Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Turkiz
Turkiz 2017. 11. 09. 13:57
Előzmény: #43736  joshuakj
#43740
Gyöngyösi utcánál...
Kono
Kono 2017. 11. 09. 13:57
Előzmény: #43737  Sarpac
#43739
Túl-, vagy alul?
Sarpac
Sarpac 2017. 11. 09. 13:55
Előzmény: #43737  Sarpac
#43738
*jövedelemtermelő"
Sarpac
Sarpac 2017. 11. 09. 13:54
Előzmény: #43728  KNZilium
#43737
Konzum jelenleg több mint 60mrdre van értékelve. Szóval egyáltalán nincs túlértékelve. Meg el kéne olvasni miből jött össze a 17.7 és 4.1mrd. Az oké, hogy sok minden van benne, de mellé kell venni azt is, hogy mennyi hitele van és mennyi forgó eszköze mivel azok határozzák meg a jövőbeli tartós jövedelmező képességet.
joshuakj
joshuakj 2017. 11. 09. 13:53
Előzmény: #43723  Turkiz
#43736
Kosziii, igen, egy nagy bankban :) merre dolgoztal?
Sehmet
Sehmet 2017. 11. 09. 13:51
Előzmény: #43730  Turkiz
#43735
Tőkeemelés az higítás, noha a részvény értékét nem nagyon érinti. Vagyis új befektetőkkel erősítik meg a cég helyzetét. Ez lehet pozitív és negatív is. 
lukskypoker
lukskypoker 2017. 11. 09. 13:49
Előzmény: #43727  KOpi-papa
#43734
köszönöm!
Törölt felhasználó 2017. 11. 09. 13:46
Előzmény: #43730  Turkiz
#43733
310-es árfolyamnál 3100/rv áron, abba most belemennék. :)
tarantula86
tarantula86 2017. 11. 09. 13:46
Előzmény: #43728  KNZilium
#43732
Köszönjük szépen a prezit és a hozzá fűzött gondolatokat is! :)
Törölt felhasználó 2017. 11. 09. 13:45
Előzmény: #43728  KNZilium
#43731
Milyen PE számít megfelelőnek? tudom, hogy más piaci versenytársak összehasonlításához kell(ene) mérni, de nincs ilyen. Ha a román példához nézzük, akkor valóban 10.000 kell lennie az árának/rv, ha tényleg 845 HUF/az egy részvényre jutó eredmény. Mit gondoltok erről?
Turkiz
Turkiz 2017. 11. 09. 13:44
Előzmény: #43728  KNZilium
#43730
Én ezért nem értem reggel óta, miért hablatyolnak itt sokan arról, hogy semmi értelme nem volt, meg semmi információ tartalom. Miért, ez mi, ha nem egy megerősítés, de vastaggal aláhúzva??? Ja, és még egy, bár inkább Opit érinti, Virág Feri mondta, hogy amikor kiírták a konferenciát, az Opi még csak 210-230 Ft körüli értékű volt, majdnem elnézést kért, hogy "csak" 1000-re tette a célt. Nekem ez jött le, hogy végülis akár a dupláját is írhatta volna, de 200-ról nézve soknak tűnt az 1000 is. Hozzáteszem Konzinak kicsit sem mindegy, mennyit ér az Opi, merthogy az átértékelése az Opi és Appe árfolyamaiból tevődik főként.
Ami miatt szerintem Konzi MÉG nem fog most elszállni, az az, hogy tőkét akarnak emelni dec. elején, gondolom, nem 5000 Ft-on. (10 EUR? )
lizabell
lizabell 2017. 11. 09. 13:26
Előzmény: #43728  KNZilium
#43729
Köszi!
KNZilium 2017. 11. 09. 13:16
#43728

Nem tudom láttátok-e, de kikerült a Random oldalára a tegnapi fórumos prezentáció teljes anyaga!!
Itt elérhető:  http://static.randomcapital.hu/pdf/konferencia/KONZUM_RC_KONF.pdf
Ezt olvasva (nekem a helyszínen egy-két számadat balladai homályba veszett a xar kivetítés miatt...) egy picit azért más megvilágításba helyezi a tegnap elhangzottakat. Kifejezetten a 10., 12., 14., 15. oldalakat javaslom mindenkinek!! Ezek vonatkoznak a Konzum eszközértékének, illetve átfogó jövedelmének meghatározására, az Opusnál várható üzletágak jövőbeli teljesítményére, tőkebevonási lehetőségekre stb. 
A prezentáció (helyben hallottak, illetve a Randomhoz feltöltött szöveg alapján) én ezt szűrtem le magamnak:
- A Konzum egy olyan holdingvállalat, amelyik úgy működik mint egy alapkezelő, ennek köszönhetően eredményét sem úgy képzi mint pl. a többségében termelő vállalatokat tömörítő Opus
- Brutálisak a Konzumnál várható számok a nov. 3-i árfolyamok alapján Net. eszközérték 23,9 mrd (ez 4,8 mrd volt a féléves jelentésben)  Net. átfogó jövedelem pedig 17,7 milliárd forint (ez 4,1 mrd volt a féléves jelentésben). 
- P/E alapján (3,1) a Konzum elképesztő módon alulértékelt!!!
- Opusban várható felívelő üzletágak a 3 up nyíl alapján Ipar és alapkezelés. (Nekem szúrja csak a szemem, hogy az általuk megadott iparági besorolásban és up-okban mindenhol van energetika??!!. Remélem nem csak  benézem, de ha ők is ide teszik a hangsúlyt lehet, hogy végre jön Paks2 és a sokat emlegetett Mátrai Erőmű!!!)
- Terjeszkedni akarnak mindenhol: turizusban, médiában, energetika (véletlen volna, hogy ide is betették? - szerintem nem), ipar, bank és tőkepiac. Ja mindezt már nem csak itthon hanem  külföldön is.
- Money lesz dögivel a tervek megvalósítására!! Lehet lesz részvény és kötvénykibocsátás, hitellehetőség meg garmadával a tervek megvalósításához.
Én a tegnap hallottak, most újra látottak alapján szép hónapokat várok!! UP-ot mindenkinek!!
KOpi-papa
KOpi-papa 2017. 11. 09. 13:15
#43727
Random Capital Zrt. X. Jövőbe Tekintő Konferencia
Fekete Péter bemutatója az alábbi linkeken érhető el:
http://static.randomcapital.hu/pdf/konferencia/KONZUM_RC_KONF.pdf
andaxin 2017. 11. 09. 13:13
#43726
Független elemző? Az egy oximoron.
MLkedes 2017. 11. 09. 13:08
Törölt hozzászólás
#43725
Törölt felhasználó 2017. 11. 09. 13:06
Előzmény: #43722  Turkiz
#43724
Próbálja meg kitalálni egy független elemző, hogy mi jár a fejemben, és milyen elképzeléseim vannak rövid, közép távon!? Ha ezt nem értik, akkor nem is érdemes velük tovább vitázni. :)
Turkiz
Turkiz 2017. 11. 09. 12:44
#43723
Joshuakj, grat a tablethez:) Amúgy te nem egy nagybankban dolgozol? Ismerős voltál, de nem vagyok benne biztos, hogy onnan ahol dolgoztam.
Turkiz
Turkiz 2017. 11. 09. 12:43
Előzmény: #43721  Sehmet
#43722
Én arra reagáltam, hogy miért nem független elemző értékelte a céget. Mert fogalma sincs róla, mi lesz 2 hét vagy két hónap múlva, azért. A stratégiai tervek birtokában a cég vezetésének némiképp több infoja lehet. Hogy ezekről csak nagy vonalakban beszélt, az pedig teljesen normális. Mit kellett volna mondania, hogy XY-nal tárgyalunk Z cég megszerzéséről, de adódott egy kis gubanc, amit ilyen úton igyekszünk megoldani?? Ne vicceljünk már. Ezt kb a cégben eggyel alatta levő középvezetőkkel osztják meg maximum, még a saját alkalmazottaikkal sem.
Sehmet
Sehmet 2017. 11. 09. 12:33
Előzmény: #43718  Turkiz
#43721
Egy cég vételárát valóban meghatározza a jövőbeni értéke, aminél több kell azért, mint a tulajdonos feje. Ugyanakkor azonban a tőzsdén rendesen működnek a pszichikai jelenségek is és a Minsky-effekt.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek