Szerintem sokan nem tudják, hogy kamatos kamatot ad a MÁP+ Viszont fixmáp csak 3 éves, 3 évre jobban megéri, mint a MÁP+ ott visszaváltva. Időtáv kérdése.
Plusz a MÁP+ tud kamatos kamatot. Nem annyira rossz az sem 5 évre. Bár tény, hogy jelenleg egyik lakossági papír sem ad érdemi prémiumot az intézményi papírokhoz képest (az egyetlen prémium a kiszámítható árfolyam).
Újabb érv a BMÁP mellett. Gyanús ez az ismételt meghosszabbítás április-ig. fixmáp idő előtti visszaváltása újabb -1%. MÁP+ csak -0,5%. (ok,h évente1x ingyenes, de csak -0,5) fixmáp csak 2 év után éri meg, akkor is csak minimálisan. a -1%a miatt.
1) az az 5,75 jó eséllyel a benntartott időszakra (ez nyilván egyfajta esélylatolgatás) lesz kb. 6-6,25% 2) a MÁP+visszaváltás kőbevésett évi egyszer díjmentesen, ott nincs az ÁAK-nak mérlegelési jogköre. Ellenben a Fix-nél a visszaváltás szokásjogon alapul. A zállamnak megéri egy kicsit többet fizetni, cserébe kézben tudja tartani a visszaváltást. A magánszemélynek megéri beérni kicsit kevesebb kamattal (0,25-0,5%-kal), cserébe van egy garantált visszaváltása. Ha mozdulni kell, legyen rá lehetőség. Emiatt terelik a nyájat, akarommondani a nagyobb pénzt a Fix-be.
Nemrég a FixMÁP esetében az ÁKK megemelte az addigi 50 milliós értékesítési korlátot 250 millióra, de a MÁP Plusz esetében ez a korlát nem változott, az továbbra is 10 millió forint forgalmazónként.
Valaki megindokolná, hogy miért inkább a +6,5%-osba terelik az emberek, és nem a +5,75-osba?
Igazából, amíg marad ez a tendencia, hogy a MÁP 5,75%-al kapható (mert az alapkamat nem változik), addig a PMÁP 5,2% (3,7+1,5%) bármeddig kitartható. Amint bármi történés van, akkor váltás, különben kivárás. hó elején jön a váltás, hó vége körül van kamatdöntés, 2-3 hét felhalmozott kamat megy rá, amit esetleg +ban ki kell fizetni, ha "lépni kell" a korábbiba, mivel az új szériáé csökkenni fog. Egy kérdés: A 2035A azonnal reagál a kamatcsökkentésre?
Új sorozatot kezdenek el értékesíteni február 3-tól a Magyar Állampapír
Pluszból. Jó hír a befektetőknek, a kamat nem csökken: az új sorozat
változatlan kamattal. Ez inkább szar hír:D.
Ma elédkerül egy csomó tény: GDP, infláció, alapkamat, árfolyam, jegybankelnök nyilatkozata és millió más. Tegyük fel, hogy ezeket nem kérdőjelezed meg (infláció ugyebár). Hogy ezekből mire következtetsz és ezek után mit teszel az a nehéz feladat. És végül mondjuk mennyire tartod jónak a magyar állampapírt. Nincs két ember aki pontosan ugyanazt gondolja a gazdaság működéséről és ugyanúgy súlyozza és értelmezi a tényeket. Ezért némileg eltérő vagy éppen nagyon eltérő következtetésekre jutunk ugyanazokból a tényekből. Ma a tények nagy mennyiségben ömlenek mindenkire. Nem ez a dolog meghatározó része, de természetesen szükséges része.
"Meg vagy szállva a tények istenítésétől..." :D Nem kell értelmezni adatokat, csak leolvasni. Egyik tengelyen az idő, a másik tengelyen az árfolyam és a CPI. Érthető, hogy a posztfaktuális világban a tények zavaróak és korlátozzák a szellem szárnyalását, valamint az alternatív valóságok megteremtését. Amiről beszélni akarsz, az a tényekből levonható következtetések, de még ott sem egyenértékűek álláspontok.
Bennem nincs tudás + még hülye is vagyok, ezért veszek állampapírt. A másik ok, amiért állampapírt veszek, mert a kenyér még mindig 799 Ft a bótban. Az almalét már inkább meg se említem, mert Géza leszedi a fejemet. Előttem szokott dupla kocsival feltankolni a nehéz időkre.
“ Nem tudod összerakni? A kérdőjelek mellé beírhatod a tudásod és a fejedben lévő tudásanyag (vagyminek) az eredményét és ettől lesz szubjektív mert még a gyerekkori traumák is benne vannak. EUR Huf árfolyamában mekkora a háborús növekmény? Lett a háború miatt magas nemzetközi infláció? ” Nem mennék végig a kérdéssorodon, de ezt megválaszolnám: a forinthoz hasonlítva nem lett. Nézd meg a zloty és lej árfolyamát a forinthoz képest, és ok is szomszédos országok, saját pénznemmel. Euros szomszéd és nem szomszád országokat nem kevernék ide. És mi vehetjük azn”olcsó” orosz energiahordozokat, és mégis mi rogytuni meg nem mások. Szóval a kérdésem az ellentétes állítások párhuzamosságáról áll.
Hétfőn felébredsz. 7-8 óra.. megiszod a kávédat. eladod. 1 óra múlva ott a pénz a bankszálmán, ideális esetben. de amúgy pénteken valamikor 14-16? órakor? jóváírják már a hétvégi kamatot, ha meg is csinálod az eladást, nagy valószínűséggel a pénzt csak hétfőn fogják neked kiutalni (pontosan a hétvégi kamat miatt)
Magyar Állampapír tulajok