokott írogatni, és nem leszel annyira egyedül.
Törölt felhasználó 2007. 10. 31. 16:22
Előzmény: #15216  Törölt felhasználó
#15219
na,na!
a csillagrombolot még nem vettük elő,most melegítjük!!!!
Törölt felhasználó 2007. 10. 31. 16:21
Előzmény: #15196  Törölt felhasználó
#15218
SIMIKE: Te bejelentésekről és öntéseket vizionáltál (Amit TI fogtok végrehajtani), és az egyik sem történt meg.
És most is azért a Rába topikba írogatsz Genesisről, mert elbuktad a fogadást, és ennek értelmében Mikulásig vállaltad hogy nem írsz oda. Azt mondjuk értékelem hogy tartod a szavad ebben legalább....

Augusztusban volt is 2800 felett az árfolyam...

Nem széditek senkit, hivatalos információkat szedek össze és közvetítek. Ha szédítenék embereket, akkor ott tartanék mint Te hogy semmi hitelem nem lenne a portfolio.hu-n.

Természetesen nem ért mindenki egyet Velem, de az egy más kérdés...
Törölt felhasználó 2007. 10. 31. 16:21
Előzmény: #15206  Törölt felhasználó
#15217
DLPH egy Andersen veszett el benned.
Mercuriustól látom oda vagy, de te is leléptél a "napimádóktól". Leírtam, hogy infoim szerint esés lesz (ezt is megnézheted a genesis topicban). Igazam lett, Mercurius az árfolyamot felfelé várta, és nem lett igaza (pedig "nagyon" ért hozzá).
Azért koi feltett kérdésére nem válaszol.

Jelenlegi infoim alapján a rába öntését látom rövidesen. Lehet, hogy huhogás, és ellentétes a te és néhány más topikos véleményével, de rövidesen 1700-1800 között veszek rábát, nem keveset, sokat!
A hitetlenek pedig őrizzék pakkjukat. Sok sikert nekik.
Törölt felhasználó 2007. 10. 31. 16:20
Előzmény: #15215  Törölt felhasználó
#15216
kérlek menjetek át egy másik topikba rombolni....
Törölt felhasználó 2007. 10. 31. 16:14
Előzmény: #15214  Törölt felhasználó
#15215
nem baj cimbi ,állj át a sötét oldalra, meglássd könnyebb lesz! :)))
Törölt felhasználó 2007. 10. 31. 16:11
Előzmény: #15213  Törölt felhasználó
#15214
de azért ez már elég gáz ha már DLPH is a húhogoktol fél!!! :)))
Törölt felhasználó 2007. 10. 31. 16:09
Előzmény: #15212  Törölt felhasználó
#15213
jó ez a topik tetszik nekem !

hadat üzentek a longosok a húhogoknak!!!:))
Törölt felhasználó 2007. 10. 31. 16:06
Előzmény: #15209  Törölt felhasználó
#15212
Ha nem válaszolunk sorozatos hülyeségekre, akkor talán észreveszi magát a szerző. Úgyis mindig az övé az utolsó szó.
Törölt felhasználó 2007. 10. 31. 16:03
Előzmény: #15210  Törölt felhasználó
#15211
na waz mán meg megint esik!

túl sokat húhogok???:))
Törölt felhasználó 2007. 10. 31. 16:02
Előzmény: #15209  Törölt felhasználó
#15210
:)))
Törölt felhasználó 2007. 10. 31. 16:00
Előzmény: #15206  Törölt felhasználó
#15209
attol hogy valakinek még van rábája és egy másik ember leírja ellenvéleményét az nembaj!
de hogy most elkezdjünk két tábort állitani kinek van és kinek nincs az már nonszensz!

de simike attol hogy rényinek nem szexpartnere még igazat mondot!
kenyeres 2007. 10. 31. 15:57
#15208
KOI, HÁNYSZOR KÉRDEZED MÉG?
Törölt felhasználó 2007. 10. 31. 15:55
Előzmény: #15202  Törölt felhasználó
#15207
Srácok a fiúszerelem már nem szégyen, de ha lehet vmi intimebb környezetben!
Törölt felhasználó 2007. 10. 31. 15:55
Előzmény: #15196  Törölt felhasználó
#15206
Az igazság az, hogy kis ideig filóztam, írjak vagy sem.....de elvégre is ez egy nyilvános fórum, akkor miért ne?

Nem beszélve arról mennyi feleslegesen kidobott idő az idióták hülyeségeit elolvasni (legalább félig, hogy el tudjam dönteni, hogy hulladék)

Simike kedves ! Valami nagy guru kezd itt kibontakozni a lelki szemeim előtt becses személyedben, ennek roppant mód örülök. Dacára tapasztaltságodnak, engedj meg nekem Mercuriust érintő megjegyzésedre egy rövid reakciót. Mert olyan zsebben bicskát kinyitó jelleg van.Ugyan nem nekem címezted, de roppant figyelemreméltó ökörség, ezért reagálnék rá mégis......

Asszem a Cápamesékben az egyik aranyos figura kezdte el mesélni a táplálékláncot, mely domináns tényező a hatalmi rendszer működéséhez. Nos ott voltak legfelül a cápák, nem sorolom végig, alul volt a bálnaürülék, és az alatt a főhős, akinek ezt a szöveget az aranyos alak mondta.

Valahol itt tartózkodsz a szememben a tőzsdei hozzáértésedet és fórumbéli hasznosságodat illetően.

Hogy magad Mercuriussal hasonlítod össze, nagy merészség. És nem kis önbizalomról árulkodik.

Hadd segítsek, mielőtt szanaszét gondolkodnád magad. Azért kedves Simike, mert : Merciurius ért ahhoz, amiről beszél. Érvel , indokol, és annyi információval rendelkezik fejben , mely információmennyiséget meggyőződésem szerint értelmezni sem lennél nagyon képes , még ha le is lenne írva az orrod előtt.

Még egyszer : nem vagytok egy súlypcsoportban. Nem kicsit. Nagyon.

Azzal, hogy sivítozásoddal teleszemetelsz topikokat, csak magadat járatod le. Persze csak szerintem.

A Genesisről pedig : amíg nincs érdemi információ a project alakulásáról előre irányba, ez lesz. Csorgás, türelmetlenség, kiszállás a kisbüfik részélről.

HA a sztori megbukik, nem 2200 lesz, hanem 500. Aztán később annyi sem.

Az első érdemi infó ELŐTT már 2800-ig első körben felhúzzák a jólértesültebbek. Először óvatosan, aztán egyre türelmetlenebbül Aztán a kisbüfik, akik kiszórták, szépen lassan elkezdenek kapcsolni, megy a hajó előre, csak épp leszálltak róla. Visszaszállnak, generálva ezzel a magasabb árfolyamot. Mire kijön egy érdemi pozitív hír, már a 3300-at ostromolja. Minimum.

E két verzió van. A 2200-at, ismerve a forgalmi tulajdonságokat visszamenőleg, mely megfigyelést igényelne csak tőled kedves Simike, látható, hogy ebben a 2200 (ezt egyébként mondtam még annó a Genesis tipikban, ott van, elolvashatod ha gondolod) simán benne van. Mint csorgás, és türelmetlenségi szint.

Nem lettem erre a hsz-emre népszerű, de a hírek nélküliség ezt okozza. És erre számítottam. Ezért nincs most Genesisem.

De lesz Kedves Simike, amint észreveszem, hogy akár a leghalványabb jele is kezd lenni a jólértesültek visszaszállingózásának. Nem kicsi. Sok. Mercurius nem tesz mást, mint információkat ír le abba a topikba, mely erről a részvényről szól.

És Te mit csinálsz? Gondolkodjál...tudom, az elején nehéz, de próbáld meg....idővel menni fog.

Szép napot kedves fórumtársam.
Törölt felhasználó 2007. 10. 31. 15:55
Előzmény: #15203  kenyeres
#15205
kenyeres neked nem vesztes volt a neved! :))
Törölt felhasználó 2007. 10. 31. 15:54
Előzmény: #15202  Törölt felhasználó
#15204
na ez üttös volt ,le is fordult a papír! :)))
kenyeres 2007. 10. 31. 15:54
#15203
Simike=repülősgizi!
Törölt felhasználó 2007. 10. 31. 15:53
Előzmény: #15200  Törölt felhasználó
#15202
:))))
ez jo volt simike! :))

Győrben annyi húhogo van az állatkertben, waze! !!!!
tigus7313 2007. 10. 31. 15:52
Előzmény: #15200  Törölt felhasználó
#15201
Lassan átnevezhetjük a topikot:((

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek