Topiknyitó: saru 2007. 01. 22. 09:36

Egészségügyi reform  

Korábban Horn Gy.-nak az volt a véleménye, hogy a "reformok" megvalósíthatóak, ha a kórháztörvényt sikerül tető alá hozni, ezen fog eldőlni a kérdés !
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 12. 19. 08:57
Előzmény: #3176  Törölt felhasználó
#3200
"de hogy Vizi E. Szilveszter nem szégyeli magát az furcsa."

olyannyira,
hogy felmerül a kérdés,
lehet, hogy nem ott van a hiba ahol eddig sejtetted?
esetleg nem is az hazudik akiről ezt kijelented?
pampa 2007. 12. 19. 08:56
Előzmény: #3197  Törölt felhasználó
#3199
Írtad,hogy nem működik a lift,dől le a vakolat.
Több péztár esetén ez megjavul?

Írok én is egyet:
Ismerősöm nem érezte jól magát elment a körzeti orvoshoz. Vizit díj + beuteló szakrendelésre.
Szakrendelésnél vizit díj és várakozás a vizsgálatra,2 h.
Rákerül a sor bemegy és odabent közlik vele,hogy a szükséges segédanyag elfogyott és nem is tudják mikor fognak kapni de adnak egy telefonszámot és azon mindennap érdeklődjön hogy megérkezett e. Ezután szépen hazaküldik.
Nos, a több pénztáras rendszerben ez nem fordulhat elő?
Nem értem hogy abban mitől lesz mindenre elegendő pénz,ha nem emelik a járulékokat és mindenki olyan szintű ellátást kap mint idáig.
És természetesen mindenki ellátott lesz,senki sem marad ki.
Törölt felhasználó 2007. 12. 19. 08:51
Előzmény: #3197  Törölt felhasználó
#3198
"Szerinte az orvosok nem lesznek partnerek abban, hogy a hétfőn megszavazott törvényben leírtakat a mindennapokban alkalmazzák. Egy törvény elfogadása csupán jogtechnikai kérdés, a lényeg a végrehajtásában rejlik - mondta a Magyar Orvosi Kamara (MOK) elnöke."

Nekem az is aggályos, hogy egy kamara elnöknek a törvény csupán "jogtechnika", és a végrehajtás az más dolog. És a törvény alkalmazásában "nem parnerek".

Kedves Éger úr! Ezek után miért kér számon bárkin (kormányon, orvoson) valamilyen törvény végrehajtását? Az Uniós törvénykezéssel kellene harmonizálni az ügyelet, túlóra, pihenőidő kérdését. Ezek után milyen alapon követeli ezt?
Milyen érdekképviseleti vezető az, aki felkínál egy ilyen magas labdát a kormánynak?
Követelem, hogy a kormány hajtsa végre az ügyeleti kérdés szabályozását, de én a kormány szabályozását nem hajtom végre.
Törölt felhasználó 2007. 12. 19. 08:23
Előzmény: #3196  pampa
#3197
"És mint orvos biztosan tudod hogy Éger a kijelentésével mire gondolt.
Mert nem arra hogy nem látják el a betegeket.... "

Én nem tudom, mire gondolt, de azt sejtem hogy nem arra hogy nem látnak el, hanem a pénztárakat kívánják ellehetetleníteni. Csak közvetve az a mi pénzünk, amiből értünk működtetnek egy eü. rendszert. Ezt akarja ellehetetleníteni Éger. (Ha lesz egyáltalán bármi az egészből)

Szerintem minél jobb rendszert kell létrehozni, és lehet kritizálni a rendszert, hogy az minél jobb legyen. De a működésben lévő rendszert minél jobban kell működtetni, és nem ellehetetleníteni.
Hozzáteszem, ez az orvosok érdekeivel sem egyezik, mert az orvosoknak sem lehet érdeke, az eü. rendszer "ellehetlenítése".
Ez olyan, mintha a légiirányítók szakszervezete azt mondaná, hogy az új légiirányítási rendszer szar, emberek halhatnak meg miatta, ezért ha bevezetik, mi mindent megteszünk majd a légiirányítási rendszer ellehetetlenítéséért. Gratulálok.
Ez biztosan jó lesz a légiirányítóknak. És a biztonságnak is.
(Ha a pénztárak működését nehezítem, kevesebb pénzt tud majd fordítani a konkrét eü. ellátásra)
pampa 2007. 12. 19. 08:14
Előzmény: #3194  Törölt felhasználó
#3196
tozsdenyul

Lehet úgy is bevezetni ahogyan te írod,de ahhoz az kell hogy a társadalom széles tábora elfogadja.
Most nem ez történt.

Biztosan tudod,hogy lehet tisztességesen is élni,de borzasztóan nehéz.
Lehet úgy politizálni,hogy ne utálja az embert az Ország 60 %-a de nem célravezető. (anyagilag)
Ő a népszerűtlen utat választotta,hát ne csodálkozzon rajta,hogy ez lett a reakció.
És mint orvos biztosan tudod hogy Éger a kijelentésével mire gondolt.
Mert nem arra hogy nem látják el a betegeket....
Hanem arra hogy nem lesznek a kormány kampányemberei a rendszer elfogadtatásában. Sőt.
Mert nem Gyurcsány találkozik nap mint nap az emberekkel.
És jelenleg két dolgot hisznek el az emberek:
Amit a média mond és amit az orvos.
A média az övéké. És az orvosok?
Törölt felhasználó 2007. 12. 19. 08:06
Előzmény: #3131  Törölt felhasználó
#3195
Molgab!

Majd ma...

-----

(Morvai Krisztina)
link

Törölt felhasználó 2007. 12. 19. 08:02
Előzmény: #3192  Törölt felhasználó
#3194
Már megint az adó...

De a lényeg, hogy valóban az a megoldás, ha össztársadalmi kérdésekben nem a reformdiktátorok döntenek, hanem társadalmi konszenzusban jön létre egy új, vonatkozó társadalmi szerződés.

A demokrácia alapja ez.

(A költségvetés pedig "egyszerű" "választási ügy"...)
Törölt felhasználó 2007. 12. 19. 07:59
Előzmény: #3191  Törölt felhasználó
#3193
"A Köztársasági Elnöki Hivatal főosztályvezetője elmondta: mivel a parlament kérte a jogszabály sürgősséggel történő kihirdetését, az államfőnek a kézhezvételt követően öt napja van eldönteni, hogy aláírja-e a törvényt, előzetes alkotmányossági normakontrollt kér, vagy megfontolásra visszaküldi az Országgyűlésnek. "Sólyom László nyomon követte a törvény körüli vitákat, a szakminiszterekkel, államtitkárral, szakértőkkel és az Állami Számvevőszék elnökével is egyeztetett a témában, döntését tehát nem ebben az öt napban alapozza meg" – mondta Kumin Ferenc."

---

Látod, tőzsdenyúl, mit tesz az ismerethiány...
ADÓÜGYBEN (költségvetés) nem lehet népszavazást kezdeményezni...
(De ha valaki adócsökkentést hazudik és máshogy akar teheket róni a társadalomra, az valóban "rettegjen" is!!!)

Itt ugye a tb átalakítása a vitatandó, aminek közvetett hatása az elvonásnövekedés!

---

NÉPSZAVAZÁST a rossz törvényről!!!
Törölt felhasználó 2007. 12. 19. 07:58
Előzmény: #3190  pampa
#3192
"Ha valamit bevezetnek az legyen jó,és működőképes,ha pedig ezt nem tudják garantálni akkor addig ne vezessék be.
Előbb minden részletet ki kellett volna dolgozni,egyeztetni az érintett szakmákkal és amikor minden szinten összeállt a rendszer akkor bevezetni."

Akkor nem változik sem az adó, sem a nyugdíj, sem az eü. rendszer szép hazánkban...
20 év múlva jó lesz így majd?
Amit mondasz szép, csak nem lehetséges.

A gyakorlatban sosem úgy történnek a dolgok, ahogy azt az asztalok mögött eltervezik, elképzelik, leegyeztetik. (Az egyeztetés nem árt, az jó lett volna)
Törölt felhasználó 2007. 12. 19. 07:55
Előzmény: #3189  Törölt felhasználó
#3191
Ha működik, akkor +20 népszavazás ciklusonként...és próbáljon meg bárki bevezetni adóemelést ezután...
Lesz min szellemi szárnyalásokat folytatni jó sokáig még :))
pampa 2007. 12. 19. 07:55
Előzmény: #3184  Törölt felhasználó
#3190
tozsdenyul

Először megműtik a beteget majd összeülnek az orvosok és kitárgyalják,hogy mit kellene csinálni.

Valami hasonlót éreztem a beírásodból.
"Kezdjük el csinálni majd menetközben kiforrja magát."

Rajtam ne kisérletezzenek,és a hozzámtartozókon se!
Ha valamit bevezetnek az legyen jó,és működőképes,ha pedig ezt nem tudják garantálni akkor addig ne vezessék be.
Előbb minden részletet ki kellett volna dolgozni,egyeztetni az érintett szakmákkal és amikor minden szinten összeállt a rendszer akkor bevezetni.
Írhatnám azt is ,hogy próbálkozni a kutya szokott...
Törölt felhasználó 2007. 12. 19. 07:52
#3189
"Magyarországon még nem élt senki sem a törvényt megerősítő népszavazás alkotmányos lehetőségével, Morvai kezdeményezése precedensértékű, és várhatóan jogértelmezési vitákhoz vezet majd."

link
Törölt felhasználó 2007. 12. 19. 07:49
Előzmény: #3186  -bubu-
#3188
Én is sok jó egészséget kívánok mindenkinek válogatás nélkül! Főleg, aki rászorul...

De bubu, én meghagyom nekik a politikai és vallási hovatartozást is :))
Törölt felhasználó 2007. 12. 19. 07:47
Előzmény: #3186  -bubu-
#3187
Úgy lesz. Ráadásul mindannyian jól meggazdakszunk. Majd figyeld csak meg. Addig dógzunk ott abban a bizonyosban, míg rájövünk mitől döglik a légy o)

-bubu-
-bubu- 2007. 12. 19. 07:45
Előzmény: #3185  -bubu-
#3186
Ja , de hogy valami a topik címéhez kapcsolósót is írjak:

Egészségben teljen az új év mindannyiótoknak. Politikai és vallási hovatartozás nélkűl!!!!!!!
-bubu-
-bubu- 2007. 12. 19. 07:43
Előzmény: #3184  Törölt felhasználó
#3185
Igen, a tőzsde az tőzsde!!:o)))))

Itt meg csak szellemi szárnyalás folyik , ezért nem is csatlakozom!!!!!:o))))))
Nem nagyon van visszacsatolás , hogy kinek volt igaza:o)))))))
Törölt felhasználó 2007. 12. 19. 07:40
Előzmény: #3183  Törölt felhasználó
#3184
Szijja Bubu. Kanyisszal mi már csak ilyen baráti melegsében beszélgetünk....így szoktuk meg. Node ha tőzsdéről van szó, mindjárt nagy az egyetértés. Majd figyeld meg :)
Törölt felhasználó 2007. 12. 19. 07:38
Előzmény: #3178  Törölt felhasználó
#3183
Tudod ez úgy van, hogy a legtöbb fejlesztő nem igazán ért hozzá, én meg mint mezei felhasználó kibukok mikor Ők megpróbálják nekem bemesélni, hogy mit lehet és mit nem a rendszerben.:o)
De ettől még Éger nem lesz okosabb.:o)
-bubu-
-bubu- 2007. 12. 19. 07:38
Előzmény: #3181  Törölt felhasználó
#3182
Csak szépen írogassatok személyes megtámadás nélkűl!!!:o))

Akkor lesz a dolog beszélgetés.

A szeretet ünnepe közeleg. Szép napot Nektek.
Törölt felhasználó 2007. 12. 19. 07:35
Előzmény: #3178  Törölt felhasználó
#3181
Egy rendszerfejlesztő önmagában senki és semmi. Sarkosabban : ahhoz kell igazán értenie, amely rendszerbe belenyúl.
Ha ez nem áll fenn, látható hazánkban mivé fajulnak az események. Például.

Aztán, mert kihagytam : a hangzatos kijelentéseid helyett eseteg járj utána, hogy pld. egy osztályvezető főorvos MIHEZ kell hogy értsen. Az orvostudományon kívül. Megdöbbensz. Az más kérdés, mihez ért valójában. De a többségre ez nem jellemző.

Szerintem ne heveskedj Szokd meg, hogy néha nincs igazad.Vagy gyakran. Mindegy.

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek