Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
zzzoltan 2022. 07. 02. 18:23
Előzmény: #1194899  farkasfu
#1194900
Én is írhatnék Neked ilyen stílusban, de nem teszem, mert nem ismerlek, mint ahogy Te sem engem, azt meg főleg, hogy én mit tudok. Túlmentél a másik megítélésén!
Küldhetnék két nevető hangulatjelet, de azt sem teszem, mert ismeretlenként minimum azt mondom, hogy tiszteljük a másikat.
farkasfu
farkasfu 2022. 07. 02. 18:11
Előzmény: #1194896  zzzoltan
#1194899
Szép szavak, csűrheted csavarhatod, adhatok rá én is ötöst, vagy hatost,  de úgy látom még mindig nem érted a két elemzés / charti különbséget és a többit se! 
Az lenne a félrevezető, ha mindig, csak is azt a havi időtávú, emelkedő trendű chartot tenném fel! Neked az tetszik, hát legyen, bár mindenki tudja, hogy az nem oszt nem szoroz a napi kereskedésben! 
Egy hosszú távú charton (havi időtávon), ahol egy gyertya, egy egész hónap kereskedését/mozgását rajzolja 1 vonásként, azon nem lehet napi mozgásokat elemezni és nem is az a célja! Próbáltam megmutatni mi a különbség, mert ott is van trend, ami viszont felfele van! Úgy látom tetszett, de csak félrevezeted vele saját magad! Ha viszont befektetőként vagy itt, akkor az neked való! 
 Azon a hosszú trendeket mutatja, ami nem egyezik meg a rövid trend/hullámokkal, de abból épül fel! Vagyis, amig te a havi időtávon azt látod, hogy egy emelkedő csatiban mozgunk, addig az összes pénzed elvesztheted!! Próbáld ki havi időtávan követni és napi szinten kereskedni! 
Sok sikert!!! 👍
Kispenz
Kispenz 2022. 07. 02. 18:07
Előzmény: #1194897  gyula1971
#1194898
++
gyula1971
gyula1971 2022. 07. 02. 17:40
Előzmény: #1194890  zacci
#1194897
Akkor ha most ősszel lennének a választások,talán nem kenne meg a két harmad?
Velemenyem szerint az EU-s penzek csak egy reszet fogjuk megkapni. Ha rajtam mulna en egy fillert nem adnek ennek a tolvaj bandanak.
zzzoltan 2022. 07. 02. 16:48
#1194896
Pro vagy kontra!
A mai nap nagyon meleg van! Látom, milyen szenvedélyes hangvételű írások vannak a fórumon panasz /kontra témában. Ki a felelős? Elhangzanak nevek különböző helyekről, rajtunk kívüli körökre vonatkoztatva. Akár igazak is lehetnek ezek, de önkritikusaknak is kell lennünk. Mióta létezik a tőzsde Mo-on, érintett vagyok benne, sőt hivatalból megfordultam New- York-i értéktőzsdén is. (Erről írok is egy könyvemben, amely a neten ingyen olvasható). Tehát van némi rálátásom az elemzésekre is, ezért mertem elsők között leírni, hogy szerintem a covid alj a mostani oti alja azért, mert veszteséggel csak bankcsőd esetén lehetne tömegesen lejjebb. Ez pedig nincs! Híve vagyok a múltbeli tények elemzésének, de nem tartom mindenhatónak. Logikai értékelés nélkül félrevezető is lehet! Tegnap erről írtam egy jó szándékú észrevételt, hogy az egyik fórumozó által feltett elemzés megtévesztő lehet azok számára, akik ilyennel nem foglalkoztak. Aztán kaptam hideget, meleget! Később az elemző feltett egy másik időszakra vonatkozó chartot, amely már mást "sugallt". Ezeket látva felmerül a kérdés, hogy vajon elég befogadóan konstruktívak vagyunk-e a segítő szándékban mások számára?
Szóval: akik ma magasabb poziban ülnek, ha nem kell kenyérre a pénz, legyenek türelmesek! Az értékpapír közgazdasági természete miatt az oti " újra szép lesz". Szerintem elmúlik a nyár, s új idők jönnek. 
A hivatkozott könyvem mondanivalója az, hogy csak félelem nélkül dönthetünk szabadon!
Békés, pihentető hétvégét kívánok Mindenkinek!
mzoli 2022. 07. 02. 15:54
Előzmény: #1194891  kkv14
#1194895
Gondolon egyiknél sem. Azért a rendszerváltás elött nem volt tözsde. Az elmult több mint 12 év után talán a mostani bandának nem vissza kellene fejlödni. Pl: extra profit adó.
1916 2022. 07. 02. 15:30
Előzmény: #1194892  zacci
#1194894
Nyugi, pihizz most már. A napon ne sörözz :-)
kkv14 2022. 07. 02. 15:00
Előzmény: #1194892  zacci
#1194893
Sok  évtizedet  írtam , - talán  nem  tűnt  fel !
zacci 2022. 07. 02. 14:55
Előzmény: #1194891  kkv14
#1194892

Apa! Kezdodik!
Most mar boven lehet elmultnyolcevezni, nem ?
Olyan szinten butitani a nepet mint most nem igen sikerult senkinek! Magyarorszag ebben is jobban teljesit!
kkv14 2022. 07. 02. 14:51
Előzmény: #1194890  zacci
#1194891
Melyik  "kedves vezetőnknél " tanulták a pénzgazdálkodást  az elmúlt  sok  évtizedben a magyar  emberek ?
zacci 2022. 07. 02. 14:46
Előzmény: #1194881  Furmangos
#1194890

Velemenyem szerint az EU-s penzek csak egy reszet fogjuk megkapni. Ha rajtam mulna en egy fillert nem adnek ennek a tolvaj bandanak.
A haboru veget er es az energiaarak valoszinuleg normalizalodnak majd nyilvan a korabbi ar felett valahol. Ha ez bekovetkezik, akkor valoszinuleg az inflacios nyomas is enyhulni fog.
Ez a 3 tenyezo, ami most befolyasolni fogja az otit. Hogy mikor ? Senki nem tudja. Hogy mennyire ? Na ezt meg plane. Majd meglassuk. Sok moho, alkalmatlan user fog nagyon sok penzt vesziteni. Penzugyileg analfabeta es moho. Es minel butabb, annal mohobb.
Mivel magyarosrszagon az emberek tobbsegenel nem letezik tudatos penzgazdalkodas, mert nem tanitjak (a kedves vezetonknek sem erdeke hogy megtanuljak az emberek), igy szinte biztos, hogy a kisbufik nagy resze beletolta a csaladi ekszereket is az otiba. Na azok most penzugyi tartalek hijan ordas nagyot fognak szivni, mert az inflacio es egyeb gazdasagi hatasok miatt kenytelenek lesznek zarni a poziciojukat, mert egyszeruen kajara sem lesz penzuk, nemhogy higitani a portfoliot.
zacci 2022. 07. 02. 14:26
Előzmény: #1194885  OTIMOL
#1194889
Megveszi a user az otit es elvarja, hogy a Cs megmentse ot a bukotol. Persze felelosseget mar nem vallal a tetteiert.
Kicsi parhuzamot velek felfedezni a megmentjuk a hulye csaladokat, akik valtozo kamatozasu hitelekkel elnek nagylabon gondolkozas mod es a mentsen meg a Csanyi a hulye dontesem kovetkezmenyeitol c. gondolkodasmod kozott. Az ember elvarja, hogy a dontesei kovetkezmenyet mas vallalja fel. Na ezert tart itt ez az orszag!
zacci 2022. 07. 02. 14:12
Előzmény: #1194887  OTIMOL
#1194888

A fidesz lopja a kozpenzt es diktatura van es megis van aki ezzel nem ert 1et, pedig igaz.
Nem kell az ilyenekkel foglalkozni.
OTIMOL 2022. 07. 02. 13:52
Előzmény: #1194863  OTIMOL
#1194887
Mesélje már el legyen kedves, hogy mi volt a baja ezzel a hozzászólással,. annak aki ezt a hozzászólást leértékelte. Nem érdekel ha 100 - van is mellette, csak hogy lehet ezzel nem egyetérteni, amikor igaz?
OTIMOL 2022. 07. 02. 13:49
Előzmény: #1194869  Lizi
#1194886
Így van, hiszen látják mi folyik a világban, vagy kis hazánkban...de nem izgulnak, csak tudják, hogy még eshet, vagy hogy kellhet másra is a pénz. Ez miért is baj? 
OTIMOL 2022. 07. 02. 13:41
Előzmény: #1194882  Lizi
#1194885
 "Én nem hittem neki, én nem vásároltam akkor... Köztük én is voltam olyan meggondolatlan, hogy azt hittem "lehet tényleg igazat mondott csányi" és befektettem én is a megtakarításom nagy részét. "
          Érzek némi ellentmondást..., de most már értem miért vagy ilyen frusztrált.
 "Nem csak az én befektetésemet kellene megvédenie, hanem minden kisbefektetőjét akit beszopatott a 16500-as dumájával márciusban."
          Miért is kellene megvédenie a Te befektetésedet bárkinek is? Ez nem a Te dolgod lenne? Ő elmondta mit gondol, ami egyébként, ha csak az Ukrán, Orosz érdekeltség hatását néznénk akkor igaz is. Ja hogy abból a beszédből te azt értetted ki, hogy: bár mindenki adja mint az állat, a külföldiek ezen keresztül veszik ki a pénzt a veszteségeik fedezésére, a gazdaság egy rakás... , Sanyi bácsi csak neked megsúgta, hogy venni kell...
"..nemsok esély van arra, hogy a csányi által 16500-ra értékelt szintre menjen egy éven belül.Igen, 1 éven belül 16500-nak kellene lennie ahhoz, hogy valós nyereségük legyen azoknak, akik 12000 körül vásároltak be, mert 15000-nél még csak nullán szállnak ki az infláció miatt, és minél több idő telik el, annál magasabban kell eladni, hogy valós nyereség legyen."
           Miért kellene oda mennie éven belül, azért mert neked, vagy másnak pozid van ott? Valós nyereség legyen..?? Te jó ég! Tudod, hogy részvényt vettél és nem kötvényt és az mit jelent? Ha változtatni akarsz akkor menj el a közgyűlésre és változtass...
"Egy kisbefektetőnek sokkal jobban fáj, ha elveszti a 4 milliós megtakarítása 30%-át, mint csányinak ha elveszti a 400 milliárd 30%-át!"
         Miért gondolod ezt, mert ő nem a kenyérre valóval tőzsdézik? Te se tedd, veszélyes üzem.
"Amugy meg mindenki azért tőzsdézik, hogy pénzt keressen, mindegy hogy főállásként vagy keresetkiegészítésként, a lényeg hogy azért tőzsdézünk, hogy "megszedjük" magunkat, te is."
         Lottózni is azért lottózik az ember, de a legtöbben csak veszítenek rajta. A tőzsde is ilyen, amit Te elbuktál más megnyerte.. Úgy gondolom 2030-ig bőven meg fogod keresni a 12000-es OTP befektetéseden az infla feletti reál hozamot is! Ha rövid távon gondolkodsz akkor az csak speka és viselni kell a következményeit.
zacci 2022. 07. 02. 13:20
Előzmény: #1194882  Lizi
#1194884
En nem akarom beadni h Cs artatlan baranyka. Nem is allitottam ilyet. O egy uzletember, aki hosszutavon gondolkodik. Az h o mint mond a sajat reszvenye ararol lenyegtelen. Nyilvan poziciobol beszel es akkor meg nem lehetett tudni a haboru messzemeno kovetkezmenyeit. O akkor arrol beszelt, hogy a haboru miatti leirasok miatt szerinte 16k-t er a reszvenye. Ez csupan egy szobeli intervencio volt, semmi tobb. Ezen varhato leirasok osszegenek nagy reszet mar celtartalekolta egy esetleges tenyleges leiras miatt es nagyon jol tette. Es persze ettol lett az elso negyedev veszteseges. Na bumm. A bank adorol biztosan tudott, de a mertekerol mar nem biztos. Azota eltelt 3 honap es most mar tisztabban latszik a haboru tovagyuruzo hatasa. Globalis inflacio novekedese, varhato elelmiszer hiany stb.
Ahogy sejtettem beletoltad a megtakaritasod nagy reszet, mert moho vagy. Ezert fogsz sokat bukni, mert azt hiszed ugy mukodik a tozsde, hogy beletolod a penzed nagy reszet es varod a csodat. Akinek ez bejott annak csak szerencseje volt. A nagy emberek mint buffet es tarsai mind a szerencsejuknek koszonheti h gazdag lett. Senki nem mondja meg a mai vilagban, hogy merre fognak mozdulni az indexek, mert minden osszefugg mindennel. Ez egy hatalmas szerencsekerek, amibe sok ember belebukik, mert nem nekik valo mufaj. Nincs meg hozza a megfelelo kepesseguk, pszichologiai hatteruk es sajnos ezert fogsz valoszinuleg nagyon sok penzt bukni. Eleg nagy baj, hogy egy ember szavara dobtad a vizbe a penzed nagy reszet, a helyett hogy informalodtal volna a nagyvilagban, elgondolkoztal volna egy ilyen globalis esemeny lehetseges kovetkezmenyein. Ez volt a masodik nagy hiba amit elkovettel. Az elso az volt, hogy egyaltalan belekezdtel a tozsdezesbe. Te azt varod, hogy 1 even belul 16k lesz az rv ara, mert az neked jo. Hat sajnos a vilag nem igy mukodik es ha kicsit is utana neztel volna a dolgoknak akkor tisztabban latnal es tudnad, hogy ez a globalis problema nem fog megoldodni 1 even belul, de talan 2-on belul sem. Es megis miert kellene barmit is mondania Csanyinak ? Aki ismeri az tudja, hogy az OTP nem xarral gurigazik es egy stabil ceg. Nem kell ezt bizonygatnia. Tok felesleges srv-t vennie. Majd akkor vesz, ha o ugy iteli meg, hogy kell. Benne vagyunk egy recesszio kellos kozepeben, sok problema jelen van, haboru stb. Ezek a problemak idovel meg fognak oldodni, de nem akkor amikor te szeretned.Es igen, mindenki azert tozsdezik, hogy penzt keressen. Azzal azert remelem tisztaban vagy, hogy az ilyen befektetesek nagy resze bukoval vegzodik ? Es sajnos ahogy elnezem jelenleg te sem a nyerok oldalan fogsz vegezni ezzel a hozzaallassal. Tetted volna a penzed nagy reszet PMAP-ba es kisebb reszet otiba. Akkor most jovore keresnel a PMAP-on 10+ %-ot, de nem, te moho vagy es meg akartad ketszerezni a penzed. Hat ebbol ahogy latom inkabb felezes lesz, nem ketszerezes.
Ket dolgot tehetsz es ezt a jotanacsot vagy megfogadod es talan nem fogsz bukni, vagy nem es valoszinuleg bukni fogsz, mert remeg a kezed. Vagy elfelejted a tozsdet egy idore es majd 2-3 ev mulva ranezel az rv ertekere, vagy ha maradt meg "felesleges" penzed, akkor higitod, majd par ev mulva ranezel a rv ertekere, de a tozsden semmi sem biztos, mint ahogy a tanacsom sem az. De mivel balga, moho modon beletoltad a penzed nagy reszet egy szerencsejatekba igy mar nincs sok mozgastered. Sajat magaddal baxtal ki. Es ez nem Cs hibaja. Latszik, hogy tiszta ideg vagy, mert nem ugy alakulnak a dolgok, mint ahogy ezt szeretned. Ilyen a tozsde. Welcome to the real world!
Sajnalom...
1916 2022. 07. 02. 12:54
Előzmény: #1194881  Furmangos
#1194883
Nagyon igaz amit írsz. Jó ideje már csak félórákra, órákra érdemes poziban lenni. Otp-ben legalább is így van. Talán MOL-ban még belefér napon túl is, de ott is max 19-ig, azaz szelvényvágásig. Az tartja éppen hogy felszínen még. Utána isten se tudja mi lesz vele. A többi papírról meg beszélni sem érdemes. De az Oti padlón van, az fix. 
Lizi
Lizi 2022. 07. 02. 11:28
Előzmény: #1194876  zacci
#1194882
Nekem nem tudod beadni, hogy csányi egy ártatlan bárányka.
Februárban 3 hét alatt zuhant 8ezret (44%-ot) az árfolyam, amire  március elején tudott nyilatkozni, hogy nincs it semmi baj, csak túlreagálták a befektetők a háborút, mert ha elvesztik az orosz-ukrán érdekeltségeket, akkor is ér 16500-at. Én nem hittem neki, én nem vásároltam akkor, de nagyon sokan bíztak csányi szavában és a fél ország otp részvénybe fektette a megtakarítását, ami elkezdte felvinni az árfolyamot, ezzel átbaszva azokat is akik nem hittek csányinak. Köztük én is voltam olyan meggondolatlan, hogy azt hittem "lehet tényleg igazat mondott csányi" és befektettem én is a megtakarításom nagy részét. 
Ha jól tudom még nem írták le az orosz-ukrán érdekeltségeket, de az árfolyam esett további 12%-ot, összesen 56%-ot február első hetéhez viszonyítva, és erre nem magyarázat, hogy csányi nem tudta, hogy orbán a bankokat fogja büntetni újabb adókkal, hogy bevételhez jusson, mert azt egyszerüen nem hiszem el. Nem csak az én befektetésemet kellene megvédenie, hanem minden kisbefektetőjét akit beszopatott a 16500-as dumájával márciusban. Befektetőként elvárom, hogy a cégvezér kiálljon és mondjon valami megnyugtatót, hogy a cég  visszaszerezze a befektetők bizalmát. Március elején tudott nyilatkozni, most meg nem tud? Miért? Talán mert már nem csak a bankjában nem bízik, hanem abban sem, hogy még egyszer be tudja szopatni az embereket egy újabb 16500-as dumával?
Nyilvánvaló, hogy csányi és a bankja is azért nem vásárol otp részvényt, mert nem bízik abban a hülyeségben, hogy 16500-at ér. Jelenleg 8390-et ér! Hétfőn záróban már lehet ennyit sem és nemsok esély van arra, hogy a csányi által 16500-ra értékelt szintre menjen egy éven belül.
Igen, 1 éven belül 16500-nak kellene lennie ahhoz, hogy valós nyereségük legyen azoknak, akik 12000 körül vásároltak be, mert 15000-nél még csak nullán szállnak ki az infláció miatt, és minél több idő telik el, annál magasabban kell eladni, hogy valós nyereség legyen.
Persze hogy nyugodtan alszik csányi, mivel ha 200 milliárdot bukik, akkor is marad neki 200 milliárd amiből "el vegetál" élete végéig, de a kisbefektetők, akiket  megszivatott, lehet több éves megtakarításukat tették bele. Egy kisbefektetőnek sokkal jobban fáj, ha elveszti a 4 milliós megtakarítása 30%-át, mint csányinak ha elveszti a 400 milliárd 30%-át!
Amugy meg mindenki azért tőzsdézik, hogy pénzt keressen, mindegy hogy főállásként vagy keresetkiegészítésként, a lényeg hogy azért tőzsdézünk, hogy "megszedjük" magunkat, te is.
Furmangos 2022. 07. 02. 11:15
Előzmény: #1194880  Törölt felhasználó
#1194881

Szerintem daytrade alapon Lizinek még igaza is volt, nagyjából az történhetett amit írt. Befektetési szempontból viszont Isamu jó helyzetképet ad. Egyébként 560 milliárd pengőt már elbuktunk az EU-s pénzből:
https://www.portfolio.hu/unios-forrasok/20220702/magyarorszag-maris-elbukott-560-milliard-forintnyi-eu-penzt-553935
Isamu profi befektető jegyeit viseli magán. Tőkéjének minimális részét tette részvénybe. Nem kell izgulnia melyik árfolyam hova megy. Van ideje is. Tőkéjének nagy része védve van, részben még az inflációtól is.
Sokan miért elégedetlenkednek? Azért, mert nem olyan profik, mint Isamu és a hozzá hasonlók, akikből itt nagyon kevés van. Mit akart a többség? Covid-os felpattanást. V alakot. Hiába mondták nekik, hogy ez a válság L alakú lesz és semmi köze a Covid-os történethez. Nem értették, vakította őket a szemük előtt megjelenő rengeteg pénzeszsák. Kaszálni akartak pár hónap alatt bekockáztatva mindent. Akik közülük nem szálltak ki, azok vélhetően hosszú távú befektetőkké váltak. Még mindig nem késő tanulmányozni miként néz ki az L betű. Makro szinten semmiféle tartós felpattanás nem lesz egy darabig, ezáltal nem várható, hogy a részvény óriási emelkedést mutasson. Persze, ha jön valami izmos jó hír, akkor felpattanhat valamennyit, de nagyon nehéz lesz ott megmaradnia recessziós gazdaságban. FED szívja ki a pénzt a piacról, ez éppen az ellentéte annak, ami a Covid-os felpattanást okozta. Nem kell zseninek lenni belátni, hogy ez mit okoz a tőzsdén.
Ezt egyébként nem kioktatásként mondom, mert magam is buktam daytrade alapon longokon az elmúlt hónapokban, jóval kockázatvállalóbb vagyok, mint Isamu, de nincs is vélhetően akkora tőkém. Viszont ami van, az adott, rendelkezésre áll és tudok lépni a megfelelő irányba amikor eljön az idő. Akiknek le van kötve már a nagy része magasan vásárolt OTP részvényekben, azok valóban nagyon nehéz helyzetben vannak. Azt a mesét meg nehezen tudom bevenni, hogy miután több száz milliárdért vettek kb. 12 ezres átlagáron a kisbüfik OTP részvényeket tavasszal (napi.hu gyűjtötte ki), még mindig tele vannak lóvéval veszik minden szinten, mint az atom.

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek