Topiknyitó: farkasfu 2025. 06. 03. 20:17

Appeninn topik  

majd később..
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kockaveto1 ma, 12:48
Előzmény: #7199  kockaveto1
#7200
itt a BÉT felügyeleti szervének kellene lépnie. a minden napos könyv befolyásolásánál. mert azt, ha vki nyaralni akar, megbüntetik, mert érdektelenség hiányában nem tud eladni, de aki az érdektelenséget kiváltja, a minden napos szisztematikus eléállás, visszanyomás, stb módzserrel, az büntetlenül megússza, ez nem normális.
kockaveto1 ma, 12:39
Előzmény: #7196  timbuktu
#7199
vsz nem hibás. ha kötelező lenne a kifizetés, akkor nem tudna egy SZIT tovább fejlődni, terjeszkedni. v. pl még szigorúan tartania kellene a beruházásoknál is, hogy éven belül teljesen lezáródjon. ez ugye nem reális. az APPnál is vsz nem ez a gond, hanem a BÉTre jellemző mutyi. nagy szereplők pláne a kispapírokkal azt csinálnak, amit akarnak. majd ha mindenki elveszti hitét, akkor elindulhat.ezt senki nem gondolhatja, hogy az normális, hogy egy kb 100 ft osztalék elvesztés miatt 500 ft-ot kell pár napon belül esnI, OTP a semmi osztalék ellenére tud emelkedni. miért? mert növekedik és terjeszkedik, és emiatt alulértékelt. kérdésem: mert ez nem?(pár éve OTP-t is megmutyiszták, nem? 9000e ft alatt tömegek még lejjebb várták, ugye)
_kt_ ma, 11:34
Előzmény: #7195  changer79
#7198
Nem nézted be, AI hallucinálta az egészet.
kollini
kollini ma, 11:28
#7197
Nem lehetne írni a minisztériumnak, vagy a TEBÉSZ-nek, hogy nézzenek már rá a SZIT törvényre, és ha úgy látják akkor változtassanak rajta.
timbuktu ma, 11:22
Előzmény: #7194  atikasz
#7196
1/Igazad van, a pontos, helytálló megnevezés Ingatlanbefektetési Társaság. De ez a lényeget nem érinti. 2/Azért "kínlódom a 90%-os kifizetéssel, mert ez a kulcskérdés a részvény megítélése és árfolyama szempontjából. 3/Egy u.n. nyilvános kérdést tettem fel, melynél azt reméltem, hogy ennek a topiknak a közössége válaszol meg. Itt az a lényeg: hibás és átdolgozandó-e az a törvény, melyben lehetőség van a törvény céljának elkerüléséáre és  mégis megszerezni a kedvezményeket.
changer79 ma, 10:51
Előzmény: #7099  farkasfu
#7195
Szeretném végigkövetni ezt a fajta elemzést, de már az elején elakadtam. 2023.december 15.én és 2024 február 15.én nem annyinak látom az árfolyamot, mint ami a hozzászólásban van. Én nézek be valamit?
atikasz ma, 10:24
Előzmény: #7192  timbuktu
#7194
Melyik az az ingatlanalap?
Miért itt kérdezed a pénzügyminisztériumot?
Leràgott csont,hogy nem kell kifizetnie csak előterjeszteni azt vagy elfogadják a részvényesek vagy nem.
Az utolsó kérdésedre nem válaszolok,de aki még ezzel a 90%os kifizetésel kinlódik minimum tájékozatlan vagy más,de ebbe ne menjünk bele mert túl meleg van🙂
tmike ma, 10:15
Előzmény: #7192  timbuktu
#7193
Nem vagy hülye,csak vannak nálad-nálunk sokkal okosabbak, akik ennek a SZIT törvénynek hagytak kiskaput. Amely nem kötelez osztalék fizetésre csak javaslat tételre ,amit a közgyűlésen el kell fogadnia a tulajdonosoknak. És ugye a tulajdonosi felosztás mindenki számára ismert. Én itt árfolyam növekedést akkor várnék, ha ezeket a kiskapukat törvényileg bezárnák. Jelenleg teljesen mindegy mennyi az eredmény és milyen a funda, mert a részvényesi javadalmazás jelenleg nem látszik az alagút végén (még). De ez szerintem továbbra is látszik a forgalmon és a rv árán is.
timbuktu ma, 09:32
#7192
Nem vagyok sem jogász, sem pénzügyes, csak próbálok logikusan gondolkodni és megkérdezni az állam most hivatalba lépett, új vezetőitől (Pénzügyminisztérium): Miért van egy nagy kedvezményekkel bíró ingatlanalap, amely semmiben nem különbözik az ezen kedvezményekkel nem rendelkezőktől. A kedvezményezett cégnek a jogszabály előírja -és ez jogosítja fel a kedvezményre - hogy a nyereség 90%-t fizesse ki a tulajdonosainak, vagyis a részvényeseknek. De a mi szeretett cégünk (nem gúny) csak beterjeszti ezt a javaslatot és aztán a főtulajdonos nem fogadja el. Én ezt a jogszabály értelmének semmibevételének tekintem és a jogszabály szerzőjének a hibájának(?) tartom. Hülye-e vagyok?
tabularozy
tabularozy péntek, 17:05
#7191
Z: 545 Ft (+15 Ft)
stacstac péntek, 11:04
#7190
nagyon kösz farkasfu - szuper vagy - akkor még tartom - zárójelben jegyzem meg, hogy nekem nagyon hiányoznak a hozzászólásaid, de persze teljesen megértelek - én is egyre kevésbé írok ide szívesen és egyre kevesebbet is olvasok itt - sikeres a szakmaiság elüldözése, pedig ennek a nagy vesztesei mi vagyunk, a kezdők, és nem a szakmai beírók
 
jó spekit Neked
stacstac csütörtök, 18:09
#7189
kedves farkasfu!
 
rá tudsz nézni az OTP-re, ha időd engedi?
 
remélem jól vagy és nem sokat olvasol a fórumbeli baromságokból - előre is nagyon kösz, jó egészséget és nyári időtöltést kívánok
 
jó spekit Neked
Toten
Toten csütörtök, 18:07
Előzmény: #7187  Gyuri60
#7188
Jó helyen van a pénzed? Pozitív vagy. Én egyáltalán nem gondolom most ezt. Rövid-közép távon biztosan nem.
Gyuri60 csütörtök, 17:15
Előzmény: #7186  tabularozy
#7187
Inkább az döbbenetes, hogy nem járunk 800 felett.
Én mindenesetre biztos vagyok abban, hogy jó helyen van a pénzem, bár amikor egyes napokon - 200 ezer forintot látok, hát egyhén szólva nem örülök neki.
tabularozy
tabularozy csütörtök, 17:10
#7186
Döbbenetes, hogy már két hónapja nem jártunk 600 felett!
tabularozy
tabularozy csütörtök, 17:05
#7185
Z: 530 Ft (-14 Ft)
tabularozy
tabularozy szerda, 17:05
#7184
Z: 544 Ft (+6 Ft)
tabularozy
tabularozy kedd, 17:05
#7183
Z: 538 Ft (-9 Ft)
Gyuri60 hétfő, 20:49
#7182
A másik topickban a Jocek becenevű shortos megint miért pánikoltat, most tartunk a cégben lévő készpénz értéknél. Miért akarja még leverni az árat? Ennek reálisa 1200 körül kellene lenni.
tabularozy
tabularozy hétfő, 17:05
#7181
Z: 547 Ft (+7 Ft)
tabularozy
tabularozy 2026. 06. 19. 17:05
#7180
Z:540 Ft (-10 Ft)
tabularozy
tabularozy 2026. 06. 18. 17:05
#7179
Z: 550 Ft (+9 Ft)
tabularozy
tabularozy 2026. 06. 17. 17:05
#7178
Z: 541 Ft (-15 Ft)
tabularozy
tabularozy 2026. 06. 16. 17:05
#7177
Z: 556 Ft (-1 Ft)
tabularozy
tabularozy 2026. 06. 15. 17:05
#7176
Z: 557 Ft (+4 Ft)
tabularozy
tabularozy 2026. 06. 12. 17:08
#7175
Hétfői záró 584 Ft
Heti teljesítmény -31 Ft
tabularozy
tabularozy 2026. 06. 12. 17:06
#7174
Z: 553 Ft (-15 Ft)
Toten
Toten 2026. 06. 11. 22:56
#7173
Kedves Farkasfű! Gondolatolvasó voltál, a magam nevében köszönöm az Opus chartot.
tabularozy
tabularozy 2026. 06. 11. 17:05
#7172
Z: 568 Ft (-2 Ft)
tabularozy
tabularozy 2026. 06. 10. 17:05
#7171
Z: 570 Ft (-10 Ft)
tabularozy
tabularozy 2026. 06. 10. 17:03
#7170
Vevő: 4 553 db piaci - Eladó: 4 550 db piaci
tabularozy
tabularozy 2026. 06. 09. 17:10
#7169
Z: 580 Ft (-4 Ft)
tabularozy
tabularozy 2026. 06. 08. 20:17
#7168
Z: 584 Ft (+8 Ft)
Gyuri60 2026. 06. 08. 15:32
#7167
Igazán adhatna a legnagyobb tulajdonos ( akinek senki nem tudja van- e strómanja és mennyi a tényleges tulajdonrésze) egy vételi ajánlatot! Ami tudjuk, a cégben lévő egy részvényre jutó érték, tehát minimum 1200-Ft/ részvény. Na, ez felvinné a részvény árfolyamát!
tabularozy
tabularozy 2026. 06. 08. 14:59
#7166
Lefagyott a rendszer, vagy tényleg több, mint 3 órája nincs kötés az App-ban?
Gyuri60 2026. 06. 08. 13:47
Előzmény: #7161  Gyuri60
#7165
Sokszorosan megtérülne a cégnek, ha a vezetőt és a befektetői kapcsolattartót elküldenék, befizetnék egy kommunikációs tanfolyamra. Nem vitatom, hogy a vezető jó szakember, de kommunikációs nulla. A befektetői kapcsolattartó, meglátádom szerint egy kamu állás lehet,biztos még ő sem tudja, mire kap fizetést. Tényleg, még a honlap kezelésére, karbantartására sem alkalmas? Vegyenek fel olyat aki legalább naprakészre teszi a cég honlapját, ha már fuzetést kap!
Toten
Toten 2026. 06. 08. 10:10
#7164
Valami készülődik, eddig jól alakul.
barkas1000
barkas1000 2026. 06. 08. 09:13
#7163
585
Wolfalfa74
Wolfalfa74 2026. 06. 07. 17:13
#7162
Jó lenne holnap egy 600 fölötti záró! 
Gyuri60 2026. 06. 06. 17:30
Előzmény: #7160  Gyuri60
#7161
Na ezt kellene, hogy a mi Györgyink is felfogja!

Topik gazda

farkasfu
farkasfu
5 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek