Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
yossarian78
yossarian78 2015. 08. 20. 21:23
Előzmény: #977019  Törölt felhasználó
#977020
Jenkik támaszra estek. Holnapra felpattot várok. Azért olyan könnyen nem fognak elesni a támaszok!
Törölt felhasználó 2015. 08. 20. 21:14
Előzmény: #977014  macibear
#977019
Köszönöm Macibear!
tomka883
tomka883 2015. 08. 20. 21:01
Előzmény: #977017  yossarian78
#977018
Sziasztok!

A Bináris opcióval kapcsolatban tudtok valami jó befektetési céget? Én az Ersténél vezetem az értékpapír számlán, de ott nem tudom van-e bináris opció lehetőség?
yossarian78
yossarian78 2015. 08. 20. 20:37
Előzmény: #977010  Törölt felhasználó
#977017
Közben a Ft szépen visszaerősödött! Lehet "baráti kezek" be is avatkoztak" kicsit. A világot szépen beadták, mondjuk a lengyel referencia csártok meg se rezdültek.
yossarian78
yossarian78 2015. 08. 20. 20:34
Előzmény: #977015  Törölt felhasználó
#977016
A magyarázatokat nyugodtan lehet keresni a hírekben, de abban igaza van pomperj-nek, hogy a hírek alapján nem szabad kereskedni, ez alap! A hírt kb. 10 k ember előtted már ismeri és a többség le is kereskedi. Ha nem vagy bennfentes, a híreket felejtsd el!
Törölt felhasználó 2015. 08. 20. 20:26
Előzmény: #977008  pomperj
#977015
"politikai es napi hirekben keresi a magyarazatokat, azokat ugord at."

A BUX-ot illetve a magyar papírokat nem lehet úgy kereskedni, mint a normál piacokat. Az OTP azóta emelkedik, amióta a politika bejelentett, hogy csokken a bankadó és nem azért mert a szinte nulla forgalmú BÉT-en a x. hullám merre megy,vagy legyező mit mutat, tökmindegy vagy a görögök mit bohóckodnak, mi van a gyorsjelentésben, stb.Az itteni tanácsokat követve az elmúl 1-2 hónapban masszív minuszokat lehetett volna összeszedni, és amíg erre nem jönnek rá a kezdő tőzsdések,hogy nem hallgatunk pozícióban ülő ingyen tanácsadókra, addig esélytelenek hosszú távon.
macibear
macibear 2015. 08. 20. 19:13
Előzmény: #977004  Törölt felhasználó
#977014
Hádász barátunk már szépen leírta a certik ocsmányszépségét. Néhány kiegészítést tennék, azt is azért mert meglepett, hogy csak a shortot ütik ki 1 hónap múlva.

tShort, tLong csak az RC-nél létező tőkeáttételes fogadási lehetőségek. OTP-ben 5x. Mindkettőt ütik 1 hónap múlva. Mindkettő nyitási díja a teljes ár 6 ezreléke. Kamatköltsége évi 6% short esetén, 12% long esetén.

A határidős termékeket valóban át lehet kötni az idő lejártakor, de az sincs ingyen. A t-s termékek is átköthetők, csak le kell zárni és újra kell nyitni. No persze nem kis bukóval. :)

Csak a pontosság kedvéért ... :)
-Feri
-Feri 2015. 08. 20. 18:48
#977013
Sokára fog csak a tőzsdénk kinyitni, úgyhogy kihasználtam az alkalmat egy kis kitekintő összerittyentésére. Addig is mozi, szurkoljunk Kínának, a görögöknek, meg még ki tudja ki mindenkinek... link
Törölt felhasználó 2015. 08. 20. 17:39
Előzmény: #977009  hdl11
#977012
Nagyon hasznos kis beírást tettél ide, köszönöm szepen!
________
________ 2015. 08. 20. 16:27
Előzmény: #977010  Törölt felhasználó
#977011
te valami elemzö lehetsz... :)
Törölt felhasználó 2015. 08. 20. 11:33
Előzmény: #976979  Törölt felhasználó
#977010
a forint is szépet gyengült mára, ahogy az elvárható volt, tegnap utaltam is rá.
nyugaton a 200 napos mozgók letörése beindította a lavinát, de ezt is mondtam tegnap.
hdl11
hdl11 2015. 08. 20. 09:53
Előzmény: #977007  Törölt felhasználó
#977009
Szia !

Én is az RC-nél vagyok, de TShortot nem igazán szoktam nyitni.
Ha mindenképpen OTP-t szeretnék shortolni, akkor általában short certit szoktam nyitni.

Jelenleg 3 OTP short certi él:
link

Név - Kiütési ár
EBOTPTS01 - 6378
EBOTPTS02 - 6892
EBOTPTS07 - 6026

1 db OTP short certi vásárlása 1 db OTP TShortnak felel meg.

Előnyei:
- Amíg nem éri el a kiütési árat az OTP addig bármennyi ideig tartható. A TS01 már több mint 4 éve él...
- A heti "kamat" (rollover) amit csak akkor kell "megfizetned" (ennyivel csökken a certi ára azonos OTP ár mellett) ha átviszed a következő hétre a pozit: 2-3 HUF.
- Jutalékban 1 db shortra tekintve sokkal jobban jössz ki, mert napon túli pozi zárásnál is csak 0.2% a jutalék az RC-nél, valamit a mivel certi ára sokkal alacsonyabb mint az OTP-jé, ezért ez a 0.2% is sokkal kevesebb mint ha kifizetted volna a teljes árat az OTP-dért.

Pl: Jelenleg a legkockázatosabb OTP short certiből (TS07) 68 db-ot tudsz napon túlra vinni a 99 HUF minimum vételi jutalékért... Ha TShortot nyitsz, akkor meg 8-9 db short nyitása kerül ennyibe. A zárása meg ugye a 3-4x-ese pláne ha ellened megy a piac, míg a certinél ha ellened megy a piac akkor csökken a záráskor fizetendő jutalékod. Ha meg nyereséges a pozi, akkor növekszik, mint a normál részvény longnál.

Meg a legtávolabbi kiütési árú certiből (TS02) is 31 db-ot tudsz 99 HUF jutiért venni.

- Ha szoktál higítani a rossz irányba lévő pozikon, akkor a TShortnál ezt egyre drágábban tudod megtenni, míg a certi ára az OTP emelkedésével csökken, tehát egyre olcsóbban tudsz venni.

- Folyamatos aukciós modelben megy a certi, így ha szerencséd van, akkor napközben is a beállított eladási áradnál magasabban mehet el a pakkod.

Persze a stop is elmehet alacsonyabb, amit már az árjegyző vételi ajánlata is aktiválhat....

Na de persze vannak hátrányai is a certiknek:

- Árjegyzés: Ha nyitsz bármikor egy pozit, akkor az azonnal csak kb 30 HUF-fal alacsonyabban tudsz eladni. Szóval napon belüli kis mozgások lekereskedésére nem jó a certi.

- Néha eltűnik az árjegyző egy kis időre, így nem tudsz se venni se eladni.

- Nem követi le teljesen az OTP mozgását. Pl pár másodperces leszúrásoknál nem mozdul az ára, ha visszatér az OTP a leszúrás előtti szintre, de ha nem tér vissza, akkor is néha lomhán reagál.
- Csak kb 9 órától - 17:00-ig tudsz kereskedni. Szóval ha záróban mozdul el nagyon az OTP, akkor nem tudsz adni-venni.

Egy adott szinten kb így számolható ki az OTP short certiben a vételi oldali árjegyzés: Kötési ár - OTP aktuális ára
Pl: TS07: 6326 - 5635 = 691
Az eladói oldal ennek kb 30 HUF-fal áll magasabban.

De te tudod, és csak leírtam az előnyeit, hátrányait....

Üdv,
pomperj
pomperj 2015. 08. 20. 07:09
Előzmény: #976989  KB58
#977008
1)Senki velemenyere ne halgass.

Csakis olvasmanynak hasznald a beirasokat itt. Viszont azokat olvasd kulonos gondossaggal, amik a te velemenyeddel ELLENTETESEK. Mert azok lesznek a leghasznosabbak, amikor a rizikokat felmered es a stoploss-okat kiszamolod es beallitod.

Aki naponta valtoztatja a velemenyet, vagy politikai es napi hirekben keresi a magyarazatokat, azokat ugord at. Kulonos gonddal olvasd a nepszerutlen velemenyeket, foleg ha sok minuszt irnak hozza.

2)Felteszem, daytrader iranyultsagu vagy akarcsak az itt irok 90%-a. Ha value investor lennel, kozelebe se mennel OTP_nek. Kerdezd csak meg Tibi a value topicban.

De a value legenyek egyebkent se nem adjak el ha esik. Hanem kivarjak az eses veget es ott megduplazzak a pozicio erteket, szoval 1.5-2x annyit siman megvesznek mint az indulo pozi volt.
Ezen erdemes elgondokodni.

3)Vegul: nehany tenyt ajanlok figyelmedbe, 1 honap alatt

Kina -(5-7)%, minden beavatkozas dacara
Japan -2.5%;
Mongolia -8%
Vietnam -7%
HK -11%
Korea-7%
Taiwan -10%
India -2%
Malay -9%
Indonez -8%,

Mert ezekkel van a mo-i BUX egy kalapban a vilag szemeben.

OTP -5%

Dontsd el, merre lehet az irany, es ugy tegyel.

Törölt felhasználó 2015. 08. 20. 03:04
Előzmény: #977005  KB58
#977007
Na ezt nem tudtam, de kááár hogy RC nél nincs ilyen:( Mennyi bosszuságtól kímélt volna meg az elmult hónapkban és persze bukótól. (nem kellett volna zárni idő előtt tartva emelkedéstől stb. Azta...
Baker, na engem meg ez bosszant :D Lehet át megyek--- az nagyon jó ha bármeddig tarthatod csak tőkével győzd és ha nem tőke áttétes akkor teljesen oké a történet. Nem kell parázni hogy 1hó és zárják. Át fogok menni:))

Én játékom am is swing felé hajlik nem dt, az jött be nekem inkább. Arra érzem a hajlamot alakulni. (gondolok itt a kezelési költségre)

Visszatérve, Te pénzed Te döntésed, én ahogy látom (nem megbántani szeretnélek) de biztos hogy kisebb tételben játszanék, 500 pakossal is lehet szépen keresni, jó mondjuk akinek több K pakknyi tőkéje van más "szép" ben gondolkodik. De nem érzem Rajtad hogy kellően megalapozott stratégia szerint kereskednél még, inkább innen is onnan is kérsz kicsit aztán már teljesen össze vagy zavarodva hogy mit tegyél, hezitálsz. De lehet rosszul látom, akkor elnézést.

Nem értem hova ez a siettség hogy minél többet keress..fogsz csak próbáld meg elkapni az ízét ennek a világnak a ritmusát, ne a "vagyont" hajszold, élvezd a "játékot", fejleszd magad és becsüld meg a tőkéd, használd fel több pakkra osztva, legyenek szintjeid ahol: na itt ennyit veszek ha lentebb megy kövi szinten ennyit.. és nem kapkodni, idővel beérik.
Nagyon jó ha nagy tőkéd van, mert nagy esést is végig vehetsz és bátrabban (tudva marad még tőkéd) (és inkább mint hogy most nagy K pakkal megjátsz itt egy dt. Lehet bejön de garantálom hogy "legközelebb" nem fog.

Vannak nagyon jó érdemi szintek OTIban pl ahol lehet gondolkodni fordulatban itt elhelyezni nagyobb pakokkat de még mindig nem annyit ami a tőkédre veszélyes.

Valamikori célár lehet 6400 környéke, (bár én nem hiszem hogy innen futnánk neki, de ki tudja) lentről 5350 környéke , majd a korábbi mély pont, és 4750-4800 környéke. Ahogy én látom így késő este :)

"Ne hajszold a pénzt, majd Ő megtalál Téged" ;)
hdl11
hdl11 2015. 08. 20. 00:17
Előzmény: #977005  KB58
#977006
Szia !

Kis pakkból nyithatsz akár többet is, ha úgy érzed jó az irány, közel a korábbi beszállódhoz.

Látom még mindig azt nézed mi van ha egy nagy pakkal éppen bankot robbantottál volna átvitt értelemben, és azt nem mi van ha ment volna több száz pontot az OTP az általad várt iránnyal szemben ?

Ennyi erővel azon is gondolkodhatnál, hogy miért nem az éppen kihúzott 5 számot adtad fel a héten a lottón....

Tegyük fel nem várod meg a sok száz HUF-os bukót per részvény a nagy pakkon, és dobod 40-50 HUF/részvény bukóban, de mi van ha éppen onnan fordulna, és menne 3-400 HUF-ot az általad várt irányba ?
Tuti vernéd a fejed a falba, hogy mi a francért dobtad...

De ha kis(ebb) pakkot nyitsz, akkor 40-50 HUF csökkenésen csak röhögsz, és nem reszketsz mint egy nyárfalevél, így a kispakkal meg tudod nyerni részvényenként a 3-400 HUF-ot ahelyett, hogy buknál nagy pakkal 40-50 HUF-ot per részvény.

De te tudod a te pénzed...

Nagy pakkal szerintem előbb utóbb jó eséllyel ráfaragsz, mert korán dobja az ember ha éppen nyerőre fordul, és a vesztőt esetleg sokáig tartja, így az összes korábbi kisebb nyerőt elviszi, és még egy kicsit....

Üdv,

KB58 2015. 08. 19. 23:47
Előzmény: #976996  Törölt felhasználó
#977005
Sokan tanácsolják ugyanezt a pakkok méretére vonatkozóan. Ennek az előnye a kisebb stressz lenne, viszont ha eltalálnám a beszállót, akkor bosszantana, hogy miért nem nagyobb pakkal szálltam be, mert csak töredékét nyertem annak, amit nyerhettem volna. Amikor ma felhúzták az OTP-t 5690-re, éreztem, hogy vissza fog korrigálni (be is írtam ) és több K-s pakkot gondoltam volna daytrade-re nyitni, de az új, óvatos brókerem tanácsára csak néhány százas OTP short megbízást adtam be, amit végül teljesülés előtt visszavontam, attól tartva, hogy mégis áthúzzák az 5700-en és a várható shortzárások miatt veszteségbe megyek. Amint visszavontam, elkezdett esni, tehát bejött volna az első elképzelésem és néhány K-s pakkal jelentősebb összeget nyerhettem volna.
Egyébként az Erste-nél (Portfolio On-line tözsde számla) bármeddig lehet tartani a shortot (ha van elég fedezet a számlán a megnyitott pozícióra), csak a lejáratkor át kell kötni.
Törölt felhasználó 2015. 08. 19. 20:15
Előzmény: #977003  Jussi
#977004
RC nél vagyok, nyitok shortot pl az OTP-re, akkor azt 1 hónap mulva zárják akármi van + 0,002% + 0,006% + 6% kamat. És igen tőkátétesre van csak lehetőség (shortnál).
Jussi
Jussi 2015. 08. 19. 20:00
Előzmény: #977000  Törölt felhasználó
#977003
Ez hülyeség.Eleve,ha napon túlra shortolsz,akkor át kell köttetni határidősre.
Azt meg csak tőkével kell bírni!))
Ha RC-nél máshogy csinálják,akkor ők a sajátjukból kölcsönöznek neked,és kölcsönzési díjat számolnak fel,plusz lejáratkor elszámolnak.De kamat hogy jön rá?Az csak akkor jöhet,ha tőkeáttéttel nyomod.És miért csak egy hónapra lehet tartani?Vmi nem kerek itt nekem.
macibear
macibear 2015. 08. 19. 19:47
Előzmény: #977001  Törölt felhasználó
#977002
És ezt hol? Melyik broki cégnél?
Törölt felhasználó 2015. 08. 19. 19:34
Előzmény: #976999  Jussi
#977001
De long-ot tarthatod ameddig akarod. De shortot nem, azt csak 1 hónap.

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek