7.3-on simán rámdobott félmillió darabot múlt héten. Szerintem nem árfolyamérzékeny, legalábbis eddig nagyon egyenletesen adta, függetlenül az aktuális árfolyamtól. Az a benyomásom hogy közkézépítés zajlik, és amikor van elég vevő a könyvben akkor elad.
Egy órával a minősítés publikálása után jelent meg a cikk. Márciusban üzletfél-minősítés volt, ez hitelminősítés. Jobb hitelminősítést kapott mint a magyar állampapírok.
Kínai vállalatoknál állami jóváhagyás kell ahhoz, hogy külföldi befektető tulajdonos lehessen. Ha nem szereztél ilyen jóváhagyást, akkor nincs kínai cégben részesedésed. . A BABA egy kajmán-szigeteki cég. Ez egy VIE (variable interest entity) ami az jelenti, hogy olyan szerződéses kapcsolatban áll egy másik céggel ami nem ad tulajdonosi jogokat, csak gazdaságiakat. Az szerződés értelmében a kínai Alibaba csoport kifizeti a nem szükséges tőkéjét a VIE-nek, tehát a BABA-nak. . A VIE az amerikai jogban létező konstrukció, ennek értelmében az amerikai tőzsdén (ez esetben NYSE) bejegyzett VIE-k a szerződéses partnerüket konszolidálva mutatják be a pénzügyi kimutatásaikban. . A VIE a kínai szabályozással szembemegy, de a kínai állam jelenleg nem lép fel aktívan ellenük. Azonban bármikor megteheti, hogy semmisnek nyilvánítja ezeket a szerződéseket. Onnantól kezdve a VIE-nek nincs eszköze arra, hogy a kínai vállalattal szemben követelést fejezzen ki.
2-án az éves közgyűlési határozati javaslatok közzététele előtt is nagy kapkodás volt. Azóta is -20%-on van az a pakk, és minden felbeszélés ellenére sem kerül elő egy lúzer akire rá lehetne dobni pár százezer darabot.
Azt azért érdemes figyelembe venni, hogy "a Társaság ügyvezetése [...] az elvárt osztaléknak megfelelő mértékű osztalék jóváhagyására tesz javaslatot", "Az Igazgatótanács [...] 5.974.072 ezer forint – a SZIT törvény szerinti elvárt osztaléknak megfelelő – összegű osztalék kifizetésére tesz javaslatot". Tehát az ügyvezetés és az igazgatótanács ugyanazt a javaslatot sugallja a részvényeseknek. Az ügyvezető, az igazgatótanács elnöke és a 75%-al bíró részvényes ugyanaz a személy. Ez alapján meg lehet tippelni hogy a három opció közül melyik lesz.
Az árbevétel-anomália nem feltétlen komoly dolog. Létezik jóhiszemű magyarázat, hogy egyszerűen máshogy definiálja az AKKO és a NEO az árbevételt. Az AKKO jelentését az IFRS szerint csinálja, a NEO viszont nem tőzsdei cég, így simán lehet hogy a magyar számviteli szabályokat követi. Az egyetlen dolog ami megzavarja ezt az egyszerű magyarázatot, hogy amúgy ugyanaz a Lakatos László Péter végzi mindkét cég könyvvizsgálatát, akinek a munkájával kapcsolatban nekem személy szerint van komoly fenntartásom. . Inkább csak azért hoztam fel ezt az anomáliát, mert mutatja, hogy bár a NEO Property jó cég, de ha AKKO-t veszel akkor nem NEO-t kapsz plusz egyéb dolgokat, hanem egy elég komplex valamit kapsz, ami komplexitás eredménye az, hogy a NEO profitjának csak 40%-a jut el hozzád, és így szerintem a sum of the parts elemzés amit írsz nem ad jó képet arról amit valójában kapsz. Az ember azt gondolná, hogy ha kapunk még néhány ingatlant a NEO mellé, abból baj nem lehet. De én megnéztem 4 ingatlant (Deniro, APlus, MOON, 4stripe) a portfolióból, és mindegyik gáz: közülük semelyik nem termeli ki a fenntartási és kamatköltségeket, több (Aplus, Moon, 4stripe) még egyszerűen a fenntartás költségeit sem. Nyilván ez lehet majd a következő nagy befektetési tézis, hogy mennyit fog érni az AKKO ha az ingatlanjait egyszer hasznosítja is, de inkább fektetnék olyan ingatlanos cégbe ahol az ingatlanok tényleges hasznosítása a normál ügymenet része, nem pedig a jövő nagy spekulációs lehetősége. . A fit/gki gondolatmeneted nem teljesen értem, a 10% hogy jön ki? Összehasonlításként az Épduferr mint másik generálkivitelező 3000 milliós árbevételen ért el -1000 millió veszteséget, tehát ahhoz képest kifejezetten jól teljesített az AKKO generálkivitelező szegmense. (Az Épduferrt is LLP könyvvizsgálja, hajmeresztő dolgok vannak a könyveiben).
Hát ugye a 100%-os tulajdonlású konszolidált léányvállalat NEO PS 2024-ben termelt 47 milliárd forint árbevételt és 2.87 milliárd forint adózott eredményt. Ha ehhez hozzáadjuk a csoport többi tagjának kontribucióját is, akkor kijön a konszolidált eredménykimutatásban látható 43.5 milliárd forint árbevétel és 1.16 mililárd forint adózott eredmény. El lehet mélázni azon, hogy mitől lesz a konszolidált árbevétel alacsonyabb, mint az egyik 100%-os leányvállalat árbevétele...
Engem mondjuk ez is zavar. (De engem mindig minden zavar.) 2023 december óta birtokolja az 50%-át a Szeréminek. Ez messze a legértékesebb bérbeadott ingatlana. Azt gondolnám, hogy könnyű lesz kiszúrni a 2023 és 2024 bérleti bevételek különbségében a hatását. De nem találom.
Érdemes kutakodnod az osztalék után is ha 2011. június 7-e előtt vetted a részvényeket, mert két és fél hónap késéssel, de kifizették az osztalékot! A 2012-ben meghirdetett osztalék még késlekedik...
Volt osztalék 2011-ben. De elképzelhető, hogy ha akkor nem lett neked automatikusan kifizetve akkor azóta már jó helyet
talált magának, ismerve a cégvezetés viszonyát részvényesekhez. De mindenféleképp érdemes ennek utánakérdezni ha 2011 előtt fektettél a
Nutexbe, mert ha mégis előkerül, akkor másfélszer több gombócot tudsz venni a gyerekeknek.
Ez az új részvények keletkeztetése miatt került ki, nem a közgyűlés miatt. Nem lehetetlen, hogy aki ezt feltöltötte azóta már a közgyűlési határozati javaslatokat kattogtatja össze, de ez attól független közzététel volt.
Nekem szimpatikus az, hogy csak olyankor adja, ha van bent kellő mennyiségű vevő. Minden nap amikor beállok pár százezer darabos vétellel a könyvbe, akkor kapok, amúgy meg nincs semmi forgalom, nem borítja rá sovány vételi oldalra. Persze aki arra számít hogy 1 darabos vételekkel lehet feltornászni az árfolyamot, annak ez csalódást okozhat.
Nekem eddig mindig sikerült vennem ha párszázezres darabszámmal álltam be. Gyanítom hogy az Abelon az, nem hinnem hogy más egyszerre ekkora pakkokat adna el. Ezek alapján úgy tűnik, figyelnek arra hogy ne mozdítsák el komolyabban az árfolyamot, és csak akkor adnak ha van bent nagyobb mennyiségű vétel.