Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Monster 2007. 10. 03. 08:45
Előzmény: #12236  Törölt felhasználó
#12240
Elég vastag bőr van a képükön...

Ez a rész pedig tovább erősíti, hogy nem konzultáltak a Rába vezetésével:

"A Rába nyrt.-t is megkerestük a részvénycsomag értékesítésével kapcsolatban. A Rába hivatalos tájékoztatást még nem kapott, ennek hiányában a győri vállalkozásnál nem kívánták kommentálni a tranzakciót."
Törölt felhasználó 2007. 10. 03. 08:44
Előzmény: #12237  Törölt felhasználó
#12239
Igen, engem (mint győri lakost) nagyon felháborít, hogy még úgy állítják be, hogy a polgármester mekkora szuper ember volt, hogy 2000 Ft helyett kiharcolt 2150 Ft-os árfolyamot a pakkra, ezzel nyert 150 milliót a városnak! Nyert??? És mennyit vett el tőle ezzel??
Törölt felhasználó 2007. 10. 03. 08:43
Előzmény: #12236  Törölt felhasználó
#12238
Ez vicc valoban ,kerestek 150misit, buktak kb 400 at,ez a remek üzlet ,Ijenek vezetik az Országot , ezért tartunk ott ahol vagyunk !!!! :(
Törölt felhasználó 2007. 10. 03. 08:40
#12237
Szánalmas.
Törölt felhasználó 2007. 10. 03. 08:31
#12236
Monster 2007. 10. 03. 08:20
Előzmény: #12234  Törölt felhasználó
#12235
sellocsali, ezt már tegnap kiveséztük, egyértelműnek látszik, hogy szépen kerestek vele az illetékesek, a város meg le van sz@rva.
Törölt felhasználó 2007. 10. 03. 08:12
Előzmény: #12233  Törölt felhasználó
#12234
BOCSI a nick miatt AZ RÁBA
Törölt felhasználó 2007. 10. 03. 08:11
#12233
Jó reggelt ,Valakik sokat kerestek tegnap kb400 millát, Az Önkm miért is nem tudta ezt megcsinálni ugy 2550 szint körül 2 nap altt ???? ugyan ez az eredmény ,csak náluk lett vóna a nyerőőőő !!!!
Nem FURCSA kicsit !!! :(((
oxylant
oxylant 2007. 10. 03. 05:00
Előzmény: #12231  Törölt felhasználó
#12232
Törölt felhasználó 2007. 10. 02. 23:44
Előzmény: #12230  szász
#12231
Nem öntötték, hanem visszaosztották a megfelelő kezekbe. Nem hülyék ilyenbe "csak úgy" belenyúlni. Kb annyi volt a KBC szerepe, hogy eljátsza a strómant, visszapasszolja oda, ahová szánták és kifizeti a cehhet B-nek. Máskülönben lett volna egy tisztességes aukció,felfüggesztéssel, stb., ahol 2400-500 körül szépen eladták volna a piacon a pakkot.
Kiváncsian várom a holnapi bejelentéseket, már ha lesz egyáltalán bármi. Szvsz nem.
szász 2007. 10. 02. 23:21
Előzmény: #12224  stoky
#12230
"KBC nem magának vette..
meg volt rá a vevő... csak játszottak.. "
stoky ezt hogy gondolod? nekem úgy tűnt, hogy nem volt meg rá a vevő. vagy tévedésből öntötték a piacon egész nap?
tigus7313 2007. 10. 02. 23:19
Előzmény: #12228  szász
#12229
Így van, a menedzsment legnagyobb ellenfele jelenleg a 2007-es 4 mrd-os EBIDTA elérése:-)))

(jelenleg nem állnak nyerésre)
szász 2007. 10. 02. 23:12
Előzmény: #12218  Törölt felhasználó
#12228
kőistván, osztom a véleményedet az első négyben.
viszont abban nem, hogy a managementnek kommentelni kéne. mert mi van ha holnap az önkori lenyilatkozza, hogy ő bizony megkérdezte a rábát és az jónak látta ezt az eladást. jobb, ha a management csinálja az üzletet és nem szól bele ilyen részvényesi dolgokba. a molnál is milyen kínos már.
az viszont ok, hogy a rába ugyanaz mint 5 nappal ezelőtt.
Törölt felhasználó 2007. 10. 02. 22:57
Előzmény: #12226  Törölt felhasználó
#12227
semmi értelme
de ha már ta , akkor a hosszú alsó kanóc számít
és 50 % ig a fibo szint, ami kellően hosszú időszakra van ráhelyezve, ha túl rövid, semmit sen mond
de szvsz ez se nagyon
az esést agresszíven megvették
a többi nem érdekes mutyiország játéktőzsdéjén
Törölt felhasználó 2007. 10. 02. 22:51
Előzmény: #12224  stoky
#12226
szóval TA alapon az eddigi vélemények summázata:

emelkedés: 1
tartózkodik: 1 ill. (2500-as támasszal) még 1

én 2480-on belenyúltam egy gyenge téttel, de nagyobbat nem mertem kajálni, nehogy visszajöjjön : )

továbbra is várom TA -s kollégák véleményét,
valahogy a mutyit nem figyelembe véve... : )
Törölt felhasználó 2007. 10. 02. 22:49
Előzmény: #12219  Törölt felhasználó
#12225
Volt az a nap amikor először beöntötték 2830-ról. Ott volt uyge egy lokális csúcs illetve még aznap megvolt egy lokális alj is. Erre fibot ráhelyezve nekem a 161,8-ra lefele 2500 jött ki és eddig ugye még ne mzárt alá tehát elvileg ez lehet egy támasz. Jó jel, hogy a mai alsó kanóc is megelhetősen hosszú.

Tehát TA alapon szvsz 2500 támasz. Ennek ellenére még nem döntöttem el, hogy belenyúljak-e holnap.
stoky 2007. 10. 02. 22:47
Előzmény: #12221  Törölt felhasználó
#12224
KBC nem magának vette..
meg volt rá a vevő... csak játszottak..
TA alapján up.. vétel
amig el nem esik a 2400
Törölt felhasználó 2007. 10. 02. 22:46
Előzmény: #12219  Törölt felhasználó
#12223
Volt az a nap amikor először beöntötték 2830-ról. Ott volt uyge egy lokális csúcs illetve még aznap megvolt egy lokális alj is. Erre fibot ráhelyezve nekem a 161,8-ra lefele 2500 jött ki és eddig ugye még ne mzárt alá tehát elvileg ez lehet egy támasz. Jó jel, hogy a mai alsó kanóc is megelhetősen hosszú.

Tehát TA alapon szvsz 2500 támasz. Ennek ellenére még nem döntöttem el, hogy belenyúljak-e holnap.
Törölt felhasználó 2007. 10. 02. 22:45
#12222
duplázunk:)
Törölt felhasználó 2007. 10. 02. 22:41
Előzmény: #12219  Törölt felhasználó
#12221
TA ilyenkor?!
meg se nezem, kar a faradsagert (szinte biztos vagyok benne, hgy semmi jot)
attol fugg minden, hogy a kov. par napban milyen hirek lesznek.
(a "nincs hir" eseten meg gondolkodok - jelenleg ezt furcsanak ereznem)

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek