Az elemzők hosszabb távon vonzónak tartják a Richtert, ezért ajánlásukat felhalmozásra módosították. A célárfolyamot viszont a korábbi 47 580 forintról 46 310-ra rontották, azzal párhuzamosan, hogy a belföldi értékesítési előrejelzéseiket is lejjebb vitték.
Tisztában vagyok az aranyszabállyal. De az első rossz vételemet nem tudtam elengedni se meg egymagára se hagyni. Igy ahogy esett mindig vettem még hozzá, mindig kicsivel többet. Igy alakult a full tőke. Az meg hogy jo cég azzal is tisztában vagyok. E miatt nem is aggódok. Csak ilyenkor fáj a szívem hogy másból kimaradok. :) Új pénzem pedig csak dec közepén lesz megint.
Nem értem a full tőkét, aranyszabály hogy soha nem költekezünk ki csak egy részvényre és mindig hagyunk tartalék tőkét /pl.higítani/,de ne aggódj a Ricsi jó cég, jó papír és fel fog menni, türelem kell.
Az egész pakk 970nél nullás. Tudom tegnap előtt eladhattam volna de nem tettem. Már bánom, de nem gondoltam hogy így vissza jön. 5 vételem volt abból 3 pluszos. (900-850-800). Csak az első kettő az a nagyon rossz vétel. A pluszost akár el is adnám de az otp-nél nem gom kijelőlni melyiket akarom eladni és minuszost nem akarok. De én továbbra is tartom hogy mostanában ha kicsivel is de 6000 fölé kellene mennie. Szerintem most hétfő délelőtig egy minimális emelkedés lesz. Mondjuk elsőre én mára vártam volna egy 6000 fölét de nem hiszem hogy ez ma meg lesz. Lehet az emelkedésből se lesz semmi és esni fog. Kiváncsi vagyok
Na ezt akarom elkerülni: egyrészt hogy hónapokra benn ragadjak a semmiért gyakorlatilag, közben meg a másik papíron szépen lehet spekulálni, másrészt a mikulás rallyra mindenképp poziba akartam kerülni fullhoz közeli tőkével.
Mindezek okán döntöttem a kiszálás mellett.
Mennyin vetted és mennyi lenne nullszaldó?
Én mindenképp hedgeneként kiszállnék és raknám át apránként másba, mert ezze csak az idő és a sok jó év végi lehetőségtől fosztom meg magam.
Persze mindezektől függetlenűl mehet feljebb, de most nem nagyon látom ezt a verziót.
Pontosan ezt érzem Én is. Csak elcseszem az időt vele. Ősszel is két hónapig hozzám ragadt és most is. Csak sajna most full tőkével vagyok itt. Az otit öröm volt nézni de sajna teljesen kimaradtam belőle. Pedig egy kis TS de jó lett volna. De nem mertem ezt eladni és azt venni mert akkor tuti megfordult volna minden. Ez nagyon nyugdíjas, küszködős.
Pontosan ezt éreztem én is: benne voltam az otp shortban, öröm volt nézni, de ami itt volt ma, ráadásul komoly forgalom mellett, na az szomorú.
Kiszálltam még koradu. 5930-as átlaggal, minden elment diszkrét haszonnal.
Egynek jó volt, de egy ideig nem ez lesz a favoritom.
Valahogy úgy érzetem, hogy csk b@szom az időt ezzel, pedig komoly pakkokat vettem, ilyesmit, soha nem érzetem az otp-vel, de persze ez személyes preferencia.
na most mégis... beten mit vártál? nem véletlen írják le időnként hogy döglődik még ha sikersztorinak is tálalják... az meg hogy kötésszámról senki nem beszél az se véletlen. link
Egy ideig ez volt az első és utolsó ügyletem a richterrel: szánalmas a produkciója, egész nap itt tököl, majd visszajön a nyitóra ekkora forgalom mellett.
Sokkal többet vártam volna, de úgy látszik túlságosan is az otp-hez vagyok szokva..
Richter topik
Az elemzők hosszabb távon vonzónak tartják a Richtert, ezért ajánlásukat felhalmozásra módosították. A célárfolyamot viszont a korábbi 47 580 forintról 46 310-ra rontották, azzal párhuzamosan, hogy a belföldi értékesítési előrejelzéseiket is lejjebb vitték.